X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Na progesteronie nie znam sie tak jak na tarczycy, wiec nie pomoge za wiele.... ale tez mi sie wydaje, ze stracilabys malenstwo duzo wczesniej. A kiedy masz owulacje?

    W moim szczęśliwym cyklu, pierwszym w którym monitorowałam owulację, ovu wyznaczyło mi ją w 15dc, ale aplikacja w telefonie w 17dc - i potem wg USG ciąża też była zgodna z tą drugą datą. Więc przy cyklach 26-27 dni faza lutealna wychodziłaby mi na absolutnym minimum lub trochę za krótka. Z tym że kojarzy mi się, że w takim przypadku doszłoby raczej do ciąży biochemicznej lub wcześniejszego poronienia, nie do obumarcia ciązy dopiero w 8 tygodniu. No nic, poczytam sobie o tym jeszcze i najwyżej jak nie uda się dogadać z żadnym lekarzem, zrobię sobie testy prywatnie:)

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podejście wyczekujące jest najgorsze z możliwych... Mnie dzisiaj pozostaje już tylko myślenie i poniekąd obwinianie i siebie i lekarzy o to, że nie zlecali mi żadnych badań. Dziś kiedy znam swoje wyniki to mam to ziarno niepokoju w sercu, że gdyby ktoś zdiagnozował mnie wcześniej być może miałabym już dziecko przy sobie... Dlatego ja każdej z Was polecam badać się, aby uniknąć bólu jaki dotknął mnie... Niektórym moje wypowiedzi mogą wydawać się przesadzone, ale dziś stoję przed pytaniem czy można było tego uniknąć? I nikomu nie życzę tego dylematu. Owszem badania są drogie ale te pieniądze nie są porównywalne ze spokojem jaki daje świadomość, że wszystko jest ok lub świadomość że jest problem ale można ciąże prowadzić na lekach i ma się duże szanse na powodzenie... Niestety późno trafiłam na dobrego lekarza, ale teraz mam takie poczucie, że mogę pomóc innym kobietom chociażby służąc radą, ponieważ wiem jak ciężko odnaleźć się w tej "medycznej rzeczywistości" po poronieniu.
    Rechele mamy dokładnie ten sam dzień po owulce. Miałam testować w okolicach walentynek, ale moja owulacja się gdzieś zabłąkała i przyszła dopiero w 19 dc... Ale najważniejsze że była. Co do metod poprawienia ilości i jakości śluzu próbowałam niemal wszystkiego, ale dopiero picie większej ilości wody sprawiło, że mam odpowiednią ilość pięknego śluzu, a przedtem była dosłowna pustynia ;)
    meeegi1771 cieszę się że czujesz się lepiej, myślę, że stres tez potrafi zrobić swoje, leż dużo i odpoczywaj. Włącz pozytywne myślenie. Limit pecha został wyczerpany w 2014 i koniec!!!
    Co do przyczyn poronień to tarczyca rzadko jest główną przyczyną. Często do problemów traczycowych dochodzi np choroba hashimoto, a ona świadczy o tym, że układ immunologiczny ma problem wytwarzają się przeciwciała skierowane przeciw własnemu organowi ( tutaj tarczycy) i takich przeciwciał może być więcej, a że choroby immunologiczne lubią " życie w stadzie" to może być coś jeszcze nie tak z immunologią... Temat rzeka. Podstawa to badania tylko one dają pewność.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    W moim szczęśliwym cyklu, pierwszym w którym monitorowałam owulację, ovu wyznaczyło mi ją w 15dc, ale aplikacja w telefonie w 17dc - i potem wg USG ciąża też była zgodna z tą drugą datą. Więc przy cyklach 26-27 dni faza lutealna wychodziłaby mi na absolutnym minimum lub trochę za krótka. Z tym że kojarzy mi się, że w takim przypadku doszłoby raczej do ciąży biochemicznej lub wcześniejszego poronienia, nie do obumarcia ciązy dopiero w 8 tygodniu. No nic, poczytam sobie o tym jeszcze i najwyżej jak nie uda się dogadać z żadnym lekarzem, zrobię sobie testy prywatnie:)

    Czyli do 10dnia spokojnie dochodzisz! Czytalam, ze teraz uwaza sie, ze juz od 10 dni dlugosc jest jak najbardziej w normie. Ja spytalam 2 lekarzy czy u mnie mogli zawinic progesteron. Obydwoje powiedzieli, ze nie, wlasnie dlatego, ze zaczelam 7 tydz,kiedy ciaza przestala sie rozwijac i nie mialam zadnych krwawien\plamien. Dlatego wlasnie wydaje mi sie, ze u Ciebie powinien byc w pozadku.
    Ja jutro wybieram sie na tokso, lac i jeszcze inne, zeby sprawdzic jak przedstawia sie sytuacja, bo nie mialam nigdy robione. Potem juz z wszystkimi wynikami (w tym hpv) pojde najpierw do rodzinnego i moze da mi skierowanie na progesteron.

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, dziekuje Ci za wszystkie rady :) Pozdrawiam cieplo...i zaraz zagladne na Twoj wykres!

    Chyba jednak nie zagladne, bo nie jest dostepny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 13:22

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi ja właśnie wróciłam od lekarza i powiedział, że to że mnie boli brzuch to nie jest nic nie normalnego, więc myślę że spokojnie. I cieszę się, że już jest lepiej.

    A co do nospy to ja przy plamieniach miałam brać non stop forte z dupkiem co 8 godzin (6,14,22)

    Wierzę, że wszystko będzie ok, a Ty odpoczywaj :*

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie udostępniam wykresów, hmmm chyba lubię je mieć tylko dla siebie ;) Mocno działaliśmy w tym cyklu i chyba mam wielkie oczekiwania... No ale cóż muszę jeszcze trochę wytrzymać.
    Nie sądzę osobiście aby progesteron był przyczyna obumarcia ciąży, jeśli akcja serce płodu była widoczna a ciąża obumarła to raczej nie progesteron za tym stoi...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, Rachele, dzięki za informacje. Też mi się wydaje, że to nie progesteron, najbardziej podejrzewam, że za moją stratą stała ta cholerna infekcja. Inne rzeczy sprawdzam na wszelki wypadek, bo jeżeli jest jeszcze coś co powinnam wyleczyć lub podregulować przed następną próbą, zdecydowanie chcę to zrobić.
    W szpitalu jeszcze zrobili mi testy na tokso i cytomegalię - oba negatywne, z bakteriami walczę ale przynajmniej po dzisiejszych wynikach wiem z jakimi, testy na TSH i F4 zrobione - czekam na wyniki,będę też miała USG tarczycy i mam zlecone badanie na chlamydię, tylko jeszcze nie do końca obczaiłam jak je zrobić.
    Po @ (kiedykolwiek małpa łaskawie przyjdzie) mam mieć oczywiście robione USG, którego się boję, bo w końcu na tym tydzień po zabiegu wyszło, że cos tam jeszcze nie do końca się oczyściło i jezeli nie zleci z @, to cholera czeka mnie kolejny zabieg.

    Czy robicie coś więcej poza tymi badaniami?

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam jak nawiedzona do lekarzy różnych i pytałam o badania, ale nikt mi nic nie dał (TSH, chlamydię i kilkanaście innych miałam w ciązy). Ja to nawet USG kontrolne wymusiłam od jednej "miłej Pani Doktor"...

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dochodzi do obumarcia płodu to warto zrobić badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Tutaj jest wyjaśnione co to jest: http://czasopisma.viamedica.pl/pap/article/viewFile/27782/22558
    Co do chlamydii można robić z krwi, ale najlepiej zrobić wymaz z szyjki macicy.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Jeśli dochodzi do obumarcia płodu to warto zrobić badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Tutaj jest wyjaśnione co to jest: http://czasopisma.viamedica.pl/pap/article/viewFile/27782/22558
    Co do chlamydii można robić z krwi, ale najlepiej zrobić wymaz z szyjki macicy.

    wlasnie jutro oprocz innych bede robic zespol antyfosfolipidowy :)

    Jesli moge zapytac, kiedy masz termin @? Trzymam bardzo mocno kciuki, zeby sie nie pojawila przez kolejne 9 m-cy :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Meeegi ja właśnie wróciłam od lekarza i powiedział, że to że mnie boli brzuch to nie jest nic nie normalnego, więc myślę że spokojnie. I cieszę się, że już jest lepiej.

    A co do nospy to ja przy plamieniach miałam brać non stop forte z dupkiem co 8 godzin (6,14,22)

    Wierzę, że wszystko będzie ok, a Ty odpoczywaj :*

    To super wiadomosc! Cos jeszcze lekarz Ci powiedzial? jakies badania ?

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział, że mam zrobić 2x bete i się cieszyć. Pod koniec lutego na USG i do niego. :)
    Właśnie odświeżam stronę laboratorium i czekam na wynik dzisiejszej, żeby móc zacząć się cieszyć :)

    jangwa_maua, *Kejt* lubią tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasieńkaA, daj znać też nam, jak już będziesz znała wynik! Trzymamy tu wszystkie kciuki:)

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    wlasnie jutro oprocz innych bede robic zespol antyfosfolipidowy :)

    Jesli moge zapytac, kiedy masz termin @? Trzymam bardzo mocno kciuki, zeby sie nie pojawila przez kolejne 9 m-cy :)
    Niby 19 lutego ;) Zobaczymy co z tego będzie ;) Różne te moje cykle teraz są raz 28 dni raz 32, szczęście że wiem mniej więcej kiedy ta moja owulka ma miejsce- nie sposób tego nie poczuć, taki zazwyczaj mam ból. Jesli chodzi o zespół APS pamiętajcie że ważne sa wszystkie przeciwciała, również te dodatkowe.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzy pierwsze przeciwciała to przeciwciała klasyczne, jednak w przypadkach niejednoznacznych ( takich jak ja :) ) oznacza się te dodatkowe przeciwciała. U mnie właśnie te dodatkowe wyszły dodatnie.

    yfho1.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 14:26

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Powiedział, że mam zrobić 2x bete i się cieszyć. Pod koniec lutego na USG i do niego. :)
    Właśnie odświeżam stronę laboratorium i czekam na wynik dzisiejszej, żeby móc zacząć się cieszyć :)

    Kochana! Wlasnie zapisalam Cie na liste :)

    Przesylaj wiruski szybciutko!!!!!!!! :)

    Lili30 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Niby 19 lutego ;) Zobaczymy co z tego będzie ;) Różne te moje cykle teraz są raz 28 dni raz 32, szczęście że wiem mniej więcej kiedy ta moja owulka ma miejsce- nie sposób tego nie poczuć, taki zazwyczaj mam ból. Jesli chodzi o zespół APS pamiętajcie że ważne sa wszystkie przeciwciała, również te dodatkowe.

    Ja wg OWU tez 19go ale to bylby najkrotszy cykl w moim zyciu wiec obstawiam za 23.02.
    Dziekuje za wszystkie informacje :) ... i trzymam kciuki za Ciebie!

    ps ja mam chyba na skierowaniu wszystkie przeciwciala :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 14:28

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja za Ciebie ;) Oby ten tydzień nam szybko zleciał ;) Czekam już tak długo, a teraz jeszcze mam dodatkowy cel dogonić moja siostrę która nam zafundowała mega niespodziankę ;) Chcę mieć dziecko w tym samym roku co ona, byłoby cudnie ;)

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwonilam się do swojego ginekologa. Zwiększył dawkę nospy 4×2 powiedział ,że najprawdopodobniej macica łapie mocne skurcze stąd ten ból i plamienia. Kazał odpoczywać leżeć bo niestety może być tak ,że będzie chciała wydalic fasolkę ; (; ( i oczywiście do Niego w sobotę. Trochę Mi lżej jak z Nim porozmawialam.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Dodzwonilam się do swojego ginekologa. Zwiększył dawkę nospy 4×2 powiedział ,że najprawdopodobniej macica łapie mocne skurcze stąd ten ból i plamienia. Kazał odpoczywać leżeć bo niestety może być tak ,że będzie chciała wydalic fasolkę ; (; ( i oczywiście do Niego w sobotę. Trochę Mi lżej jak z Nim porozmawialam.

    Kochana, wiec pamietaj! ODPOCZYNEK i BEZ STRESU!! juz trzymam kciuki za sobotnia wizyte! Bedzie wszystko dobrze!! :) Buziaki i marsz odpoczywac! :)

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ