X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Co do wiesiołka Mam całe opakowanie chyba trzy kapsułki zużyte; ) Mogę komuś podesłać ;P
    Dziękuję za troske jesteście Kochane ;*;* Być może histeryzuje ale rozumiecie Mnie ....

    Pewnie, ze Cie rozumiemy!! :) My, kiedy doswiadczynmy tego cudu, tak ja Ty, tez bedziemy panikowac na calego! :) ...

    Pamietaj, odpoczywaj caly dzien! relaks i tylko relaks :)

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi, super wiadomość! Trzymam kciuki, żeby już żadne bóle Cię nie denerwowały i żeby wszystko było dobrze aż do szczęśliwego rozwiązania:)

    Truskaweczka, TheBaja, witajcie. Tu naprawdę jest super grupa dziewczyn, same zobaczycie jak fajnie wspierają i nastawiają pozytywnie:)

    Ja się dzisiaj nadenerowowałam jak nie wiem, bo w Luxmedzie zgubili wyniki mojego wymazu i jeszcze próbowali mnie zbyć, że niby pewnie jeszcze nie są gotowe (po ponad 10 dniach!). W końcu okazało się, że sa gotowe od 4.02., ale że zostały przesłane do innej przychodni. Udało mi się je ostatecznie otrzymać, ale było już dobrze po wizycie i nie miałam ich z kim omówić i na domiar złego przez to wszystko spóźniłąm się ponad godzinę do pracy:( z moją ginką widzę się dopiero w przyszłym tygodniu. Znaleźli dwie bakterie, teraz pozostaje kwestia sprawdzenia, czy anytbiotyk, który brałam był odpowiedni, żeby je wykończyć, czy muszę brać coś jeszcze.

    Ginekolog-endokrynolog była dzisiaj w porządku, dostałam skierowanie na badania TSH i FT4 i na USG tarczycy. Powiedziała, że skoro zawsze miałam regularne cykle i w ciążę udało mi się zajść bez problemów, najprawdopodobniej z moją gospodarką hormonalną wszystko w porządku. Ale generalnie miała też stosunek, że pierwsze poronienie nie świadczy o żadnych kłopotach z niczym i nie jest wskazaniem do żadnych badań. Nie rozumiem tego podejścia lekarzy. To lepiej jak kobieta musi przechodzić przez to piekło trzy razy pod rząd z powodu, który można załatwić jedną czy drugą receptą, niż zbadać kilka innych u których wszystkie wyniki wyjdą prawidłowe?

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele, a co to za spadek tempki u Ciebie ? Widzę ,że też Masz sporo ignorować temperatur tak jak u Mnie ;D to mocno zakłóca dobra interpretacje w ovu ;P

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 - dziękuję :) mam nadzieję, że mi się udało w tym cyklu :P a jak nie to trzeba będzie działać w przyszłym :P

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana rozumiem Twoje wzburzenie. Ja po poronieniu tez nie dostałam żadnego skierowana na badania latalam pd lekarza do lekarza ,ręce po pieniądze wyciągali momentalnie ,a ze wszystkim wątpliwościami musiałam mocno ciągac za język żeby czegoś się dowiedziec ehh porażka totalna.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa a jak tam wykres Twój wskazuje ,że trafiliście w owulke jak temperatura? ? ;);)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Rachele, a co to za spadek tempki u Ciebie ? Widzę ,że też Masz sporo ignorować temperatur tak jak u Mnie ;D to mocno zakłóca dobra interpretacje w ovu ;P

    Czarna magia u mnie :) Te biale kropki to inna godzina pomiaru temp. Jakbym miala dawac ignoruj temp - to bym musiala caly cykl zaznaczyc :) :) albo stres, albo nie spie wogole itd. :) :) Teorie dziewczyn na temat spadku sa rozne: owulacja dopiero sie zaczyna, wczesna implantacja :) hihihih Zobaczymy czy w najblizszych dniach pojdzie do gory! :) ... i jak mi wyjdzie test dzisiaj :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana_Miyu, niestety tak jest i to mysle w wiekszosci UE. Zostawiaja nas same az do 3 poronienia i trzeba samemu robic badania i szukac ewentulanej przyczyny. Jak slysze ' selekcja naturalna ' .... to mam ochote pozabijac!
    Tarczyce i hormony zbadaj koniecznie! To bardzo wazne! :)


    W tym tygodniu duzo wydarzen nas czeka:) Poczawszy od @ Kejt i testowania Jangwa_Maua :)

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Kehlana rozumiem Twoje wzburzenie. Ja po poronieniu tez nie dostałam żadnego skierowana na badania latalam pd lekarza do lekarza ,ręce po pieniądze wyciągali momentalnie ,a ze wszystkim wątpliwościami musiałam mocno ciągac za język żeby czegoś się dowiedziec ehh porażka totalna.

    Meeegi, no właśnie, to podejście jest dla mnie niezrozumiałe totalnie. Ale staram się teraz pocieszać, że przynajmniej wskazuje to, że statystycznie mamy wszystkie większe szanse na zdrową kolejną ciążę niż kolejną stratę:) W dodatku w tych badaniach, które do tej pory wykonałam wychodzi mi, że jestem zdrowa jak koń poza tą infekcją, więc nastawiam się, że jak wszystko w tej dziedzinie wyleczę poprawnie i dostanę zielone światło do starań, to tym razem musi być dobrze.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No według ovu to trafiliśmy, ale zobaczymy :D miło by było gdyby ovu się nie myliło :D od 4 dni temperatura około 37 i więcej (z wieczora mierzone)...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak nie mierzona o stałych porach tez potrafi namieszać :P trzymam kciuki aby rosła ,aż do zielonego kropka ;) buziaki.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się mierzyć zawsze koło 21 więc raczej stałe pory tyle tylko, że wieczorem :P

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana no to super,że tak to wszystko gra i infekcji szybko się pozbędziesz ;) ♡♡ ♡♡ i będzie zielono !!! ;);*

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Tarczyce i hormony zbadaj koniecznie! To bardzo wazne!
    QUOTE]

    Krew na hormony tarczycy już oddałam:) USG moge mieć niestety dopiero 26.02., ale przynajmniej też już umówione.

    Zastanawiam sie tylko, od kogo mogłabym w tej sytuacji wymusić skierowanie na progesteron. Mam zawsze bardzo krótkie cykle, 26-27 dni, i owulację dość późno i zastanawiam się, czy z moją fazą lutealną wszystko ok. Z drugiej strony gdyby to był główny problem chyba straciłabym moje maleństwo wcześniej niż to miało miejsce...

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa wiesz Ja zawsze mierze po przebudzeniu ale czasem jak Mnie coś najdzie to wieczorem sprawdzam i wiele się nie różni przeważnie jest troszkę wyższa ;);)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    Rachele wrote:
    Tarczyce i hormony zbadaj koniecznie! To bardzo wazne!
    QUOTE]

    Krew na hormony tarczycy już oddałam:) USG moge mieć niestety dopiero 26.02., ale przynajmniej też już umówione.

    Zastanawiam sie tylko, od kogo mogłabym w tej sytuacji wymusić skierowanie na progesteron. Mam zawsze bardzo krótkie cykle, 26-27 dni, i owulację dość późno i zastanawiam się, czy z moją fazą lutealną wszystko ok. Z drugiej strony gdyby to był główny problem chyba straciłabym moje maleństwo wcześniej niż to miało miejsce...

    Na progesteronie nie znam sie tak jak na tarczycy, wiec nie pomoge za wiele.... ale tez mi sie wydaje, ze stracilabys malenstwo duzo wczesniej. A kiedy masz owulacje?

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    jangwa wiesz Ja zawsze mierze po przebudzeniu ale czasem jak Mnie coś najdzie to wieczorem sprawdzam i wiele się nie różni przeważnie jest troszkę wyższa ;);)

    Ja na tydzien przed testem z 2 kreseczkami, mierzylam kolo 18 codziennie i ladnie wychodzilo.
    Teraz mierze rano i powiem Ci, ze potrafi mi skoczyc o 3 kreski po minucie od 1 pomiaru. Podziwiam wszystkie dziewczyny, ktore mierza skrupulatnie i wyznaczaja owulacje. Zeby wszlo u mnie musialabym chyba nie pracowac, nie stresowac sie niczym, spac jak niemowle itd :)

    ps. Wlasnie zrobilam test owu i jest super negatywny. Po 2 kresce nie ma sladu. Czyli pozostaje mi wierzyc tylko, ze faktycznie byla i ze sie udalo. Ojjjjjj ciezkie bedzie to czekanie!!

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    Ginekolog-endokrynolog była dzisiaj w porządku, dostałam skierowanie na badania TSH i FT4 i na USG tarczycy. Powiedziała, że skoro zawsze miałam regularne cykle i w ciążę udało mi się zajść bez problemów, najprawdopodobniej z moją gospodarką hormonalną wszystko w porządku. Ale generalnie miała też stosunek, że pierwsze poronienie nie świadczy o żadnych kłopotach z niczym i nie jest wskazaniem do żadnych badań. Nie rozumiem tego podejścia lekarzy. To lepiej jak kobieta musi przechodzić przez to piekło trzy razy pod rząd z powodu, który można załatwić jedną czy drugą receptą, niż zbadać kilka innych u których wszystkie wyniki wyjdą prawidłowe?

    ja tez kompletnie tego nie rozumiem. przecież pewnie w wielu przypadkach zrobienie badan po pierwszym poronieniu zdiagnozowałoby sprawę i do kolejnych by nie doszło...
    jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę... słyszałam że w jednej z prywatnych przychodni typu medicover czy lux med ci lekarze, którzy przepisują najwięcej badań dostają upomnienia. nie wiem czy to prawda, ale bym się nie zdziwiła...
    dobrze że dostałaś skierowanie na badanie tarczycy - to jest chyba pierwsza kwestia, którą nalezy wykluczyć jako powód.
    buźka

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt bede wdzieczna za przepisy i napewno je wyprobuje ;)
    wiadomosci tez nie potrafie wysylac wogole srednio ogarniam ovu :D
    Megi ciesze sie bardzo ze wszystko juz w porzadku :) i oczywiscie ze cie rozumiemy, ja w ciazy po poronieniu zawsze szlam na wizyte o tydzien wczesniej od zalecen lekarza bo cos tam mi sie wydawalo, ale on traktowal to z przymruzeniem oka na szczescie :)
    kehlana_miyu wspolczuje przezyc!!! wazne ze wyniki sie w koncu znalazly a bakterie napewno juz wyleczone :)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby wysłać prywatną wiadomość to trzeba mieć daną osobę w przyjaciółkach i wchodzi się w "społeczność" potem "przyjaciółki" i jest tam wyślij wiadomość ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 13:01

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ