X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Jasne, że powtórzę betę w czwartek! Dziś robię jeszcze badania do endo, bo idę na wizytę w czwartek. A w piątek idę na USG, choć może i za wcześnie, ale chciałabym tylko zobaczyć, czy dobrze się fasolka usadowiła.

    Co do plamienia to mam nadzieję, że się nie potworzy, choć jak sprawdzam papierem to jest taki zabarwiony śluz... Ja tamtą ciążę od 6 tygodnia plamiłam cały czas więc jestem już uczulona.

    Wiąże co wieczór ten Pasek Św Dominika i marzę żeby w końcu mój brzuch był taki duży, żebym nie musiała go składać na pół! :)

    Super! Rozumie, ze robisz hormony, tak? Bardzo dobrze! :)
    Rozumie Cie, ze robisz tak wczesnie USG.... po naszych przezyciach bedziemy pewnie wszystke tak robic. Kolezanka mojej przyjaciolki kupila sobie przyzad, ktorym sprawdza 2 razy dziennie czy serduszko bije...
    Kochana, pamietaj, ze plamienie sie zdaza b. czesto wazne zeby miec wszytsko pod kontrola!
    napisz jak wyszly hormony!
    Ja tez wlasnie wrocilam z badan :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, właśnie dostałam wyniki TSH.

    TSH 1,31
    FT4 1,18

    Kojarzę, że TSH dobre, ale czy któraś z Was bardziej obeznana ze sprawami tarczycowymi może mi powiedzieć, czy FT4 też? Na wynikach mam napisane, że jest w normie, ale norma dla TSH jest ustawiona na 4,94 podczas gdy czytałam, że powinno być przy staraniach zbliżone do 1, więc nie wiem, czy samo "w normie" wystarczy.

    majeczka8 lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Mama Mai my obchodzimy też tylko dlatego, bo jest to dobra okazja by pobyć razem. Nie wciągam się w tą całą komercję. Idziemy też do kina, ale ze znajomymi, więc u nas będzie obiad :)
    Będą: Szaszłyki z krewetek w słodko-kwaśnej marynacie
    Pieczona kaczka z sosem karmelowo-pomarańczonym i piwne ziemniaczki
    Jagodowe mascarpone

    Mam nadzieję, że zostanie na niedzielę i nie będę musiała w niedzielę gotować :)

    WOW!! Kochana, ale piekne i smakowite menu! Gratuluje :)

    Mama_Mai, a TY kochana co przyzadzasz?

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    Dziewczyny, właśnie dostałam wyniki TSH.

    TSH 1,31
    FT4 1,18

    Kojarzę, że TSH dobre, ale czy któraś z Was bardziej obeznana ze sprawami tarczycowymi może mi powiedzieć, czy FT4 też? Na wynikach mam napisane, że jest w normie, ale norma dla TSH jest ustawiona na 4,94 podczas gdy czytałam, że powinno być przy staraniach zbliżone do 1, więc nie wiem, czy samo "w normie" wystarczy.

    Bardzo dobre! TSH rewelacja! FT4 tez sliczne! :)
    TSH posino byc jak najblizej 1, ja mialam 0,68 (u mnie to troche inna historia) i lekarz powiedzial, ze swietnie, nawet dawki leku mi nie zwiekszyl na 1 trymestr.
    FT4 mialam 1,30 i tez b. dobre.
    Kochana, wyniki super! Gratuluje!

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Rachele trzymam kciuki za wyniki badań oby były pomyślne ;)

    Dziekuje Ci kochana :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele, dzięki za informacje!:)

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,

    w tych dniach czekamy na info od:

    Kejt - - 12.02. data @

    Kehlana_Miyu - 12.02. data @

    Kitaja - 14.02 data @

    Jangwa_Maua - 15.02 data @

    TRZYMAM BARDZO MOCNO KCIUKI!

    moze Kejt, juz dzis rozpocznie nowy cykl!!! Trzymam kciuki!

    meeegi1771, *Kejt* lubią tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele co to za przyrząd? ?????? Nie słyszałam o takim bardzo interesujące.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele mam pytanie- pisałaś chyba, że dostałaś skierowanie na badania od swojego lekarza rodzinnego? Dobrze przeczytałam? I nie robił Ci problemu z wypisaniem skierowania?

    Gin zalecił mi zrobienie kilku badań przed staraniami i nie ukrywam, że koszt tych badań nie jest taki mały, więc bardzo bym się ucieszyła gdybym chociaż kilka z nich zrobiła na nfz.

    Zważywszy szczególnie na to, że praktycznie wszędzie chodzę prywatnie. To jakiś koszmar.Chciałam Julę zapisać do okulisty żeby skontrolować wzrok (sama mam wadę wzroku) i dostałam termin 15.05.2017!! To jakiś absurd. Poszłam prywatnie oczywiście i tak jest ze wszystkim. Gdy rehabilitowałam Julę metodą Vojty za 15 min reh. płaciłam 80 zł. Czekałam rok w kolejce na rehabilitację na nfz. Zapożyczyliśmy się z mężem, ale Jula miała prywatną rehabilitację- nie mogła czekać rok.

    Ale się rozpisałam, ale boli mnie to, że pomimo iż składki ciągle ściągają z mojej pensji nigdzie nie mogę dostać się na ten cholerny fundusz. Przepraszam, ale ulżyło mi trochę.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przydałyby się kolejne dobre wieści :P Strasznie to podnosi na duchu :)

    DomiBW, meeegi1771 lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Rachele co to za przyrząd? ?????? Nie słyszałam o takim bardzo interesujące.

    Nie dopytalam dokladnie, bo opowiadala mi o tym zaraz po mojej stracie, bardziej w ramach, ze potem jestesmy przerazone caly czas. Niedlugo sie spotkamy, to ja zapytam jak to wyglada i ile kosztuje.
    Chcialam ja zapytac w sobote jak spotkalysmy sie, ale powiedziala mi ze rano mala wyniki 4 in vitro, ktore nie wyszlo, wiec nie chcialam drazyc tematu.
    Tak w ramach roznych opowiesci... pamietam jak po moim zabiegu, ta moja przyjaciolka powiedziala mi, ze mi zazdrosci... bo chociaz udalo mi sie zajsc w ciaze...a ona juz 4 lata jak nie inseminacja to in vitro i tak w kolko...powiedziala mi, ze dalaby wiele aby choc przez chwile poczuc sie szczesliwa i przede wszystkim miec swiadomosc, ze moze zajsc w ciaze...

    Dlatego moje Kochane, dobra strona medalu, udalo nam sie, niektore z nas maja juz swoje pociechy i uda sie nam znowu i bedzie HAPPY END :) :)

    DomiBW, meeegi1771, lucy1983 lubią tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia,

    rozumie Cie doskonale! To jest studnia bez dna.
    Ja nie mieszkam w Pl i powiem Ci, ze zawsze narzekalam jak to u nas w Pl jest. Teraz uwazam, ze moze byc gorzej!
    Ja tez co miesiac place skladki... wolalabym ich nie placic i przeznaczyc te pieniazki na prywatne leczenie. To ze masz skierowanie, nie oznacza, ze jest bezplatne. Placisz tzw Ticket... zawsze i wszedzie. Do specjalistow czy na badania specjalistyczne czeka sie rok (czyli skladki, potem zapalcic ticket i rok czekania). Jak robilam badania w ciazy, to nawet bardziej oplacalo sie prywatnie!! Wszystkie badania w ciazy, usg itd plus wizyty robilam prywatnie. Kobiety w ciazy maja zestaw badan bezplatny na kazdy trymestr ale jak zadzwonisz zeby sie umowic, to daja ci daty na po porodzie :) Normalnie smiech na sali!! Ceny tez sa z kosmosu: beta kosztuje 17 euro :) Test ciazowy od 15 euro :)
    Koncem przyszlego tygodnia chyba wybiore sie do Mamy i od razu porobie sobie badania krwi itd.
    Bylam zdziwiona, ze sam lekarz rodzinny mi zlecil badania, bo tutaj tez nic nie chca dawac, mysle ze tylko dlatego, iz jest to lekarz, ktory prowadzi mojego Mezczyzne od urodzenia i cala jego rodzine.

    Gorzej to jest chyba tylko w USA. Slyszlam, ze w Niemczech i Austrii maja wszystko super zorganizowane :)

    Buziaki ogromne :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. To widzę, że wszędzie jest niezbyt różowo. Najlepiej nie chorować, a potem szybko umrzeć żeby państwo było zadowolone- ponury żart, ale prawdziwy.
    A tak z ciekawości- to gdzie mieszkasz? Jeżeli mogę zapytać.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W polnocnej IT :)

    Moj dzisiejszy test owu: sliczny negatyw... ok przyjelam juz do wiadomosci, ze owulacja byla...tylko dlaczego zaczynam 'produkcje' sluzu ???? Ja juz chyba sie poddaje!! :) Nic z tego nie rozumie :) :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi to urzadzenie o ktorym mowi Rachele to detektor tetna plodu, mozesz znalezc mnostwo tego np na allegro
    Rachele dostalam od Kejt przepis na kurczaka i wlasnie z niego mam zamiar skorzystac :) a na deser ciasto :) maz uwielbia murzynka wiec sie nad nim zastanawiam, chociaz ja wole cos z kremem...moze zrobie murzynka z kremem???

    *Kejt* lubi tę wiadomość

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może jednak się udało? :) Na początku ciąży rusza produkcja śluzu- takiego perłowego. Życzę żeby to było TO!!

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Megi to urzadzenie o ktorym mowi Rachele to detektor tetna plodu, mozesz znalezc mnostwo tego np na allegro
    Rachele dostalam od Kejt przepis na kurczaka i wlasnie z niego mam zamiar skorzystac :) a na deser ciasto :) maz uwielbia murzynka wiec sie nad nim zastanawiam, chociaz ja wole cos z kremem...moze zrobie murzynka z kremem???

    Murzynek... mniamm uwielbiam! Super pomysl! Zrob z kremem albo z serem a na wierzch czekoladowa polewa.... ale pysznosci beda, no, no :) Trzymam kciuki!!

    Pewnie chodzi o detektor, o ktorym mowisz :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    A może jednak się udało? :) Na początku ciąży rusza produkcja śluzu- takiego perłowego. Życzę żeby to było TO!!

    :) Wiesz on mi bardziej przypomina taki przed owulacyjny... dlatego doszlam do wniosku, ze jestem chyba ufoludek :) :)
    Pamietam, jak w szczesliwym cyklu mialam super produkcje takiego wlasnie perlowo-mlecznego ahhh piekne czasy :)

    A Ty jak sie czujesz? Mamy dzien roznicy w tym cyklu :) ... zreszta od utraty idziemy glowka w glowke.... caly czas 1 dzien nas dzieli :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Rachele mam pytanie- pisałaś chyba, że dostałaś skierowanie na badania od swojego lekarza rodzinnego? Dobrze przeczytałam? I nie robił Ci problemu z wypisaniem skierowania?

    Gin zalecił mi zrobienie kilku badań przed staraniami i nie ukrywam, że koszt tych badań nie jest taki mały, więc bardzo bym się ucieszyła gdybym chociaż kilka z nich zrobiła na nfz.

    Zważywszy szczególnie na to, że praktycznie wszędzie chodzę prywatnie. To jakiś koszmar.Chciałam Julę zapisać do okulisty żeby skontrolować wzrok (sama mam wadę wzroku) i dostałam termin 15.05.2017!! To jakiś absurd. Poszłam prywatnie oczywiście i tak jest ze wszystkim. Gdy rehabilitowałam Julę metodą Vojty za 15 min reh. płaciłam 80 zł. Czekałam rok w kolejce na rehabilitację na nfz. Zapożyczyliśmy się z mężem, ale Jula miała prywatną rehabilitację- nie mogła czekać rok.

    Ale się rozpisałam, ale boli mnie to, że pomimo iż składki ciągle ściągają z mojej pensji nigdzie nie mogę dostać się na ten cholerny fundusz. Przepraszam, ale ulżyło mi trochę.
    Daj znać jakie masz badania napiszę Ci jakie masz szanse zalatwic to na NFZ ;)

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 11 lutego 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Mai właśnie czytałam fajne czego to się nie wymyśli ,było napisane ze trzeba praktyki tez co do obsługiwania ,można nasilać paniki jak np dzidziuś odpoczywa jest mniej wyczuwalne albo czasami wcale tętno to strachu napędzi ,a Ja histeryczka w tym temacie jestem co nie miara wiec nie wiem czy nie zwariowałabym do końca ehh. Mmmm co do Ciasta to tez uwielbiam z kremem ale zielona jestem w tym ha ha nawet blok Mi się nie z siadł :D :D :D

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ