X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele gratuluje dobrych wynikow :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie jeżeli możecie. Znajoma poroniła 20 tc lekarz nie badal jej szyjki w ciazy i chyba przez to poronila. Czy przed ciaza mozliwe jest by sie dowiedziec o ze sie ma niewydolnosc szyjki ? Jak któraś wie to prosze powiedziec , bo ja nie mam pojecia a chce by miala nadzieje na donoszenie kolejnej

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia15 i Mama_Mai, dziekuje Wam bardzo :) Jestescie kochane! :)

    Mama_Mai, myslalas juz kiedy bedziesz testowac??

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TheBaja wydaje mi sie ze nie da sie tego dowiedziec przed ciaza, ale w kolejnej ciazy chyba istnieje wieksze ryzykoze cos takiego moze sie powtorzyc, ale nie musi. Podobno w lodzi w ICZMP jest jakis specjalista w tej dziedzienie. Ja w szpitalu lezalam z kobieta, ktorej doslownie z dnia na dzien szyjka sie skrocila tak bardzo, ze ledwie zalozyli jej szew, a ze lekarz twojej kolezance w ciazy nie badal szyjki to bardzo dziwne....
    Rachele myslalam nad testowaniem i boje sie powtorki ze stycznia ze znow zatestuje beda 2 kreski a pozniej @... dlatego postaram sie cierpliwie czekac dluzej niz ostatnio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2015, 16:33

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaję link do dobrego artykułu na temat przyczyn poronień. Jesli ja miałabym zadecydować jakie badania najpierw zrobić to na pewno nie szła bym w strone bakterii, statystyki pokazują, że te czynniki bakteryjne rzadziej stoją za poronieniami. Mysiu a czy Twoje dzieciątko było badane po poronieniu? Przepraszam jęsli gdzieś juz o tym pisałaś, ale nie mam teraz czasu szukać...

    http://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0006/67227/59-01_123-129.pdf

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2015, 16:44

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było niestety. Tylko badania histo, które oczywiście nic nie wykazały :( Nie wiem dlaczego Maja zmarła.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale doczytałam, że Majka miała kariotyp prawidłowy żeński to już coś ponieważ zawęża to poszukiwania, można wykluczyć czynnik genetyczny. Macie także juz jedno dziecko więc genetyka tutaj odpada. Nie było problemów podczas poprzedniego porodu? Chodzi mi o możliwość mechanicznego urazu szyjki lub np mięśniaka?
    Odczuwasz może jakieś inne dolegliwości niezwiązane pozornie z ciążą np bóle stawów, mięśni alergie, uczulenia, tycie " z powietrza", czy w ciązy z Majusia nie pojawiły sie jakieś częstsze dolegliwości nie zaczęłaś na cos bardziej narzekać?

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i zaczęłam wtedy się leczyć. Poród z Julą był poprzez vaccum, ale lekarz sprawdzał szyjkę i mówił, że jest w porządku. W ciąży z Mają byłam tylko bardzo zmęczona. ciągle miałam zadyszkę, nie mogłam jeść, bolał mnie kręgosłup - inaczej niż z Julą. Ale wyniki miałam wręcz książkowe- idealne jak to mówił lekarz. Zastanawiam się czy to nie powikłanie po amnio? Maja zmarła niedługo po amnio po ok 5 dniach tylko ja tak długo nie wiedziałam, że nie żyje. Pytałam lekarza i powiedział, że nie można tego stwierdzić, ale też nie można wykluczyć.

    Acha i byłam dwa razy dosyć mocno przeziębiona. Raz na początku ciąży, a potem tak pół miesiąca przed amnio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2015, 17:23

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostałam w szpitalu. Zrobili usg ,ciąża żywa leżeć brać leki i nic więcej nie mogą zrobić jak to lekarz powiedział 'korka żadnego nie wsadza będzie chciało polecieć to poleci.' Ale Mi smutno. Jeszcze tęsknię tak za P nienawidzę samotności jestem tak przyzwyczajona do Niego. Jesteśmy nie rozłączni nawet pracujemy razem z Nim Mi jest lżej. Dupa dupa dupa.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam dziewczyny ale jestem tak zawiedziona wszystkim obok jest porodowka i oddział położniczy. Tak bym chciała ,żeby kruszynka została.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Przepraszam dziewczyny ale jestem tak zawiedziona wszystkim obok jest porodowka i oddział położniczy. Tak bym chciała ,żeby kruszynka została.

    Meegi natychmiast masz przestać mieć takie czarne myśli!! Wszystkie tutaj trzymamy kciuki za Twoją Kruszynkę- musi zostać z nami! Pomodlę się za to.

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 - będzie dobrze ! Musi być ! Nie ma innej opcji... dużo odpoczywaj. Ale tekst lekarza to ręce opadają :/.

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi badz dobrej mysli!!! Moze to lepiej ze jestes w szpitalu, lekarze beda czesciej kontrolowac dzidziusia a i ty bedziesz wiecej lezec, bo tam trzeba a w domu to rozne bywa. Wierze ze wszystko sie ulozy i trzymam za ciebie mocno scisniete kciuki :*

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Przepraszam dziewczyny ale jestem tak zawiedziona wszystkim obok jest porodowka i oddział położniczy. Tak bym chciała ,żeby kruszynka została.

    Kochana, wszystko bedzie dobrze!!! jestes teraz pod opieka! Nie denerwuj sie i odpoczywaj! Teraz w szpitalu beda o Ciebie dbac i wszytsko pojdzie dobrze!
    Kochana jestem z Toba serduszkiem i przytulam Cie mocno!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi, patrz ile dobrych duszyczek trzyma za Ciebie kciuki!! Bedzie dobrze, innej wersji nie ma!!! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 trzymam mocno za Ciebie i dziecko kciuki i wierzę że będzie dobrze!!! MUSI!!! Postaraj się odpocząć i nie myśleć za dużo bo emocje też szkodzą a masz już świadomość że robicie wspólnie z lekarzami wszystko co się da więc po prostu WIERZ ;)
    Mysia nie wydaje mi się, aby to była wina amnio, ale mogę się mylić i nikt tego nie wykluczy na pewno. Do tych badan możesz jeszcze dorzucić przeciwciała przeciwjądrowe ANA koszt nie jest duży, a wydaje mi się że bardziej mają sens niż np toxo. Ja uważam że toxo powinno się robić zaraz na początku ciąży ze względu na jej podstępność w styczniu jej nie ma a za chwile w lutym może być bo np zjesz coś nie tak... Chociaż zachorowania częściej spotyka się w sezonie letnim- truskawkowym ;)
    Zrobiłaś badania na APS, tarczycę, zrób jeszcze te przeciwciała i ewentualnie wymazy chlam, myko i ure... Jak coś wyjdzie w tym to można dalej mysleć nad badaniami. Z tanich badań a wnoszących coś do sprawy jest także oznaczenie poziomu HOMOCYSTEINY i też je polecam, bo jeśli homocysteina jest podniesiona to mogą być poważne problemy. To na tyle myślę, że trzeba te najpilniejsze zrobić i może na cos trafimy ;)

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję jesteście Kochane ;*;*

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że na coś trafimy. Zrobię jeszcze te badania o których mówisz ( szczerze mówiąc to nawet nie słyszałam o homocysteinie). I zobaczę co dalej. Bardzo Ci dziękuję!

    Lili30 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi wszystko będzie dobrze , próbuj pozytywnie myśleć, trzymam kciuki. Napewno się uda ,jesteś pod kontrolą..
    Przytulaski dla Ciebie !!!

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://annales.sum.edu.pl/archiwum_publikacje/2009_63_1_9.pdf
    W powyższym artykule podane o co chodzi z homocysteiną. Są tez statystyki dotyczące częstości występowania poronień dla poszczególnych grup. Gdzie właśnie immunologia wiedzie prym 65%...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ