X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Pani Doktor Kejt, wiadomo, ze kolejnej @ u Pani juz nie bedzie!!! Teraz bedzie jedna za cale 9 m.cy!!!!

    ps. Pani dane w tabelce uzupelnione :)

    Widzę, że humory Wam dopisują dziewczyny...

    Kejt trzymam kciuki żeby ten cykl był dla Ciebie szczęśliwy i żebyś mogła nas zarażać razem z innym dziewczynami ciążowymi wiruskami :)

    Rachele, no właśnie kiedy będziesz testować? Radzę jednak odczekać na spokojnie do terminu miesiączki...

    Mama Mai też uważam że nie powinnaś pić wina :) bo a nuż bobo rośnie pod serduszkiem :) ja dla tego uczucia mogłabym zrezygnnować spokojnie z wina....

    U mnie jakoś dziś kiepsko... staram się i staram a smutek ciągle do mnie wraca. Jestem zmęczona na maksa i jakaś taka depresyjna... moje owu nie przychodzi, śluz niby jest dobry a skoku temperatury nie ma... wiem, że trzeba czekać, ale to czekanie mnie dobija... i pewnie dostanę okres jak mam ten termin wizyty i znowu będę musiała przesuwać...

    Apropos jakości opieki medycznej za granicą... ja mieszkałam 4 lata w Austrii, teraz od ponad 2 lat jestem w Niemczech, opieka niby jest ok, ale jak przyjdzie co do czego, to też wielu badań nie chcą robić, albo trzeba o nie prosić... Na wizyty do specjalisty też się długo czeka, czasami 2 miesiące na termin u ginekologa. Poza potwierdzeniem ciąży, tutaj to nawet bety nie sprawdzają co 48 h i każą czekać do usg... więc nie jest wcale tak kolorowo... za wiele badań też trzeba częściowo płacić. I też dopiero po 2-3 poronieniach przysługują ci badania w kierunku przyczyn. Więc nie jest dużo lepiej niż w PL. Ja jadę w marcu do domu i pewnie będę tam robić badania, bo i taniej i bez wielkiego gadania po co i na co.

    A ja dziś padam. I fizycznie i psychicznie znowu jestem do niczego. ALe może jutro będzie lepiej :) Trzymajcie się dziewczynki :)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Oznaczenie stężenia wolnej frakcji tyroksyny (FT4). Badanie służy do diagnostyki i monitorowania leczenia chorób tarczycy. Wzrost stężenia FT4 towarzyszy nadczynności, a spadek - niedoczynności tarczycy. Wykonywane jednocześnie z oznaczeniem TSH (hormon tyreotropowy) oznaczenie FT4 stanowi podstawę diagnostyki stanu czynnościowego tarczycy u pacjentów ambulatoryjnych. "

    A mnie oczywiście teraz hormony tarczycy szaleją. Odebrałam wyniki dzisiaj i jest do d...

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wyczekuje @,jak tylko sie skonczy bede podlewac rowniez moje endo czerwonym winkiem mam nadzieje,ze nastepny cykl bedzie ten szczesliwy:-) rok temu 20.02 udalo mi sie zajsc w ciaze

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai - oby bobo rosło ;) trzymam kciuki :)

    Mama_Mai lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do opieki nad kobieta w ciazy oraz diagnostyka za granica to ja mieszkam w Norwegii i tu jest istny ciemnogrod! Ciaza zaczyna sie od 12tyg... Podczas ciazy tylko 1usg w 20tyg,lekarz rodzinny prowadzi cala ciaze,beta hcg nie sprawdzaja,plamisz w 1trymestrze trudno,taka natura!!!straszna znieczulica.Takze jak tylko bede w ciazy wracam do Polski do czasu porodu

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejuś, ale dużo Was za granicą ... Smutne, że wszyscy z naszego kraju uciekają (ale nie ma się co dziwić)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy ja rezygnuje z alkoholu zupelnie na czas staran i ciazy i nie jest to dla mnie jakis ogromne wyrzeczenie. chociaz w ciazy z Maja nie powiem patrzenie jak inni pija czasem bylo problemem bo np piwo tak ladnie mi pachnialo ze siedzialam z butelka w rece i wachalam :D
    a do naszej sluzby zdrowia chwilowo nie mam zastrzezen (odpukac) trafiam na porzadnych lekarzy, milych i konkretnych

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    "Oznaczenie stężenia wolnej frakcji tyroksyny (FT4). Badanie służy do diagnostyki i monitorowania leczenia chorób tarczycy. Wzrost stężenia FT4 towarzyszy nadczynności, a spadek - niedoczynności tarczycy. Wykonywane jednocześnie z oznaczeniem TSH (hormon tyreotropowy) oznaczenie FT4 stanowi podstawę diagnostyki stanu czynnościowego tarczycy u pacjentów ambulatoryjnych. "

    A mnie oczywiście teraz hormony tarczycy szaleją. Odebrałam wyniki dzisiaj i jest do d...
    Jakie wyniki? Napisz na priv najwyżej żeby tutaj nie zaśmiecać ;)

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Pani dr Kejt ja sie chetnie zastosuje do zalecen :) brak czasu to rzeczywiscie najlepsze lekarstwo :)
    moj maz to mi grozi ze zabierze mi tableta bo za duzo na forum wchodze :D i mowi ze na naszej romantycznej kolacji tylko on pije winko bo ja nie moge kto wie moze bobo rosnie :)
    a ty Rachele na kiedy planujesz testowanie??

    mój mąż to pyta czasem z usmiechem - to kim już jestes prezydentem?
    bo wie, że się tu zmieniają statusy ze znajomej na koleżankę itd. :D

    Mama_Mai, Rachele lubią tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 11 lutego 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lucy1983 wrote:
    Widzę, że humory Wam dopisują dziewczyny...

    Kejt trzymam kciuki żeby ten cykl był dla Ciebie szczęśliwy i żebyś mogła nas zarażać razem z innym dziewczynami ciążowymi wiruskami :)

    Rachele, no właśnie kiedy będziesz testować? Radzę jednak odczekać na spokojnie do terminu miesiączki...

    Mama Mai też uważam że nie powinnaś pić wina :) bo a nuż bobo rośnie pod serduszkiem :) ja dla tego uczucia mogłabym zrezygnnować spokojnie z wina....

    U mnie jakoś dziś kiepsko... staram się i staram a smutek ciągle do mnie wraca. Jestem zmęczona na maksa i jakaś taka depresyjna... moje owu nie przychodzi, śluz niby jest dobry a skoku temperatury nie ma... wiem, że trzeba czekać, ale to czekanie mnie dobija... i pewnie dostanę okres jak mam ten termin wizyty i znowu będę musiała przesuwać...

    Lucy, a więc dr Kejt spieszy wypisać ci receptę na jedną ampułkę cierpliwości, tabletki do ssania na smutki i zastrzyki energii i pozytywnego myślenia :D
    czas. ciągle walka z czasem. zaczynam godzić się z tym, że taki nasz los... jak mowi powiedzenie "Boże daj mi siłę abym mógł pogodzić się z tym czego nie mogę zmienić". Głowa do góry ! A ja zawsze umawiam 3 terminy wizyty, w razie gdyby miało coś niespodziewanie wypaść - możesz zarezerwować sobie drugą na zapas?

    buziaki

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt ja swojemu nie daje zagladac :) wie ze jest forum ale jak sie nazywa to juz nie...

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też staram się aby mój nie zobaczył ;)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Zostałam w szpitalu. Zrobili usg ,ciąża żywa leżeć brać leki i nic więcej nie mogą zrobić jak to lekarz powiedział 'korka żadnego nie wsadza będzie chciało polecieć to poleci.' Ale Mi smutno. Jeszcze tęsknię tak za P nienawidzę samotności jestem tak przyzwyczajona do Niego. Jesteśmy nie rozłączni nawet pracujemy razem z Nim Mi jest lżej. Dupa dupa dupa.

    Megi, kiedy twój P będzie juz przy tobie? na pewno jest z tobą myslami i sercem.
    komentarz lekarza pozostawie.... bez komentarza.
    moze w szpitalu jest psycholog z ktorym moglabys porozmawiac - może to by cię uspokoilo ?
    stres masz pewnie ogromny, ale on nie pomaga :( cięzko na pewno zachować spokój i pozytywne myslenie, ale spróbuj kochana ! dla swojego rozowego bobasa, którego za kilka miesiecy bedziesz trzymac w ramionach!

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Mai, Jangwa Maua,
    moj tez postów nie czyta, tylko tak się ze mnie czasem podśmiewa :) ale na pozytywnie, chyba widzi, że mnie to angażuje i pomaga :)

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • DomiBW Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy - głowa do gory! Kazdy ma gorszy dzien... Jutro obudzisz sie z nowa energia i smutaski pojda w zapomnienie... Niestety czasem natlok pracy i wszystko działa na nasza niekorzysc, ale nie mozemy sie poddawac! Sciskam!

    Meegi - trzymam kciuki za Was! Musi być dobrze. Innej opcji nie bierzemy pod uwage!

    Rachele, ciesze sie, ze wyniki sa pozytywne :)

    Kejt - niezły ten Twoj Luby... Moj M. troche sie zlosci jak za duzo tu pisze, po mysli, ze potem mam dollki. Ale juz mu powiedziałam, ze Wy mi poprawiacie humor i wychodza na prosta, wiec juz sie nie czepia :)

    trzymam kciuki za wszystkie Kobietki serduszkujace w tym tyg., wyczekujace na @ lub testujace! Oby to był pozytywny tydzien i spelnil wszystkie oczekiwania :)

    Dorzuce jeszcze swoje 3 grosze apropo opieki medycznej za granica. W Belgii kazdy płaci indywidualnie ubezpiecznie. Moim zdaniem nie ma co za bardzo tutaj na lekarzy narzekac. Dostep jest dosc latwy, raczej nie robia problemow. Wiele spraw mozna zalatwic szybciej. A koszty raczej nie sa wygorowane. Np. moj M. robil kanalowe lecznenie zeba plus rekonstrukcje i chyba w sumie zaplacilismy jakies 20e. I chyba generalnie ludzie nie narzekaja, wiec jest jakas nadzieja :)

    Przsyłam dobry humor! <3 i wracam do zakupow na Allegro :) Milego wieczoru

    P.S. Czy wy krótko po poronieniu tez miałyscie mdłosci? Bo mnie od od soboty tak dziwnie nachodza... :/ pewnie to reakcja na stres...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2015, 21:51

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    02.02.2015 [*]
    Wiosną nadzieja narodzi się ponownie :)
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 12 lutego 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Pani dr Kejt ja sie chetnie zastosuje do zalecen :) brak czasu to rzeczywiscie najlepsze lekarstwo :)
    moj maz to mi grozi ze zabierze mi tableta bo za duzo na forum wchodze :D i mowi ze na naszej romantycznej kolacji tylko on pije winko bo ja nie moge kto wie moze bobo rosnie :)
    a ty Rachele na kiedy planujesz testowanie??

    Witaj :)

    jeszcze nie wiem...akurat bede wtedy u mojej Mamy :) chcialabym wytrzymac do daty @... zobaczymy czy sie uda!

    ja rowniez kiedy mam mniej pracy..znajduje sobie zawsze cos do zrobienia w domku :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 12 lutego 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka8 wrote:
    Megi kochana lez odpoczywaj nie stresuj sie wszystko bedzie dobrze. Wiem ze nie jest latwo tak lezec i nie martwic sie ale pomodl sie i uwierz ze bedzie dobrze -musi byc dobrze :)

    Mnie chwile nie bylo, widze duzo sie dzieje :) ja wczoraj gotowalam kolacje i drinkowalam z mezem hii taki relaksik troche;)
    dziewczynki od kiedy zaczac testy owulacyjne ile dni w miesiacu testowac?

    Majeczka, z mojego doswiadczenia w tym cyklu, radzilabym Ci testowac od 9dc. Ja mialam testowac od 11dc i pewnie juz nic bym nie zobaczyla.
    Ja kupilam te najzwyklejsze testy paskowe, zaleta - malo kosztuja, wada- trzeba sie przygladac i interpretowac kreski.
    Ile testow, tyle opinii :) Ale mysle, ze na poczatek sa ok :) ...ja bede w tym miesiacu testowac jeszcze tydzien :)

    Jak udala sie romantyczna kolacja?:)

    majeczka8 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 12 lutego 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Ja właśnie odebrałam dzisiejsze badania:
    TSH- 2,161
    FT4- 1,41

    Dziewczyny czy te FT4 nie jest zbyt wysokie?


    Slonce, nie nie jest za wysokie. Bardziej zwrocilabym uwage na TSH. Kiedy masz wizyte?
    Nastepnym razem zrob sobie rowniez FT3... wtedy bedziesz miec caly obraz hormonow.

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 12 lutego 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TheBaja wrote:
    Yea w sobote zaczynamy serduszkowanie :D mój D jutro wraca chyba sam chce małą czekoladke.
    Oby juz 4 marca @ nie przylazła :D
    Jutro mija 8 msc jak mój Aniołek odemnie odszedł [*]

    Trzymam bardzo mocno kciuki!!!! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 12 lutego 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitaja wrote:
    Co do opieki nad kobieta w ciazy oraz diagnostyka za granica to ja mieszkam w Norwegii i tu jest istny ciemnogrod! Ciaza zaczyna sie od 12tyg... Podczas ciazy tylko 1usg w 20tyg,lekarz rodzinny prowadzi cala ciaze,beta hcg nie sprawdzaja,plamisz w 1trymestrze trudno,taka natura!!!straszna znieczulica.Takze jak tylko bede w ciazy wracam do Polski do czasu porodu

    Wow, to faktycznie nie jest kolorowo!
    Ja jade w przyszlym tyg do PL i pewnie jakies badania tez porobie... i przede wszystkim zrobie zapas witamin i wszystkiego co potrzebne !!! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ