X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, poronilam trzeci raz...tzn myślę ze była to ciąża biochemiczna bo we wtorek beta 11, w czwartek 15 a w sobotę dostalam okresu czyli 5 dni jakby opóźnienia. Nie rozumiem tego zupełnie, bo bralam od owulacji encorton i heparyne i progesteron nie wiem co mam zrobić jeszcze jestem załamana, bo byłam pewna ze tym razem na takim żelaznym zestawie się uda... Jakiego lekarza na slasku polecacie?

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde na sniadanie polecam iść do Spółdzielni, do SzybyLustra lub do Dzień dobry Cafe :) Nie polecam Breadni - bardzo przereklamowane.
    Fajnie iść do Muzeum Kanału jak jest otwarte lub zakupy do Ptak Outlet :D
    Na lunch polecam Tel Aviv lub Otwarte Drzwi.

    No i trzymam kciuki :)
    Mi po ostatnim szczepieniu dość mocno krew poszła z jednego miesjca, więc na wszelki przypadek warto sobie przygotować gazik na zmianę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 11:29

    Ewelina26 lubi tę wiadomość

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    Baksia dzięki za pamięć :)
    Pierwsze szczepienie mam już w czwartek, nie mogę się doczekać.
    Co robiliście z eMkiem w wolnym czasie tzn. między pobraniem krwi a szczepionką? Nie mam za bardzo pomysłu gdzie się podziać... Może jakieś miejsce na dobre śniadanko? ;)

    My miałyśmy trochę okrojone możliwości bo akurat trafiłyśmy na lockdown z powodu korony 😉 .Pierwsze szczepienie to praktycznie powiedzieliśmy z moim M w samochodzie,trochę pospacerowalismy po ul.Piotrkowskiej .
    Później było już trochę lepiej bo luzowali obostrzenia udało się pochodzić po galerii, pospacerować po mieście , robiłam sobie zakupy spożywcze takie które mogły poleżeć przez parę godzin w samochodzie i tak leciał czas 😉

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :)

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, ale ten czas zleciał! Dopiero co czekałaś na wizytę u Doc, już za kilka dni jedziesz na szczepienia! 😳 A teraz to już wgl Ci zleci ten czas 😁 i faktycznie zaraz będziesz staraczka 🥰
    Tak jak Ewelina już napisała my miałyśmy trochę to wszystko utrudnione. I ja ze swoim M robiłam to samo co właśnie Ewelina 🤭
    Nie wiem gdzie można fajnie zjeść, bo my to w drodze powrotnej do MC albo Burger Kinga wpadaliśmy 🙈

    Joanien, a jak tam u Ciebie sytuacja? 😁

    Ewelina, dopóki nie ma @ jest nadzieja! I cały cxas trzymam kciuki ✊🏻
    Zazdroszczę urlopu, jak wszystko się uda to ja za 3 tygodnie będę miała urlop 🤞🏻

    Mona, przykro mi 😔 niestety nie pomogę w sprawie lekarza. Dostałaś encorton, heparyne więc jakieś badania robiłaś, tak?

    trodde lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no sytuacja póki co jest taka, że czekam na piątek, bo wtedy będę testować - akurat 12 dni po owulacji i ostatni dzień na duphastonie ;)

  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    no sytuacja póki co jest taka, że czekam na piątek, bo wtedy będę testować - akurat 12 dni po owulacji i ostatni dzień na duphastonie ;)
    No to Kochana czekamy ✊🏻

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    no sytuacja póki co jest taka, że czekam na piątek, bo wtedy będę testować - akurat 12 dni po owulacji i ostatni dzień na duphastonie ;)

    Joanien to w piątek rano czekamy wszystkie pod drzwiami Twojej łazienki i trzymamy kciuki! :D

    Baksia tak, jeszcze chwilka i będziemy się brali do roboty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 15:45

    baksia lubi tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa kurde dziewczyny ale ja mam pecha! Byłam u ginki. Owulacja z lewego jajnika, piękny duży pęcherzyk owulacja powinna być dzisiaj max jutro rano. Śluzówka, endometrium idealne. A mojego M nie maaa, wraca dopiero w środę w nocy😭 Ginka do mnie z tekstem,, niech Pani jedzie do niego,, hahah 😅
    Ale cieszę się, że cykle wróciły mi do normy, uf.

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia - jak jesteś mobilna i masz taką opcję to jedź :) czemu nie ?
    Jak staraliśmy się rok temu, to mój mąż akurat w dniu mojej owulacji i dzień po miał być w Londynie :D cały zespół miał przełożoną podróż ze względu na moją owulację, a część spotkań odbyła się online :D
    No i się wtedy nam udało. Tamte starania to było istne szaleństwo i wspominam to z dużym uśmiechem.

    Annie1981, Ankaaa lubią tę wiadomość

  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien, niestety nie mogę, a chętnie pojechałabym 🤭 no trudno, w następnym cyklu ostro działamy 😈🙊

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Aa kurde dziewczyny ale ja mam pecha! Byłam u ginki. Owulacja z lewego jajnika, piękny duży pęcherzyk owulacja powinna być dzisiaj max jutro rano. Śluzówka, endometrium idealne. A mojego M nie maaa, wraca dopiero w środę w nocy😭 Ginka do mnie z tekstem,, niech Pani jedzie do niego,, hahah 😅
    Ale cieszę się, że cykle wróciły mi do normy, uf.
    Oj, jaka szkoda. W następnym cyklu pewnie też będzie taki piękny pęcherzyk to nadrobicie 🙂

    baksia lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia
    Eh ale nie fart 🤷‍♀️ale wiesz sama jak to czasem bywa z diagnozą lekarza już raz miałaś pęcherzyk w pęcherzyku 😉może akurat owu postanowi przyjść te 3 dni później .

    Joanien
    Trzymam kciuki za piątkowe testowanie 😁.

    U mnie jutro ponoć ma przyjść @ a temp jeszcze nie spada a zazwyczaj 2 dni przed @ już zaczyna spadać . Wczoraj było 36.61 a dziś 36.67 ,tylko ten wczorajszy negatywny test ciągle ochładza moje emocje .

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane,
    Baksia, miło, że o mnie pamiętasz🥰, nie udzielam się, co nie oznacza że tu nie zaglądam😘 staram się być z Wami na bierząco i z niecierpliwością czekam na informacje o Waszych II kreskach❤️ a jak się już zabiorę by do Was napisać to zawsze nagle coś wypada na już😡🙉 i jak wracam to już inny wątek leci🙉
    Kochane nie pisałam tez, bo u mnie bez większych zmian poza tym ze całkowicie sobie odpuściliśmy, odstawiłam większość witamin (lekarka mówiła, ze nawet dla organizmu to dobre rozwiązanie, bo przy dłuższej suplementacji powinno się robić przerwy) nie mierze temperatury, nawet nie wiem który dziś dzień cyklu - orientacyjnie myśle, że @ powina przyjść za tydzień albo dwa🤔 nawet ostatnich dwóch sobie nie zapisałam🤷‍♀️🙈 (co pewnie zemści się jak pójdę do gina🙈) 💞 zupełnie w ciemno, bo już nie pod owu, nie odmawiam sobie alkoholu, a na wakacjach korzystałam w pełni z opcji all inclusive, zaczynajac dzień od mojego ulubionego mojito😅🙈 Wpadł nam w połowie lipca nieplanowany urlop. Co prawda tylko 7-dniowy, ale zawsze to odskocznia od codzienności☺️ Pewnie jeszcze parę miesięcy temu miałabym duże wątpliwości czy ryzykować wyjazd w dobie 👑 podczas starań, a teraz największym naszym problemem był fakt ze to tylko 7dni (kiedys obiecaliśmy sobie ze nie polecimy nigdy na 7dniowe wakacje🙈). Obecnie, zamiast do @, odliczam czas do kolejnego, tym razem planowanego urlopu🥳, mając nadzieję, że w żadnym z dostępnych krajów, gdzie lista i tak jest okrojona, nie zostanie wprowadzona kwarantanna dla Polaków🙈

    Kochane myślałam, by przed kolejnymi staraniami wybrać się od razu do docenta lub profesora. Myślicie, że pomogą też coś na długie starania🤔 choć mój gin w czerwcu stwierdził ze 6-7cs to jeszcze nie tragedia. Kazał kontynuować, tym bardziej ze wyniki moje i M są dobre, a na 3 wyrywkowe monitoringi w 3 wystąpiła owulacja🤷‍♀️ ale jak pisałam wcześniej odpuściliśmy🙈 chyba po prostu zmęczyło mnie to wszystko😬

    Kochane trzymam mocno za Was kciuki😘

    Baksia skoro nie masz możliwości odwiedzenia męża mam nadzieje, że Twoja ovu się przesunie🥰

    Ewelina, mam nadzieje, że ostatni test był mało czuły i jednak @ nie przyjdzie🥰

    Joanien, mam nadzieję, że w piątek zobaczysz dwie kreski🥰

    Trodde czekam na relacje, ze szczepień, a przypomnij mi proszę ile dawek musicie przyjąć🤔

    Foto, a jak u Ciebie, mam nadzieje ze wszystko się unormowalo i po tej wyczekanej @ wystąpiła ovu🥰

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina super że się odezwałaś 😊cieszę się że trochę odpoczełaś od tego wszystkiego i że wogole dałaś radę odpuścić. Czasem też mam już dosyć tych supli. Czuje się tym zmęczona i przytłoczona ale nie potrafię odpuścić 🤦‍♀️🤷‍♀️.

    Jak byłam na ostatniej wizycie to prof wspomniał że jeżeli nie zejdę w przeciągu 6 miesięcy to na kolejnej wizycie przy okazji przepisze mi jakieś leki na stymulację żeby trochę mi pomóc , mówił że teraz jeszcze mi nic nie da bo lepiej zajść bez wspomagacze.

    Test robiłam ten wykrywajacy wczesną ciążę- Pink test strumieniowy 10 mlU/ ml 🙄więc pewnie nici z ciąży w tym cyklu 🤷‍♀️

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina,
    Dziękuję, że pytasz 😊 byłam dziś u ginekologa i ten cykl niestety na straty. Kończę 2 opakowanie Femostonu, trzeciego juz nie będę brała. Pecherzyki urlosly, ale nie pękły, Femoston zblokował owulację, dlatego odstawiam. Mam nadzieję, że miesiączka nadejdzie w miarę szybko. Dziś 18dc. W kolejnym cyklu monitoring i na pewno coś na pękanie.

    Też jestem już mega zmęczony tą walką, lekami itd. Wiem jednak, że nie ma co się poddawać, trzeba walczyć i z nadzieją patrzę w przyszłość. Dlatego nie dziwię się, że potrzebowałaś Malina od tego całego procesu odpocząć. To takie wietrzenie głowy 🙂

    Dziewczyny mam nadzieję, że posypie się fala 2 kreseczek na naszym forum i te złe doświadczenia mamy za sobą! 💛

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina super, że odpoczywasz :) taki reset dla głowy jest czasem zbawienny... i może się skończyć niespodzianką :D trzymam kciuki! Pamiętam mój cykl, w którym na monitoringu nie było owulacji za to była wielka torbiel i przetrwały pęcherzyk. Wkurzyłam się ale na spokojnie czekałam sobie na @, a tu pyk i niespodzianka - ciąża jak malowana ;)

    Malina doc. na pewno ma też pacjentki z długimi staraniami, więc myślę że zawsze warto się skonsultować.
    Ja mam mieć trzy szczepionki, co trzy tygodnie i później czwartą między 6-8 tyg. ciąży.
    Wszystkie inne wyniki mam ok, więc doc. powiedział że możemy się starać już po drugim szczepieniu bo w naszym przypadku to trzecie będzie już raczej tylko przypominające. Allo MLR kazał mi powtórzyć dopiero po trzech miesiącach. Trochę mi się to wydało dziwne, że nie każe tego sprawdzać od razu ale podpytałam innych dziewczyn i sporo ma takie właśnie zalecenia. Więc to pewnie zależy od innych wyników. Aha, mam też zakaz brania encortonu, bo w moim przypadku może zmniejszać działanie szczepień, za to koniecznie heparyna i acard.

    Ewelina ja trzymam kciuki i przytaczam z własnego doświadczenia, w drugiej ciąży cień cienia i to pod światło wyszedł mi dopiero 16 dpo, wcześniej biel aż świeciła po oczach ;)

    Foto ja też mam nadzieję, że lada moment wszystkie spotkamy się na fioletowej stronie i tam już zostaniemy na długo!

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina ale Ci zazdrooooszcze 😁
    Fajnie, że robisz sobie taki reset czasami jest to nam baardzo potrzebne.

    Powiem Wam, że trochę mi było smutno, że mojego nie ma a taki fajny cykl mam noo ale..obiecalam sobie, że dam nam trochę czasu. Widocznie tak musiało być. Za 2 tygodnie jedziemy na urlop i tak jak Malina mam zamiar korzystać! 🍷 Może to nasze ostatnie wakacje we dwójkę 🤭 🤷🏼‍♀️
    Od razu po urlopie powinnam mieć owu więc będziemy zrelaksowani, spokojni i na TEN cykl będę moonco liczyła 😅

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 12 dpo i taka wiadomość 😱

    2f5d248257c9aeffmed.jpg

    Gagatka, trodde, JJ., Ankaaa, Gela093, Foto80, AsiaKK, Ewelina26, Malina, baksia, Pati96, Kaach, Zula36, joana, Natikka123 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4814 3959

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 piękny widok 😁 Trzymam kciuki za dobry rozwój sytuacji 😊

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
‹‹ 3267 3268 3269 3270 3271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ