X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie,
    dobrze wiedzieć, czytałam tylko ze nadmiar nieprzyswojony, czyli ten odłożony, jest toksyczny dla naszego organizmu ale jak widać może tez negatywnie wpływać i na nasze maleństwa. Wiec lepiej nie ryzykować, i przy braniu witamin lepiej je kontrolować, szczególnie przy naszych mutacjach🙄
    Na szczecie ja raz na miesiąc może półtora sprawdzam poziomy B12 i kw. foliowego, bo takie mam zalecenie od hematolozki.
    Ale faktycznie wiem, ze w ciąży tak jak Baljov pisze dziewczyny przy sporych niedoborach bądź problemach biorą bardzo duże dawki witamin (czy 15mg kwasu foliowego czy nawet 1000mg wit. B12)
    Choć moja hematolozka uważa, ze takie duże dawki witamin, szczególnie B12 najbezpieczniej brać tylko i wyłącznie w 2 trymestrze.
    Generalnie uważam, ze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wyrównanie w miarę możliwości wszystkiego jeszcze przed ciąża🤗

    baljov., Annie1981 lubią tę wiadomość

    age.png
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Ja tez teraz nie płaciłam a ryzyka wyliczone, a wtedy 600 zł i było bez.
    Kochana mnie to pytanie nawiedza codziennie, codziennie rano sprawdzam detektorem i dopiero zaczynam dzień🤯🤷🏼‍♀️
    A na usg nie ma ze mną rozmowy dopóki lekarz nie powie czy żyje😱 tak to już teraz wyglada.
    No ale parametr ,,ductus venosus” pewnie masz na 1 stronie? Przepływy na pewno masz ok patrząc na wyniki z krwi:)
    Aaaa teraz juz rozumiem z tym płaceniem 😉
    Czyli masz tak samo. Kurcze, ten detektor to nie jest głupia sprawa. Jakoś się nim nie interesowałam, a może powinnam, byłabym spokojniejsza.
    Mam parametr "ductus venosus Pl" ale nie za bardzo wiem co oznacza. U mnie wynosi 1,140. O pępowinie pisze tylko, że jest trójnaczyniowa.
    No i jeśli chodzi o łożysko to mam na tylnej ścianie, nisko.

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że się wtrącę. Akurat takie pozytywne tematy weszły na tapetę.. a ja chciałam się podzielić swoimi obawami.. jutro mam wizytę, ale chyba mam niezbyt dobre przeczucia.. :( moje objawy "ciążowe" umarły śmiercią naturalną. Nie czuję nic.. żadnego ciągnięcia w brzuchu, żadnych mdłości, cycki też jakby przestały boleć.. wiem, że nie jest to żaden wyznacznik, bo objawy raz są, a raz ich nie ma.. ale tak było poprzednim "nieszczęśliwym" razem. Też nagle wszystkie objawy się wyciszyły..
    Edit: do kibelka też przestałam biegać tak często i w nocy od trzech dni nie wstaję.. kurrr...
    Daggi, ja mogę Cię pocieszyć, że mnie przed wizytą zawsze przechodziły wszystkie objawy ciążowe, mdłości, nawet brzuch robił sie mniejszy! Doskonale wiem co czujesz, bo ja to jestem chyba największą panikarą świata 😅
    Trzymam kciuki, żeby było wsystko dobrze!🍀🍀🍀💗🥰✊✊✊

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina,
    Ile płacicie za położną? W Łodzi to koszt około 1500zł i można tylko w 2 prywatnych szpitalach, w których też są porody nfz. W szpitalach publicznych nie ma takiej możliwości teraz.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov. wrote:
    Aaaa teraz juz rozumiem z tym płaceniem 😉
    Czyli masz tak samo. Kurcze, ten detektor to nie jest głupia sprawa. Jakoś się nim nie interesowałam, a może powinnam, byłabym spokojniejsza.
    Mam parametr "ductus venosus Pl" ale nie za bardzo wiem co oznacza. U mnie wynosi 1,140. O pępowinie pisze tylko, że jest trójnaczyniowa.
    No i jeśli chodzi o łożysko to mam na tylnej ścianie, nisko.

    To jest przewód żylny- przepływowy, No to wszystko masz ok😁 ja kupiłam detektor coś takiego https://apteczka24.pl/angelsounds-jpd-100s-detektor-tetna-plodu,id15090.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=przejscia
    I do tego żel. Tam tyle co spr czy serduszko bije ma chwile i się po prostu uspokoić. Wyłapywał już od 9tc, a teraz już nie ma najmniejszego problemu żeby znaleźć tętno.
    To masz łożysko tak jak ja😊

    baljov. lubi tę wiadomość

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • PaulaZi Przyjaciółka
    Postów: 66 186

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi wrote:
    Baljov dziękuję Ci bardzo! ❤
    Jutro na pewno odezwę się po wizycie..[/

    Ja mam wizytę dopiero za dwa tygodnie (jestem w 7tyg.), a też już panikuję.

    Musimy dać radę.✊🏻

    Będzie dobrze! Trzymamy kciuki!!!

    Breath_less, baljov., Daggi lubią tę wiadomość

    12.20
    Poronienie zatrzymane - 8/9tc💔

    03.21 II 🍀

    eikt0dw4vbtvvn7h.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 wrote:
    Malina,
    Ile płacicie za położną? W Łodzi to koszt około 1500zł i można tylko w 2 prywatnych szpitalach, w których też są porody nfz. W szpitalach publicznych nie ma takiej możliwości teraz.

    Foto,
    nie dzwoniliśmy jeszcze😔 ale jak tylko coś ustalimy to napisze jak to cenowo wyglada. Wiem tylko ze w ubiegłym roku koleżanka płaciła 1500 zł, a za poród w domu 3000 zł.
    Wiec tak myśle, ze koło 2000 zł trzeba będzie zapłacić. U nas nie ma problemu, porody rodzinne tez są dozwolone. Trzeba mieć tylko negatywny test na covid albo być zaszczepiony dwoma dawkami ( jedna w przypadku ozdrowieńców). Może u Was tez już się pozmieniało🤔 albo pozmienia, bo jeszcze masz troszeczkę czasu😉 Na kiedy wypada Ci tp?

    age.png
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie tak,że czasem nie znajdziecie tego tętna? Ja dzisiaj 40 min szukałam I nic😐 tylko wylapywalo moje tetno. Oczywiście już się martwie😥

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    A macie tak,że czasem nie znajdziecie tego tętna? Ja dzisiaj 40 min szukałam I nic😐 tylko wylapywalo moje tetno. Oczywiście już się martwie😥
    Gela a może spróbuj jeszcze raz na spokojnie?
    Mi się nie zdarzyło nie znaleźć ale to jakoś ok 10tc, wtedy mąż pomógł i się udało.

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagii, PaulaZi,
    Kochane to chyba już tak jest z ta obawą o nasze największe Skarby. Ja jestem prawie w 16tc wizytę nam za tydzień i tez się martwię jednak staram się myśleć pozytywnie. Wierzę, że u Was będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Wasze wizyty✊✊Dagii czekam na relacje jutro😘

    Gela,
    Może spróbuj jeszcze raz na spokojnie. Na pewno jest dobrze. Maluszek może jakoś inaczej jest ułożony. Wiem, ze dziewczynom tez się zdarzało, ze nie mogły znaleźć tętna. Na pewno jest dobrze😘 a kiedy masz wizytę, chyba jakoś na dniach, prawda🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 14:33

    PaulaZi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff za 3 razem wylapalam tą małą lokomotywke🙈 czasem chyba lepiej nie mieć tego detektora.
    Malina wizyta na szczęście już jutro😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 15:50

    Malina, Breath_less, baljov., PaulaZi lubią tę wiadomość

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina,
    Czytam na bieżąco informacje na jednej z grup na fb, dotyczącej porodów w Łodzi i na dany moment dość rygorystycznie podchodzą do sprawy w szpitalach. Ja mam termin na 17.07. ☺ do lipca wiele może się zmienić 🤷‍♀️
    Malinka, jak Ci idzie produkcja suwaczka na forum ;)

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5579 6977

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov. wrote:
    Annie, też mi się coś obilo o uszy o tych wirminach ale to raczej dotyczyło b12. Z drugiej strony mówi się że witamin z grupy B ciężko przedawkowac bo nadmiar usuwany jest z moczem. Chyba zdam się na lekarke 😉 Ona mówiła, że czasem daje się kobietom 15mg kwasu foliowego. Wiem, że jest dużo opinii na ten temat...
    Ja jestem z tych osób które muszą brać 5mg kwasu foliowego i rzeczywiście mam jego trochę nadmiaru przez taką właśnie ilość ale mi genetyk i ginekolog mówili że nic się nie stanie, dla mnie ich zdanie jest najważniejsze przez problemy w poprzedniej ciąży

    baljov. lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5579 6977

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi trzymam kciuki ❤️ ja w ciąży też miałam dni takie że objawy ustępowały a następnego znowu były - to na szczęście nie jest wyznacznik więc nic się złego nie dzieje

    Daggi lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • PaulaZi Przyjaciółka
    Postów: 66 186

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi wrote:
    PaulaZi dziękuję! ❤ ja będę ściskać ✊ zs dwa tygodnie. A jak się czujesz? :)
    Tydzień temu była wizyta i było serduszko, chwilę po wizycie było dobrze, a teraz już myślę o kolejnej i się stresuję.

    Czuję się całkiem dobrze, chociaż rano, a czasami nawet wieczorem mam ostre mdłości, jestem trochę przemęczona i piersi bolą.
    Ogólnie wydaje mi się, że czuję się inaczej niż w 1. nieszczęśliwej ciąży. Lepiej po prostu.

    Ściskam mocno i musi być już dobrze!!!❤️

    Daggi lubi tę wiadomość

    12.20
    Poronienie zatrzymane - 8/9tc💔

    03.21 II 🍀

    eikt0dw4vbtvvn7h.png
  • PaulaZi Przyjaciółka
    Postów: 66 186

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Dagii, PaulaZi,
    Kochane to chyba już tak jest z ta obawą o nasze największe Skarby. Ja jestem prawie w 16tc wizytę nam za tydzień i tez się martwię jednak staram się myśleć pozytywnie. Wierzę, że u Was będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Wasze wizyty✊✊Dagii czekam na relacje jutro😘

    Gela,
    Może spróbuj jeszcze raz na spokojnie. Na pewno jest dobrze. Maluszek może jakoś inaczej jest ułożony. Wiem, ze dziewczynom tez się zdarzało, ze nie mogły znaleźć tętna. Na pewno jest dobrze😘 a kiedy masz wizytę, chyba jakoś na dniach, prawda🤔

    Oj, tak... tym bardziej po takich przykrych doświadczeniach jesteśmy bardziej zaniepokojone i przejęte.
    Dziękujemy za wsparcie!😘

    Daggi lubi tę wiadomość

    12.20
    Poronienie zatrzymane - 8/9tc💔

    03.21 II 🍀

    eikt0dw4vbtvvn7h.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Uff za 3 razem wylapalam tą małą lokomotywke🙈 czasem chyba lepiej nie mieć tego detektora.
    Malina wizyta na szczęście już jutro😊

    Z tego powodu nie kupowałam tego w żadnej ciaży choć bardzo korciło czasami. Super, że się udało :)

    Gela093, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tutaj pięknie na tym wątku, że nie chce truć o swoich niepowodzeniach ale dziś musze...! jestem zła, wściekła, rozgoryczona, wnerwiona, rozżalona, mam wielkie "ale" do życia i losu, itp., kolejny niezliczony cykl zakończył się fiaskiem...brakuje mi sił i serca w tej trudnej drodze do macierzyństwa... Clo + ovitrelle, intralipid, accofil, encorton + pozostałe witaminy ... i lipa - dalej nic :(
    Wybaczcie, ale musiałam to z siebie wyrzucić. Za dużo mnie to kosztuje.

    I jeszcze jednego nie rozumiem...w poprzednim cyklu przez 2 dni zrobiłam 4 testy ciążowe, które miały lekkie delikatne kreski, w trzecim i następnym dniu testy były białe, wówczas myślałam, że testy są feralne, a dziś stwierdzam, że to niemożliwe aby 4 testy pod rząd były wadliwe (ta sama firma), lekarz też tego nie rozumie...obstawia kolejną biochemiczną. Testy wykonałam 7/8 dni po domniemanej owulacji.
    Wybaczcie raz jeszcze ale dziś musiałam to z siebie wyrzucić.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. tak mi przykro, że musisz przechodzić przez to wszystko. Takie emocje nie powinny nikogo dotyczyć.
    Ja w ogole Dziewczyny ogromnie Was podziwiam, że pomimo tych wszystkich niepowodzeń, niezłomnie dążycie do celu. Ogromny szacun! Niejedna osoba by się poddała - ale nie Wy 😊 każdej z Was należy się to szczęście i spełnienie marzeń w postaci Kropeczka i głęboko wierzę w to, że będzie Wam dane tulić swoje Maleństwo w ramionach ❤ pewnego dnia się uda!

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. Strasznie mi przykro 😪 nie rozumiem czemu tak się dzieje, już tyle walczycie... Mogę tylko domyślać się jakie to musi być ciężkie. Masz w sobie bardzo duży siły i wierzę, że w końcu nadejdzie ten szczęśliwy dzień. Trzymam kciuki aby pojawił się jak najszybciej ❤️

    Breath_less lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
‹‹ 3511 3512 3513 3514 3515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ