Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Foto80 Autorytet

Wysłany: 18 kwietnia, 17:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde,
    Dziękuję za recenzję ☺ czytałam, że wszystko z tą wyciskarką ok, póki się nie zepsuje. Wtedy jest fo wywalenia, bo nie ma części zamiennych do niej 😒

Ja na refluks, zgagę kupiłam Gaviscon tabl miętowe do ssania i mogę polecić, bo mi pomagają i są dozwolone w ciąży.

f2w3ikgng4w5wouo.png

09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

Euthytox, heparyna, Acard 150, Luteina
  • Lady_Dior Autorytet

Wysłany: 18 kwietnia, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 weź mnie nie strasz z tymi terminami😧 Mam nadzieję, że na mojej wiosce się jeszcze znajdzie jakaś kraamzorg😧 Co do nazwiska, to musi być załatwione przed narodzinami dziecka, bo po urodzeniu to tylko sądownie.

Zielona nie powiem od którego sprzedawcy, bo to niestety dawno było i siostra w Pl mi zamawiała ale możesz przejrzeć allegro - ja widzialam je już na 1wszej stronie 50szt.za 26zl 🙂

[email protected] lubi tę wiadomość

Zofia Maria ur.sn.20.06.2019 o godz.10.13♡ 2918gr.
    a1eb6d63d1.png
    983f5bd578.png
    KPI 15.5m
    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
    17.12. 20⏸️9dpo
  • Daggi Ekspertka

Wysłany: 18 kwietnia, 17:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kilka dni mnie było, wybaczcie.. zawirowania rodzinno-covidowe..

Gratuluję udanych wizyt prenatalnych, serduszkowych! ❤ gratuluję również pierwszych 🐵 :)) trzymam kciuki za powodzenie :) udało mi się Was nadrobić, aczkolwiek zaszalałyście z ilością nowych stron 😄

Witam również nowe dziewczyny, bardzo mi przykro z powodu Waszych strat. Przytulam Was bardzo mocno. Trafiłyście w bardzo dobre miejsce, jest tu wspaniała atmosfera, można się wygadać, poradzić, wykrzyczeć, pożalić i po prostu normalnie porozmawiać. Zostańcie z nami. Ściskam Was!

A u mnie: od jakiegoś czasu nie czuję ciągnięcia w brzuchu (jest mała schiza przez to), cycochy trochę bolą. Nie wiem jak to u Was było/jest, ale mam taki wstręt do mięsa, że szok 😑 próbowałam różnych i każde pachnie dziwnie i smakuje jakby ktoś dodał mydło i płyn do płukania ust 😵😩
    Mam ustaloną pierwszą wizytę na 21.04 godz. 20.00. To będzie u mnie 6t2d. Cholernie się boję...

baljov. lubi tę wiadomość

Starania od września 2018
    Aromek+ovitrelle
    Zabieg łyżeczkowania: 17.12.2020

02.04 25dc II kreski, beta hcg: 430,6
    08.04 31dc, beta hcg 11054,0
    10.04 33dc, beta hcg 23314,0
  • Gela093 Autorytet

Wysłany: 18 kwietnia, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_dior Jak cos to mialam troche namiarow na Polki,moze akurat jakas obluguje Twoja okolice i jest dostepna na Twoje ubezpieczenie. Mnie polozna mowila,ze jak bym nie byla po slubie z moim to mamy tydzien czasu po narodzinach dziecka na zalatwienie nazwiska w gminie🤔

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 18:23

Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤

✔Tsh 1.8
    ✔AMH 3.72
    ✔toksoplazmoza
    ✔ureaplasma
    ✔chlamydia
    ✔cytologia
    ✔ PAI 1
    ✔ V LEIDEN
    ✔ V R2
    ❌MTHFR
    ❌CELIAKIA

Kwas foliowy, witD3, witE, omega3, koenzym q10, ovarin

On 👦
    Morfologia 3% 112,49 mln
    Ruchliwość 31%
    FertilMan plus,Wit D, Maca.

w4sq9n735zpxy68m.png
  • Lady_Dior Autorytet

Wysłany: 18 kwietnia, 18:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem - może się coś zmieniło od czasu, kiedy ja urodziłam córkę 🤷🏼‍♀️ Ja musiałam załatwić erkening przed porodem ale teraz dużo rzeczy się zmieniło widzę. Ja miała krzywą cukrową 2punktową a teraz już jest niby 3punktowa.Do tej pory nie było prenatalnych w 1wszym trymestrze a teraz jak byłam na połówkowych, to echoscopist mi mówiła, że będą robić - także wszystko się zmienia.

Gela093 lubi tę wiadomość

Zofia Maria ur.sn.20.06.2019 o godz.10.13♡ 2918gr.
    a1eb6d63d1.png
    983f5bd578.png
    KPI 15.5m
    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
    17.12. 20⏸️9dpo
  • [email protected] Autorytet

Wysłany: 18 kwietnia, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Gela093 weź mnie nie strasz z tymi terminami😧 Mam nadzieję, że na mojej wiosce się jeszcze znajdzie jakaś kraamzorg😧 Co do nazwiska, to musi być załatwione przed narodzinami dziecka, bo po urodzeniu to tylko sądownie.

Zielona nie powiem od którego sprzedawcy, bo to niestety dawno było i siostra w Pl mi zamawiała ale możesz przejrzeć allegro - ja widzialam je już na 1wszej stronie 50szt.za 26zl 🙂
    Dziękuję zaraz poszukam 😘😁

Starania od 2010 r. - 3 kliniki
    ➡️4 IUI❌
    ➡️ Laparoskopia (ok)✔️
    ➡️Naprotechnologia ❌
    🔍 Hashimoto; 🔍Pcos
    🔍Mąż 💪👌
    ➡️ Histeroskopia diagnostyczna ✔️
    🔍 kariotypy ok; 🔍Amh 7,1; 🔍MTHFR_1298A>C homozygota; 🔍PAI-1 4G heterozygota

Macierzyństwo Kraków
    ➡️ 15.08.20 start stymulacja ➡️ Punkcja : pobrano 25 pęcherzyków ( 15 dojrzałych komórek: 6 zapłodniono, 9 zamrożonych)
    ➡️21.09.20 transfer ❄️💚5.1.1. (cykl sztuczny)
    7dpt bghc: 36,09 10dpt bhcg: 52,06 12dpt bhcg: 65
    14dpt bhcg: 50 😢
    ➡️28.11.20 transfer ❄️💚 5.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)
    7dpt bhcg: 15, 9dpt bhcg: 76, 12dpt bhcg: 295,
    14dpt bhcg: 676
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 😍
    31dpt - bije ❤️ maluszek ma 7 mm
    9 t.c. - poronienie zatrzymane 💔 19.01.21 zabieg...
    Mamy 3 ❄️
    4.1.1💚 4.2.1💚 5.1.2💚
  • Breath_less Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 17:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baljov i jak masz wyniki pappa? Przysłali Ci?
    A tsh masz wynik? Wszystko ok?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 17:55

—————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺

08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯

PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

w4sqskjoz4e4rcxi.png
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Baljov i jak masz wyniki pappa? Przysłali Ci?
    A tsh masz wynik? Wszystko ok?
    Dzięki, że pytasz. Tak przysłali mi. Wydają się być w porządku. Np trisomia 21 podstawowe ryzyko miałam 1:75, skorygowane 1:1509. Pozostałe jeszcze mniejsze. W uwagach napisali, że wynik prawidłowy, niskie ryzyko aneuploidii. Ale napisali też, że zaleca się konsultacje genetyczna oraz ze względu na wiek zaleca się oznaczenie kariotypu płodu.
    Natomiast nie ma okreslonego ryzyka przedwczesnego porodu itp.
    TSH mam 0,428 więc już bardziej normalne.
    A Ty masz wyniki? Zdaje się miałaś mieć dziś do odbioru?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 19:35

Daggi, agulineczka, Annie1981 lubią tę wiadomość

f2w39jcgnpj1zoj5.png
    40 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do 6 doby :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
  • Żonkil Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może orientujecie się jak to jest z lekarzami i położnymi w szpitalu? Któraś z Was miała własną położną wykupioną lub teraz planuje?
    Mój lekarz prowadzący nie pracuje w żadnym ze szpitali, szkoła rodzenia moja też nie jest przyszpitalna, bo wszystkie, które przeglądałam, były online. Myślałam o porodzie w Warszawie na Żelaznej - ten szpital jest mocno oblegany i zdarza się, że nie ma miejsc. W związku z tym zastanawiam się nad sensem wykupowania sobie położnej. Czasu niby jeszcze sporo, ale jeśli o położną to czekanie do końca 7 mies. to już za późno. Lekarz też jakiś znajomy może byłby dobry, tylko teraz żeby mi 2 lekarzy prowadziło to też dziwnie...
    No nie wiem, jakie macie doświadczenia własne, albo co planujecie?

Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

16udgywlwpsfu6t1.png
  • Breath_less Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov. wrote:
    Dzięki, że pytasz. Tak przysłali mi. Wydają się być w porządku. Np trisomia 21 podstawowe ryzyko miałam 1:75, skorygowane 1:1509. Pozostałe jeszcze mniejsze. W uwagach napisali, że wynik prawidłowy, niskie ryzyko aneuploidii. Ale napisali też, że zaleca się konsultacje genetyczna oraz ze względu na wiek zaleca się oznaczenie kariotypu płodu.
    Natomiast nie ma okreslonego ryzyka przedwczesnego porodu itp.
    TSH mam 0,428 więc już bardziej normalne.
    A Ty masz wyniki? Zdaje się miałaś mieć dziś do odbioru?

Wspaniałe wiadomości 😍😍😍😍 i nic się nie chwalisz!
    No tak ryzyko podstawowe jest wyliczane na podstawie wieku matki, a te skorygowane to już z uwzględnieniem usg, które miałaś i wyników z krwi:) wiec na prawdę nie masz się zupełnie czym martwić! A to ze jest taki komentarz, to taki maja obowiązek, tak jak ktoś ma ryzyko od 300 do 1000 to tez piszą ze ryzyko ,,pośrednie” a to już działa na nas matki niepokojąco i tez jest wspominała o genetyku i badaniach inwazyjnych:)
    Jeśli nie masz określonego ryzyka przedwczesnego porodu, ja w poprzedniej ciąży tez nie miałam i dowiedziałam się, ze najwidoczniej placówka pracuje na programie nie obsługującym tych parametrów. Tylko szkoda ze o tym nie informują a kasę biorą.
    Tak, mi mąż dzisiaj dowiózł wyniki, wiec z dusza na ramieniu oglądałam. Wszystko w porządku😊
    Trisomia 21 podstawowa 1:652a skorygowane 1:12944
    Reszta < 1 do 20000
    Miałam jeszcze wyliczone ryzyko preeklampsji i wewnętrznomacicznego zahamowania wzrostu płodu i tez ok:)

A miałaś może wyliczony wskaźnik pulsacji tętnicy macicznej?
    Tak czy inaczej, masz super wyniki wiec już chyba możesz odsapnąć i zacząć się cieszyć w pełni 🙏😁❤️
    Mnie jutro czekają badania do tego krzywej cukrowej 🤢🥵

—————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺

PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

w4sqskjoz4e4rcxi.png
  • Breath_less Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 22:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Dziewczyny może orientujecie się jak to jest z lekarzami i położnymi w szpitalu? Któraś z Was miała własną położną wykupioną lub teraz planuje?
    Mój lekarz prowadzący nie pracuje w żadnym ze szpitali, szkoła rodzenia moja też nie jest przyszpitalna, bo wszystkie, które przeglądałam, były online. Myślałam o porodzie w Warszawie na Żelaznej - ten szpital jest mocno oblegany i zdarza się, że nie ma miejsc. W związku z tym zastanawiam się nad sensem wykupowania sobie położnej. Czasu niby jeszcze sporo, ale jeśli o położną to czekanie do końca 7 mies. to już za późno. Lekarz też jakiś znajomy może byłby dobry, tylko teraz żeby mi 2 lekarzy prowadziło to też dziwnie...
    No nie wiem, jakie macie doświadczenia własne, albo co planujecie?

Żonkil dostałam ostatnio info od koleżanki, która rodziła na Żelaznej. Fakt, chcieli ją odesłać z kwitkiem z powodu braku miejsc, ale okazało się ze u nich miała zakładany szew na szyjce i ją przyjęli, bo wiedzieli ze to szybka akcja będzie.
    Mówiła też, że to przepełnienie w szpitalu aktualnie podobno wynika z tego ze szpital na Żwirki i Wigury jest zamknięty z powodu remontu.
    Może do czasu Twojego porodu wszystko wróci do normy 😍😁
    Została przyjęta z partnerem, mówiła ze gdyby nie to to by zastanowiła się nad położna, bo jednak od około 24 do 5 rano, do czasu porodu przebywała sama pod ktg j tylko co jakaś godzinę czy dwie przychodziła położna spr co się szykuje i kiedy, wiec w tych skurczach towarzyszył jej partner, inaczej byłaby sama. Wspominała tez, ze podnieśli ceny za te położne 😜

Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 22:45

—————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺

w4sqskjoz4e4rcxi.png
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Wspaniałe wiadomości 😍😍😍😍 i nic się nie chwalisz!
    No tak ryzyko podstawowe jest wyliczane na podstawie wieku matki, a te skorygowane to już z uwzględnieniem usg, które miałaś i wyników z krwi:) wiec na prawdę nie masz się zupełnie czym martwić! A to ze jest taki komentarz, to taki maja obowiązek, tak jak ktoś ma ryzyko od 300 do 1000 to tez piszą ze ryzyko ,,pośrednie” a to już działa na nas matki niepokojąco i tez jest wspominała o genetyku i badaniach inwazyjnych:)
    Jeśli nie masz określonego ryzyka przedwczesnego porodu, ja w poprzedniej ciąży tez nie miałam i dowiedziałam się, ze najwidoczniej placówka pracuje na programie nie obsługującym tych parametrów. Tylko szkoda ze o tym nie informują a kasę biorą.
    Tak, mi mąż dzisiaj dowiózł wyniki, wiec z dusza na ramieniu oglądałam. Wszystko w porządku😊
    Trisomia 21 podstawowa 1:652a skorygowane 1:12944
    Reszta < 1 do 20000
    Miałam jeszcze wyliczone ryzyko preeklampsji i wewnętrznomacicznego zahamowania wzrostu płodu i tez ok:)

A miałaś może wyliczony wskaźnik pulsacji tętnicy macicznej?
    Tak czy inaczej, masz super wyniki wiec już chyba możesz odsapnąć i zacząć się cieszyć w pełni 🙏😁❤️
    Mnie jutro czekają badania do tego krzywej cukrowej 🤢🥵
    Nie chciałam Wam już zawracać głowy tematem, bo dość już paniki siałam 😉 Tak, tak, wiem, że ryzyko podstawowe to na podstawie wieku i spodziewałam się, że będzie wysokie, więc cieszę się, że skorygowane o tyle zmalało.
    Właśnie rozczarowałam się trochę że tych innych ryzyk, o których piszesz, nie ma. O tym pulsowaniu pepowiny tez nic nie widze. A akurat mnie zależało na takich info. Już chyba pisałam, że jak zapytałam lekarki czy mozna określić krążenie krwi w pępowinie, to coś powiedziała, że nie bo to naczynia wlosowate i po temacie. Ja za to nie placilam.

U Ciebie cudowne wieści!!! Bardzo się cieszę!!!🎉🎉🎉 🥰🥰🥰. Takie małe ryzyka i te inne rzeczy ok. Super!

Co do cieszenia się ciąża to coraz bardziej dociera do mnie, że tym razem może być dobrze ale często nawiedza mnie w myślach pytanie, czy dziecko żyje... Tak że oby do piątkowej wizyty 😊

f2w39jcgnpj1zoj5.png
    40 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do 6 doby :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • Annie1981 Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 11:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka90. Ja się sama oczyściłam, więc miałam zielone światło ze staraniami od razu i tak też zrobiliśmy. Udało się w 5 cyklu po poronieniu. Efekt tych starań ma właśnie 5 dni i leży koło mnie 🙂

agulineczka. Ja nie używałam kolektora, bo nie mam tak dużych wycieków. Nie potrzebuję też zapasu pokarmu, bo zawsze jestem z dzieckiem. Kiedyś coś odciągnęłam i zamroziłam, to potem wyrzucałam, bo nie miałam co z tym zrobić 😁
    Muszle laktacyjne za to bardzo mi się sprawdzają, żeby piersi się wygoily, pomiędzy karmieniami. Mam z Medeli.

Przedawkowanie kwasu foliowego nie jest takie niegroźne. Czytałam kiedyś coś takiego jak poniżej, choć nie wiem o jakie dawki chodzi

"Naukowcy odnotowali, że czterokrotne przekroczenie zalecanej dawki kwasu foliowego u kobiet (poziom mierzony po urodzeniu), dwukrotnie zwiększa ryzyko rozwoju zaburzeń ze spektrum autyzmu u dziecka. Również bardzo wysokie dawki witaminy B12 mogą być potencjalnie szkodliwe, trzykrotnie podnosząc ryzyko rozwoju tych zaburzeń".

http://szczepienie.blogspot.com/p/instrukcja-przetrwania-w-polskiej.html?m=1#MTHFR

wk6Yp1.png
    WWOcp1.png

💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 11:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, też mi się coś obilo o uszy o tych wirminach ale to raczej dotyczyło b12. Z drugiej strony mówi się że witamin z grupy B ciężko przedawkowac bo nadmiar usuwany jest z moczem. Chyba zdam się na lekarke 😉 Ona mówiła, że czasem daje się kobietom 15mg kwasu foliowego. Wiem, że jest dużo opinii na ten temat...

f2w39jcgnpj1zoj5.png
    40 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • Malina Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 11:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil,
    u mnie jest podobnie mój lekarz nie przyjmuje w szpitalu, ale nie wyobrażam sobie żeby ktoś inny mógł prowadzić moja ciąże. Co prawda ma spore znajomosci, bo przyjęcie przy ciąży pozamacicznej załatwił mi na telefon. Jak pojechałam na izbę przyjęć to już za bardzo nie musiałam nic mówić wszystko było przygotowane. Więc tez jakby nie muszę się martwić, bo jestem pewna, ze pomoże.
    Ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się na prywatna położna, która tak się skakała, ze pracuje w szpitalu w którym planuje rodzic. I podczas całego porodu będzie mi towarzyszyć. Myśle, że dla mnie jako osoby która pierwszy raz będzie rodzic jest to dość istotne mieć taka zaufaną i doświadczona osobę. Tylko muszę jeszcze do niej zadzwonić🙈

• Breath_less Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 11:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov. wrote:
    Nie chciałam Wam już zawracać głowy tematem, bo dość już paniki siałam 😉 Tak, tak, wiem, że ryzyko podstawowe to na podstawie wieku i spodziewałam się, że będzie wysokie, więc cieszę się, że skorygowane o tyle zmalało.
    Właśnie rozczarowałam się trochę że tych innych ryzyk, o których piszesz, nie ma. O tym pulsowaniu pepowiny tez nic nie widze. A akurat mnie zależało na takich info. Już chyba pisałam, że jak zapytałam lekarki czy mozna określić krążenie krwi w pępowinie, to coś powiedziała, że nie bo to naczynia wlosowate i po temacie. Ja za to nie placilam.

U Ciebie cudowne wieści!!! Bardzo się cieszę!!!🎉🎉🎉 🥰🥰🥰. Takie małe ryzyka i te inne rzeczy ok. Super!

Co do cieszenia się ciąża to coraz bardziej dociera do mnie, że tym razem może być dobrze ale często nawiedza mnie w myślach pytanie, czy dziecko żyje... Tak że oby do piątkowej wizyty 😊

Ja tez teraz nie płaciłam a ryzyka wyliczone, a wtedy 600 zł i było bez.
    Kochana mnie to pytanie nawiedza codziennie, codziennie rano sprawdzam detektorem i dopiero zaczynam dzień🤯🤷🏼‍♀️
    A na usg nie ma ze mną rozmowy dopóki lekarz nie powie czy żyje😱 tak to już teraz wyglada.
    No ale parametr ,,ductus venosus” pewnie masz na 1 stronie? Przepływy na pewno masz ok patrząc na wyniki z krwi:)

—————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺

w4sqskjoz4e4rcxi.png
  • Malina Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 11:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie,
    dobrze wiedzieć, czytałam tylko ze nadmiar nieprzyswojony, czyli ten odłożony, jest toksyczny dla naszego organizmu ale jak widać może tez negatywnie wpływać i na nasze maleństwa. Wiec lepiej nie ryzykować, i przy braniu witamin lepiej je kontrolować, szczególnie przy naszych mutacjach🙄
    Na szczecie ja raz na miesiąc może półtora sprawdzam poziomy B12 i kw. foliowego, bo takie mam zalecenie od hematolozki.
    Ale faktycznie wiem, ze w ciąży tak jak Baljov pisze dziewczyny przy sporych niedoborach bądź problemach biorą bardzo duże dawki witamin (czy 15mg kwasu foliowego czy nawet 1000mg wit. B12)
    Choć moja hematolozka uważa, ze takie duże dawki witamin, szczególnie B12 najbezpieczniej brać tylko i wyłącznie w 2 trymestrze.
    Generalnie uważam, ze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wyrównanie w miarę możliwości wszystkiego jeszcze przed ciąża🤗

baljov., Annie1981 lubią tę wiadomość

• Daggi Ekspertka

Wysłany: 20 kwietnia, 12:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam, że się wtrącę. Akurat takie pozytywne tematy weszły na tapetę.. a ja chciałam się podzielić swoimi obawami.. jutro mam wizytę, ale chyba mam niezbyt dobre przeczucia.. :( moje objawy "ciążowe" umarły śmiercią naturalną. Nie czuję nic.. żadnego ciągnięcia w brzuchu, żadnych mdłości, cycki też jakby przestały boleć.. wiem, że nie jest to żaden wyznacznik, bo objawy raz są, a raz ich nie ma.. ale tak było poprzednim "nieszczęśliwym" razem. Też nagle wszystkie objawy się wyciszyły..
    Edit: do kibelka też przestałam biegać tak często i w nocy od trzech dni nie wstaję.. kurrr...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 12:25

Starania od września 2018
    Aromek+ovitrelle
    Zabieg łyżeczkowania: 17.12.2020

02.04 25dc II kreski, beta hcg: 430,6
    08.04 31dc, beta hcg 11054,0
    10.04 33dc, beta hcg 23314,0
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 12:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Ja tez teraz nie płaciłam a ryzyka wyliczone, a wtedy 600 zł i było bez.
    Kochana mnie to pytanie nawiedza codziennie, codziennie rano sprawdzam detektorem i dopiero zaczynam dzień🤯🤷🏼‍♀️
    A na usg nie ma ze mną rozmowy dopóki lekarz nie powie czy żyje😱 tak to już teraz wyglada.
    No ale parametr ,,ductus venosus” pewnie masz na 1 stronie? Przepływy na pewno masz ok patrząc na wyniki z krwi:)
    Aaaa teraz juz rozumiem z tym płaceniem 😉
    Czyli masz tak samo. Kurcze, ten detektor to nie jest głupia sprawa. Jakoś się nim nie interesowałam, a może powinnam, byłabym spokojniejsza.
    Mam parametr "ductus venosus Pl" ale nie za bardzo wiem co oznacza. U mnie wynosi 1,140. O pępowinie pisze tylko, że jest trójnaczyniowa.
    No i jeśli chodzi o łożysko to mam na tylnej ścianie, nisko.

f2w39jcgnpj1zoj5.png
    40 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że się wtrącę. Akurat takie pozytywne tematy weszły na tapetę.. a ja chciałam się podzielić swoimi obawami.. jutro mam wizytę, ale chyba mam niezbyt dobre przeczucia.. :( moje objawy "ciążowe" umarły śmiercią naturalną. Nie czuję nic.. żadnego ciągnięcia w brzuchu, żadnych mdłości, cycki też jakby przestały boleć.. wiem, że nie jest to żaden wyznacznik, bo objawy raz są, a raz ich nie ma.. ale tak było poprzednim "nieszczęśliwym" razem. Też nagle wszystkie objawy się wyciszyły..
    Edit: do kibelka też przestałam biegać tak często i w nocy od trzech dni nie wstaję.. kurrr...
    Daggi, ja mogę Cię pocieszyć, że mnie przed wizytą zawsze przechodziły wszystkie objawy ciążowe, mdłości, nawet brzuch robił sie mniejszy! Doskonale wiem co czujesz, bo ja to jestem chyba największą panikarą świata 😅
    Trzymam kciuki, żeby było wsystko dobrze!🍀🍀🍀💗🥰✊✊✊

f2w39jcgnpj1zoj5.png
    40 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
‹‹ 3512 3513 3514 3515 3516 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego