X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za kciuki, ale przeniosłem swoją wizytę z dzisiaj na najbliższy poniedziałek 10.05. Także trzymamy za Trodde, a za mnie poproszę za kilka dni 😊

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde,
    trzymam kciuki zaciśnięte i wierzę, że wszystkie niepokojące różnice się wyrównały😘🥰❤️

    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsiaNie wrote:
    Dzięki, może się przełamię i uda mi się przejrzeć chociaż część postów.
    Może doradzicie mi czy coś więcej mam robić w badaniach, co robić, czy szukać porad u innych ginów... czy znacie jakiegoś dobrego lekarza w wawie?
    Robiłam badania na trombofilię, mam mutację MTHFR tę łagodniejszą i PAI-1. Dodatkowo niedoczynność tarczycy- euthyrox 62,5/75 ale robiłam wczoraj badania i znowu mam za wysoki poziom. Ostatnio tez okres mi się spóźniał dość długo, lekarz kazał przyjmować duphaston, okres się pojawił ale teraz znowu czuję, ze się spóźni. Zawsze miałam regularne cykle, teraz coś jest nie tak... Czuję tez, ze mam straszny spadek libido, nie sprawdzałam ale nie milam sygnałów o owulacji, do tej pory wyraźnie odczuwałam ze to ten czas.. nie wiem, nie wiem co robić, czas mija a ja czuje, że stoję w miejscu
    Asia, Może za wysoki rzeczywiście jest ten poziom tarczycy i to jest problem, i może powinnaś iść z tym do endokrynologa? Co do trombofili to jesteś obstawiona lekami ładnie. A badasz poziom kwasu foliowego , b12, homocysteina? Bo przy tych mutacjach warto zbadać przed ciążą. Sama tego nie zrobiłam i jak się okazało kwasu miałam aż ponad normę, bo aż 100. Twój partner robił badanie nasienia? Co do innych badań, nie wiem co ci doradzić, jak narazie Sama czekam za wizyta u nowego ginekologa i zobaczymy co powie. Dziewczyny tu kiedyś pisały o dr Malinowskim, ale on jest z Łodzi i zajmuje się też immunologią. Twój spadek libido, może wynikać z twojego obniżenia nastroju i zmartwień,tez miałam tak jakiś czas jak się denerwowałam i wszystko nie tak wychodziło
    Kochana dobry ginekolog musi ci się trafić, napewno uda Ci się znaleźć 😊 głowa do góry, zobaczysz uda się wszystko! 🙏😊

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde trzymam kciuki za wizytę 🤗☺️

    Carmellate to super wieści! Najważniejsze, że wszystko się pięknie zagoiło i możesz być spokojna ☺️ macie zielone światełko więc do dzieła! Teraz się uda napewno 🤗😊

  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, trzymam kciuki za wizytę również!!!

    CarmeLatte, super wiadomości! Czyli możecie działać 😍🥰🥰

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde✊✊✊✊

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    Ewelina, mooocno trzymam kciuki 🤞kibicuje 🥰
    Lady, tak to jest właśnie. Nastawiasz się na coś extra z wizyta, a wychodzi bynajmniej dostatecznie.
    Agulineczka, co już sadzisz? Nie czekasz do zimnej Zośki? Ja też zaczęłam Lubiec ten czas i siedzieć w ogródku i sadzić nowe rośliny,warzywa. Np już teraz rośnie mi lubczyk sam co roku i co roku coraz więcej 🤭, u mnie w zupach nieoceniony, ale tylko w rozsądnych ilościach 🤪
    Poza tym Pietruszka zielona, bo nie przekopałam i na dobre wyszło 🤪
    Baksia, masz super datę - maj. Tak ciut później i będziemy razem świętować urodziny 😊
    Bajlov, ja też jestem uzależniona od tego forum. Kojarzy mi się pozytywnie pomimo złych doświadczeń, a do tego wy dziewczyny z moich czasów nadal tu jestescie i chciałabym, aby każdej zaświeciło słońce - JJ musi się udać ❤️


    Bella póki co posiałam marchewkę, pietruszkę, groszek, słonecznik, koper, który coś nie chce u mnie rosnąć, posadziłam ziemniaczki, cebulę dymkę, sałatę, por i kalarepkę. Mam też z ziół miętę, lubczyk - uwielbiam :) i majeranek. Musze jeszcze posiać cukinię, ogórki i buraczki, ale czekam, bo ta wiosna to ech... No i rozsadę pomidorków, ale to za zimno jeszcze. Dzisiaj taki wiatr, ze aż się nie chce wychodzić. Brrrr

    Teraz planuję poszerzać rabatę w ogrodzie - chciałabym szpaler z hortensji limelight z trawami, po drugiej stronie na pewno róże i lawendę. Uwielbiam trawy w ogrodzie :) Ostatnio też wsadziliśmy 4 drzewa i już się tak ogrodowo zrobiło :)

    Breath_less, Bella01 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady współczuję wizyty, tak na nią czekałaś. Ja już się nie mogę doczekać swojej poniedziałkowej. Poproszę lekarza, żeby mi coś nagrał, bo póki co mam tylko 1 filmik.
    Przez prace ogrodowe coś stanęłam z wyprawką, a tu czas mija coraz szybciej ;)

    CarmeLatte super, że macie zielone światło :) Kciuki!

    Ewelinka jak tam?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior
    Ojej biedna Zosia oby szybko doszła do siebie ✊😊.

    Malina
    Gratuluję syneczka😄Alanek to piękne imię 😍

    Bubble
    Witam z powrotem mam nadzieję że odpoczełaś trochę psychicznie i jesteś gotowa do walki o maleństwo 😚.
    Co do wykresu to nie będę się wypowiadać bo nie znam się na nich za bardzo.
    Na ten moment wygląda jak by owu była tak jak wyznaczyła aplikacja 🤷‍♀️.

    AsiaNie
    Przykro mi kochana że spotkała Cię taka tragedia 😨.

    Trodde
    Kciuki za wizytę✊😊

    Malina, Bubble_ lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka
    Kiepsko 😔
    Ciekawość zwyciężyła i zrobiłam kolejny test i kreska taka sobie ,sama nie wiem 🤦‍♀️miałam nadzieję że będzie ciemniejsza .

    Już mam zepsuty humor ,nie mam już sił do tego wszystkiego

    fc37679166fb.jpg


    ece35165fab7.jpg

    Widzicie jakaś różnicę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 12:57

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka,
    wydaje mi się, że jest różnica. Ale sama wiesz, że nawet te same testy różnie się wybarwiają, więc na pewno bym się tym nie sugerowała, bo tylko niepotrzebnie się martwisz😔
    A jak z ta beta idziesz jutro🤔

    age.png
  • AsiaNie Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Asia, Może za wysoki rzeczywiście jest ten poziom tarczycy i to jest problem, i może powinnaś iść z tym do endokrynologa? Co do trombofili to jesteś obstawiona lekami ładnie. A badasz poziom kwasu foliowego , b12, homocysteina? Bo przy tych mutacjach warto zbadać przed ciążą. Sama tego nie zrobiłam i jak się okazało kwasu miałam aż ponad normę, bo aż 100. Twój partner robił badanie nasienia? Co do innych badań, nie wiem co ci doradzić, jak narazie Sama czekam za wizyta u nowego ginekologa i zobaczymy co powie. Dziewczyny tu kiedyś pisały o dr Malinowskim, ale on jest z Łodzi i zajmuje się też immunologią. Twój spadek libido, może wynikać z twojego obniżenia nastroju i zmartwień,tez miałam tak jakiś czas jak się denerwowałam i wszystko nie tak wychodziło
    Kochana dobry ginekolog musi ci się trafić, napewno uda Ci się znaleźć 😊 głowa do góry, zobaczysz uda się wszystko! 🙏😊

    Dzięki,
    Z wymienionych badań które napisałaś nie robiłam tylko kwasu foliowego, biorę prenatal uno i metafolin z Solgar- ginekolog powiedział, ze jestem tym w stu procentach zabezpieczona. Z endokrynologiem jestem w stałym kontakcie, jak tylko poziom mi rośnie mam zwiekszaną dawkę euthyroxu. No i tak co zwiększę to spada ale minimalnie. Nasienia nie badaliśmy.

    Poczekam, poczytam tez na bieżąco to o czym tutaj piszecie, może jakoś mnie to uspokoi 🙂

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ewelinka,
    wydaje mi się, że jest różnica. Ale sama wiesz, że nawet te same testy różnie się wybarwiają, więc na pewno bym się tym nie sugerowała, bo tylko niepotrzebnie się martwisz😔
    A jak z ta beta idziesz jutro🤔

    Jutro nie pójdę bo nie mam możliwości wyjść z pracy .
    Chyba pójdę dopiero w poniedziałek

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • CarmeLatte93 Ekspertka
    Postów: 121 125

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    agulineczka
    Kiepsko 😔
    Ciekawość zwyciężyła i zrobiłam kolejny test i kreska taka sobie ,sama nie wiem 🤦‍♀️miałam nadzieję że będzie ciemniejsza .

    Już mam zepsuty humor ,nie mam już sił do tego wszystkiego

    fc37679166fb.jpg


    ece35165fab7.jpg

    Widzicie jakaś różnicę?
    Ja też widzę różnicę. Ale ja bym się tym w ogóle nie sugerowała. Robiłam testy codziennie i kreska w ogóle nie cimniala, a beta była 1400 a potem 4900, na testach naprawdę żadnej różnicy.

    ckaigzu34628i45b.png
    21.10.2021 10dpo pozytywny test 😍😍😍
    26.04.2021 ❤ przestalo bić 8t6d 👼💔
    02.04.2021 beta pozytywna a😍
    Od 05.2019 starania o rodzenstwo
    9.10.2018 Benio jest już z nami 👨‍👩‍👦😍
  • Bubble_ Ekspertka
    Postów: 172 284

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina ja też widzę różnicę 🤞 wszystkie trzymamy kciuki, tak jak pisze Carme nie sugeruj się aż tak wybarwieniem- bądź dobrej myśli 💚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 14:16

    Starania od 12.2020 💪
    04.01.2021 ⏸->26.02💔

    08.06.21 ⏸ 🙏
    09.06.21 beta 129.4 mIU/ml ->(11.06) beta 529 mIU/ml prog 33,6 ng/ml
    01.07.21 0.5 cm kropka i bijace ❤
    26.07.21 3.75 cm szczęścia 🍀

    p19uvfxmtoi77mtu.png
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 20:57

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Bubble_ Ekspertka
    Postów: 172 284

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za skomentowanie mojego wykresu.❤ dobrze Was mieć 😘
    Jakoś taka spanikowana nim jestem, szczególnie że znowu był mały spadek.. a wiecie ja to bym chciała idealnie rosnącą, co bym ujrzała tłuste dwie kreseczki za tydzień 😁

    Starania od 12.2020 💪
    04.01.2021 ⏸->26.02💔

    08.06.21 ⏸ 🙏
    09.06.21 beta 129.4 mIU/ml ->(11.06) beta 529 mIU/ml prog 33,6 ng/ml
    01.07.21 0.5 cm kropka i bijace ❤
    26.07.21 3.75 cm szczęścia 🍀

    p19uvfxmtoi77mtu.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina chyba zabijesz mnie za to co napiszę. Jak bardzo lubię imiona dziwne, jak Alan mi się podoba i jego znaczenie również, tak zawsze będzie mnie prześladowało wołanie na Alana anal... u mnie w podstawówce był Alan i 20 lat temu wołali na niego anal ( chłopak zmienił imię na Michał),później na studiach miałam Alana z UK i tez Polacy mówili na niego anal, ostatnio dzieci pod blokiem się bawiły i jakaś mama zawołała Alana, a dzieciaki to niego - „Anal mama Cię woła”. I aby nie było - pochodzę z tak zwanej porządnej dzielnicy, teraz tez mieszkam w miejscu, gdzie nie ma elementu.

    Nigdy mnie to dokuczanie nie bawiło i zawsze współczułam Alanom.

    I jak mam mocno wywalone na to co ludzie myślą o imionach lub bardzo sprzeciwiam się by poszczególnym imionom nadawano znaczenie pejoratywne, tak zawsze każdego, kto planuje dać dziecku w Polsce na imię Alan będę uwrażliwiać, że będzie w pewnym momencie analem.

    Ogólnie przeraża mnie jak w Polsce stygmatyzuje się imiona, które choć trochę od normy odbiegają. W sumie to u nas wszystko co jest inne, dla wielu osób z automatu jest złe, trzeba to wykpić, ośmieszyć itp.

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi bo bardziej jesteście w tym doświadczone ☺️

    Owulacja była w niedzielę (według testu i objawów) a dziś czuję jajniki i brzuch pobolewa a wcześniej tak nie miałam, nawet PMS mi ustąpił po ciąży. Czy to normalne?

    Ewelina26 ja też widzę różnicę - beta wszystko rozwiąże więc na spokojnie poczekaj ☺️

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien,
    🙈😂😂😂 na prawdę😂😂 nie spotkaliśmy się z niczym takim, a znamy trochę Alanów. Ale może to kwestia towarzystwa, inny poziom🤷‍♀️ Tak czy inaczej osobiście uważam ze to źle świadczy o tych dzieciach, a raczej o wychowaniu rodziców. Poza tym zawsze było tak, ze dzieci śmieją się ze słabszych czy biedniejszych uważając się za lepszych, i zrobię wszystko żeby nasz Alan taki nie był. Życie nie jest łatwe i beztroskie i doskonale wiem, że nie takim zachowaniom nasze dziecko będzie musiało stawić czoła, choć uwierz mi, ze jako matce marzyłoby mi się żeby przezwisko było jedynym i największym problemem naszego Skarba.

    Breath_less, joanien1104, Gela093, baljov. lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 3535 3536 3537 3538 3539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ