X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 2 października 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka mi ginka kazała brać acard od owulacji do okresu, a nie cały cykl..

    ja mam plan iśc na badania koło 18-20dc, zrobię wtedy tarczycowe, LH i Prl przy okazji. wtedy mi chyba hcg nie wykaże, za wcześnie by było. więc jak pójdę po wyniki, to zrobie hcg ;)

    starania rozpoczęte! :D

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 2 października 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ciekawa kiedy przyjdzie @. 6 wrzesnia poronilam. Poza tym nigdy nie mialam regularnych cykli. Badam szyjke i ona ciagle wariuje, raz srednia, na drugi dzien twarda. Raz zamknieta, potem lekko rozwarta. Wg kalendarza ksiezycowego 11 pazdziernika powinna miec owulacje. Kto wie, moze moj organizm wlasnie na nia czeka? Ale jaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 14:15

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 2 października 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w czym Wam ten acard pomaga?

  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 2 października 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powoduje lepsze unaczynienie endometrium.

    ja nie umiem badać szyjki... ale jak stwierdzam, że mąż ma w danym dniu za długiego, to znaczy że moja szyjka nisko :D i tyle moich obserwacji szyjki ;)

    co za piękny dzień! mam urlop! :D bedę myć okna :)

    Natalii00, malika89 lubią tę wiadomość

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 2 października 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka30 wrote:
    Witajcie, ja tak krótko, będę dopiero wieczorem...

    Benitko, acard powinno się brać też przed zajściem w ciążę, taki mimimum określa się przynajmniej cykl a nawet dwa...

    Alka jak będziesz mieć wysoką prolaktynę to będziesz miała kłopot z zajściem w ciążę...

    Inessko <3
    Bombelku <3
    Ania <3
    Malika<3
    Brałam wcześniej acard w cyklach do @ ale niestety całkowicie mi ten lek na mieszał...cykle rozlegulował a @ potrafiła trwać nawet trzy tygodnie ,jak odstawiłam to wszystko wròciło do normy...dlatego mòj lekarz zdecydował żeby brać po pozytywnym teście dopiero...

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 2 października 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam, ze acard hamuje rowniez zlepianie sie plytek krwi. Odkad pamietam ilosc plytek mialam ponizej normy. Ok pol roku temu jak bylam w Pl, zrobilam sobie badanie zywej kropli krwi i okazalo sie, ze mam pozlepiane plytki. Dostalam jakis lek homeopatyczny i wyniki sie poprawily.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane <3 :)
    cudna dzisiaj pogoda :D
    a ja tylko na balkon wychodze bo astma ale głos wraca powoli do siebie :P

    CO do Acardu mysle,ze chyba kazdy organizm inaczej go przyjmie. Ja biore mimo,ze np Apapu nie moge bo mnie uczula. Acard biore juz ponad 2 lata lekarz powiedział,ze lepiej jak organizm sie nim wysyci ale no podczas okresu nie powinno sie go brac aby krwotoków nie dostac. A sam acard ma pomóc w odpowiednim ukrwieniu macicy aby nie robily sie skrzepy a co za tym idzie aby dziecko zwłaszcza w 1 truemstrze było dobrze odzywione.
    Chociaz ostatnio hematolog nie był do konca przekonany co do brania Acardu zwłaszcza w 1 trymestrze chodziło Mu o tzw zdrowe pacjentki niestety nikt nie zbadał i raczej nie zbada wpływu tego leku na dziecko. Mi powiedział,ze bede brac ale w 1 trymestrze mala dawke dopiero potem zwiekszy dawke no i do tego heparyna.
    A co do prolaktyny to wiem,ze odchodzi sie od robienia jej z obciazeniem robi sie je jak cos jest nie tak bez obciazenia ale tez juz nie kazdy lekarz to zleca.

    Bomblica mam pytanie a czemu Ty chcesz samo LH robic i to jeszcze w 2 fazie cyklu?

    Annak jak sie kochana czujesz?

    Blondyna <3

    Martynko jak suczka?

    Buziaki dla kazdej z Was kochane <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 15:35

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 2 października 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, widze w stopce, ze masz hashimoto. Ja tez to mialam. Powiedz jak sie odzywiasz, co wykluczylas z diety.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora a czemu piszesz,ze miałas? Jak sie ma Haschi to niestety ono juz jest "z nami" do konca naszego zycia :(
    a co do odzywiania wiem,ze sa rózne diety itd ja stosuje i tak diety ze wzgledu na moje choroby zwłaszcza na celiakie wiec bezglutenowa ja mam jeszcze bezmleczna i na wiosne i jesien lekkostrawna ( odzywa sie mi wtedy refluks). Ponoc wg niektórych na Haschi dobra jest dieta bezglutenowa ale ja osobiscie ze wzgledu na moja celiakie jestem troche temu przeciwna bo bezglutenowa dieta nie jest prosta dieta np wit z grupy b nie sa wtedy przyswajane u trzeba odpowiednio je uzupełniac. Ja niby to robie a okazało sie,ze jest masakra. A wit B i tak jest z nia problem przy chorobach tarczycy a wiec powinno sie jesc duzo warzyw i owców uzupełniajacyh te witamine.
    Poczytaj sobie na necie nie wiem czy dobrze pamietam: Tłuste życie tam jest o diecie tez na Haschi!!!
    A bierzesz leki na Haschi? Bo ona niestety "lubi" powodowac poronienia :(

  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 2 października 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa, miałam na myśli luteine czyli progesteron, a jak zwykle pomyliłam z hormonem lutinizującym ;) zawsze to mylę.
    w grudniu mialam robione wszystkie hormony (prócz tarczycy) i ginka kazala je zrobić 18-21dc. w lipcu jak byłam u innego gina to nie kazała powtarzac badań.. tylko wpisała sobie do karty wyniki z grudnia. więc się sama zastanawiam, czy ma to sens.. na pewno tarczycowe zbadam.

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 2 października 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki. Zrobiłam dziś badania . morfologia ok, tsh 0.56, biorę euthyrox 75 ,a prl 267. Norma do 496, wiec super. Chyba bo nie wiem . Może wynik prl jest taki dobry bo dopiero tydz temu odstawiłam bromergon ? Jak myślicie ? Od

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 2 października 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię w drugiej połowie cyklu Jeszze raz ,ale bez obciążenia bo nie mam kasy zbytbui

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomblica :D

    Alka a czemu Ty brałas bromergon jak mówisz,ze ok miałas wyniki?
    A na dzisiaj super masz wynik :D :D :D
    ponoc im blizej nizeszej granicy tym lepiej! A przypuszczalnie na wynik mógł miec wpływ bromergon.

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 2 października 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesko bo miałam mleko po poronieniu

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 2 października 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może od początku. Przed pierwszą ciążą leczylam się bromergonem bo miałam wynik 12 razy ponad normę . Badałam w drugiej ciąży to tez wysoki wynik był ,ale minimalnie i to mogło być od ciąży .tylko jak badałam to serduszko juz nie biło. Miałam mleko to gin zapisał bromergon, ale już nie leci to odstawiłam. Cycki nadal mam pełne w środku . Jak nacisne to troszkę leci

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 2 października 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesso, wlasnie z wlascicielka tlustego mialam kontakt i dostalam od niej diete. Przez 3 miesiace restrykcyjna bardzo. Teraz po poltora roku pozwalam sobie na orzechy, jaja i smietane do kawy ale do glutenu nigdy nie wroce. Lekow nie biore a tsh z 13 spadlo do normy. Nie wiem jak teraz, bo dawno nie robilam ale czuje sie b. dobrze wiec nie sadze aby bylo cos nie tak. Dzieki tej diecie zniknal rowniez pcos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2015, 11:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora no i dobrze :D tylko prosze badaj co jakis czas TSH i ft3 i ft4 bo niestety Haschi mozna tylko uspic niestety ono w nas cały czas bedzie!!!
    a mam pytanie jakie maki uzywasz i sama pieczesz,ze glutenu nie jesz?
    no i wiesz,ze gluten prawie w kazdej przyprawie jest i czesto nawet w lekach. Niestety nie ominie sie tak całkiem glutenu :( ja chodze po sklepach i patrze na sklad ale np wedlin praktycznie nie jadam bo u nas nie ma wedlin bez glutenu a sprowadzanie ich jest trudne. I tak zamawiam przez neta wiele jedzenia bo u nas nic nie kupie w sklepie.
    A jaja to najlepiej żółtko jesc bo białko najbardziej uczula :D a jak Ty tyle czasu stosujesz te diete to super wszystko wiesz :)
    Alka piszesz o tym mleku to ja bym jeszcze troche brała ten lek jednak i jak chcesz sprawdzic w 2 fazie cyklu to super wtedy zobaczysz jaki jest wynik!
    ALe rano przed badaniem nie bierz leku a zreszta po co ja to mówie :P sama wiesz juz lepiej z doswiadczenia !!!!

  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 2 października 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki :)

    Trzy dni w pracy minęły jak jeden moment. Teraz nawet mam mniej czasu żeby zaglądać do Was :*
    Jutro wg OF zaczynają się dni płodne :) zapowiada się intensywny weekend :)

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 2 października 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Inesko. Nie biorę od tyg . Może wcześniej trz tak miałam. Nie wie bo nie sciskalam cyckow. Heh. DZIĘKI kichana

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malika owocnego zatem weekendu :D :D :D

    Alka no wiesz bo to zadanie meza :P

    malika89 lubi tę wiadomość

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ