X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 1 października 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martynka daj znać jak futro ;)

    ja właśnie się nie mogę wyznać na tych moich temperaturach.. tak mi to dziwnie skacze jakoś. ale odczuwam wilgoć, jest dobry czas na startowanie ;) czyli jak już kiedyś wspominałam - na rzucenie się z otwartymi ramionami w szalejący ocean.

    w pracy ciężka atmosfera, ale wszystko wskazuje na to, że tym dupnę (że się tak brzydko wyrażę).

    a co do przygotowań... tylko acard po owulce plus duphaston, na stałe kwas foliowy, jak mi się przypomni to wiesiołek i magnez. muszę teraz trochę więcej magnezu, bo skurcze mam, a antybiotyk właśnie wypiłam ostatni :) mąż się już nie może doczekać ;)

    softkitty lubi tę wiadomość

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 1 października 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malika pierwsze dni w pracy na pewno będą ciężkie, ale powoli sie wdrozysz na nowo i z każdym dniem będzie latwiej:)

    Monika ja biorę tylko ta forme metylową i kwasu foliowego i B12 i B6. Femibionu nie biorę bo on ma tez zwykly kwas foliowy a mam się go wystrzegać. Pytalam o ta dawkę bo co lekarz to opinia i tak naprawde to nie wiem czy te moje suplementy są ok. Teraz nawet probuje wprowadzić dietę bezglutenowa tylko nie wiem jak ja to zrobię bo ja taka chlebowa jestem:(
    Dzis chyba ciezki dzień - oby operacja suni sie udala i wszystko bylo ok.

    Inessa bardziej chodziło mi o to ze jesli nie czujemy sie na silach to dać sobie jeszcze czas na zalobe. Ona z czasem sie zmienia i przychodzi taki moment ze musimy cos ze sobą zrobić i stawić czoła zyciu lub szukac gdzie dalej pomocy- nie wiem czy za bardzo nie zagmatwalam:)

    malika89 lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane <3
    Annak <3

    Martynko wspieram dzisiaj!!!!!!

    Reni dobrze piszesz !!!!!

    Mierzenie temperatury jest mega trudne bo na nia ma duzo rzeczy wpływ wiec sama tempka nie zawsze jest adekwatna,warto sprawdzac sluz no i szyjke ( co jest najtrudniejsze).

    A co do leków oj to ja nawet nie pisze :P bo ich troche tez mam !!! a kwas foliowy tak naprawde ostatnio czytałam o tym metylowanym ( sama go biore) rózne opinie ale pojawiły sie tez takie,ze to specjalnie zrobiły firmy farmaceutyczne dla kasy a wystarczy brac przy naszych mutacjach wieksza dawke na recepte czyli nawet te 5mg !!!! no ale to tak pisze jako ciekawostke :D
    a i z metylowanym tym w wiekszej dawce czyli juz 800 mcg trzeba uwazac podczas ciazy tak przynajmniej pisze na moim kwasie foliowym!

    Reni co do diety bezglutenowej to ja jak zawsze prosze ostroznie bo zaczac w miare łatwo ale zakonczyc juz jest trudniej no i trzeba sie pilnowac podczas jej stosowania bo trzeba uzupełniac witaminy i mikroelementy bo ona tego nie uzupełnia!!! ( wiem z doswiadczenia bo ja nie chce ale musze ja stosowac)

    A co do wit B napewno zanim zacznie sie wieksze dawki brac trzeba zbadac jej poziom. Ostatnio lekarz hematolog polecił mi zbadac jej poziom bo on spada tez przy chorej tarczycy. Tak samo jest z wit D !!!! ostatnio polecaja te wietamine jako witamine płodnosci :)

    Bomblica wspołczuje tej pracy :(
    Przepraszam jezeli któras z dziewczyn ominełam ale troche juz nas tutaj jest co jest oczywiscie super sprawa,ze chca walczyc!!!! :) ale moja skleroza nie boli :P

    A ja nadal nie mówie ale lepiej sie czuje!!! za to psychicznie mam dzisiaj od rana jakies ciezkie mysli co do pragnienia dziecka no ale nie smece !
    DObrego dnia zycze :D

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 1 października 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki,

    Witam Was już na spokojnie, z domu.

    Po pierwsze jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze życzenia i kciuki <3
    Wydaje mi się, że wszystko poszło ok. Zobaczymy za parę tygodni ;-) Ja w każdym razie zniosłam zabieg dobrze. Fizycznie trochę ciężej niż poprzednio, ale mimo wszystko, nie było źle. W szpitalu wspaniała atmosfera (jakkolwiek to brzmi). Głównie dlatego, że to już mój czwarty pobyt tam w związku z poronieniami, więc wszyscy mnie już tam poznają :-) Trochę mnie jeszcze boli gdzieniegdzie i wciąż krwawię. Ale pewnie za kilka dni będzie już ok.

    Benitka,
    Witaj! Zostań z nami, tu jest fajnie :-) Byle nie na długo! Życzę Ci szybkiego transportu na fioletową stronę. Podobnie jak nam wszystkim zresztą :-)
    Nowy cykl - ja bym się baaardzo cieszyła! Wiem, że dwie kreski byłyby fajniejsze. Ale jednak nowa @ to nowe nadzieje. Ja już tyle po poronieniu, a na razie widoków na @ nie mam za bardzo :-/ Po tym wczorajszym zabiegu to wyjdzie, że dostaną ją pewnie ze 2 miesiące po stracie.

    Adora,
    Myślę, że to bardzo możliwe, że 3,5 tygodnia po poronieniu możesz wciąż mieć bHCG. Ja jestem ponad 5 tygodni po i przedwczoraj lekarka rozważała jeszcze zrobienie mi pomiaru poziomu bety, bo dziwiło ją, że @ mi nie przyszła i endo się nie złuszczyło. W końcu jednak stanęło na zabiegu i badań nie robili.
    Fajnie, że myślisz o jakichś działaniach, kursie, życiu. Jeśli czujesz już energię do tego, to ekstra. Przy czym zgadzam się z Reni, że każdy ma swój czas, po którym dochodzi do siebie. I nic nie można robić na siłę. Ale jeśli to już wewnętrzna potrzeba, to świetnie.

    Maggda,
    Fajnie, że jesteś! Ostatnio myślałam o Tobie i zastanawiałam się, czy wszystko u Ciebie ok.
    A propos tego snu - często śni nam się też to, co siedzi nam głęboko w głowie, to czego się boimy, albo o czym marzymy. Możliwe, że Twoja podświadomość przetwarza gdzieś w środku lęki i pragnienia, z jakimi się teraz borykasz. W sumie ten sen jest dość niezwykły, bo niesie ze sobą coś smutnego, ale i coś super szczęśliwego!

    Martynka,
    Trzymam kciuki za psę Twoją! Dawaj znać!
    Przykro mi z powodu tych starć z mężem. O teściowej już nie wspomnę :-/
    Wyjaśniło się jakoś to wszystko? Pogadaliście?
    Pisałaś o tym zapalaniu świeczek. Że nie masz miejsca, gdzie mogłabyś to zrobić. Ja znalazłam na to rozwiązanie. Postanowiłam 1 listopada, jak będę na cmentarzu, zapalić świeczkę na grobie jakiegoś dziecka. Teraz jestem w Wawie, ale pochodzę z Krakowa i tam na cmentarzu Rakowickim jest bardzo dużo starych opuszczonych grobów, takich malutkich. Nic się na nich nie świeci. Ja nie mam gdzie postawić świeczki, a tamtym dzieciom nie ma kto postawić świeczki. No to ja mogę zapalić tam właśnie. I to będzie ten symbol, który wypuszczę gdzieś do nieba.

    Reni,
    Ja mam mutację MTFHR - homozygotę TT. Czyli chyba tę samą co Ty?
    Wczoraj w szpitalu lekarz potwierdził mi, że to ta najgorsza :-/ Ale i tak się nie damy!

    Jacqueline,
    Kochana, widzę, że u Ciebie pozytywnie! :-D
    Bardzo się cieszę!
    Nie wiem, czy widziałaś, Marcówki pytały ostatnio o Ciebie. Napisałam im, że chyba nieźle się miewasz. I zapowiedziałam, że pewnie niedługo się tam odezwiesz ;-)

    Alka,
    Ja tych temperatur to nie ogarniam... Chciałabym w nowym cyklu zacząć mierzyć i w ogóle założyć sobie wykres ovu. Ale będę miała kłopot z pomiarami codziennie o tej samej godzinie, więc nie wiem, czy wykres ma sens...

    Malika,
    Powodzenia w pracy!!

    Dziękuję za uwagę tym, które dotrwały ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 14:53

    adora, malika89 lubią tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 1 października 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka nie prowadzę wykresu.
    Oby z sunia byli ok.
    Inessa możesz smecic . Wysluchany ,a może Tobie bd lżej.
    Zdrowka i miłego dnia

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Martynka30 Autorytet
    Postów: 3967 2843

    Wysłany: 1 października 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni nie zgodzę się z Tobą, femibion zawiera L-metylofolian wapnia (Metafolin®) także to nie tylko zwykły kwas foliowy ;)

    Inessko Bombelku Reni dziękuję, suczka pewnie jest już operowana, Pan weterynarz pozwolił mi zostać zanim nie zaśnie po zastrzyku...

    Mama 3 Aniołków- 2.06.14 Zuzia 10tc,12.09.14 Dominiś 10tc, 12.05.15 Kropusia
    f2wl3e5eai92376u.png
    Synek 54cm, 2800- urodz 36/37tydz
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 1 października 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomblica wrote:
    ja właśnie się nie mogę wyznać na tych moich temperaturach.. tak mi to dziwnie skacze jakoś. ale odczuwam wilgoć, jest dobry czas na startowanie ;) czyli jak już kiedyś wspominałam - na rzucenie się z otwartymi ramionami w szalejący ocean.

    Bomblica,
    Powyższy post też możne kandydować na tekst miesiąca? Hehe.. :-D

    Ech ta Twoja praca...
    Ale nastawiasz się teraz bardziej na rzucenie? Trzymaj się, kochana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 11:08

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 1 października 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesska,
    Masz "śmiecić"!! Wal co Ci leży na sercu i w takiej ilości, jakiej potrzebujesz!
    Pisz jak najwięcej, ja bardzo lubię Cię czytać :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 1 października 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka30 wrote:
    Reni nie zgodzę się z Tobą, femibion zawiera L-metylofolian wapnia (Metafolin®) także to nie tylko zwykły kwas foliowy ;)

    Martynka,
    To się zgadza, że mnie się wydaje (głowy nie dam, bo to na razie taka luźna wiedza internetowa), że w Femibionie jest i Metafolin, i kwas foliowy, a przy mutacjach, przynajmniej niektórych trzeba się wystrzegać kwasu foliowego, bo przez to że się nie wchłania, odkłada się i zalega gdzieś w organizmie, co nie jest dobre.

    Tak słyszałam, nie wiem, czy to prawda. Mam nadzieję, że wkrótce dowiem się więcej :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 1 października 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka30 wrote:
    Reni nie zgodzę się z Tobą, femibion zawiera L-metylofolian wapnia (Metafolin®) także to nie tylko zwykły kwas foliowy ;)

    chodziło mi o to, że zawiera obie formy czyli metylofolian i zwykły. A mnie nie wolno zwykłego więc i Femibion odpada:)
    Przez jakiś czas brałam 5mg kwasu na receptę, ale homocysteina stała w miejscu i genetyk stwierdził że najwyraźniej wogólę nie potrzebuję się nim suplementować, lub mogę spróbować metylofolin - no i homocysteina spadła, więc dalej go biorę.
    Annak ciekawa jestem co Jerzak powie na ten temat? jak nie zapomnisz to może podpytaj o najlepszą formę w naszej sutyacji.
    Inessa dlaczego trzeba uważać w ciąży przy dawce 800mcg - ja właśnie taki biorę a gim mówiła nawet o 1000mcg. Jeśli wiesz coś więcej to podziel się:)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 1 października 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Jonas zbadal zaleznosc miedzy kobieca plodnoscia a fazami Ksiezyca. Okazalo sie, ze kobiety maja dodatkowa owulacje w tej samej fazie Ksiezyca jaka byla w momencie ich narodzin. To tlumaczy dlaczego kobiety zachodza w ciaze wspolzyjac np podczas miesiaczki. Najwiecej ludzi rodzi sie w okolicach nowiu lub pelni. Ja np przyszlam na swiat dzien przed nowiem i wtedy mam dodatkowa owulacje. Najlepiej jak obie owulacje nakladaja sie. Wtedy jest 99% szans na zajscie w ciaze. Jesli sie nie nakladaja to nalezy wspolzyc w okolicach obu tych owulacji. Mozna rowniez zaplanowac plec dziecka z 90% skutecznoscia.

    malika89 lubi tę wiadomość

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 1 października 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje, mowiac ze nie ma co sie rzucac w wir zycia, jesli sie jeszcze bardzo cierpi po stracie. Przykro to mowic ale swoje trzeba przecierpiec. Mi wiele pomogla dahn joga, ktora cwicze od ponad pol roku. Tydzien po poronieniu pojechalam na zjazd tejze jogi do Pl. Wrocilam calkiem odmieniona. Duzo daje tez medytacja. Trzeba probowac wszystkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 12:09

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 1 października 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej Aniu :)
    Pytały na marcówkach ? No kurcze, staram się czytać codziennie, ale tyle skrobią, że widocznie nie nadążam ;)
    A u mnie dziś 26dc, a gin mi powiedział na wizycie wtedy, że za 2 tygodnie miesiączka. No minęło wczoraj i miesiączki nie widać, nie słychać, ani nie czuć...:p
    Nigdy mnie brzuch przed @ nie pobolewał, a tu jakoś inaczej się czuje. Może za bardzo zwracam uwagę? ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Reni no własnie tam nie jest wytłumaczone dlaczego tylko,ze nie jest wskazany dla kobiet w ciazy i matek karmiacych ( ale moze zalezy od firmy i od innych dodatków w leku) ale odkryłam jedna rzecz na allegro iz wszedł nowy lek dla ludzi majaych problem z homocysteina jest tam wszystko metylowane kwas foliowy,wit B6 i B12!!!! :)

    Własnie sie dowiedziała,ze moje wyniki sa słabe :( nie znam norm bo tato do mnie dzwonił bo On odebrał i mi je wysle poczta ale juz wiem,ze wit B12 jest masakryczna bo norma jest od powyzej 200 a ja mam jej 87 :( toczen tez tak sobie :(

    A Femibion jest polecany bo ponoc w nim jest metylowany kwas foliowy ale nie kłóce sie o to bo ja tego nie biore!

    Annak ciesze sie,ze jestes juz w domku zycze szybkiego powrotu do sił!

    Martynko jak suczka?
    A ja dzisiaj mam doła bo jakos mysle sobie,ze moze juz powinnam przestac walczyc o dziecko tyle razy straciłam dzieci,ze moze tak ma byc,ze nie mam miec ich z mezem. Moze nasze zycie ma takie byc samotne,moze mamy komus pomagac??!!
    Za tydzien koncze 40 lat i to mnie przeraza i te moje choroby głupie :( i brak pracy!
    No ale mamy dzisiaj piekny słoneczny dzien,trzeba sie cieszyc nim :D

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 1 października 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka u mnie powoli wszystko do przodu ;) a co do snu chcialabym aby sie spelnil <3

    Teraz w sobote idziemy na wesele to sie wybawie ;) a w srode egzamin na prawko(trzese portkami powoli)

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacquelin a ile dni trwa Twój cykl zwykle? Moze jakis tescik :D :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w srode egzamin na prawko(trzese portkami powoli)

    Magda za prawko !!!!! Powodzenia bedzie dobrze :D

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 1 października 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie cierpie podchodzenia do jakis egzaminow nie czuje sie pewnie na nich chociaz wiem ze wszystko umiem i potrafie ale to mnie tak zdusza ze nie bladego pojecia nie macie :p

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 1 października 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    A u mnie dziś 26dc, a gin mi powiedział na wizycie wtedy, że za 2 tygodnie miesiączka. No minęło wczoraj i miesiączki nie widać, nie słychać, ani nie czuć...:p
    Nigdy mnie brzuch przed @ nie pobolewał, a tu jakoś inaczej się czuje. Może za bardzo zwracam uwagę? ;)

    a mnie zawsze napier****** bo inaczej się tego ująć nie da, a tym razem było bezboleśnie. w ogóle inaczej. powódź, powódź, plamienie, lekkie krwawienie, susza. a zawsze było lekkie krwawienie, umiarkowana powódź, plamienie ze 3 dni. no i ta dziwnie skacząca temperatura..

    edit: to ja tu porobiłam tyle cytowań, dałam wyślij i wyskoczyło tylko ostatnie!!! aaarrrgh!! od nowa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 13:01

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 1 października 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj 28 dni, czasem +/- 1 dzień. PMS nigdy za bardzo nie odczuwałam albo nie zwracałam na to uwagi ;) Z córcią jak zaszłam w ciążę to ostatni stosunek mieliśmy w 12dc, 6-7 dni później miałam prawdopodobnie plamienie implantacyjne.
    Teraz w tej nieudanej ciąży owulację miałam prawdopodobnie w 15/16dc, bolał mnie pare godzin wtedy brzuch wieczorem z lewej strony.

    Pierwsza @ po zabiegu przyszła po 35 dniach (licząc dzień zabiegu). W 11dc na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził, że już jest po owulacji (nie ma pęcherzyka dominującego a i obraz usg jajnika na to wskazuje i endo podobno jak w II połowie cyklu). No więc wieczorem po wizycie i potem pare razy zdarzyło nam się zaszaleć ;) A 17dc miałam takie dziwne uczucie w brzuchu jak w tym cyklu co zaszłam w ciążę ostatnio...

    Pobolewa mnie na razy brzuch jak w czasie @, czasem bardziej z lewej strony, a nigdy przed @ mnie nie bolał(zawsze drugiego dnia dopiero).

    Nie chce się doszukiwać jakichś objawów, za bardzo nie liczyłam na ciąże teraz, chcieliśmy się starać po 2 @ ;) Cóż, może jutro kupie test jak nie dostane @ to sobie w sobote zrobie ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ