X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 31 maja 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    A robiłaś biopsje endometrium?
    Chodzi mi o badanie wycinka cd138 i chyba 56 🤔.
    Zastanawiam się czy warto zrobić 🤷‍♀️

    Mieliśmy robić... aczkolwiek jednak spróbowaliśmy z accofilem (mój lekarz się na to napalił) i po pewnym czasie się okazało, że jestem w ciąży. Czy to sprawa accofilu, intralipidu czy szczęścia...nie wiem.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 31 maja 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Mieliśmy robić... aczkolwiek jednak spróbowaliśmy z accofilem (mój lekarz się na to napalił) i po pewnym czasie się okazało, że jestem w ciąży. Czy to sprawa accofilu, intralipidu czy szczęścia...nie wiem.

    Właśnie też wolała bym dostać wlewy bez robienia biopsji🙈.
    A tak w ogóle to z jakiego powodu lekarz przepisał ci wlewy z acco

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 31 maja 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu moje endometrium za nic w świecie nie chciało ładnie rosnąć...nic nie pomagały przeróżne sposoby i leki. Accofil działa też świetnie na endometrium. A immunolog zapisał mi accofil bardziej profilaktycznie/ badania wszystkie sugerowały problemy z implantacją. U mnie KIR Bx (brak 2DS1, 2DS3) ...

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Po poronieniu moje endometrium za nic w świecie nie chciało ładnie rosnąć...nic nie pomagały przeróżne sposoby i leki. Accofil działa też świetnie na endometrium. A immunolog zapisał mi accofil bardziej profilaktycznie/ badania wszystkie sugerowały problemy z implantacją. U mnie KIR Bx (brak 2DS1, 2DS3) ...

    Ja mam KIR AA i żadnego DS 😒🤷‍♀️ale czy to jest sprawca moich problemów🤷‍♀️nie mam pojęcia.
    Zawsze myślałam że brak kirów implantacyjnych spowoduje problem z zagnieżdzeniem zarodka a nie poronienia na wczesnym etapie ale może u mnie właśnie taki mają wpływ 😕.
    Ciekawa jestem czy prof M może skierować mnie drugi raz na histero i przy okazji zrobiła bym tą biopsję endo( CD 138 i CD 56 )

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że warto wykonać tą biopsję. To zostało do przebadania.
    Już bardzo daleko zaszliście więc ....nie ma opcji aby odpuścić. Mój immunolog właśnie mówił, że poronienia mogą się zdarzać przez brak kirów implantacyjnych (zwłaszcza biochemiczne ciąże). Prowadziłam obserwacje na swoim cyklu i okazało się, że 3 razy byłam w ciąży, jednak do zagnieżdżenia nie doszło. Robiłam testy ciążowe tydzień po owulacji, które pokazywały jasne kreski, po 2-3 dniach na testach była biel... Takie sytuacje miała m.in. grudzień 2020/ marzec i kwiecień 2021.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Myślę, że warto wykonać tą biopsję. To zostało do przebadania.
    Już bardzo daleko zaszliście więc ....nie ma opcji aby odpuścić. Mój immunolog właśnie mówił, że poronienia mogą się zdarzać przez brak kirów implantacyjnych (zwłaszcza biochemiczne ciąże). Prowadziłam obserwacje na swoim cyklu i okazało się, że 3 razy byłam w ciąży, jednak do zagnieżdżenia nie doszło. Robiłam testy ciążowe tydzień po owulacji, które pokazywały jasne kreski, po 2-3 dniach na testach była biel... Takie sytuacje miała m.in. grudzień 2020/ marzec i kwiecień 2021.

    Pewnie w końcu zdecyduje się na to badanie 😒ale potrzebuje jeszcze czasu.
    Tylko jakie leczenie jeszcze mogą mi zaproponować🤷‍♀️.
    Brałam już praktycznie wszystkie możliwe leki ,teraz miałam acco od 2 dpo i nadal nic to nie dało 😔 czuje że powoli zaczynam zbliżać się do ściany 😣

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Miałam iść na bete w poniedziałek ale zaczęło się krwawienie 🤷‍♀️jak nic ciąża biochemiczna 😕i tyle z brania leków 😥.
    Nie wiem co mam teraz robić 🤷‍♀️czy za 1- 2 cykle starać się dalej na tych zaleceniach które mam czy iść na konsultacje do prof.M i powiedzieć o tym biochemia i i liczyć że coś jeszcze zmieni w zaleceniach 🤔🤷‍♀️

    Kochana,
    Tak bardzo, bardzo mi przykro😔 Przytulam Cię mocno i wierzę, ze w końcu Wam się uda, tylko nie możesz się poddać. Walczcie i nie rezygnujecie😘

    age.png
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szybko :) kto jeszcze nie wie...
    08.06 o 11.35 zostaliśmy rodzicami Ignasia :) 😀

    Justa01, joanien1104, baljov., eRKow. lubią tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ ogromne gratulacje :)

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ
    Gratulacje 🤗💗

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ gratulacje!!!😍💗💗💗

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 1 lipca 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka, Joanien,
    Jak u Was🤔 jak się czujecie dziewczyny😘

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 2 lipca 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ewelinka, Joanien,
    Jak u Was🤔 jak się czujecie dziewczyny😘

    Hej Malina 😊
    U mnie nic sie nie dzieje, nie biorę praktycznie żadnych supli ,nie obserwuje cyklu itp.
    Starań też nie ma i pewnie nie będzie do sierpnia a może i września.
    Byłam na wizycie u innego gin- immuno i zalecił kolejne badania ,trochę z immunologia, genetyki i inne których mi brakowało.
    Ogólnie stwierdził że leczenie które zaproponował prof M nie sprawdza się u mnie ,do tego pobudza mój układ immunologiczny jeszcze bardziej😥.
    Wspomniał też o in vitro z badaniem genetycznym zarodków bo może i tam być problem 😏.
    Zobaczymy co powie po otrzymaniu wyników badań.
    Sama nie wiem co zrobimy jeżeli zaproponuje in vitro i do tego immunoglobuliny 🤦‍♀️to są już ogromne sumy pieniędzy😣.


    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 lipca 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina - jak ja Cię dobrze rozumiem.
    U mnie podobnie - przerwa :)

    właśnie sprzedałam mieszkanie w Toruniu i przeprowadzam się do Wrocławia, więc nawet nie mam głowy i chęci na starania. Nie wspominając o czasie.

    Jak tylko ogarniemy się we Wrocku to poszukam nowego lekarza i pewnie będziemy podchodzić do in vitro z badaniem zarodków. Aczkolwiek to może zająć trochę czasu, bo muszę uzbierać te pieniądze.




  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 2 lipca 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Ewelina - jak ja Cię dobrze rozumiem.
    U mnie podobnie - przerwa :)

    właśnie sprzedałam mieszkanie w Toruniu i przeprowadzam się do Wrocławia, więc nawet nie mam głowy i chęci na starania. Nie wspominając o czasie.

    Jak tylko ogarniemy się we Wrocku to poszukam nowego lekarza i pewnie będziemy podchodzić do in vitro z badaniem zarodków. Aczkolwiek to może zająć trochę czasu, bo muszę uzbierać te pieniądze.

    Gratuluję przeprowadzki i kupna nowego mieszkania 😊.

    Eh z tymi pieniędzmi to i u nas problem 😏.Myślimy z M o budowie domu ,takiego niewielkiego bo nie wiadomo czy ktoś oprócz nas kiedyś w nim zamieszka🤷‍♀️.
    Dlatego też boję się ile będzie kosztowało leczenie 😬🙈bo może okazać sie że nie uniesiemy finansowo leczenia i budowy 😞była by to kolejna rzecz którą odbierze mi niepłodność 😠.
    Mam nadzieję że szybko uzbieracie pieniądze i przystąpicie do ivf 💗

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 lipca 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka, walcz o marzenia, nie tylko o te z dzieckiem związane. Dawaj sobie małe szczęścia, bo w przypadku niepowodzenia w staraniach zabije Cię frustracja, że właśnie niepłodność odebrała Ci wszystko i zostałaś z niczym.

    My tez myśleliśmy o domu, ale na ten moment bezpiecznej będzie kupić większe mieszkanie blisko parku i najwyżej kiedyś pomyśleć o domku. Ofc będziemy tez kredyt hipoteczny brać, ale trudno. Bardzo potrzebuję zmiany. Plus to mieszkanie to właśnie taki kompromis - pójście na nowe plus pozostawienie otwartej furtki, bo kto wie co się stanie, co zrobimy.
    No i będę bliżej gór, gdzie jestem najszczęśliwsza :) Nie chcę by leczenie i czekanie na dziecko wpłynęło na wszystkie moje decyzje i działania.

    Niepłodność jest okrutna, trudno przy niej normalnie myśleć i żyć, bo praktycznie wszystko robisz pod jej dyktando, a raczej pod walkę z nią.






    Ewelina26 lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka, Joanien
    Przykro mi strasznie, ze to wszystko tak długo trwa, byłam przekonana, ze to kwestia paru miesięcy i szczęśliwie dołączycie do nas. A tu ciagle coś😔 jednak nie tracę nadzieji i wierze, ze przyjdzie moment w którym i Wy przytulicie swoje maleństwa😘 kibicuje Wam nieustannie. Walczcie kochane i nie poddawajcie się, tak jak pisze Joanien, spełniając przy tym te inne drobne marzenia❤️

    Ewelinka, kiedy będziesz miała wyniki i plan dalszego leczenia u tego nowego gina🤔

    Joanien, trzymam kciuki by udało się jak najszybciej przystąpić do procedury in vitro🤗

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 8 lipca 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ewelinka, Joanien
    Przykro mi strasznie, ze to wszystko tak długo trwa, byłam przekonana, ze to kwestia paru miesięcy i szczęśliwie dołączycie do nas. A tu ciagle coś😔 jednak nie tracę nadzieji i wierze, ze przyjdzie moment w którym i Wy przytulicie swoje maleństwa😘 kibicuje Wam nieustannie. Walczcie kochane i nie poddawajcie się, tak jak pisze Joanien, spełniając przy tym te inne drobne marzenia❤️

    Ewelinka, kiedy będziesz miała wyniki i plan dalszego leczenia u tego nowego gina🤔

    Joanien, trzymam kciuki by udało się jak najszybciej przystąpić do procedury in vitro🤗

    Dopiero w następny tygodniu jadę na badania ,na wyniki będę czekać około 3 tygodnie😏.Wydaje mi sie że w pierwszej połowie sierpnia będę miała wizytę i okaże się co zaproponuje lekarz 😬🙈.

    Jak przestaliśmy się starać ,brać suple ,mierzyć temp itp to moja owu doszła do wniosku że to jest dobry czas by pojawiać się w 15 - 17 dc🤣🙈
    Tyle czasu walczyłam żeby była wcześniej niż 20 -21 dc ,eh złośliwość losu🤷‍♀️

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Dopiero w następny tygodniu jadę na badania ,na wyniki będę czekać około 3 tygodnie😏.Wydaje mi sie że w pierwszej połowie sierpnia będę miała wizytę i okaże się co zaproponuje lekarz 😬🙈.

    Jak przestaliśmy się starać ,brać suple ,mierzyć temp itp to moja owu doszła do wniosku że to jest dobry czas by pojawiać się w 15 - 17 dc🤣🙈
    Tyle czasu walczyłam żeby była wcześniej niż 20 -21 dc ,eh złośliwość losu🤷‍♀️

    Ewelinka,
    Jak sytuacja 🤔 trzymam mi mocno kciuki Kochana😘

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 25 września 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ewelinka,
    Jak sytuacja 🤔 trzymam mi mocno kciuki Kochana😘

    Hej Malina 😄💗
    U mnie ciąg dalszy przerwy w staraniach, na razie nie mogę się w sobie zebrać żeby podjąć jakaś decyzję i zacząć starania 🤦‍♀️.
    Byłam w sierpniu u doktora L i powiedział że brałam już wszystkie możliwe leki i jedyne co to może mi zaproponować immunoglobuliny ( 7.500 zł za 1 dawkę) 😱i wlew z accofil .
    Wizyta trwała długo lekarz wszystko dokładnie tłumaczył.
    Powiedział że moje wyniki nie są aż takie złe żeby ciągle się nie udawało i prawdopodobnie jest coś jeszcze co nie zostało odkryte .

    Przerazilam się kosztami i doszłam do wniosku że pojedziemy raz jeszcze na konsultacje do prof.M ,powiemy o kolejnej cb i może coś jeszcze wymyśli.

    Prof na wizycie nie powiedział mi nic nowego😕.Zalecenia zostały takie same ,oczywiście kazał się ciągle szczepić. Szczepilam się już 15 razy i nic mi to nie pomogło 🤷‍♀️.
    Chce żebym zrobiła laparoskipie ( grudzień)żeby sprawdzić czy nie ma ognisk endometriozy ( nie nam żadnych objawów) .Właściwie to nie wiem po co 😣bo jeżeli mam endometriozę ( w co wątpię)to moim zdaniem powinnam wstrzymać się ze staraniami i poczekać na wynik badania i ewentualnie się przeleczyć a prof każe już się starać 🤷‍♀️nic z tego nie rozumiem🤦‍♀️.
    Przecież jeżeli to przyczyna poronień to i tym razem się nie uda 🤔.
    Pod koniec wizyty prof powiedział że jeżeli nie zajdę w ciążę do grudnia to laparo może pomóc żeby szybciej zajść.
    No to kuźwa w jakim celu ja mam ją robić 🤷‍♀️problemów z zajściem czy diagnostykę poronień 🤔. Mówiłam mu na poczatku wizyty że przez ostatnie parę miesięcy nie staraliśmy się bo nie chcieliśmy a nie że nie mogłam zajść .
    Ja chcę znaleźć przyczynę poronień a nie zachodzić co chwilę w ciążę i ją tracić.

    Eh na razie nie wiem czy zdecyduje się na laparo 😣🤦‍♀️

    Raczej zdecydujemy się na immunoglobuliny, myślimy też o in vitro z badaniem genetycznym zarodków.

    A co u was słychać?

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
‹‹ 3642 3643 3644 3645 3646
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ