X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 25 września 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewelina, u Litmanowicza byłaś ?

    U mnie przerwa do kwietnia 2023 roku, bo taką decyzję podjęliśmy. Później ruszamy z in vitro z PGS, bo wygląda na to, że Wrocław będzie współfinansował ( jak nie przełużą to się zapłaczę). Przed procedurą mam zamair udać się do Litmanowicza właśnie.
    Ze szczepień rezygnujemy i nie będziemy raczej tematu ruszać, jedynie doszczepię się w ciazy na początku.
    U mnie jest cały czas problem z endometrium i nic nie działa na nie.

    Po przeprowadzce do Wrocławia, zakupie mieszkania, czeka mnie urządzanie i nie wiem ile to wszystko wyjdzie, a koło kwietnia powinniśmy już kończyć remont.

    Niedługo wyjeżdżam na workation na wyspy Kanaryjskie na miesiąc i mam zamiar dobrze się tam bawić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2022, 15:54

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 25 września 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien
    Witaj 🤗
    Tak, byłam u Litmanowicza, szczegółowo tłumaczył różne przyczyny poronień, odpowiadał na każde pytanie ogólnie wizyta na plus 👍.Podoba mi się też to że jest z nim kontakt telefoniczny i odpisuje na sms-y.
    Z tego co zauważyłam to nie jest fanem prof. M i szczepień 😬🙈.
    Eh za dużo już tych lekarzy i różnych opinii 🤯totalnie nie wiem co robić ,dodatkowo koszty nie ułatwiają 😱.

    U nas podobnie z terminem rozpoczęcia starań 😉 ,M woli zacząć koło lutego a ja później. Choć ciężko mówić o dokładnym terminie rozpoczęcia starań jak nawet nie mogę zdecydować się na metodę leczenia 🙈Szczerze mówiąc jeszcze sobie tego nie wyobrażam 🤦‍♀️.
    W październiku wybieramy się do kliniki żeby omówić temat in vitro z PGS .
    Widzę że mamy podobny schemat myślenia 😉.

    Co do szczepień to nie będę się wypowiadać bo mam w tym momencie mieszane uczucia 😕.Czasem żałuję że się na  nie zdecydowałam .
    Kurczę a jaki masz problem z endometrium? Rośnie za cienkie?  Ponoć globulki z sildenafilu pomagają 🤔🤷‍♀️.
    Czeka  was intensywny 2023 rok 😄 trzymam kciuki żeby wszystkie wasze  plany zakończyły się powodzeniem ✊🍀.
    Udanego wypadu na wyspy kanaryjskie 🏖

    joanien1104 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 26 września 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień to mam podobnie, nie wiem co myśleć. Nie wiem czy to dobra decyzja była. Z drugiej storny, na moment podjęcia decyzji, wydawało mi się, ze to jedyna właściwa droga .

    Globulki z viagrą nic nie pomogły, estrofem mi zatrzymuje owulację, duphaston nic nie działa, nie wiemy co jest grane. Max 6mm i ni kawałka więcej.
    Obecnie trochę staram się lepiej odzywiać i stosuję płodny jadłospis. Zobaczę czy naturalnie da się temat ogarnąć.

    Ewelina ja Tobie z całego serca życzę by ten czas kiedy się nie starasz był momentem odpoczynku i spokoju :) a w 2023 do boju - trzeba próbować i wierzyć, że się uda ! <3



    Ewelina26 lubi tę wiadomość

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 26 września 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest cały czas problem z endometrium i nic nie działa na nie.

    Miałam także problem z endometrium...nic nie działało. Lekarz zlecił mi wlewy domaciczne z accofilu przed owulacja i ...endometrium rosło jak szalone...z 6 odrazu na 10-11. Wiele pacjentek mojego lekarza miało takie wlewy i każdej pomogło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2022, 19:12

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 13 października 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my jednak zaczęliśmy powoli działać.
    Bylam w klinice IVF, chciałam sprawdzić lekarza, poznać jego opinie, co może mi pomóc, zrobić podstawowe badania.
    Zdecydowałam się na dr Gizlera w Invimedzie i u niego zostanę.
    Z ciekawych rzeczy - miałam wczoraj badanie i endometrium 9mm- pierwszy raz w życiu.
    Na ten moment dr zalecił starać się naturalnie, polecił się doszczepiać, ale co pół roku, nie za często, męża wysłał badania nasienia metodą MSOME i wtedy decyzja co z in Vitro. Dr uważa, że tu coś z implantacją jest nie ok.
    Ewelina, kiedyś coś o kosztach wspominałaś - koszty in vitro, z badaniem genetycznym zarodków i lekami , w naszym przypadku to około 20k, bo mamy wszystkie badania i pozostaną nam tylko te wirusowe.
    Mam nadzieję, że miasto przełuzy ptogram in vitro i się do niego zakwalifikujemy, to wtedy zejdziemy do 15k.

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 16 października 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Będę trzymać za Was mocno kciuki 🍀✊✊ super że endometrium się ruszyło 😀oby to był dobry znak i będzie coraz ładniejsze 🍀✊.
    My też niedawno byliśmy w Invimedzie 😅ale w Warszawie u Dr.Rokickiego.Również chcieliśmy posłuchać opinii i dowiedzieć się co zaproponuje lekarz z kln .
    Szczerzę mówiąc zrobił na mnie kiepskie wrażenie, olewa immunologię i jego zdaniem powinniśmy przebadać zarodki i zrobić 1 transfer bez leczenia immunologicznego🤷‍♀️( nie biorę pod uwagę takiej możliwości).
    Jeżeli się uda to znaczy że to był problem genetyczny a jeżeli kolejny raz poronie to może to jednak immunologia 🤷‍♀️.
    Ogólnie mówił że zajmie się leczeniem in vitro itp a jeżeli chodzi o leczenie immunologiczne to on nie będzie się wtrącał i wnikał.
    Polecił nam go dr.Litmanowicz więc spodziewałam się że nawzajem będą zachwalać swoje metody leczenia a tu taki zonk 😮.
    Powiedział że dostaniemy refundacje do leków😄bardzo mnie to zaskoczyło i ucieszyło,zawsze to parę groszy w kieszeni.
    Pytałam też o biopsję endometrium i laparoskipie nie zaleca robić tych badań.
    Na razie jeszcze się wstrzymuje bo jednak po głowie chodzi mi ta biopsja i laparo 🙈ale boję się zrobić te badania no i trochę szkoda kasy jak by jednak okazało się faktycznie niepotrzebne.


    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 15 listopada 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien Ewelinka jak u Was,
    Mam nadzieje, ze już się coś ruszyło🙏🥰😘♥️

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 19 listopada 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Joanien Ewelinka jak u Was,
    Mam nadzieje, ze już się coś ruszyło🙏🥰😘♥️

    Witaj Malina 😍
    Niedawno robiłam biopsję endometrium i czekam na wyniki .
    A tak poza tym to nic się nie dzieję😏waham się czy iść na laparo ( narazie jestem na nie ) .
    Coraz częściej myślę o rezygnacji z leczenia u prof.M ,właściwie to praktycznie już z niego zrezygnowałam ale trzyma mnie to że mam dosyć łatwy dostęp do recept i w razie czego prof.M pracuje w szpitalu.
    Mieliśmy plan żeby ruszyć ze staraniami na wiosnę ale zobaczymy co będzie.
    Na razie jestem przerażona cenami 😨😱
    Chcieliśmy wykupić immunoglobuliny za granicą ale dr.L nie wystawia recept i nie poda mi tego leku z nieznanego źródła 😏 .
    I teraz albo zostaniemy u niego i zapłacimy 7.500 zł albo będziemy szukać innego lekarza który wypisze receptę 🤷‍♀️

    A co u Ciebie słychać? Co u Alanka? 🥰

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien

    Hej 🤗co u Ciebię słychać? ruszyliście już z procedurą?

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewelina :)

    Nie ruszyliśmy, w planach było na wiosnę, ale życie się trochę inaczej potoczyło i jestem w naturalnej ciąży, obecnie 15 tydzień. Ciąża pełne zaskoczenie, w momencie gdy zupełnie odpuścilam.

    Na początku było trochę stresu, nadal jest. Zupełnie odpuściliśmy szczepienia, docent Paśnik po ekspresowej konsultacji zalecil encorton ( jeszcze do końca nie wiem do kiedy brać, wszystko zależy od wyników tarczycy, ANA i CBA) , accofil ( na brakujące kiry, co 4 dni do 12 tc), heparynę, acard, ginekolog dorzuciła luteinę ( od 12 tc biorę już duphaston ), cały czas biorę euthyrox i jakoś się to toczy. Prenatalne wyszły bardzo dobrze, czekam na wynik Sanco.

    Ogólnie to cięzko mi się cieszyć, ale powoli staram się wierzyć, że będzie wszystko dobrze, chociaż stres jest.
    Mam detektor tętna płodu i on mnie trzyma we względnym spokoju.

    A jak tam u Ciebie, coś działacie, jakie są plany ?

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Cześć Ewelina :)

    Nie ruszyliśmy, w planach było na wiosnę, ale życie się trochę inaczej potoczyło i jestem w naturalnej ciąży, obecnie 15 tydzień. Ciąża pełne zaskoczenie, w momencie gdy zupełnie odpuścilam.

    Na początku było trochę stresu, nadal jest. Zupełnie odpuściliśmy szczepienia, docent Paśnik po ekspresowej konsultacji zalecil encorton ( jeszcze do końca nie wiem do kiedy brać, wszystko zależy od wyników tarczycy, ANA i CBA) , accofil ( na brakujące kiry, co 4 dni do 12 tc), heparynę, acard, ginekolog dorzuciła luteinę ( od 12 tc biorę już duphaston ), cały czas biorę euthyrox i jakoś się to toczy. Prenatalne wyszły bardzo dobrze, czekam na wynik Sanco.

    Ogólnie to cięzko mi się cieszyć, ale powoli staram się wierzyć, że będzie wszystko dobrze, chociaż stres jest.
    Mam detektor tętna płodu i on mnie trzyma we względnym spokoju.

    A jak tam u Ciebie, coś działacie, jakie są plany ?


    O matulu 🙆‍♀️😄jakie cudowne nowiny 😃🤗będę trzymać kciuki za malucha ✊✊🍀🍀ale musi być dobrze ,musi i koniec 💗💗💗wierze w to z całego serca 🤗😗.Miała jakieś przeczucie bo ostatnio nic nie pisałaś 😉

    U nas na razie nic się nie dzieje za parę dni mam wizytę bo odebrałam wynik z biopsji endometrium

    e512fd927b11.jpg

    Zobaczymy co lekarz powie 🤷‍♀️

    Ciągle się waham czy iść w immunoglobuliny czy jeszcze spróbować bez tego wszystkiego 🤦‍♀️.
    A przy wcześniejszych ciążach brałaś accofil ?

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, to był pierwszy raz jak brałam accofil. Ogólnie pierwszy raz miałam taki zestaw jak teraz. Wszystkie dawki były trochę w ciemno, bo nie miałam żadnych ważnych badań i nie było za bardzo czasu by wykonywać takowe. Gdyby nie fakt, że ta ciąża to niespodzianka od losu, to pewnie bym się obstawiła lekami do starań.

    A poza immunoglobulinami co jeszcze byś brała ? Do prof M wracasz z wynikami biopsji ? Co ze szczepieniami ? Idziesz dalej w tym kierunku czy przerwa ?

    Nic nie pisałam, bo od października była czarna seria : umarły moje dwa koty, które miałam kilkanaście lat, później babcia męża, dodatkowo problemy na budowie i z budżetem na remont, bo wszystko w górę poszło, później mąż miał wypadek na nartach, skończyło się na strachu, ale wciąż czekamy na wyniki tomografii głowy wraz z opisem, więc jak po świętach się uspokoiło, tak sobie o forum/znajomych/życiu przypomniałam. I wszystko oczywiście się działo jak w ciąży byłam, gdzie na początek miałam plamienia i krwiaka, więc mega trudno mi było. Nie wspominając o tym, że dwóch lekarzy odmówiło mi prowadzenia ciąży, ze względu na moją historię położniczą.

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej współczuję tych przeżyć 😧to był naprawdę ciężko dla Was czas 😬.

    Jak wogole lekarz może odmówić prowadzenia ciąży 🤷‍♀️?to po co został lekarzem ,chyba tylko po to żeby kasę ciągnąć.
    Trzymam kciuki za Twojego męża oby wszystko było dobrze 🍀✊.

    Z wynikiem biopsji jadę do innego lekarz ,liczę ze dostanę intralipid .Do prof.M na razie się nie wybieram on nawet nie chciał żebym robiła to badanie 🤷‍♀️ze szczepieniami też na razie przerwa .

    Litmanowicz proponuję immunoglobuliny do tego wlew z accofilu i może na początku ciąży zastrzyki ale nie jest do nich przekonany 🤷‍♀️do tego heparyna 0.4 ,acard, luteina.
    Moim zdaniem trochę słabo ja bym dodała jeszcze intralipid na nk w macicy ( bo obstawiam że są) no i steryd .

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężka sprawa, najgorzej jak brakuje pewności co do leczenia i masz brak przekonania czy to co proponuje lekarz będzie rozwiązaniem. Po takich przejściach wcale Ci się nie dziwię, że chcesz być obstawiona po same uszy - tez bym tak chciała.
    Dodatkowo te koszty i brak jakiejkolwiek gwarancji, że się uda.

    Aczkolwiek - jakąkolwiek podejmiesz decyzję, będzie ona właściwa ! I bardzo mocno będę wierzyć i trzymać za Ciebie kciuki.

    Gdybym stała przed wyborem, który masz Ty, pewnie spróbowałabym i nalegała na wlew z accofilu, intralipidu do tego steryd, heparyna, accofil itp. W dalszej kolejności immunoglobuliny. Próbowałabym wszelkich rozwiązań przed IVF, by sprawdzić co działa i czy działa, bo leczenie immuno plus ivf plus pgs to ogromne koszta, a w pewnym momencie już tylko patrzyłam na leczenie przez pryzmat finansów.

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 12 maja 2023, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina,
    Kochana co u Ciebie?

    age.png
  • Gosiak93 Koleżanka
    Postów: 53 23

    Wysłany: 13 maja 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny nie wiem czy mnie pamiętacie bo znikłam na pewien czas ale udało się. Moja córeczka skończyła już 3 miesiące.

    Malina, JJ. lubią tę wiadomość

‹‹ 3642 3643 3644 3645 3646
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ