X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • joanien1104 Autorytet

Wysłany: 25 września, 19:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewelina, u Litmanowicza byłaś ?

U mnie przerwa do kwietnia 2023 roku, bo taką decyzję podjęliśmy. Później ruszamy z in vitro z PGS, bo wygląda na to, że Wrocław będzie współfinansował ( jak nie przełużą to się zapłaczę). Przed procedurą mam zamair udać się do Litmanowicza właśnie.
    Ze szczepień rezygnujemy i nie będziemy raczej tematu ruszać, jedynie doszczepię się w ciazy na początku.
    U mnie jest cały czas problem z endometrium i nic nie działa na nie.

Po przeprowadzce do Wrocławia, zakupie mieszkania, czeka mnie urządzanie i nie wiem ile to wszystko wyjdzie, a koło kwietnia powinniśmy już kończyć remont.

Niedługo wyjeżdżam na workation na wyspy Kanaryjskie na miesiąc i mam zamiar dobrze się tam bawić :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września, 15:54

• Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 25 września, 21:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien
    Witaj 🤗
    Tak, byłam u Litmanowicza, szczegółowo tłumaczył różne przyczyny poronień, odpowiadał na każde pytanie ogólnie wizyta na plus 👍.Podoba mi się też to że jest z nim kontakt telefoniczny i odpisuje na sms-y.
    Z tego co zauważyłam to nie jest fanem prof. M i szczepień 😬🙈.
    Eh za dużo już tych lekarzy i różnych opinii 🤯totalnie nie wiem co robić ,dodatkowo koszty nie ułatwiają 😱.

U nas podobnie z terminem rozpoczęcia starań 😉 ,M woli zacząć koło lutego a ja później. Choć ciężko mówić o dokładnym terminie rozpoczęcia starań jak nawet nie mogę zdecydować się na metodę leczenia 🙈Szczerze mówiąc jeszcze sobie tego nie wyobrażam 🤦‍♀️.
    W październiku wybieramy się do kliniki żeby omówić temat in vitro z PGS .
    Widzę że mamy podobny schemat myślenia 😉.

Co do szczepień to nie będę się wypowiadać bo mam w tym momencie mieszane uczucia 😕.Czasem żałuję że się na  nie zdecydowałam .
    Kurczę a jaki masz problem z endometrium? Rośnie za cienkie?  Ponoć globulki z sildenafilu pomagają 🤔🤷‍♀️.
    Czeka  was intensywny 2023 rok 😄 trzymam kciuki żeby wszystkie wasze  plany zakończyły się powodzeniem ✊🍀.
    Udanego wypadu na wyspy kanaryjskie 🏖

joanien1104 lubi tę wiadomość

Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne :(
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • joanien1104 Autorytet

Wysłany: 26 września, 16:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień to mam podobnie, nie wiem co myśleć. Nie wiem czy to dobra decyzja była. Z drugiej storny, na moment podjęcia decyzji, wydawało mi się, ze to jedyna właściwa droga .

Globulki z viagrą nic nie pomogły, estrofem mi zatrzymuje owulację, duphaston nic nie działa, nie wiemy co jest grane. Max 6mm i ni kawałka więcej.
    Obecnie trochę staram się lepiej odzywiać i stosuję płodny jadłospis. Zobaczę czy naturalnie da się temat ogarnąć.

Ewelina ja Tobie z całego serca życzę by ten czas kiedy się nie starasz był momentem odpoczynku i spokoju :) a w 2023 do boju - trzeba próbować i wierzyć, że się uda ! <3

Ewelina26 lubi tę wiadomość

• JJ. Autorytet

Wysłany: 26 września, 19:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest cały czas problem z endometrium i nic nie działa na nie.

Miałam także problem z endometrium...nic nie działało. Lekarz zlecił mi wlewy domaciczne z accofilu przed owulacja i ...endometrium rosło jak szalone...z 6 odrazu na 10-11. Wiele pacjentek mojego lekarza miało takie wlewy i każdej pomogło.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września, 19:12

JJ.

- 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

- Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • joanien1104 Autorytet

Wysłany: 13 października, 08:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    my jednak zaczęliśmy powoli działać.
    Bylam w klinice IVF, chciałam sprawdzić lekarza, poznać jego opinie, co może mi pomóc, zrobić podstawowe badania.
    Zdecydowałam się na dr Gizlera w Invimedzie i u niego zostanę.
    Z ciekawych rzeczy - miałam wczoraj badanie i endometrium 9mm- pierwszy raz w życiu.
    Na ten moment dr zalecił starać się naturalnie, polecił się doszczepiać, ale co pół roku, nie za często, męża wysłał badania nasienia metodą MSOME i wtedy decyzja co z in Vitro. Dr uważa, że tu coś z implantacją jest nie ok.
    Ewelina, kiedyś coś o kosztach wspominałaś - koszty in vitro, z badaniem genetycznym zarodków i lekami , w naszym przypadku to około 20k, bo mamy wszystkie badania i pozostaną nam tylko te wirusowe.
    Mam nadzieję, że miasto przełuzy ptogram in vitro i się do niego zakwalifikujemy, to wtedy zejdziemy do 15k.

• Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 16 października, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś

Będę trzymać za Was mocno kciuki 🍀✊✊ super że endometrium się ruszyło 😀oby to był dobry znak i będzie coraz ładniejsze 🍀✊.
    My też niedawno byliśmy w Invimedzie 😅ale w Warszawie u Dr.Rokickiego.Również chcieliśmy posłuchać opinii i dowiedzieć się co zaproponuje lekarz z kln .
    Szczerzę mówiąc zrobił na mnie kiepskie wrażenie, olewa immunologię i jego zdaniem powinniśmy przebadać zarodki i zrobić 1 transfer bez leczenia immunologicznego🤷‍♀️( nie biorę pod uwagę takiej możliwości).
    Jeżeli się uda to znaczy że to był problem genetyczny a jeżeli kolejny raz poronie to może to jednak immunologia 🤷‍♀️.
    Ogólnie mówił że zajmie się leczeniem in vitro itp a jeżeli chodzi o leczenie immunologiczne to on nie będzie się wtrącał i wnikał.
    Polecił nam go dr.Litmanowicz więc spodziewałam się że nawzajem będą zachwalać swoje metody leczenia a tu taki zonk 😮.
    Powiedział że dostaniemy refundacje do leków😄bardzo mnie to zaskoczyło i ucieszyło,zawsze to parę groszy w kieszeni.
    Pytałam też o biopsję endometrium i laparoskipie nie zaleca robić tych badań.
    Na razie jeszcze się wstrzymuje bo jednak po głowie chodzi mi ta biopsja i laparo 🙈ale boję się zrobić te badania no i trochę szkoda kasy jak by jednak okazało się faktycznie niepotrzebne.

Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

• Malina Autorytet

Wysłany: 15 listopada, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien Ewelinka jak u Was,
    Mam nadzieje, ze już się coś ruszyło🙏🥰😘♥️

c5711eb251.png
  • Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 19 listopada, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Joanien Ewelinka jak u Was,
    Mam nadzieje, ze już się coś ruszyło🙏🥰😘♥️

Witaj Malina 😍
    Niedawno robiłam biopsję endometrium i czekam na wyniki .
    A tak poza tym to nic się nie dzieję😏waham się czy iść na laparo ( narazie jestem na nie ) .
    Coraz częściej myślę o rezygnacji z leczenia u prof.M ,właściwie to praktycznie już z niego zrezygnowałam ale trzyma mnie to że mam dosyć łatwy dostęp do recept i w razie czego prof.M pracuje w szpitalu.
    Mieliśmy plan żeby ruszyć ze staraniami na wiosnę ale zobaczymy co będzie.
    Na razie jestem przerażona cenami 😨😱
    Chcieliśmy wykupić immunoglobuliny za granicą ale dr.L nie wystawia recept i nie poda mi tego leku z nieznanego źródła 😏 .
    I teraz albo zostaniemy u niego i zapłacimy 7.500 zł albo będziemy szukać innego lekarza który wypisze receptę 🤷‍♀️

A co u Ciebie słychać? Co u Alanka? 🥰

Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

‹‹ 3642 3643 3644 3645 3646
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ