X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Czesc,
    Jestem teraz w 6t+0 i moje hcg z piatku 18999,0 (5t+6) i niby miesci sie w normie ale leci bardzo szybko, z takim tempem to urosnie szybko do 500tys.
    Na usg jest juz zarodek i serduszko.
    Czy u Was tez bylo serduszko i nagle ciaza obumarla czy moze od poczatku byly jakies znaki o zasniadzie ?
    Jest opcja ze wlasnie mimo serduszka to sie okaze zasniad?

    Niech leci , jak spadnie i pójdzie w górę to wtedy możliwy zasniad nie stresuj się nie myśl o tym ciesz się ! Gratuluję!! :-)

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 18 września 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Czesc,
    Jestem teraz w 6t+0 i moje hcg z piatku 18999,0 (5t+6) i niby miesci sie w normie ale leci bardzo szybko, z takim tempem to urosnie szybko do 500tys.
    Na usg jest juz zarodek i serduszko.
    Czy u Was tez bylo serduszko i nagle ciaza obumarla czy moze od poczatku byly jakies znaki o zasniadzie ?
    Jest opcja ze wlasnie mimo serduszka to sie okaze zasniad?

    A może to pomyłka w labo? U mnie nie było w ogóle zarodka, tym bardziej serduszka. Pusty, nieforemny pęcherzyk i bhcg podwajało mi się co 48 g bez względu na wysokość aż doszło do 350 000. Miałam zaśniad całkowity, ale przy zaśniadzie częściowym może być zarodek. Bądź pod stałą kontrolą lekarza, ale z tym bhcg to bardzo indywidualna sprawa. Samo bhcg nie jest wyznacznikiem zaśniadu, także nie martw się na zapas :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam w tym samym co zawsze.
    U mnie według kalkulatora, średni dwudniowy przyrost to 136%

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 18 września 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze ciaza blizniacza? Ja przy zasniadzie np tez bardzo plamilam i lekko krwawilam, macica byla o 3 tyg wieksza niz ciaza. Mialam duzo, duzo objawow zasniadu. Moze zaraz twoja beta sie uspokoi :) ale dopytaj czy nie ma tam gdzies drugiej niespodzianki :).

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w sobotę na usg i było tylko jedno serduszko.
    Trochę szkoda gdyby za dwa miesiące się okazało ze to zasniad:(
    Chociaż czytałam ze ktos porobił w 20tc i się okazało ze to zasniad częściowy

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 18 września 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, przy zaśniadzie częściowym dzidziuś może rozwijać się normalnie ale zazwyczaj w pewnym momencie zaśniad wygrywa niestety. Trzymam kciuki żeby diagnoza była pozytywna dla Ciebie. Daj znać.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 13 października 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Mam na imię Patrycja, po wstępnej diagnozie zasniadu zaczęłam szukać informacji na ten temat i znalazłam Wasze forum. Otóż tak: pierwsza ciążę (lipiec 2015) poronilam w 12 tyg ( nie podano przyczyny), kolejna bez problemu dobosilam i mam już kochanego synusia :-) Następnie zaszlam w ciążę podczas kiedy jeszcze karmilam piersią i kiedy się zorientowałam i poszłam do lekarza okazało się, że poronilam (maj 2017), również w badaniach nie podano przyczyny. Teraz z kolei zaszlam w ciążę już planowana, przez pierwsze 2 wizyty było ok, na pierwszej co prawda nie było nic widać ale na kolejnej lekarz mówił, że jest zarodek tętno 150 wiec nawet nie bralam pod uwagę niczego złego. Po dwóch tyg zglosilam się bez obaw na wizycie i okazało się że zarodka już nie ma i wtedy padło podejrzenie zasniadu. Dodam, że był to wtorek i moja macica wielkością odpowiadała 11 tyg a w piątek przed zabiegiem już tylko 6 tyg a krwawienie nie nastąpiło. Po założeniu cytoteku lekarz wykonał lyzeczkowanie i od tamtej pory czekam na wynik już tydzień i zapowiada sie, że będzie dopiero za dwa a ja już ledwo żyje ze strachu. Po przeczytaniu już chyba wszystkich artykułów w necie jestem już nawet nastawiona na tą chemię ale nie znam nikogo z tym samym problemem i dlatego postanowiłam do Was dołączyć. Wiem, że póki co o dziecku mogę zapomnieć ale bardzo boję sie, że ten zasniad spędzi mnie w jakiegoś cholernego raka :-( Wiztmyte u lekarza mam dopiero po odebraniu wyników historycznych-pat.

    Patiii172
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 października 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii nie martw się na zapas. Sprawdzaj bhcg w tygodniowych odstępach aż do wyniku 0. Od wyniku 0 sprawdź jeszcze dwa razy, jak nie podskoczy to ok. Chemię bierze się w razie zachowania komórek zaśniadu w organiźmie, wtedy bhcg albo nie spada albo rośnie. Też bałam się chemii, tym bardziej że miałam zaśniad całkowity, ale moje obawy były niepotrzebne :) trzymam za Ciebie kciuki !:) będzie ok, wiem to :)

    Patiii172 lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 października 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingula, a wiesz może czy jest taka możliwość aby lekarz robiący mi wcześniejszy hist-pat przeoczyl zasniad we wcześniejszej ciąży? Bo mój lekarz mówił że poronienie nastąpiło jakieś 2 tyg przed zabiegiem i tak się zastanawiam czy tamten materiał nie był jakiś przestarzały czy coś? Wiem, to głupie ale tak się naczytalam że już mam w głowie najgorsze scenariusze... I Jeszcze pytanie, czy lekarz na podstawie usg mógł stwierdzić czy to zasniad całkowity czy czesciowy? Bo przy badaniu powiedział coś w stylu "zarodek calkowicie zwyrodniony zasniadowo" a tu czytam, że jeśli był zarodek to nie mógł być częściowy... I jeśli masz jakąś wiedzę na temat tego jak wygląda ta chemia, czy trzeba leżeć w szpitalu czy na jakiej zasadzie? Wiem, że pytam na wyrost ale spadło to na mnie nagle i całkiem zbilo z nóg:-/

    Patiii172
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 14 października 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patiii niewielka ilość zaśniadów przekształca sie w kosmówczaka (raka)tylko 2%-4%. Jeśli usg uwidoczniło zarodek to znaczy że prawdopodobnie miałaś zaśniad częściowy. W 95% łyżeczkowanie jest leczeniem skutecznym zaśniadu częściowego. Po łyżeczkowaniu powinnaś dostać też antybiotyki. Dodatkowo przez rok musisz badać poziom beta hcg najpierw co 2 tyg z tego co pamiętam a potem co miesiąc i co 2. Przez rok też nie powinnaś się starać ponownie. Lekarz powinien też zlecić ci rtg płuc.

    Zaśniad częściowy początkowo może nie być widoczny w usg tak samo jak ciąża. U mnie zaśniad wyszedł dopiero w badaniu hist-pat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 14:44

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 14 października 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było widać na usg zamieć śnieżną, i lekarze powiedzieli, że wygląa im to na zaśniad całkowity ale 100 % potwierdzą to tylko badania histo. Niby zarodek u mnie też był, albo coś przypominające zarodek a zaśniad i tak całkowity. Z tego co czytałam na forum to na tą chemię jeździ się chyba co tydzień czy co dwa tygodnie.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 października 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :-) Nawet nie wiesz jak to dużo, kiedy ktoś może cokolwiek wyjasnic, lekarz najpierw mnie nastraszyl że może i usunął mi macice a później po zabiegu mnie zbyl... To chociaż tyle z tą chemia, że nie trzeba leżeć w szpitalu bo już zachodzilam w głowę kto by się zaopiekowal na ten czas moim skarbem :-) Mam tylko nadzieję, że po tym wszystkim za kilka lat uda mi się jeszcze urodzić dziecko :-)

    Patiii172
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 14 października 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii uda uda :) to ponoć przypadek z tym zaśniadem, chociaż ja osobiście w taki przypadek nie wierzę. Jak dla mnie to tu prolaktyna miesza, ale lekarze tego nie potwierdzają. Jedno jest pewne, większość dziewczyn po zaśniadzie rodzi piękne, zdrowe bobaski :) jest więc dla nas szansa ;D

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 16 października 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co lekarz jeszcze nic mi nie zlecal, jak zapytałam czy mam robić jakieś badania to kazał czekać na wynik hist-pat. Jednak tak jak radzicie, jutro zrobię pierwszy pomiar a za tydzień przed wynikami kolejny. Tak się naczytalam, że nagle zaczęłam czuć bóle i w płucach i w wątrobie. Co najlepsze cały czas myślałam, że to wątroba po czym Google uświadomił mi, że nie z tej strony mnie boli :-) To już chyba moja głowa wariuje.

    Patiii172
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 października 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 10 dni po lyzeczkowaniu beta 63,3 co o tym sądzicie? Nie robiłam wcześniej pomiarów, przed poronieniem również nie.

    Patiii172
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 17 października 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze, nawet bardzo :) ja dwa tygodnie po zaśniadzie miałam ponad 7000. Myślę, że to nie był zaśniad u Ciebie. :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 października 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myśle, że dość szybko spada :-) Oby tylko nie wzrosło... Zobaczymy jaki będzie wynik hist-pat.

    Patiii172
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 października 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny następny pomiar dziś, wynosi 16. Hist-pat dalej nie ma...

    Patiii172
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 października 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spada, jest ok :) ale pilnuj tego aż spadnie do 0, a później jeszcze chociaż z 2 razy :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Patiii172 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 października 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem. Muszę pilnować i chyba na kilka lat sobie daruję starania bo już nie mam sił...

    Patiii172
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ