X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, nie sądziłam nigdy, za i ja tutaj zagoszczę...
    Czekam właśnie na wyniki hist-pat, który miał być dzisiaj, ale jeszcze go nie ma...
    W szpitalu pojawiłam się z podejrzeniem ciąży zaśniadowej. W 5tyg widać było tylko pusty pęcherzyk, 8tydz przyniósł tę tragiczną wiadomość o zaśniadzie. Pół roku wcześniej pierwsza ciąża zakończyła
    się poronieniem zatrzymanym.
    Tydzień temu miałam zabieg... Beta spadła z 196tys na 3500 (wynik dzisiejszy). Teraz tylko ogromny stres co dalej...

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Stoppka. Kontroluj bete bo to teraz bardzo ważne. Daj znać co wyszło w wyniku.

    Mi beta nadal nie spada. Jestem 2 tygodnie po kolejnym lyzeczkowaniu i beta wzrosła z 30 do 60. Czekam na kolejny wynik hist-pat bo poszedł na cito. Nie wiem co mam myśleć. Dzwoniłam do swojego lekarza i kazał czekać na wynik i dalej kontrolować betę. Ręce mi już opadają. Czemu to cholerstwo nie chce spaść... 10 sierpnia minęły 4 miesiące od pierwszego zabiegu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2018, 17:17

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paradoks, najpierw cieszysz się, ze beta rośnie a teraz czekasz z niecierpliwością na wyniki o coraz mniejszej wartości. U mnie jest teraz 789, wiec powoli spada (a jest 3 tydz od zabiegu).
    Bella88 wierze, ze i u Ciebie w końcu ruszy w dół, bo rzeczywiście czekanie na 0 to istna niekończąca się męczarnia. Może Twój organizm potrzebuje po prostu więcej czasu.

    U mnie w wyniku (3 wycinki) wyszedł zaśniad częściowy.
    Tylko teraz martwi mnie jedna rzecz: cały czas mam jakieś plamienie-raz bardziej brunatne, raz bardziej z żywej krwi. A po wysiłku fizycznym, zwłaszcza po południu, wieczorem potrafi sobie nawet chlupnąć żywą krwią. Pytałam lekarza, mówi, ze do czasu miesiączki to normalne. W usg nie widzi odchyleń od normy. Dziewczyny miałyście podobnie?

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamień nie miałam, ale moje miesiączki po zabiegu to katorga dla mnie :( tak intensywne, że czasami muszę zakładać dwie podpaski jednocześnie bo nie idzie wyrobić :/

    Bella zrób sobie rtg płuc i usg brzucha. Niestety to dziadostwo lubi dawać przerzuty. Skoro macica wyczyszczona, a beta rośnie znaczy, że zasniad powędrował dalej. Poza tym powinnaś już dostać chemię skoro dłużej niż 3 miesiące beta stoi w miejscu lub rośnie.

    Trzymam za Was kciuki. Ja całe szczęscie mam to już za sobą, ale w pamięci zostanie na zawsze. Niestety z moich starań na razie nic nie wychodzi, więc tu nikogo nie pocieszę, ale wyczytałam dużo historii z hapy endem więc wierzę w dobre zakończenie :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 08:20

    Stoppka lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kingulla ☺️
    Kontroluję betę i pozostaje tylko czekać. Mam nadzieje, ze spadnie szybko i będziemy mogli znów się starać o Maluszka... bo czas już nagli... 35 i bez Słodziaka w domu

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Bella zrób sobie rtg płuc i usg brzucha. Niestety to dziadostwo lubi dawać przerzuty. Skoro macica wyczyszczona, a beta rośnie znaczy, że zasniad powędrował dalej. Poza tym powinnaś już dostać chemię skoro dłużej niż 3 miesiące beta stoi w miejscu lub rośnie.

    Dziękuję za odpowiedź. To samo powiedział mój lekarz że powinni zdecydować o chemii i nie wie na co czekają. Ostatnio wspominał o szpitalu w Warszawie. Rtg płuc i usg miałam robione w Matce Polce. Wszystko ok. Dziś odebrałam kolejny wynik histopat. "Zaśniad groniasty. Endometrium secretans transformatione deciduali stromae partiale". Nie wiem co to znaczy. Napisałam do lekarza także pewnie niedługo się odezwie. Beta na poziome 40.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella partiale to jakby częściowo. Może chodzi o to, że to zaśniad częściowy a nie całkowity. Ja miałam w wyniku mola complete (czy jakoś tak). W każdym razie uważam, że powinnaś jak najszybciej rozpocząć chemioterapię skoro beta nie spada. Poszukaj innego lekarza, bo ten obecny to chyba mało miał do czynienia z zaśniadami. Powodzenia. :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella88, jak tam u Ciebie? daj znać jakie dalsze decyzje?

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. U mnie bez zmian. Dzwonił do mnie lekarz w piątek 1,5 tyg temu i mówił że ta beta nie może się tak utrzymywać i żebym powtórzyła jeszcze w poniedziałek. Tak zrobiłam. Nadal była na poziomie 40. Jak odebrałam wynik to napisał mi że jest ok i czekamy teraz na betę bo powinna spadać. Ogólnie to powiedział też że nie rozumie polityki matki polki i że jego zdaniem powinni od razu podać chemię. Jeżeli dalej się będzie utrzymywać do da mi kolejne skierowanie do szpitala ale do Warszawy bo jego zdaniem powinni mi zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania a nie kolejny zabieg. Dzisiaj betę robiłam i wzrosła do 50. Zaraz będzie 5 miesięcy od zabiegu. Jestem załamana że to tak długo trwa i nie potrafią podjąć konkretnej decyzji w mojej sprawie.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Bella partiale to jakby częściowo. Może chodzi o to, że to zaśniad częściowy a nie całkowity. Ja miałam w wyniku mola complete (czy jakoś tak). W każdym razie uważam, że powinnaś jak najszybciej rozpocząć chemioterapię skoro beta nie spada. Poszukaj innego lekarza, bo ten obecny to chyba mało miał do czynienia z zaśniadami. Powodzenia. :)
    Mój napewno był całkowity. Tak było w pierwszym wyniku histopat z kwietnia. Ten jest drugi wynik.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 8 września 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella88 czy coś ruszyło się w Twojej sprawie? Skąd jesteś? Może pomożemy Ci znaleźć jakiegoś sensownego lekarza. Z pewnością musi to być ginekolog- onkolog. Moim zdaniem już powinnaś być conajmniej drugi miesiąc na chemii. Moi lekarza mówili, że jeżeli przez trzy tygodnie beta będzie stała w miejscu lub rosła to od razu wysyłają mnie do poznania na cykle z metronidazolem. Szukaj innych lekarzy, nie czekaj bo nie ma na co!

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 9 września 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z łódzkiego. Znalazłam w Instytucie Matki i dziecka w Warszawie Klinikę chorób trofoblastu. Jestem umówiona do lekarza na środę do ginekologa-onkologa. Mam zanieść mu cała historie. Jutro robię kolejna betę.
    Mój lekarz też jest zdziwiony że w Łodzi nie zdecydowali za drugim razem chemii. On mi wystawil skierowanie właśnie z taką myślą. To w szpitalu zdecydowali inaczej i olali wypuszczając mnie bez sprawdzenia czy wogole spada ta beta po tym drugim zabiegu.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 10 września 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh z lekarzami. Trzymam kciuki, żeby kolejny lekarz miał większe doświadczenie i wiedział co robić ! :* Daj znać jak będziesz wiedziała coś więcej :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 11 września 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella88 u mnie powiedzieli ostatnio, ze jeśli w wyniku byłby zasniad całkowity niezależnie od wszystkiego od razu włączają terapie. I zatrzymują mnie na nią w szpitalu. Ale konsultowałam z innym ginekologiem i powiedział, ze u nas w takich wypadkach lepiej się nie leczyć bo najlepsza placówka, wyspecjalizowana w takich rzeczach jest onkologia w Warszawie. Wiec gdyby u mnie wyszedł całkowity to automatycznie do Warszawy, żeby tam się mną odpowiednio zajęli.
    Wyszedł częściowy i beta ładnie spada, bo aktualnie jest 9, ale ta druga ginekolog i tak zasugerowała wykonanie rtg klatki piersiowej, bo jak stwierdziła, „raz na milion jakieś gówno może się przyczepić”...
    Jesteśmy z Tobą! Dawaj znać co i jak!

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 23 września 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dzięki za tak ogromne wsparcie. Jestem obecnie po pierwszym cyklu chemii. Wczoraj robiłam betę i jest sukces. Spadła do 8, cieszę się ogromnie bo w końcu coś się ruszyło. Drugi cykl chemii zaczynam w piątek, podają go bez względu na wynik. Na tzw. "dobitke". Czuję nie w miarę bo trochę mam mdłości po tym i straciłam apetyt ale najważniejsze że pomaga. Koniec końców trafiłam do instytutu matki i dziecka w Warszawie do dr Szewczyka. Od razu zdecydował o chemii patrząc na całą moją historię. Bardzo fajny lekarz i dało się odczuć że kompetentny. Porostu właściwa osoba na właściwym miejscu. Oczywiście rok nie mogę się teraz starać o maluszka ale jakoś się to wytrzyma. Trzymajcie kciuki żeby już to cholerstwo nie wzrosło. Pozdrawiam

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 2 października 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella88 najważniejsze, że ktoś odpowiednio się Tobą zajął ! :) nie martw się, rok szybko minie - wiem co mówię, tez musiałam tyle czekać :) :* :* zdrowiej szybciutko :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 4 października 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 10:34

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • ataner Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 6 października 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , postanowiłam napisać do Was i dać wam wsparcie z walką z zaśniadem groniastym. Jeszcze rok temu sama szukałam informacji na ten temat a szczególnie takich czy po zaśniadzie groniastym istnieje szansa na zajście w ciążę i jej donoszenie.Będąc w 3- mcu ciąży lekarz stwierdził u mnie obumarły płód. Udałam się na łyżeczkowanie, miałam je robione dwa razy ponieważ przy pierwszym łyżeczkowaniu wdało się zakażenie i musieli powtórzyć zabieg jeszcze raz. Najgorsze było potem gdy już w głowie myślałam o tym aby za miesiąc , dwa -starać się o dziecko ponownie a otrzymałam wynik o zaśniadzie częściowym. Byłam załamana , na szczęście beta u mnie bardzo szybko spadała, badania krwi robiłam co tydzień i już za 6 razem beta była w normie. Przez następne pół roku kontrolowałam poziom bety co miesiąc. A po 8 miesiącu zaczęłam starania o dziecko. Jestem obecnie w 30tyg ciąży i z niecierpliwością oczekuje synka. Wszystkie wyniki są prawidłowe, łącznie z badaniami prenatalnymi. Jak widać jestem przykładem, że zaśniad to nie koniec świata i można zajść po nim w ciążę. Z tego co wiem , zaśniad bardzo rzadko się powtarza , istnieje bowiem około 4% ,że może się powtórzyć . Tak więc głowa do góry!!!!

    juudi, JaKa lubią tę wiadomość

  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 6 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ataner za podzielenie się Twoja historią.
    A ja myślałam, ze to świństwo pojawia się tak rzadko, zwłaszcza gdy w szpitalu (dużym, wojewódzkim) powiedzieli, że nie mieli takiego przypadku od 15lat(!!!) A tu tyle historii....

    Wierze w to, ze każda z zasniadowych mam doczeka się swojego szczęścia i wszystko zakończy się dobrze, ale czasem łapie takiego doła, ze ciężko wytrzymać z tym wszystkim. Najgorszy jest ten, tak powoli upływający w tym przypadku, czas.

    Trzymamy kciuki za Ciebie bella88!!!

  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 26 października 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) zaglądam tu po dosyć długiej przerwie i nie sądziłam, że pojawi się tu tyle nowych dziewczyn z zaśniadową historią. Bardzo mi przykro, że was też to spotkało :( mam nadzieję, że wszystkie wyjdziecie z tego zwycięsko i doczekacie się upragnionego dziecka.
    Bell88 u Ciebie jest szczególnie ciężko. Jak się czyjesz, jak przebiega terapia?

    Chciałam zaświecić Wam światełko nadziei. Też walczyłam z zaśniadem częściowym w tamtym roku. Najgorsze po tym było dla mnie czekanie ze staraniami przez pół roku, tak bardzo pragnęłam być znowu w ciąży. Kolejne pół roku znowu się nie udawało, aż po roku od szczęśliwego pierwszego testu także w marcowym cyklu zobaczyłam 2 kreski :) teraz jestem już w 33 tc i to ciąży bliźniaczej z dwójką chłopców. Niektórzy mówią, że Pan Bóg nam wynagrodził zeszłoroczną stratę i ja w to wierzę :) wierzę też, że nasz Aniołek, którego tak bardzo pragnęliśmy także przyczynił się do tego.
    Teraz modlę się żeby moje dzieci przyszły szczęśliwie na świat i były zdrowe.

    Mam nadzieję, że wszystkie doczekacie swojego happy endu. Pozdrawiam Was serdecznie :)

    juudi, Sasanka5, Karolcia89 lubią tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ