X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 26 października 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 13:42

    JaKa lubi tę wiadomość

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 26 października 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o to mi chodziło dodając wpis :) W tamtym roku przeżywałam dokładnie to co Wy, było bardzo ciężko. Ale jak widać nie można się poddawać, Bóg czyni cuda :)

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Eva2018 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    czy któraś z Was dostała zielone światło po zaśniadzie przy bhcg większym nic norma??!!


    Miałam zabieg w lutym 2018. Podejrzenie zasniadu częściowego w histopatologii. W kwietniu beta 38 później 2,7; 2,9, czerwiec -sierpień około 6-11 bhcg. Lekarze mówią ze takie wysokości to żadna wielkość i może ja tak mam, ważne ze nie rośnie.
    Dostałam zielone światło we wrześniu. Teraz się dzieje cos dziwnego w drugim cyklu starań już 41 dzień od poprzedniej @ a u mnie nie ma @ beta na poziomie 11.
    Wcześniejsze cykle od zabiegu (pierwszy wywoływany luteina) 29,28,29, 32,36 dni. Mam skontrolować jeszcze usg i znowu betę ale zastanawiam się czy ten zasniad nie ma tu nic wspólnego. Nie znalazłam na forach przypadków żeby beta została na poziomie 10. Wszystkiem słyszę ze jednak spada poniżej 5.
    Jeszcze sprawdzę betę jutro ale wiem ze to nie ciąża. I nie wydłużony cykl. 35dc bolał mnie bardzo brzuch jak na @ a 36dc zdziwienie, zupełnie przestał bolec a @ nadal nie ma. Myślałam ze ciąża ale we krwi by dawno już wyszło

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva nie ma opcji żeby Twój organizm tak miał jak to mówią lekarze. Beta musi spaść do 0, bo inaczej świadczy to o tym, że komórki zaśniadowe są jeszcze w organizmie i produkują hormon. Skonsultuj się z jakimś lekarzem onkologiem i zrób sobie rtg płuc i usg brzucha. Komórki zaśniadowe lubią przemieszczać się po ciele i lokować w innych jego partiach. Życzę Ci jak najlepiej :*

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Eva2018 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 listopada 2018, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kingulla za odpowiedz.
    Byłam u kilku ginekologów i praktycznie każdy mówił to samo. Byłam nawet u szefa oddziału ginekologii szpitala w którym miałam zabieg, ceniony profesor, oczywiście prywatnie. Śmiał się ze się martwię ze beta wzrosła z 10 na 12. Powiedział żebyśmy się brali za robotę i czekali na kolejna ciąże. ze gdyby był jeszcze ślad po zaśniadzie to by rosło w setki i więcej.
    Ale masz racje, spróbuje się dostać do ginekologa onkologa.
    Betę robiłam 38dc na poziomie 11, 42dc -19.
    43dc zrobiłam usg- wszystko ok, owulacja była, endometrium tylko wyglądało raczej na środek cyklu niż na koniec.
    Możliwe ze mam zaburzają II gaże cyklu (pewnie mi przepiszą progesteron)
    Powiedziałam babce z usg ze beta na poziomie 19 po wcześniejszych 11 kilka dni wcześniej. Tez nic ma to nie powiedziała tylko ze to w sumie zadba wielkość. I żebym się może skonsultowała z lekarze w spr Pco. W sumie mam kilka objawów.
    Po 44 dniach dostałam @, tez dziwna. Trochę brązów a trochę żywej jasnej czerwonej krwi.
    Już mi się w głowie kręci od tych myśli. A do mojej prowadzącej oczywiście nie ma terminów.

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Zagląda tu ktoś jeszcze?
    Jakie były u Was objawy choroby? I czy na USG było coś szczególnego widać?

    Ja jestem obecnie w 8 tygodniu ciąży. Beta z wczoraj 59tys. Ogólnie przyrastała na początku 100% a teraz trochę wolniej. Niestety na USG widoczny jest pusty pęcherzyk. W sumie żaden lekarz nie wspomniał, że to może być zaśniad, ale ja przez przypadek trafiłam jakiś czas temu na ten temat i boję się bardzo, że to może mnie dotyczy.
    Ogólnie to wczoraj lekarz zaproponował mi zabieg, ale z racji tego, że mi jak na razie nic nie dolega i nie plamię, stwierdziłam, że chcę odczekać, bo mojej koleżance pojawiło się serduszko w 10tc. Jednak od wczoraj mam paranoję, że to może być zaśniad. Dlatego podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w kwestii objawów.
    Z góry dziękuję.

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89 nie martw się, pusty pęcherzyk na USG to nie zasniad.
    Zasniad w obrazie USG wygląda jak prawdziwa burza śnieżna. Cała jama macicy wypełniona jest takim obrazem jak zamieć śnieżna.

    Bella88 co u Ciebie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 14:26

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy częściowym zasniadzie również?

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89, tak.
    U mnie na USG było właśnie coś takiego. Jak to zobaczyłam poczułam zimny pot na plecach bo od razu wiedziałam ze nie jest różowo i myślałam ze to całkowity. A potem w 3 odcinkach w badaniu hist-pat wyszedł zasniad częściowy.

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam znowu do Was napisać. Dzisiaj jest mój 8t1d. Wczoraj byłam znowu u lekarza na kontroli. Beta przyrasta (chociaż na tym etapie jest już niemiarodajna w ciągu 4 dni z 59000 wzrosła do 103500). Na USG widoczny pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem i nic poza tym. Moja lekarka podejrzewa zaśniad chociaż nie mam co do tego żadnych objawów. Obraz USG jest bez zarzutów, nie mam plamień, ani jakiś dużych mdłości. Jedynie wieczorami jak zbyt dużo zjem, ale poza tym jest ok. Inne dolegliwości ciążowe, jak zmęczenie czy bolesność piersi towarzyszą mi cały czas. W piątek mam się poddać łyżeczkowaniu. Ja jednak mam przeczucie, że powinnam poczekać. Jak było u Was z objawami?
    Proszę Was o radę!!!

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu ja miałam całkowity, od 12 dnia po owulacji plamiłam. Burza śnieżna pojawiła się dopiero koło 10 tygodnia ciąży, wcześniej był jeden, nieregularny, zapadnięty, pusty pęcherzyk. Poza tym miałam przeogromne mdłości. Moja beta podczas zabiegu tj. 10-11 tydzień wynosiła 350 000. Podwajała się cały czas, nie zwalniała. Może to puste jajo płodowe u Ciebie, co byłoby lepszą opcją niż zaśniad. Szybciej można wrócić do starań, nie trzeba kotrolować bety do całkowitego spadku. Oczywiście życzę, żeby dzidziulek się jednak pokazał i wszystko było ok :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci Kingulla za odpowiedź. Nie bardzo chce mi się wierzyć w zaśniad. Jak już wyżej napisałam mam mdłości, ale raczej słabe.

    Co do bety to ona przyrasta, ale nie podwaja się. Początkowo do ok.5000 podwajala się co 48h, ale później wzrastała między 60-70% co 48h, a od ok.20tys zwolniła jeszcze bardziej, co przy zdrowej ciąży było by ok.

    W poniedziałek pójdę na zabieg jeśli nic się nie zmieni.

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia może jeszcze się pokaże serduszko ja miałam dwa razy zaśniad groniasty i w 7 tygodniu już było wiadomo.

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pacia dwa razy miałaś całkowity?

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz częściowy a raz calkowity już straciłam wiarę a teraz mam syna 4 letniego za 3 razem się udało a też mia łam ciezko donosic.co ja przeżyłam tak się bałam ale się udalo☺

    juudi lubi tę wiadomość

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo się cieszę, że jest i dla mnie nadzieja. Ja miałam usunięty zaśniad w 2016 r. Powtórnie zaczęliśmy starania w lipcu 2017 i od tamtej pory nic. Byłam już nawet stymulowana i też nie pomogło. Zaczęłam właśnie akupunkturę, może alternatywne metody leczenia jakoś mnie wspomogą :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy zaśniad w 2008 a drugi 2010r z tym że druga ciąża była blizniacza a obecnie w 2014 zaszła i się udało tylko byłam na acard luteina encorton i zastrzyki przeciw zakrzepowe i byłam jeszcze w 4 miesiącu podszyta.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dostanę wynik badania histopatologicznego. Tak się boję, żeby to nie był zaśniad :(

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89, i jaki wynik?
    Bo ja ufam, że to było tylko puste jajo płodowe i za niedługo spokojnie będziesz mogła zacząć starania na nowo....

    Trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 19:26

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stoppka wrote:
    Karolcia89, i jaki wynik?
    Bo ja ufam, że to było tylko puste jajo płodowe i za niedługo spokojnie będziesz mogła zacząć starania na nowo....

    Trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie!

    Niestety przyszło tylko, że nie było żadnych struktur zarodka i że materiał idzie do badania pod kontem zaśniadu... czyli dalej nic nie wiem :( trochę się boję, bo czytam że zaśniad częściowy nie zawsze daje jakiekolwiek objawy :(

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ