X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zaglądam tutaj po paru latach bo pamiętam jak byłam w takiej sytuacji i bardzo to przezywalam i 2 razy mnie to spotkało to już straciłam siły ale w końcu sie udało ale ciężko było.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już minęło 10 lat od drugiego zasniadu ale pamiętam to jak by to było wczoraj niestety. Ale trzeba wierzyć.!!!

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wyniku pisało że obraz przemawia za obecnością zasniadu częściowego. 2, 5 tyg po zabiegu beta 400, a dzisiejsza beta tydzień później 100. Myślicie że to dobry spadek w przeciągu tygodnia?

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    U mnie na wyniku pisało że obraz przemawia za obecnością zasniadu częściowego. 2, 5 tyg po zabiegu beta 400, a dzisiejsza beta tydzień później 100. Myślicie że to dobry spadek w przeciągu tygodnia?
    A którego miałaś zabieg??

  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W połowie stycznia, dokładnie 14

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    W połowie stycznia, dokładnie 14
    Minęlo dopiero lekko ponad 3 tygodnie, a Ty już masz wynik 100.. wydaje mi się że ładnie spada. Podobno początkowo spada bardzo szybko, a później coraz wolniej. Moja lelarka mówiła, że poziom 0 osiąga się w ciągu 3, miesięcy :/. Ale skoro Ty masz 100, to może uda się już w tym miesiącu.

    Chciałabym już mieć taki niski wynik :(. Czy lekarz skierował Cię na RTG klatki piersiowej? Robił USG po zabiegu? Czy mówił za ile możesz starać się ponownie ?

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pacia8989 wrote:
    Tak zaglądam tutaj po paru latach bo pamiętam jak byłam w takiej sytuacji i bardzo to przezywalam i 2 razy mnie to spotkało to już straciłam siły ale w końcu sie udało ale ciężko było.
    Wiem, że udało Ci się urodzić synka. Pewnie ma już kilka lat. Czy masz więcej dzieci? Próbowałas ponownie? No i czy wiadomo dlaczego zaśniad wystąpił i Ciebie aż 2 razy?

  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Minęlo dopiero lekko ponad 3 tygodnie, a Ty już masz wynik 100.. wydaje mi się że ładnie spada. Podobno początkowo spada bardzo szybko, a później coraz wolniej. Moja lelarka mówiła, że poziom 0 osiąga się w ciągu 3, miesięcy :/. Ale skoro Ty masz 100, to może uda się już w tym miesiącu.

    Chciałabym już mieć taki niski wynik :(. Czy lekarz skierował Cię na RTG klatki piersiowej? Robił USG po zabiegu? Czy mówił za ile możesz starać się ponownie ?

    Nie kierował na rtg. We wtorek miałam robione usg i na jajniku lekarz dopatrzył się cysty ok 3 cm. Pewnie z tego dziadostwa się zrobiła. Powiedział że trzeba obserwować i badać betę. Czy któraś z Was też miała jakąś cystę w tych okolicznościach?

  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mój macius😊ma 5 latek mam jedno dziecko więcej nie starałam się bo sie boję nie chce ryzykować już. A dlatego że jak byłam w ciąży to byłam na lekach od początku heparyna zastrzyki acard dufaston encorton pół tabletki eutyrox tylko jak moja pani doktor wiedziała że jestem w ciąży to odrazu wszystkie leki wlaczylysmy a i tak w 4 miesiącu szpital i musieli mi szew założyć bo szyjka mi sie otwierał krótka była w 36 tygodniu urodziłam przez cc. Wszystkie badania mieliśmy z mężem i nic nie wiadomo do tej pory czemu zasniad się pojawił a że 2 razy to już dopiero to był szok bo żaden mój lekarz nie miał powtórnego.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pacia8989 wrote:
    Tak mój macius😊ma 5 latek mam jedno dziecko więcej nie starałam się bo sie boję nie chce ryzykować już. A dlatego że jak byłam w ciąży to byłam na lekach od początku heparyna zastrzyki acard dufaston encorton pół tabletki eutyrox tylko jak moja pani doktor wiedziała że jestem w ciąży to odrazu wszystkie leki wlaczylysmy a i tak w 4 miesiącu szpital i musieli mi szew założyć bo szyjka mi sie otwierał krótka była w 36 tygodniu urodziłam przez cc. Wszystkie badania mieliśmy z mężem i nic nie wiadomo do tej pory czemu zasniad się pojawił a że 2 razy to już dopiero to był szok bo żaden mój lekarz nie miał powtórnego.
    Gdzieś na forum na FB przeczytałam wpis, że jakaś kobieta słyszała o przypadku 5 ciąż pod rząd z zasniadem. To chyba wyssane z palca mam nadzieję.

  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A naprawdę robiłam co mogłam bo chciałam wiedzieć dlaczego mnie to spotkało a już przed miesiączka 3 dni wiedziałam że jestem w ciąży po badaniu bhcg i odrazu do lekarza i pozostało leki i czekanie czy wszystko będzie dobrze.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    Nie kierował na rtg. We wtorek miałam robione usg i na jajniku lekarz dopatrzył się cysty ok 3 cm. Pewnie z tego dziadostwa się zrobiła. Powiedział że trzeba obserwować i badać betę. Czy któraś z Was też miała jakąś cystę w tych okolicznościach?
    Podobno wiele takich rzeczy wchłania się samoczynnie w ciągu kilku tygodni. U Ciebie pewnie też tak będzie. U mnie w USG na szczęście czysto, lekarka powiedziała że obraz jak przed ciążą. Więc skąd ten cały zaśniad? A raczej cechy zwyrodnienia zasniadowego... Chciałabym aby okazało się że to jednak nie zaśniad, a wszyscy po prostu panikują :/. Ja poprosiłam o skierowanie na RTG, bo wyczytałam że leży zasniadzie warto zrobić. Lekarka powiedziała, że mogę już teraz po poronieniu bo to dziadostwo wcześnie może dawać przerzuty.

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pacia8989 wrote:
    A naprawdę robiłam co mogłam bo chciałam wiedzieć dlaczego mnie to spotkało a już przed miesiączka 3 dni wiedziałam że jestem w ciąży po badaniu bhcg i odrazu do lekarza i pozostało leki i czekanie czy wszystko będzie dobrze.
    Dajesz nadzieję, że kolejna ciąża będzie udana. Marzy mi się chociaż jedno maleństwo ;(. Mam już 30 lat i to miało byc moje pierwsze dziecko. Z partnerem jesteśmy razem już 13 lat i mówiliśmy, że nie chcemy mieć dzieci, że wygodnie nam razem. "Pomysł"narodził się pół roku temu. Poczuliśmy, że czegoś nam brakuje i chcemy jednak mieć dziecko. Teraz czuję jeszcze bardziej, że bez dziecka moje życie będzie niepełne... Wśród znajomych jestem najstarszą bezdzietna

  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rtg i kontrole bhcg ale u mnie ładnie spadalo i po roku mogłam zacząć starania.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pacia8989 wrote:
    Ja miałam rtg i kontrole bhcg ale u mnie ładnie spadalo i po roku mogłam zacząć starania.
    Liczę, że będę mogła po pół roku jednak

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam po dwa razy RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, sprawdzali czy nie ma przerzutów. Podobno to standard przy zasniadach. W dodatku powinno się robić takie badania raz w roku przez ileś tam lat 🤔
    Jestem równo 4msc po pierwszym zabiegu (wcześniej coś mi się na mózg rzuciło i źle policzyłam 😂), dzisiaj wreszcie beta spadła do 9. Muszę ponownie zbadać za 2 tygodnie, a jak dojdzie do zera to jeszcze dwa razy potwierdzić :)

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam siły po pół roku psychicznie nie byłam gotowa a tak pozatym też było mi wygodnie bez dzieci mieliśmy plany i podróże a później chciałam dziecko a tu takie niespodzianki mnie spotkały później już całkiem odpuściłam po2 razach nie myślałam bo się pogodzilam że będę bez dziecka a tu niespodzianka moja.

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Ja miałam po dwa razy RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, sprawdzali czy nie ma przerzutów. Podobno to standard przy zasniadach. W dodatku powinno się robić takie badania raz w roku przez ileś tam lat 🤔
    Jestem równo 4msc po pierwszym zabiegu (wcześniej coś mi się na mózg rzuciło i źle policzyłam 😂), dzisiaj wreszcie beta spadła do 9. Muszę ponownie zbadać za 2 tygodnie, a jak dojdzie do zera to jeszcze dwa razy potwierdzić :)
    2 razy potwierdzić i co dalej ?

  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd jesteście dziewczyny jakie województwo?

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dolnośląskie, spod Wrocławia

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ