X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie zespół antyfofolipidowy
Odpowiedz

zespół antyfofolipidowy

Oceń ten wątek:
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 21 lutego 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja wiem, że nie ma 5 mg kwasu foliowego metylowanego :) Ja biorę 5 mg zwykłego i 0,4 mg metylowanego w Femiobionie. Przy mojej mutacji wchłanialność kwasu foliowego jest na poziomie 60-70%, a ja mam prawidłowe wartości homocysteiny. Każdy przypadek jest indywidualny i nie można generalizować. Tylko napisałam, że znalazłam taką dawkę w ActiFolinie :)

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • Maminka223 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 lutego 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiaterek wrote:
    Reni Actifolin 2 mg ma 1 mg aktywnej formy kwasu foliowego i 1 mg zwykłego :)

    Ja biorę 5 mg zwykłego kwasu + Femibion który ma metylowaną postać kwasu foliowego bo przy mojej mutacji to ponoć wystarczy :)

    Hej, ja biorę Prenatal Uno, tak mi doradziła moja ginekolog. Tam podobno jest wystarczająca dawka...

    Maminka223
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, szukam info ale coś nie mogę znaleźć... proszę powiedzcie mi w jakim czasie od poronienia trzeba zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy? Trzeba to zrobić szybko po poronieniu czy jak? Do lekarza udam się dopiero za 6-7 tygodni...

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej do 6 tyg po poronieniu. Ale lakarze maja rozne zdanie i ja zrobilam na wlasna reke w tym czasie i powtorzyli mi po 3 mies (bo tak akurat mialam wizyte u hematologa) i kazdy ginekolog mowil ze to dobry czas.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 8 marca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam byłam dziś u hematologa i dostałam taką listę badań
    przeciwciała b2 glikoproteina , antykoagulant toczniowy,przeciwciała kardiolipinowe

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 11 marca 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 - robiłam te badania + ANA w poniedziałek, prywatnie, 4 dni od zabiegu, to była moja 3 ciąża, z pierwszej praktycznie bezproblemowej mam zdrową córkę, a teraz już ruga ciąża zatrzymała się na tym samym etapie wg usg, w 8 tygodniu. Wszystko wydaje się być ok, żadnych przeciwciał nie stwierdzono. Kolejne jakie chce zrobić to V-leiden + mutacja w genie protrombiny i MTHFR. Powinnam jeszcze białko C i S chyba zbadać z tego co się orientuję, tak? Ciekawa jestem czy coś u mnie wyjdzie... W tej ciąży wprawdzie przechodziłam grypę, ale w poprzedniej byłam całkiem zdrowa...

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 11 marca 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    s1985 - robiłam te badania + ANA w poniedziałek, prywatnie, 4 dni od zabiegu, to była moja 3 ciąża, z pierwszej praktycznie bezproblemowej mam zdrową córkę, a teraz już ruga ciąża zatrzymała się na tym samym etapie wg usg, w 8 tygodniu. Wszystko wydaje się być ok, żadnych przeciwciał nie stwierdzono. Kolejne jakie chce zrobić to V-leiden + mutacja w genie protrombiny i MTHFR. Powinnam jeszcze białko C i S chyba zbadać z tego co się orientuję, tak? Ciekawa jestem czy coś u mnie wyjdzie... W tej ciąży wprawdzie przechodziłam grypę, ale w poprzedniej byłam całkiem zdrowa...
    U mnie zespół fosfolipidowy nie został wykryty czekam jeszcze na antykoagulant toczniowy la i też myślę o tych białych s i c, jak narazie tylko V leiden u mnie stwierdzili

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Aga22 Autorytet
    Postów: 646 361

    Wysłany: 11 marca 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny do jakiego lekarza mam się zgłosić by mi dał na zespół antyfosfolipidowy i na poziom hocysteiny oraz białko c i s ?

    w4sq3e3k51a95mi2.png

    2 aniołki [*] ❤
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 marca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hematolog da takie skierowanie. Ale na NFZ są duże kolejki, no i musisz najpierw mieć skierowanie od rodzinnego do hematologa.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Aga22 Autorytet
    Postów: 646 361

    Wysłany: 11 marca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę akurat do hematologa na 24 marca a udać się do immunologa?

    w4sq3e3k51a95mi2.png

    2 aniołki [*] ❤
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 18 marca 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem po dwóch poronieniach i dostałam skierowanie na krew. Robiłam badania w kierunku właśnie zespołu antyfosfolipidowego i dziwne wyniki mi wyszły.
    -antykoagulantu toczniowy - pozytywny
    -przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM - wszystko ujemnie i w norie
    -przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I - tak samo ujemne i w normie
    -APTT też prawidłowy
    -D-dimery, Białko S , Homocysteina, Ferrytyna, PT (INR,Quick) prawidłowe i w normie. Podwyższone mam jedynie Białka C ale przypuszczam że może mieć to związek z świeżym poronieniem i jestem w trakcie oczyszczania.

    Więc zastanawiam się skąd pozytywny wynik przesiewu na antykoagulant toczniowy? :|
    Miała może któraś podobną sytuacje? jeśli tak to co zlecił lekarz ?

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 18 marca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi powiedzial lekarz, ze jak wynik bedzie zly to trzeba go powtorzyc za 3 miesiace

    http://www.diag.pl/fileadmin/banery/ulotki__plakaty/ulotki_lekarz/ANTYKOAGULANT.pdf

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 18 marca 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze zrozumiałam, za 12 tyg jeśli wynik tego badania będzie również dodatni istnieje podejrzenie zespołu mimo że reszta badań jest w porządku? Choruje też na łuszczyce która co prawda jest od 2.5 roku w remisji ale nie podejrzewam że ona mogła by przekłamać wynik. Wizyta u hematologa dopiero w połowie kwietnia dlatego zaczynam już grzebać w necie jakiś informacji :/

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 18 marca 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Właśnie poroniłam drugi raz. Chciałabym się gruntownie przebadać, w tym również zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy, ale niestety mój ginekolog nie ma w tym zakresie doświadczenie bo na moje pytanie jakie konkretnie przeciwciała mam sprawdzić powiedział żebym dowiedziała się w laboratorium. Czy możecie mi powiedzieć jakie dokładnie badania powinnam zrobić aby wykluczyć/potwierdzić zespół antyfosfolipidowy? Może orientujecie się gdzie w Warszawie można takie badania wykonać.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 18 marca 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM - PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
    7. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 oraz ANA 2
    8. Przeciwciała przeciwłożyskowe
    9. Mutacja czynnika V Leiden
    10. Mutacja genu protrombiny 20210
    11. Mutacja genu MTHFR C 766 T
    12. Mutacja genu MTHFR A1298 C
    13. Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny - ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR.
    15. Kariotypy partnerów
    16. Wymazy z szyjki macicy w kierunku mycoplasma, ureplasma i chlamydia
    17. KIŁA
    TOXOPLAZMA IGG, IGM
    CYTOMEGALOWIRUS IGG, IGM
    18. Aktywnośc białka C
    19. Aktywność białka S
    20. Prolaktyna, progesteron, pozostałe hormony
    21. Krzywa cukrowa i insulinowa
    22. TEST potrójny nasienia lub badanie nasienia metodą TUNEL- inne badania nic nie wnoszą. Warto też zrobić badania w kierunku bakterii w nasieniu.
    23. HOMOCYSTEINA
    24. HSG lub laparoskopia w celu oceny budowy macicy oraz wykluczeniu obecności zrostów wewnątrzmacicznych.

    To pełna lista badań w celu zdiagnozowania przyczyn poronień. Na podstawie tych wyników dobiera się dawki leków. Większość lekarzy daje Clexane 40 jako profilaktykę, a czasem potrzebne są wyższe dawki...
    Należy także pamiętać, że przyczyn poronień należy szukać w odniesieniu do pary, nie tylko do kobiety- stąd ważne jest badanie nasienia o którym wspominam."

    To jest lista, którą zamieściła Lili na innym wątku. Na początku są wymienione badania na zespół antyfosfolipidowy.
    W warszawie możesz zrobić badania np. w Alab-ie, albo Diagnostyce, albo popatrz po klinikach niepłodności (oni mogą mieć te badania w pakiecie i wtedy są tańsze, chyba w Invikcie coś takiego widziałam.)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 18 marca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Nareszcie mam jakąś konkretną informację, chociaż długość listy badań mnie nieco przeraziła.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 19 marca 2016, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto zrobić więcej badań niż sam zespół antyfosfolipidowy i mi lekarz poza genetykiem kazał też udać się do immunologa i u niego też wykonać badania, do tego posiewy i histeroskopia, właśnie zaczynam przygodę z badaniami...

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 19 marca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź :). Ciekawa jestem jak lekarz ustosunkuje się do moich wyników. Pewnie masz rację i będę musiała powtórzyć badanie. Szczerze to mam nadzieję, że jakieś leki dostanę. Ewidentnie pierwsza ciąża nie rozwijała się prawidłowo a drugą się też długi nie nacieszyłam.

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Magda 1986 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Po krótce przedstawie Wam moją historie zabawę z zesołem antyfosfolipidowym zaczełam 4 lata temu. Do tego doszła choroba tarczycy Hashimoto, w lipcu zaszłam w ciaże poronienie mimo brania leków 6 tydzien. Zaszłam w Ciąze bardzo szybko bez problemu. Teraz staramy się z męzem o dziecko i nic;/ ten cykl podgądałam u ginekologa zrobil mi zastrzyk z ovitrell i kazał działac na efekty czekam ale 7 dni po owulacji dostalam plamienia trwalo 3 dni bardzo skąpe teraz mam spokoj, wątpie ze to ciąza piersi mnie nie bola i czuje ciągly stres ze zaraz poleci krew. Wspomnienie poronienia jest tak silne ze boje sie że sie to wszystko powotorzy....

    Magda
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny . Mam problem z zajściem w ciąże a później ją donosić zrobiono mi badania antyfosfolipidowe i wszystkie wyszły dobrze tylko anty Glokoproteiny wyszły mi wysokie przy normie 7 ja miałam 42. Czy ktoś mi może bardziej to wyjaśnić co to oznacza jakie mogą być przyczyny tak wysokich przeciwciał . Zwracam się z tym do Was ponieważ przebywam za granicą i nie wszystko jestem w stanie zrozumieć .

    Alutka
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ