Forum Poronienie zespół antyfofolipidowy
Odpowiedz

zespół antyfofolipidowy

Oceń ten wątek:
  • Wiaterek Autorytet

Wysłany: 21 lutego 2016, 20:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja wiem, że nie ma 5 mg kwasu foliowego metylowanego :) Ja biorę 5 mg zwykłego i 0,4 mg metylowanego w Femiobionie. Przy mojej mutacji wchłanialność kwasu foliowego jest na poziomie 60-70%, a ja mam prawidłowe wartości homocysteiny. Każdy przypadek jest indywidualny i nie można generalizować. Tylko napisałam, że znalazłam taką dawkę w ActiFolinie :)

Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • Maminka223 Debiutantka

Wysłany: 23 lutego 2016, 13:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiaterek wrote:
    Reni Actifolin 2 mg ma 1 mg aktywnej formy kwasu foliowego i 1 mg zwykłego :)

Ja biorę 5 mg zwykłego kwasu + Femibion który ma metylowaną postać kwasu foliowego bo przy mojej mutacji to ponoć wystarczy :)

Hej, ja biorę Prenatal Uno, tak mi doradziła moja ginekolog. Tam podobno jest wystarczająca dawka...

Maminka223
  • Xaxa Autorytet

Wysłany: 24 lutego 2016, 12:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, szukam info ale coś nie mogę znaleźć... proszę powiedzcie mi w jakim czasie od poronienia trzeba zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy? Trzeba to zrobić szybko po poronieniu czy jak? Do lekarza udam się dopiero za 6-7 tygodni...

km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

• reni86 Autorytet

Wysłany: 24 lutego 2016, 22:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej do 6 tyg po poronieniu. Ale lakarze maja rozne zdanie i ja zrobilam na wlasna reke w tym czasie i powtorzyli mi po 3 mies (bo tak akurat mialam wizyte u hematologa) i kazdy ginekolog mowil ze to dobry czas.

Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • s1985 Autorytet

Wysłany: 8 marca 2016, 22:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam byłam dziś u hematologa i dostałam taką listę badań
    przeciwciała b2 glikoproteina , antykoagulant toczniowy,przeciwciała kardiolipinowe

2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Jacqueline Autorytet

Wysłany: 11 marca 2016, 10:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 - robiłam te badania + ANA w poniedziałek, prywatnie, 4 dni od zabiegu, to była moja 3 ciąża, z pierwszej praktycznie bezproblemowej mam zdrową córkę, a teraz już ruga ciąża zatrzymała się na tym samym etapie wg usg, w 8 tygodniu. Wszystko wydaje się być ok, żadnych przeciwciał nie stwierdzono. Kolejne jakie chce zrobić to V-leiden + mutacja w genie protrombiny i MTHFR. Powinnam jeszcze białko C i S chyba zbadać z tego co się orientuję, tak? Ciekawa jestem czy coś u mnie wyjdzie... W tej ciąży wprawdzie przechodziłam grypę, ale w poprzedniej byłam całkiem zdrowa...

12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • s1985 Autorytet

Wysłany: 11 marca 2016, 11:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    s1985 - robiłam te badania + ANA w poniedziałek, prywatnie, 4 dni od zabiegu, to była moja 3 ciąża, z pierwszej praktycznie bezproblemowej mam zdrową córkę, a teraz już ruga ciąża zatrzymała się na tym samym etapie wg usg, w 8 tygodniu. Wszystko wydaje się być ok, żadnych przeciwciał nie stwierdzono. Kolejne jakie chce zrobić to V-leiden + mutacja w genie protrombiny i MTHFR. Powinnam jeszcze białko C i S chyba zbadać z tego co się orientuję, tak? Ciekawa jestem czy coś u mnie wyjdzie... W tej ciąży wprawdzie przechodziłam grypę, ale w poprzedniej byłam całkiem zdrowa...
    U mnie zespół fosfolipidowy nie został wykryty czekam jeszcze na antykoagulant toczniowy la i też myślę o tych białych s i c, jak narazie tylko V leiden u mnie stwierdzili

2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Aga22 Autorytet

Wysłany: 11 marca 2016, 12:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny do jakiego lekarza mam się zgłosić by mi dał na zespół antyfosfolipidowy i na poziom hocysteiny oraz białko c i s ?

w4sq3e3k51a95mi2.png

2 aniołki [*] ❤
  • reni86 Autorytet

Wysłany: 11 marca 2016, 14:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hematolog da takie skierowanie. Ale na NFZ są duże kolejki, no i musisz najpierw mieć skierowanie od rodzinnego do hematologa.

niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Aga22 Autorytet

Wysłany: 11 marca 2016, 15:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę akurat do hematologa na 24 marca a udać się do immunologa?

w4sq3e3k51a95mi2.png

2 aniołki [*] ❤
  • Ciżemka Koleżanka

Wysłany: 18 marca 2016, 10:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem po dwóch poronieniach i dostałam skierowanie na krew. Robiłam badania w kierunku właśnie zespołu antyfosfolipidowego i dziwne wyniki mi wyszły.
    -antykoagulantu toczniowy - pozytywny
    -przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM - wszystko ujemnie i w norie
    -przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I - tak samo ujemne i w normie
    -APTT też prawidłowy
    -D-dimery, Białko S , Homocysteina, Ferrytyna, PT (INR,Quick) prawidłowe i w normie. Podwyższone mam jedynie Białka C ale przypuszczam że może mieć to związek z świeżym poronieniem i jestem w trakcie oczyszczania.

Więc zastanawiam się skąd pozytywny wynik przesiewu na antykoagulant toczniowy? :|
    Miała może któraś podobną sytuacje? jeśli tak to co zlecił lekarz ?

2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
  • Niebieskaa Autorytet

Wysłany: 18 marca 2016, 10:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi powiedzial lekarz, ze jak wynik bedzie zly to trzeba go powtorzyc za 3 miesiace

http://www.diag.pl/fileadmin/banery/ulotki__plakaty/ulotki_lekarz/ANTYKOAGULANT.pdf

2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • Ciżemka Koleżanka

Wysłany: 18 marca 2016, 11:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze zrozumiałam, za 12 tyg jeśli wynik tego badania będzie również dodatni istnieje podejrzenie zespołu mimo że reszta badań jest w porządku? Choruje też na łuszczyce która co prawda jest od 2.5 roku w remisji ale nie podejrzewam że ona mogła by przekłamać wynik. Wizyta u hematologa dopiero w połowie kwietnia dlatego zaczynam już grzebać w necie jakiś informacji :/

• justa. Autorytet

Wysłany: 18 marca 2016, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Właśnie poroniłam drugi raz. Chciałabym się gruntownie przebadać, w tym również zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy, ale niestety mój ginekolog nie ma w tym zakresie doświadczenie bo na moje pytanie jakie konkretnie przeciwciała mam sprawdzić powiedział żebym dowiedziała się w laboratorium. Czy możecie mi powiedzieć jakie dokładnie badania powinnam zrobić aby wykluczyć/potwierdzić zespół antyfosfolipidowy? Może orientujecie się gdzie w Warszawie można takie badania wykonać.

ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • reni86 Autorytet

Wysłany: 18 marca 2016, 12:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM - PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
    7. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 oraz ANA 2
    8. Przeciwciała przeciwłożyskowe
    9. Mutacja czynnika V Leiden
    10. Mutacja genu protrombiny 20210
    11. Mutacja genu MTHFR C 766 T
    12. Mutacja genu MTHFR A1298 C
    13. Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny - ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR.
    15. Kariotypy partnerów
    16. Wymazy z szyjki macicy w kierunku mycoplasma, ureplasma i chlamydia
    17. KIŁA
    TOXOPLAZMA IGG, IGM
    CYTOMEGALOWIRUS IGG, IGM
    18. Aktywnośc białka C
    19. Aktywność białka S
    20. Prolaktyna, progesteron, pozostałe hormony
    21. Krzywa cukrowa i insulinowa
    22. TEST potrójny nasienia lub badanie nasienia metodą TUNEL- inne badania nic nie wnoszą. Warto też zrobić badania w kierunku bakterii w nasieniu.
    23. HOMOCYSTEINA
    24. HSG lub laparoskopia w celu oceny budowy macicy oraz wykluczeniu obecności zrostów wewnątrzmacicznych.

To pełna lista badań w celu zdiagnozowania przyczyn poronień. Na podstawie tych wyników dobiera się dawki leków. Większość lekarzy daje Clexane 40 jako profilaktykę, a czasem potrzebne są wyższe dawki...
    Należy także pamiętać, że przyczyn poronień należy szukać w odniesieniu do pary, nie tylko do kobiety- stąd ważne jest badanie nasienia o którym wspominam."

To jest lista, którą zamieściła Lili na innym wątku. Na początku są wymienione badania na zespół antyfosfolipidowy.
    W warszawie możesz zrobić badania np. w Alab-ie, albo Diagnostyce, albo popatrz po klinikach niepłodności (oni mogą mieć te badania w pakiecie i wtedy są tańsze, chyba w Invikcie coś takiego widziałam.)

• justa. Autorytet

Wysłany: 18 marca 2016, 14:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Nareszcie mam jakąś konkretną informację, chociaż długość listy badań mnie nieco przeraziła.

ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Xaxa Autorytet

Wysłany: 19 marca 2016, 00:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto zrobić więcej badań niż sam zespół antyfosfolipidowy i mi lekarz poza genetykiem kazał też udać się do immunologa i u niego też wykonać badania, do tego posiewy i histeroskopia, właśnie zaczynam przygodę z badaniami...

km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

• Ciżemka Koleżanka

Wysłany: 19 marca 2016, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź :). Ciekawa jestem jak lekarz ustosunkuje się do moich wyników. Pewnie masz rację i będę musiała powtórzyć badanie. Szczerze to mam nadzieję, że jakieś leki dostanę. Ewidentnie pierwsza ciąża nie rozwijała się prawidłowo a drugą się też długi nie nacieszyłam.

• Magda 1986 Nowa

Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Po krótce przedstawie Wam moją historie zabawę z zesołem antyfosfolipidowym zaczełam 4 lata temu. Do tego doszła choroba tarczycy Hashimoto, w lipcu zaszłam w ciaże poronienie mimo brania leków 6 tydzien. Zaszłam w Ciąze bardzo szybko bez problemu. Teraz staramy się z męzem o dziecko i nic;/ ten cykl podgądałam u ginekologa zrobil mi zastrzyk z ovitrell i kazał działac na efekty czekam ale 7 dni po owulacji dostalam plamienia trwalo 3 dni bardzo skąpe teraz mam spokoj, wątpie ze to ciąza piersi mnie nie bola i czuje ciągly stres ze zaraz poleci krew. Wspomnienie poronienia jest tak silne ze boje sie że sie to wszystko powotorzy....

Magda
  • Alutka 32 Autorytet

Wysłany: 7 lipca 2018, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny . Mam problem z zajściem w ciąże a później ją donosić zrobiono mi badania antyfosfolipidowe i wszystkie wyszły dobrze tylko anty Glokoproteiny wyszły mi wysokie przy normie 7 ja miałam 42. Czy ktoś mi może bardziej to wyjaśnić co to oznacza jakie mogą być przyczyny tak wysokich przeciwciał . Zwracam się z tym do Was ponieważ przebywam za granicą i nie wszystko jestem w stanie zrozumieć .

Alutka
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego