X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie zespół antyfofolipidowy
Odpowiedz

zespół antyfofolipidowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola.321 wrote:
    Anoolka a czy do immunologa na te ANA2 też można chodzić czy lepiej do reumatologa? bo ja chodziłam do immunologa-alergologa bo nie wiedziałam nawet że tym się zajmuje reumatolog.
    Warto iść do reumatologa bo on jest od chorób tkanki łącznej. Jak ja byłam na wizycie to jednym z pierwszych pytań było właśnie pytanie o wysypki.
    Tu jest fajna stronka z tymi wszystkimi chorobami i jeśli któraś pasuje to nie zastanawiajcie się i zapisujcie się do reumatologa.
    Joanka wiem że za granicą nie masz takich możliwości ale jak przyjedziesz do polski to warto się umówić do dobrego lekarza :)

    http://www.interna.com.pl/choroby_uklad_laczna.htm

    No i przykro mi Ola że musisz chodzić w ciąży która nie ma szans na utrzymanie się. Też byłam w takiej sytuacji i wiem jakie to trudne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2014, 21:35

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anoolka, to jest bardzo trudne. Dowiedziałam się że nie ma szans w zeszły poniedziałek więc już trochę opanowałam emocje, ale czasem mnie złapie gorsza chwila, chwilę popłaczę i staję na nogi.
    Ale kiedyś nam wszystkim się uda, trzymam kciuki żeby u Ciebie było wszystko ok.

    Stronka bardzo fajna, przejdę się do tego reumatologa jak stanę na nogi to przynajmniej potwierdzę sobie diagnozę. Może będzie mógł powiedzieć coś więcej, zobaczymy.

    Joannka takich "30-stek +" jest więcej więc nie jesteś sama ;). Mamy jeszcze trochę czasu przed sobą więc musi być ok.

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola sama nie wiem co z tą pokrzywką,czytałam teraz trochę na ten temat i pisze,że te bąble pojawiają się i znikają a moje nie znikały nawet jak nie drapałam to bąble były cały czas.Sama już nic nie wiem.Muszę jrszcz poczytać co tam jest na tej stronce co Anoolka ją podała,ale jak narazie trochę mi czasu brakuje:(

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zapomniałam się z Wami podzielić najnowszymi informacjami jakie wczoraj otrzymałam-moja ginekolog z Polski oglądała moje ostatnie badania i wczoraj mi powiedziała,że przy następnej ciąży da mi clexane 20 mg od początku ciąży a jeżeli do października (w październiku jadę do Polski na urlop)nie uda mi się zajść w ciążę to już od października mi przepisze clexane żeby zacząć brać.
    Ola a jak Ty się czujesz?Zaczęłaś krwawić czy jeszcze nie?Jak zbadasz ANA to daj znać,ciekawe czy też będziesz miała takie wysokie jak ja.

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 17 lipca 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannka ja już robiłam ANA po pierwszym poronieniu i wyszły mi dodatnie:
    P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2)- stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia: ziarnisty w mianie 1: 1000 nuclear dots w mianie 1: 100.
    Ja dodatkowo mam mutację MTHFR C677T heterozygota i P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgM ok 45-50 RU/ml oraz P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgA 3,8 RU/ml.
    Ja już w tej ciąży od pozytywnej bety brałam clexane 60 i wszystkie inne wspomagacze. Nie brałam tylko encortonu, ale włączę go przy następnych staraniach.
    Co do obecnej ciąży, tak już się zaczęło a czuję się raz lepiej raz gorzej. Za tydzień mam wizytę u gin żeby sprawdzić czy wszystko ok. Mam nadzieję że za 2 cykle będę mogła zacząć się na nowo starać.
    Co do alergii, teoretycznie takie zmiany jak po poparzeniu pokrzywą (czy też ślady po ugryzieniu komara), są kwalifikowane jako pokrzywka-a ona często towarzyszy chorobom autoimmunologicznym. Polecam Ci tą stronkę http://www.mp.pl/artykuly/1071 myślę że może Ci coś podpowiedzieć, pozdrawiam

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 17 lipca 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam tylko że ten artykuł jest bardzo długi, ale wystarczy że na początek przeczytasz pierwsze 2-4 punkty. Może coś dopasujesz do siebie. Ja swoją alergię rozpoznałam sama po 2 latach chodzenia do dermatologa, okazało się że trafiłam ;).

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny pierwszy raz jestem na tym wątku, mam 2 poronienia za soba.
    pytalam lekarza jakie badania mogę wykonać, żeby się dobrze przygotować do ewentualnej następnej ciąży i powiedział, że kiedyś (!) robilo się własnie na ten zespól antyfosfolipidowy, ale ze teraz już się tego nie robi..

    Jak to jest?

  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 19 lipca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola dzięki za ten artykuł,w wolnej chwili poczytam.

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 19 lipca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Eva :)
    No ja na Twoim miejscu zmieniła bym lekarza,z tego co mi wiadomo to te badania nadal się wykonuje,mój lekarz powiedział,że zrobienie tego jest wręcz konieczne.

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva wrote:
    hej dziewczyny pierwszy raz jestem na tym wątku, mam 2 poronienia za soba.
    pytalam lekarza jakie badania mogę wykonać, żeby się dobrze przygotować do ewentualnej następnej ciąży i powiedział, że kiedyś (!) robilo się własnie na ten zespól antyfosfolipidowy, ale ze teraz już się tego nie robi..

    Jak to jest?
    Zmień lekarza ;) Poza tym podstawą jest zrobienie badań na tarczycę.

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 19 lipca 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mają rację, koniecznie idź do innego lekarza. Te badania to podstawa, a po 2 poronieniu Twój lekarz nie powinien się nawet nad tym zastanawiać. Pozdrawiam

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzięki wielkie, no już teraz wlaśnie umawiam się do lekarza w innym mieście, tzn. jak bedę mieć wyniki histo. a tarczyca wyszła ok więc trzeba szukać gdzie indziej..
    jeszcze raz dzięki i powodzenia!

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 19 lipca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze że idziesz do innego lekarza, jak będziesz po wizycie to daj znać co i jak, pozdr

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie już po wszystkim, byłam dziś na USG i jest wszystko ładnie. Mimo wszystko moja gin mówiła żeby odczekać 3 miesiące, tyle że nie wiem czy wytrzymam tyle czekania. Może po 2 miesiącach wystarczy, nie wiem.
    Oczywiście encorton będę brała, proszę powiedzcie mi tylko jakie dawki stosowałyście? Moja gin zastanawia się, czy nie powinnam brać więcej jak 5mg, a Wy co sądzicie, macie z tym jakieś doświadczenie?

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola tu rzadko która brała encorton bo ginekolodzy niechętnie przepisują ten lek. Poszukaj na internecie tam na pewno znajdziesz jakieś informacje. A co do staranek to zacznij jak juz będziesz gotowa i nie patrz się na to co mówi lekarka ;)

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) no właśnie chyba max odczekam 2 cykle.
    Anoolka a jak Ty się czujesz?

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ok, ale ogólnie to cały czas mi coś dolega, na dodatek upały że ciężko mi wytrzymać. Wczoraj i przedwczoraj tak mnie krzyż bolał że z łóżka prawie nie wychodziłam...

    Pamiętam jak jeszcze niedawno irytowały mnie takie narzekania, bo sobie myślałam " ona jest w ciąży i jeszcze narzeka a ja już dwa razy poroniłam".
    Ale powiem Wam szczerze że przy takiej temperaturze jest naprawdę ciężko, co chwilę coś boli a nie można praktycznie żadnych leków łyknąć, już nie mówiąc o notorycznej bezsenności. Ale jeszcze dwa i pół miesiąca i będę już TYLKO narzekać że maluszek mi daje popalić :D

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie jest trochę racji w tym co napisałaś, chętnie bym znosiła te uciążliwości :). Najważniejsze żeby wszystko było ok, a te 2,5 miesiąca zleci pewnie szybko. Pozdrawiam :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u ktorejs z was zdiagnozowany zespol antyfosfolipidowy tylko na podstawie obecnosci przeciwcial beta-2-glikoproteiny 1 i obnizonego Bialka S?
    Mnie powiedzieli, ze mam zespol antyfosfolipidowy i trombofilie. Mozna miec jedno i drugie razem? Jakis koszmar.

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 22 września 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love ja mam p.ciała przeciw beta-2glikoproteinie 1, a co do białka S to nie wiedziałam że obniżone wskazują na zespół antyfosfolipidowy.
    Mój wynik białka S to 83% a norma to 74-104 ale wg norm to chyba jest ok.
    W ciąży biorę clexane.
    I chyba można mieć jedno i drugie razem :), z tego co wiem to u mnie chyba tak właśnie jest, mam mutację MTHFR.

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ