X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 7 maja 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, mysle o Tobie, czekam na poniedzialkowe wiesci. Bedzie dobrze.
    Dzoankaa- Twoje ryzyko po tescie pogorszylo sie ale samo w sobie nie jest takie zle. Mnostwo tu dziewczyn mialo gorsze wyniki a urodzily zdrowe dzieci. Tego sie trzymaj, pamietaj ze mialas swietne usg. Nie zadreczaj sie a dodatkowe badania rozwaz zeby uzyskac cenny spokoj. Amnio nie trzeba sie bac, jest niemalze rutynowym badaniem w innych krajach a jesli tak bardzo sie boisz to sa jeszcze nieinwazyjne testy. Glowa do gory. Ja wierze, ze Twoje dziecko jest zdrowe.

    Emma
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 7 maja 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my już po cc.
    Od wczoraj mamy już naszego synka przy sobie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2017, 17:48

    Cassie 65, megi78, Asiek2108, Karolina :*, Est, Ylya, Maria91, efta, Marsylia, Margaret.Se, IviQ lubią tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • dżoankaa Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie, mam 28 lat, to moja druga ciaza, miałam za darmo nie ze względu na jakies wskazania tylko w ramach prywatnego abonamentu mam to w pakiecie, wiec pomyslałam, co mi szkodzi, ale nie wiedziałam wlasciwie do końca o co w tym badaniu chodzi...co do amniopunkcji, jestem panikara, zawsze wszystko przeżywam, wiec najpierw stres przed zabiegiem, zabieg - pewnie byłabym bliska zawału, potem stres czy nie bedzie jakis powikłań i czekanie na wyniki....

    Emma, dzięki za słowa otuchy :)

    Powiem wam, ze troche ochłonęłam i wlasciwie to ogarnął mnie spokój...przeczytałam chyba wszystkie fora internetowe na ten temat i rzeczywiscie mnóstwo historii z dobrym zakonczeniem...moj lekarz mówił ze osobiście miał taka sytuacje ze swoim dzieckiem i oprocz powtórnego usg nie zrobił z tym nic, tez z pozytywnym zakończeniem, tak sobie mysle zreszta - o ryzyku przy amniopunkcji, które wynosi cos ok 0,5% mowi sie ze jest bardzo małe, hmmm moje ryzyko ze dzieciątko bedzie chore to 0,6%
    Pójdę na konsultacje do genetyka, zobaczę co mi powie

    Myślałam, tez o testach typu nifty ale czytałam ze nie sa zalecane przy "znikajacym bliźniaku" a u mnie była sytuacja tego typu - z początku była to ciaza blizniacza jednak drugi zarodek na bardzo wczesnym etapie obumarł - mogą wyjsc zafałszowane, wiec chyba nie ma sensu (tez zastanawiałam sie czy to nie miało jakiegos wplywu na wynik, do tego duphaston i luteina ze względu na małego kriwaczka)

    Triti - gratulacje :)

    f2w3gov3vzevjdp4.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 7 maja 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti gratulacje!
    No i jak? Na pewno wszystko dobrze nie? :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 8 maja 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanka idź faktycznie na ta konsultacje z genetyka. Ja właśnie po niej wiedziałam co mam zrobić. Zrobiłam amniopunkcje. Nasza rozmowa z genetyczka była głównie o amniopunkcji. Ona obalala mity na temat tego zabiegu i miała rację. To co pisza q internecie często są jakieś historie podkoloryzowane nie wiem po co. Wystarczy, że poczytać sobie nasze forum i zobaczysz, że wszystkie dziewczyny po amnio mówią to samo. Ze nic strasznego i że nie boli. Ja nie miałam nawet żadnych zaleceń od lekarza żeby się oszczędności a na własną rękę zdecydowałam przelezc plackiem 4 dni :)
    Jak masz jakieś pytania odnośnie amnio jak wygląda zabieg i po wal śmialo! Albo możesz się cofnąć kilka stron bo opisywałam już moja historie kilka razy :p

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 8 maja 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mamy usg serca i brzuszka bo urodził się malutki coś troszkę poniżej 2500.
    Napisałam dużo z tel i urwało - jak wrócimy do domu to poopowiadam

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 8 maja 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Dziś mamy usg serca i brzuszka bo urodził się malutki coś troszkę poniżej 2500.
    Napisałam dużo z tel i urwało - jak wrócimy do domu to poopowiadam
    To czekamy na info! :)
    Zdrówka dla was :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżoanka znikający blizniak ZAWSZE fałszuje wyniki powie Ci to genetyk chodzi mi o test pappa zreszta nifty też nie wyjdzie wiarygodne bo to tez jest statystyka... ja na Twoim miejscu zrobiłabym amino i to szybko bo nic Ci nie da pewności przy znikającym blizniaku..

    Iza8997
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po amnio. Niestety mnie bolało. Zabieg mialam o 7:30 i caly czas czuje dyskomfort. Leżę plackiem a jak wstaje to czuje takie ciągnięcia w brzuchu. To normalne?

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 9 maja 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia ja nic takiego nie miałam. Może do 20min po zabiegu bo pamiętam, że jeszcze lekarz który robil zabieg kręcił się po korytarz o go pytałam czy mogę nospe zarzyc to pozwolił. Myślę że to też dużo zależy od lekarza. Mi na prawdę specjalista robił zabieg wszyscy mówią, że ma mega pewna rękę do amnio. Ja byłam pewna że będzie mnie bolało bo mam niski próg bólu ale ja nawet się nie zorientowałam, że mi igłę wbił. A jeszcze jak powiedział, że pobierze dwie strzykawki płynu to już miałam najgorsze myśli ;)
    Ale pytasz czy to normalne. Myślę, że tak że taki dyskomfortu może być byle by nie trwał zbyt długo :) po prostu lez jeszcze jutro i monitoruj sytuacje :) Będzie wszystko dobrze!!

    Dżoanka myślę podobnie jak Iza. Na prawdę weź jeszcze pod uwagę opcje z amniopunkcja :) mi podjęcie tej decyzji zajęło dwa tygodnie ale nie żałuję, że zdecydowałam się na zabiegi. Drugi raz też bym tak zrobiła :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. oj nie mam czasu nadganiać wiadomości, generalnie mało siedze na kompie, dziecko jednak wymaga zainteresowania.
    Jest ktoś ze starej ekipy?
    Kasku myślę o Tobie jak tam? ostatni wpis znalazlam w styczniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 08:58

    Agness27 lubi tę wiadomość

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam tylko napisać, ze wczoraj urodziłam synka
    Pomimo złych testów papa 1;109 maly jest w 100% zdrowy <3

    A to moje 2895g szczęścia

    e5f682c070083087med.jpg

    Cassie 65, megi78, Karolina :*, E_w_c_i_a, Ylya, Asiek2108, efta, Est, Marsylia, Margaret.Se, IviQ lubią tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam juz wyniki z amnio. Zdrowa córa ;-) teraz tylko pozostaje czekać na reszte wynikow i zeby nie bylo komplikacji po zabiegu!

    megi78, Cassie 65, Asiek2108, Est, Marsylia, Margaret.Se, IviQ lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia to kiedy miałaś zabieg że już masz wyniki ? ja czekam i czekam masakra juz 3 tydzień :/

    Iza8997
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 9 maja 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wykupionego fisha. Wczoraj zabieg, dzisiaj wyniki z trisomii. Reszta po 2 tygodniach.

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 9 maja 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa nie wiedziałam że z fisha wwyniki są na drugi dzień fajnie szybciutko ja miałam mieć wczoraj i cisza masakra od wczoRAJ SIĘ STRESUJE:((

    Iza8997
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 9 maja 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może sama zadzwoń czy są?

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • itania Ekspertka
    Postów: 159 254

    Wysłany: 9 maja 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie :) opisywalam moja historię w listopadzie- krótkie przypomnienie: U maluszka podwyższone nt, lekarz mierzyl i mierzyl, wynik wychodził nawet okolo 5 gdy synek odchylał głowę, ostateczny wynik tako najbardziej optymistyczny to nt3,1. Ryzyko zd 1:81. Po teście pappa zmalało, ale zdecydowałam sie na amnio. Wynik dostalam po 17 dniach: Kariotyp męski prawidłowy :) jednak w glowie została myśl czy aby na pewno wszystko jest ok. Nasz synek przyszedł na świat 28.04.2017 roku. Zdrowy:) pisze to dla kobiet takich jak ja, które szukamy na tym wątku pocieszenia i nadziei :) jednocześnie życzę wszystkim przyszłym mamom, które tu trafiają, aby ich historie miały równie szczęśliwe zakończenie :)

    E_w_c_i_a, Ylya, Karolina :*, Cassie 65, Asiek2108, efta, Est, Marsylia, Margaret.Se, Anulka0407 lubią tę wiadomość

    16.09 dwa centymetry człowieka <3
    14.10 - usg prenatalne
    8.11 - 146g, SYNUŚ!!!
    28.04.2017- NA ŚWIAT PRZYSZEDŁ NASZ OKRUSZEK <3
    l428zga.pngiri742v.png[/ur
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, tak ogromnie sie ciesze. Teraz dopiero przeczytalam wiadomosc. Czujesz pewnie wielka ulge. Napisz jak znajdziesz czas cos wiecej. Widzisz, dolaczylas do grona szczesliwych mam. Gratuluje.
    Carolina, Tobie rowniez.

    Emma
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 9 maja 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u mnie tez miały być po 3 tyg niestety były po równiutkim miesiącu. Niestety u jednej z nas hodowla się zrobi szybciej u drugiej zajmie to troszkę więcej czasu.

    Kiedyś któraś z dziewczyn tak tu optymistycznie napisała, że im dłużej się czeka tym lepiej podobno..ja sobie to wtedy wzięłam do serca ;p

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
‹‹ 377 378 379 380 381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ