X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 3 października 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Robiłam betę ale na samym początku, kiedy wynosiła 100 i 640.No nic trzeba czekać. Czy amniopunkcje mi zrobią już w 15 tyg, czy lepiej poczekać?


    Czytałam, że przy zd "zwykłe beta hcg" takie właśnie badane na początku ciąży też jest wyższe czy też w górnych granicach normy. A u Ciebie jest ok :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 3 października 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :)
    Faktycznie szybko miałyście wyniki :)
    U mnie ciężko określić kiedy próbka doszła z kliniki do labolatorium, ale narazie dobrze mi idzie czekanie :)

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 4 października 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam amniopunkcje 12.10. Biorę z Fishem (1250 PLN) i wstępne wyniki po 3 dniach.

  • Oxalis Koleżanka
    Postów: 38 31

    Wysłany: 4 października 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja chciałam się pochwalić, że wynik NIFTY wyszedł nam prawidłowy i dzięki temu już się mniej stresuję :)
    Aha i będzie dziewczynka!

    Pozdrawiam wszystkie zaniepokojone mamusie. Będzie dobrze. Trzymam za nas kciuki :)

    Indiana_dzika, Zuza_22, Kazio14 lubią tę wiadomość

    atdcg7rfqc62tife.png
    atdc6iye2h6c0u4y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Piszę do Was bo może któraś mi doradzi.

    Mam 36 lat jestem w trzeciej ciąży.
    Poprzednia ZD brak kości nosowej i NT 3.5.
    Miałam biopsje i nieprawidłowy kariotyp męski.

    Teraz wyniki NT 1.6 kość jest, usg ok
    Ryzyko podstawowe 1;91 skorygować 1;457,
    Miałam mieć dzisiaj wizytę u genetyka ale dzwonili że jest chora i mam dopiero w następny wtorek, zapytałam jakie ryzyko po teście podwójnym wyszło 1:490 nie wiem co myśleć, czy się cieszyć wiem że to nie rewelacja ale ze źle nie jest.
    Poradzcie coś.

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 4 października 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz mówił, że ryzyko od 1:300 do 1:1000 to tak zwane ryzyko pośrednie, ja mam 1:600 i w praktyce przy takim wyniku rekomenduje sie badanie typu nifty czy harmony, bo ryzyko jest zbyt małe by robic np. amniopunkcje, ale zbyt duże by moc spokojnie pow "proszę sie nie martwić, ryzyko jest male".

    Jesli obraz usg jest dobry to bym odetchnela :) u ciebie ryzyko jest tez wysokie z racji historii i wieku. Ja bym to wszystko uzalezniala od tego czy naprawde wierzysz, że bedzie dobrze? Bo jesli masz sie martwic to warto rozwazyc badanie.

    U mnie kość nosowa była niezwapniona, ale duzo o tym czytalam i rozmawialam z innym lekarzem i uwierzylam, że jest dobrze odpuszczajac dalsze badania. Los tak chciał, że po zamieszaniu w klinice zafundowali mi nifte i ciesze sie, bo mimo ogromnej wiary czasem mysli nachodzily

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz mam przeczucie i wiem że dobrze będzie, ale niestety pewności nie mam,
    jak powiedziała mi lekarka która robiła mi usg, że nie ma powodu do zmartwień,
    ale wie że ta ciąża będzie stresujaca i tak jest.

    My nie jesteśmy obciązeni, poprzednia ciąża wg Pani genetyk to traf jeden na milion, powiedziała że po prostu mamy pecha i tyle.

    Dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoilam.
    Wtedy od początku wiedziałam że coś będzie nie tak.

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 4 października 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy podobne doświadczenia. Tyle że ja nigdy pappa nie robiłam. Poprzednia ciąża zd a teraz na usg jak u Ciebie nt 1,6 i kość nosowa obecna. U nas też był podobno pech, przypadek. Teraz zrobiliśmy nifty i wyszło dobrze. Ja bez tego bym się stresowała bo gdzieś z tyłu głowy obawy były. Gdybym nie znała Twojej przeszlości to ufałabym bezgranicznie usg. Ale jak masz się stresować i stać Cię to może warto rozważyć nifty/harmony czy coś w tym stylu?

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Mamy podobne doświadczenia. Tyle że ja nigdy pappa nie robiłam. Poprzednia ciąża zd a teraz na usg jak u Ciebie nt 1,6 i kość nosowa obecna. U nas też był podobno pech, przypadek. Teraz zrobiliśmy nifty i wyszło dobrze. Ja bez tego bym się stresowała bo gdzieś z tyłu głowy obawy były. Gdybym nie znała Twojej przeszlości to ufałabym bezgranicznie usg. Ale jak masz się stresować i stać Cię to może warto rozważyć nifty/harmony czy coś w tym stylu?

    Wiem że bez tego do końca nie będę pewna.
    Trochę przeraża mnie kwota ale wykońcu dziecko najważniejsze.
    Zobaczę co powie mi we wtorek genetyk, chciałbym mieć to już za sobą.

    Czy mogę zapytać jakie miałaś usg u chorego dziecka, u mnie już po usg było wiadomo że jest źle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2017, 16:04

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 5 października 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze genetyczne książkowe, na drugim mały ubytek w przegrodzie. U specjalisty już złożona wada serca i fałd karku 9 (u poprzedniego lekarza był w normie...) Po amnio zd. Do tej pory nie mam pewności że pierwszy lekarz dobrze zrobił pierwsze usg skoro na połówkowym w fałdzie takie różnice. Teraaz jeżdżę na usg do Warszawy. Za 2 tygodnie muszę się zapisać na połówkowe...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    U mnie pierwsze genetyczne książkowe, na drugim mały ubytek w przegrodzie. U specjalisty już złożona wada serca i fałd karku 9 (u poprzedniego lekarza był w normie...) Po amnio zd. Do tej pory nie mam pewności że pierwszy lekarz dobrze zrobił pierwsze usg skoro na połówkowym w fałdzie takie różnice. Teraaz jeżdżę na usg do Warszawy. Za 2 tygodnie muszę się zapisać na połówkowe...

    U mnie od początku się nie pomylili, ja miałam biopsje w poprzedniej ciąży, teraz nie chcę robić amino, ale czas pokaże ,teraz usg ok na szczecie.

  • mangaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 października 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, mam pytanie o nifty w przypadku ciąży bliźniaczej, może któraś z mam tutaj się orientuje. Czy wynik wskaże na ewentualne nieprawidłowości (jeśli takowe są) u obu dzieci? Czy jest podany wynik ogólnie dla ciąży i jeśli coś będzie nie tak to nie jest powiedziane czy u jednego czy u dwóch?

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 7 października 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mangaa z tego co się orientuje to ryzyko jej wowczas wyliczanie dla obojga dzieci czyli test nie stwierdzi czy 1 maluszek jest chory czy oba, nie można różnież określić płci. Natomiast test polaczony z usg mysle, że w pełni daje odpowiedź :)

    Jeśli rozwazaz nifte to trzymam kciuki oczywiscie za dobry wynik :)

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • mangaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 października 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli tak jest to jest to kolejny minus obok ceny takiego badania. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Nawiązując do niejasnych kwestii - jeśli chciałybyście jeszcze poczytać o mozaicyzmie matki i jego wpływie na wynik testu NIPT, to zamieściłam dziś o tym szczegółowego posta na stronce NIFTY(https://www.facebook.com/pg/TestNifty/photos/?tab=album&album_id=1723430144348166). Zawiera się w nim analiza konkretnego przypadku.

    Jeśli chodzi o wynik NIFTY dla ciąży bliźniaczej, to potwierdzam, że dotyczy on całej ciąży. W przypadku wyniku nieprawidłowego nie jest zatem wiadomo, czy jest to wysokie ryzyko nieprawidłowości dla jednego, czy dla obu płodów. Jest to niestety ograniczenie wynikające z metodologii testu. Wskazówką może być w tym przypadku obraz USG, przeanalizowany w kontekście wyniku NIFTY.

  • mangaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 października 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info, czyli teoretycznie jeśli coś wyjdzie źle to amnio by dowiedzieć się czy tylko jedno chore.

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 9 października 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam te temat i czekałam aż ja będę mogła podnieść kogoś na duchu. Dzisiaj nie mogłam spać w nocy bo w środę mam wizytkę u genetyka odnośnie wyników amniopunkcji. Rano coś mnie podkusiło żeby zadzwonić na infolinię, połączyli mnie z invictą w gdańsku. Okazało się, że wyniki już są tylko nie mogą mi nic przekazać przez telefon. Ubrałam się i gazem do ich filii w mieście oddalonym ode mnie o 30 km. (Do Gdańska mam 110km)
    i tak: (przy badaniach PAPPA)
    bicie serca:155min
    długość ciemieoniowo-siedzeniowa - 71mm
    NT 2,1mm
    wszystkie narządy uwidoczniono
    test z krwi:
    wolne beta hcg - 1,967 MoM
    PAPPA 0,289 MoM
    (piszę to wszystko bo wiem, że jak ktoś szuka informacji to trudno je znaleźć w jednym poście)
    Ryzyko zespołu downa 1:97
    WYNIK AMNIOPUNKCJI:
    Kariotyp prawidłowy męski. Przeprowadzone badanie cytogenetyczne przy zastosowaniu techniki prążkowej analizy chromosomów nie wykazało w badanych komórkach płodu aberracji chromosomowych. Zalecenia: dalsza opieka specjalisty ginekologa-położnika.
    Kamień z serca!!

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję zdrowego synka.

    mała_ruda lubi tę wiadomość

  • mangaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 9 października 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudnie, gratuluję!

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 12 października 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie mi bo już zgłupiałam. Byłam dzisiaj odebrać wyniki usg 1 trymestru (pappa+ USG).Przezierność karowa 2,1 mm, kość nosowa widoczna. Z racji wieku -39 lat ryzyko wyjściowe mam: trisomia 21 1:105, trisomia 18 1:269, trisomia 13 1:839. Po badaniu ryzyko skorygowane:trisomia 21 1:240, trisomia 18 1:5370, trisomia 13 1: 16776. Więc wydaje się ok.Wolne bhcg 44,6 IU/I - 1,336 MoM, PaPP-A 3,740 IU/I -0,602 MoM.

    A w zaleceniach mam wypis ze ryzyko trisomii bardzo wysokie i że wskazanie do amniopunkcji..i jeszcze bradykardie stwierdzono, ale FHR 145 ud/min. - czytam, że to niby w normie. Cała w nerwach jestem..napiszcie co sądzicie o tych wynikach.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
‹‹ 397 398 399 400 401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ