X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Miniaa Koleżanka
    Postów: 59 24

    Wysłany: 12 października 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Dziewczyny, pomóżcie mi bo już zgłupiałam. Byłam dzisiaj odebrać wyniki usg 1 trymestru (pappa+ USG).Przezierność karowa 2,1 mm, kość nosowa widoczna. Z racji wieku -39 lat ryzyko wyjściowe mam: trisomia 21 1:105, trisomia 18 1:269, trisomia 13 1:839. Po badaniu ryzyko skorygowane:trisomia 21 1:240, trisomia 18 1:5370, trisomia 13 1: 16776. Więc wydaje się ok.Wolne bhcg 44,6 IU/I - 1,336 MoM, PaPP-A 3,740 IU/I -0,602 MoM.

    A w zaleceniach mam wypis ze ryzyko trisomii bardzo wysokie i że wskazanie do amniopunkcji..i jeszcze bradykardie stwierdzono, ale FHR 145 ud/min. - czytam, że to niby w normie. Cała w nerwach jestem..napiszcie co sądzicie o tych wynikach.
    Ryzyko większe niż 1:300 z automatu jest uważane za wysokie. Tak mi sie wydaje. Ja miałam 1:387 i robiłam nifty. Co do fhr to zdecydowanie masz w normie i tym sie nie przejmuj.

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 12 października 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź.W poniedziałek mam wizytę u swojego gina.Zobaczymy co powie

    Amave lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 13 października 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wypisie mam też: przepływ na zastawce trójdzielnej:nie do oceny. .i jeszcze ogranuczone ruchy płodu. Myślicie ,ze to zwiększyło ryzyko wady? Bo testy biochemiczne mam chyba w normie?

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 13 października 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam amniopunkcje wczoraj. Bolało, ale do przeżycia. ZD 1-281. Wstępne wyniki mam mieć do środy.

  • Miniaa Koleżanka
    Postów: 59 24

    Wysłany: 13 października 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Na wypisie mam też: przepływ na zastawce trójdzielnej:nie do oceny. .i jeszcze ogranuczone ruchy płodu. Myślicie ,ze to zwiększyło ryzyko wady? Bo testy biochemiczne mam chyba w normie?
    Aga zadajesz trudne pytania, pewnie stąd brak odpowiedzi... a wykonujacy badanie nic nie mówił? Czy jest ok? Co do biochemii nie znam widełek, ale im blizej 1 tym lepiej

  • Miniaa Koleżanka
    Postów: 59 24

    Wysłany: 13 października 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Ja robiłam amniopunkcje wczoraj. Bolało, ale do przeżycia. ZD 1-281. Wstępne wyniki mam mieć do środy.
    Kciuki!

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 13 października 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaa wrote:
    Aga zadajesz trudne pytania, pewnie stąd brak odpowiedzi... a wykonujacy badanie nic nie mówił? Czy jest ok? Co do biochemii nie znam widełek, ale im blizej 1 tym lepiej
    Wykonujący nic nie powiedział. Byłam w szpitalu na NFZ i pewnie stąd jego małomówność. Kazał mi porozmawiać z lekarzem prowadzącym. W poniedziałek mam wizytę to wypytam.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam, że przewinęło się gdzieś pytanie o wyliczane ryzyka. Może przyda Wam się ta informacja:
    Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, otrzymane ryzyko aberracji chromosomowych w teście złożonym jest uważane za wysokie, jeśli wynosi >1:300, pośrednie w przedziale 1:300 < 1:1000. Tak jest w sytuacji, gdy test uwzględnia wiek ciężarnej, FHR, NT, PAPP-A i fbeta HCG.
    Jeśli test uwzględnia dodatkowo NB, DV PIV i TR, oszacowanie może być dokładniejsze i wtedy za ryzyko wysokie przyjmuje się wartości >1:100, a za pośrednie 1:100 < 1:1000.

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 października 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) jestem tutaj nowa, ale mam nadzieję, że mi doradzicie. Otóż, synek mojej siostry ma wrodzoną rzadką wadę genetyczną, nie będę się tu dużo rozpisywała, ale jest dzieckiem niepełnosprawnym, a w szczególności umysłowo, z badań genetycznych oraz mikromacierzy mojej siostrze ani jej mężowi nic nie wyszło - genetyk określił to po prostu jako przypadek... niestety akurat życie tak doświadczyło moją siostrę. Ale wracając do mojego pytania, aktualnie mam 27 lat i chcemy z mężem starać się o dziecko, rozmawiałam z moim gin o moich obawach i nalega, żebym zrobiła sobie test NIFTY jak już będę w ciąży, ale czytałam że on wykrywa tylko (lub aż!) 18 różnych chorób, ale tej, na którą choruje mój siostrzeniec nie ma na tej liście. Bardzo bym chciała mieć dziecko, a z drugiej strony boję się, że też może być chore. Co o tym myślicie? Czy która była lub może zna kogoś w takiej sytuacji? Cały czas gdzieś siedzi mi to w głowie, bo wiem, że ja nie poradziłabym sobie tak wspaniale jak moja siostra i chyba w czasie ciąży będę wariować czy wszystko jest okej. Doradźcie coś, czy może też powinnam wybrać się do genetyka?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 16 października 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia 27 ja robiłam 2 tyg temu nifty wykluczyło wszystkie choroby, które sa wskazane jako te, które test bada, ale...

    w badaniu weryfikowane są wszystkie elementy genomu i np. u mnie pomimo, że te, które sa w ofercie wyszły ok znaleźli jakies niezrównoważenie w jednym genomie i wskazali mi je w raporcie. Niestety sama nifta nie odpowiada na pyt jaka to może być wada, czy np jest to moja wada (bo i tak może być) czy też jest to wada dziecka - mało tego wady może wcale nie być, a nifta się myli tak napisali wiec zamieszali już całkiem i nie wiem co o tym badaniu myśleć szczerze mówić, czy powinni wskazywać coś czego pewni nie są

    Musiałabym zrobić amniopunkcję, ale już tylko prywatnie na co się nie zdecydowałam. Po konsultacji z genetykiem też nic się nie dowiedziałam, ponieważ taka zmiana w chromosomie może oznaczać np. choroby intelektualne, ale może tez oznaczac kompletnie nic...


    Więc jeśli chcesz na 100% wiedzieć czy dziecko ma wade to na pewno nie nifta, a niestety tylko amniopunkcja badająca właśnie szczegółowe macierze (na nfz tego nie zrobisz;]) Badanie to dokładnie określane jest jako: aCGH badanie kariotypu molekularnego.
    Oczywiście o amniopunki pisze w kontekście choroby dziecka Twojej siostry, bo tego typu wady nie wyjda raczej w nifcie ani na usg chyba, że sa w obrebie tych chorób

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2017, 23:07

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 października 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie ciąża mojej siostry jak i poród przebiegły prawidłowo, dopiero po kilku miesiącach dziecko zaczęło sie zachowywać inaczej... A głównym objawem był bardzo mały kontakt, zresztą dużo by tu pisać...
    Na dzien dzisiejszy ma bardzo duże opóźnienie intelektualne,jak i ruchowe, w rodzinie nie bylo tez nigdy takiego przypadku, czytałam ze amniopunkcja to badanie bardzo inwazyjne, zastanawiałam sie czy jest potrzeba żebym szła do genetyka, robiła sobie testy genetyczne itp?Czy moze za bardzo sie martwię?Sama juz nie wiem.

    :(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 października 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie ciąża mojej siostry jak i poród przebiegły prawidłowo, dopiero po kilku miesiącach dziecko zaczęło sie zachowywać inaczej... A głównym objawem był bardzo mały kontakt, zresztą dużo by tu pisać...
    Na dzien dzisiejszy ma bardzo duże opóźnienie intelektualne,jak i ruchowe, w rodzinie nie bylo tez nigdy takiego przypadku, czytałam ze amniopunkcja to badanie bardzo inwazyjne, zastanawiałam sie czy jest potrzeba żebym szła do genetyka, robiła sobie testy genetyczne itp?Czy moze za bardzo sie martwię?Sama juz nie wiem.

    :(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 17 października 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 myślę, że musisz to uzależnić od tego co byś zrobiła gdyby?
    U mnie amniopunkcja to tylko zbędne ryzyko bo jestem już w 20 tyg, a tego typu wady nie sa podstawa do terminacji więc tylko niepotrzebnie naraziłabym dziecko.
    Ze wzskazaniem też było by ciężko u Ciebie jeśli ta waga jest po prostu nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności

    Zdecydowana większość ponoć ok. 80% ciąż noszących wady samoistnie się porania na wczesnym etapie, więc jeśli nie masz kompilkacji a obraz usg nie daje żadncyh wątpliwości to na pewno będzie dobrze :)
    Takie wady sa naprawdę bardzo, bardzo rzadkie szanse, że dotknie to Twojego dziecka sa bardzo niskie. Ciesz się ciążą choć sama wiem, ze czasem ciężko :)
    Ja mam podstawy do zmartwień, ale mocno wierze i wiem, że mała jest zdrowa, Ty tez uwierz w swojego malucha :)

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 17 października 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, ja mialam podobne rozkminki, tyle ze u mnie i meza w rodzinie nie ma zadnych wad genetycznych czy chorob. Ale wiedzialam, ze gdyby cos sie okazalo nie tak, nie dalabym rady wychowywac takiego dziecka. Na usg wszystko wyszlo ok, test pappa tez bardzo wysoko, wiec nie robie nic wiecej. Strach nadal jest.

    Moze faktycznie idz do genetyka i zbadaj najpierw siebie? Moze macie z siostrą jakąs mutacje, ktora np wychodzi w kolejnym pokoleniu? Nie wiem czy cos takiego jest mozliwe w ogole, ale mysle ze warto z lekarzem o tym porozmawiac. A potem rozwazyc wszystkie za i przeciw.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 października 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wsparcie i porady:) jeszcze nie jestem w ciąży ale warto sie nad tym wszystkim juz wcześniej zastanowić ponieważ chcemy sie z mężem starać niebawem, chociaż jak na razie mam jakieś zawirowania hormonalne i torbiele wiec moze nie byc tak łatwo... Jeżeli chodzi o moja siostrę i jej meza to oboje mieli badania genetyczne kariotyp oraz mikromacierze i z obydwu wyszło, ze sa zdrowi, także z jednej strony jest to jakieś pocieszenie, no ale z drugiej jednak sie obawiam. Ciąża mojej siostry tez przebierała prawidłowo, nie bylo żadnych wad płodu itp, dopiero po kilku miesiącu od urodzenia i szukania oraz badan wyszła rzadka wada genetyczna. Z gory przepraszam za błędy, ale pisze szybciutko z telefonu.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 października 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wsparcie i porady:) jeszcze nie jestem w ciąży ale warto sie nad tym wszystkim juz wcześniej zastanowić ponieważ chcemy sie z mężem starać niebawem, chociaż jak na razie mam jakieś zawirowania hormonalne i torbiele wiec moze nie byc tak łatwo... Jeżeli chodzi o moja siostrę i jej meza to oboje mieli badania genetyczne kariotyp oraz mikromacierze i z obydwu wyszło, ze sa zdrowi, także z jednej strony jest to jakieś pocieszenie, no ale z drugiej jednak sie obawiam. Ciąża mojej siostry tez przebierała prawidłowo, nie bylo żadnych wad płodu itp, dopiero po kilku miesiącu od urodzenia i szukania oraz badan wyszła rzadka wada genetyczna. Z gory przepraszam za błędy, ale pisze szybciutko z telefonu.

    Nadzieja ;-) lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 17 października 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dziś wyniki QF PCR- to taki inny Fish. Czekalam 4 dni robocze. Wyniki prawidłowe, kamień z serca. Za 2 tyg pełne wyniki amniopunkcji. ZD 1:281
    I chlopak:)

    Miniaa, mangaa, Aga78 lubią tę wiadomość

  • mangaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 października 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania - gratuluję! :D

    U mnie też kamień z serca - dzwoniła do mnie położna, że wynik NIFTY prawidłowy :DDD
    Mega szybko, bo w 8 dniu po pobraniu krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2017, 19:05

    Mania 86 lubi tę wiadomość

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 października 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się do gratulacji:) a jeżeli mogę zapytać co u Was było podstawą do wykonania tego typu badań?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 17 października 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wysoka beta hcg na teście Pappa. Białko Pappa ok i wzorowe usg. A beta tak podwyższyło ryzyko.

‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ