X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryzyko nie jest wysokie

  • truskawka1906 Koleżanka
    Postów: 64 0

    Wysłany: 7 listopada 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niskie też nie jest .. doradźcie czy decydować się na ten test NIFTY?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka jesli macie kase to czemu nie, ja majac taka kwote luzem zrobiłabym nifty nawet bez ryzyka

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 listopada 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. To ryzyko na podstawie usg czy usg i pappy przeciez nie daje 100% pewności. Na wyniku jest podane ile %. Ja postanowiłam zrobić nifty mimo ze po mega dokladnym usg mierzacym parametry wg metody nt+ ryzyko trzech trisomii wyszlo niskie bo T21 1:11000, T18 i T13 poniżej 1:20000. Krew pobrana w czwartek ,czekam na wyniki, mimo wszystko stres jest. Przeziernosc 13t0d wyniosła 2,2mm, niby w normie ale ja oczywiscie stwierdzilam ze wyzsza niz nizsza...Także jak ma się fundusze to ja myślę, że dla swojego spokoju warto zrobić nifty.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka1906 wrote:
    Niskie też nie jest .. doradźcie czy decydować się na ten test NIFTY?

    Zależy jakie masz silne nerwy i czy wytrzymasz w tej niepewności do końca ciąży. Druga kwestia to oczywiście finanse, test nie należy do najtańszych ale zawsze można np kupić używany wózek i na tym „zaoszczędzić” pieniądze.
    Wynik jest określony jako prawidłowy/nieprawidłowy i oprócz tego jest napisane ryzyko.
    Tu masz linki do przykładowych wyników:
    http://badanienifty.pl/wp-content/uploads/2015/08/03.jpg
    http://badanienifty.pl/wp-content/uploads/2015/08/01.jpg

    Ja przyznam szczerze, że odczułam ogromną ulgę po otrzymaniu wyniku.

  • truskawka1906 Koleżanka
    Postów: 64 0

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolałabym kupić catalinka tak jak mówisz używany wózek niż jakiś mega wypasiony i jednak mieć więcej pewności że jest wszystko ok, bo wiem że 100 % nie bd mieć. To jednak jeszcze 6 miesięcy.. a ja jestem osobą która non stop będzie o tym myśleć że coś jednak nie tak...i boje się ze wkoncu przez te nerwy tak będzie... Najgorsze jest to że mąż odrazu powiedział że bez sensu takie badanie bo ono i tak nic nie zmieni .. bo co jakby wyszło źle.. także jak się zdecyduję to pewnie w "tajemnicy " je zrobię.. Szkoda że nie rozumie że mój spokój psychiczny też jest ważny, ale jak widać nie jest to dla niego ważne..
    Czyli należy się sugerować tym jak określony jest wynik ? Jeśli prawidłowy to myślicie że już można być spokojniejszym?

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka1906 wrote:
    Wolałabym kupić catalinka tak jak mówisz używany wózek niż jakiś mega wypasiony i jednak mieć więcej pewności że jest wszystko ok, bo wiem że 100 % nie bd mieć. To jednak jeszcze 6 miesięcy.. a ja jestem osobą która non stop będzie o tym myśleć że coś jednak nie tak...i boje się ze wkoncu przez te nerwy tak będzie... Najgorsze jest to że mąż odrazu powiedział że bez sensu takie badanie bo ono i tak nic nie zmieni .. bo co jakby wyszło źle.. także jak się zdecyduję to pewnie w "tajemnicy " je zrobię.. Szkoda że nie rozumie że mój spokój psychiczny też jest ważny, ale jak widać nie jest to dla niego ważne..
    Czyli należy się sugerować tym jak określony jest wynik ? Jeśli prawidłowy to myślicie że już można być spokojniejszym?
    Podobno skuteczność w wykrywaniu tych trzech najważniejszych trisomii wynosi ponad 99,5% jesli chodzi o nifty...to dużo, na moim super dobrym usg jest napisane że 91,7% bodajże. Ciężej się znaleźć w 0,5% niż w ponad 8%...zdecydowanie ciężej :)

    Edit: na stronie Nifty podają wykrywalność nawet 99,95%, czyli właściwie 0,05% zostaje niepewności czyli 5 na 10000 albo 1 na 2000...a to już naprawdę małe prawdopodobieństwo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 20:53

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test ma skuteczność porównywalną z metodami inwazyjnymi typu amniopunkcja, oczywiście czasem zdarzają się wyniki fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne np gdy okazuje się że sama mama jest mozaiką. Pamiętaj też że to jest bezpośrednia analiza DNA Twojego dziecka! W połączeniu z dobrze wykonanym USG skuteczność jest jeszcze wyższa. Samo USG ma niższa skuteczność bo wiele dzieci z ZD na USG nie wykazuje żadnych wad, przecież nie każde dziecko z ZD ma wadę serca albo podwyższoną przezierność.
    Mój mąż też twierdził, że badanie nic nie zmieni ale dla mnie zmieniło wiele - mam większy spokój i odzyskałam radość z ciąży. Oczywiście gwarancji, że dziecko będzie idealnie zdrowe nie da Ci nikt.

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catalina mój mąż widząc jaka siedze roztelepana z powodu niepewności, powiedział, że pieniądze rzecz nabyta i że mam zrobić...mimo że się u nas nie przelewa.
    Ja dalej się denerwuję czekając na wynik, ale mam nadzieję, że będzie dobry i się uspokoję :)

  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 8 listopada 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie porównywanie nify do aminopunkcji to całkiem inne rzeczy nic tu to w dalszym ciągu statystyka tak jak pappa tylko dokładniejsze Ale to nie jest to samo co aminopunkcja. Amino ma prawie 100 % i tylko ten wynik może być wiarygodny w amino nie wykryje mozaiki chromosomowej dlatego nie ma 100% pe
    Wnosić oraz biorą pod uwagę błąd człowieka co prawie się nie zdążę
    Za Ale może... A nifty to statystyka

    Iza8997
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 8 listopada 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Statystyka ale z duza doza prawdopodobieństwa...tak duza doza mnie by uspokoiła...moze jutro beda wyniki, bo pani mówiła ze najczęściej około 7dni od pobrania...czyli jutro...ja juz odchodzę od zmysłów...

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 9 listopada 2017, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nifty to nie do końca statystyka bo tu tez jest badane DNA płodu jak w amniopunkcji tyle, że amniopunkcja jest inwazyjna i bada DNA płodu z płynu owodniowego a Nifty jest nieinwazyjna i bada DNA płodu z krwi matki. Skuteczność wykrywania wad jest podobna i w obu przypadkach wynosi 99% z tego co pamietam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 00:46

  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 9 listopada 2017, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie też nie statystyka, na wyniku jest określony wynik czy prawidłowy czy nie. Poniżej 1/20 nieprawidłowy. Powyżej prawidłowy, nie ważne czy w tysiącach czy milionach.

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to jest statystyka ale oparta na bezposrednich wynikach a nie na jakiś posrednich wskaźnikach typu nt, tętno czy białko pappa...I pewnie dlatego jest tak sluteczna

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile czekalyscie na wynik nifty? Bo mnie juz powoli nosi, babka mówiła ze najczesciej sa tydzien od pobrania czytaj: dzisiaj. A tu nikt do mnie nie dzwoni a ja odchodze od zmysłów...

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 9 listopada 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekałam równy tydzień - od poniedziałku do poniedziałku. Na pewno wszystko będzie dobrze! Koniecznie daj znać!

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas równy tydzien minął i nikt nie dzwoni :(

  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 9 listopada 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też tydzień, a pobieralas bezpośrednio w genomedzie? może spróbuj zadzwonić i się zapytać?

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 9 listopada 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaporaz 2 powinno być dobrze! nt też jeszcze się mieści w normie a pewnie dzidziuś już był spory

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ja pobieralam w Krakowie. Dzidziuś miał 66mm i wtedy ta przeziernosc 2.2mm. Maz właśnie dzwonił i podobno w systemie wyniku jeszcze nie ma :/

‹‹ 400 401 402 403 404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ