X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- czy wyniki są prawidłowe i mogę spać spokojnie?
    Mam nie patrzeć na dane "ryzyko przed testem" ?
    Czy ilość DNA -Odsetek płodowego DNA: 3,4% to wystarczy żeby te wyniki były wiarygodne?
    Innymi słowy- czy mogę teraz spokojnie czekać na USG prenatalne i tą cholerną pappę i już serio odetchnąć?

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Ci nie pomogę ale mam nadzieję ,że ktoś bardziej doświadczony się za chwilę odezwie i Cię uspokoi.

    Ja nadal czekam.Jutro środa więc na jutro nie liczę w kwestii wyniku bo wszyscy lekarze tylko do 12 pracują.
    Dziś przynajmniej jedno zmartwienie z głowy zeszło- uzyskałam całkowity zakaz pracy.

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 23 października 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko. Tak, możesz spać spokojnie. Taki też miałam wynik. Przy panoramie tak właśnie piszą. Liczy się ryzyko po teście - ono odnosi się wprost do Twojej próbki krwi. Ilość dna nie ma tutaj wpływu na wiarygodność wyniku. Natomiast to ryzyko przed testem jest populacyjne dla kobiet z Twojej grupy wiekowej, więc możesz je olać. Uwierz, wszystko jest ok. Usg to teraz już tylko formalność. Nie pozostaje mi nic innego niż pogratulować Ci zdrowego dziecka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 20:44

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ❤️❤️❤️❤️❤️!!!!! Kamień z serca :)
    Dam znać po usg prenatalnym.

    edka85, Asiaf lubią tę wiadomość

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowne wieści :) gratuluję :)

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jeżeli wyjdzie mi teraz zła pappa ? Będę mieć wtedy zalecenie amnio i czy wtedy powinnam zrobić?

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 24 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 ja nie wierze w co czytam. Trafiaja tu dziewczyny naprawdę z powaznymi wynikami badan prenatalnych, czesc z nich dopiero wtedy decyduje się na badanie Nipt. To oczekiwanie na wynik to prawdziwa udreka. Nawet nie potrafię opisac jaka ulge poczulam po uslyszeniu od meza, ze wynik prawidlowy. Placze sie wtedy se szczescia. Lekarz skomentuje Twoje wyniki, jesli bedzie mial jakakolwiek watpliwosc to powiesz mu, ze zrobilas juz Panorame. Zaloze sie, ze Cie wtedy uspoki. Ale to, ze będzie mial jakies uwagi to najgorszy scenariusz i malo prawdopodobny, zdecydowana wiekszosc slyszy, ze wszystko ok. My na tym watku niestety nie bylismy w tej szczesliwej grupie. A mimo to, jesli przesledzisz wpisy, to zobaczysz jak duzo historii konczylo sie pozytywnie. :)

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Ciasteczko77 ja nie wierze w co czytam. Trafiaja tu dziewczyny naprawdę z powaznymi wynikami badan prenatalnych, czesc z nich dopiero wtedy decyduje się na badanie Nipt. To oczekiwanie na wynik to prawdziwa udreka. Nawet nie potrafię opisac jaka ulge poczulam po uslyszeniu od meza, ze wynik prawidlowy. Placze sie wtedy se szczescia. Lekarz skomentuje Twoje wyniki, jesli bedzie mial jakakolwiek watpliwosc to powiesz mu, ze zrobilas juz Panorame. Zaloze sie, ze Cie wtedy uspoki. Ale to, ze będzie mial jakies uwagi to najgorszy scenariusz i malo prawdopodobny, zdecydowana wiekszosc slyszy, ze wszystko ok. My na tym watku niestety nie bylismy w tej szczesliwej grupie. A mimo to, jesli przesledzisz wpisy, to zobaczysz jak duzo historii konczylo sie pozytywnie. :)
    Chodzi o to, że statystycznie pappa wyjdzie mi źle- tak jak w nipt ryzyko przed badaniem- czyli wysokie.
    Po prostu boje sie że nie bede wiedziała co zrobić.. czy wtedy sugerować się pappa ?
    Czy istnieje szansa że pappa może wyjsc dobrze- bo tak jak czytałam, to nie ma szans w moim wieku na niskie ryzyko ?? Nie zrozumcie mnie źle, jestem zielona w tym temacie.

    Leah_89 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 24 października 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezależnie od wyniku pappa wynik panoramy jest mega wiarygodny i wystarczający. Absolutnie nie robiłabym amnio w takiej sytuacji. Wiele dziewczyn, które miały złą pappę (np. ja) zrobiło nipt i na tym koniec. Po co przeprowadzać inwazyjny zabieg amnio i ryzykować poronieniem oraz dokładać sobie stres, skoro panorama wykluczyła chorobę? Ja to bym w ogóle na Twoim miejscu nie robiła pappy, bo po co? Co się z niej dowiesz? Tyle tyle, co z tego ryzyka populacyjnego, które napisali Ci na wyniku panoramy. Statystyka i nic więcej. Nie wierzę, żeby lekarz namawiał Cię na amnio mając w ręku wynik nipt. Naprawdę odpuść już sobie to zamartwianie, bo wpadniesz w paranoję. Na wrześniówkach była taka dziewczyna, która bez przerwy przeżywała to, czy jej dziecko nie ma choroby genetycznej. Nic ją nie uspokajało. Wydawało się, że poród wszystko zakończy. Ale niestety...Nawet po urodzeniu wciąż doszukiwała się jakichś problemów z dzieckiem. Jej stan wymagał już pomocy specjalisty. Myślę, że Asiaf wie o kim piszę. Ciasteczko nie idź tą drogą!

    Asiaf, Ciasteczko77, Bisia lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Niezależnie od wyniku pappa wynik panoramy jest mega wiarygodny i wystarczający. Absolutnie nie robiłabym amnio w takiej sytuacji. Wiele dziewczyn, które miały złą pappę (np. ja) zrobiło nipt i na tym koniec. Po co przeprowadzać inwazyjny zabieg amnio i ryzykować poronieniem oraz dokładać sobie stres, skoro panorama wykluczyła chorobę? Ja to bym w ogóle na Twoim miejscu nie robiła pappy, bo po co? Co się z niej dowiesz? Tyle tyle, co z tego ryzyka populacyjnego, które napisali Ci na wyniku panoramy. Statystyka i nic więcej. Nie wierzę, żeby lekarz namawiał Cię na amnio mając w ręku wynik nipt. Naprawdę odpuść już sobie to zamartwianie, bo wpadniesz w paranoję. Na wrześniówkach była taka dziewczyna, która bez przerwy przeżywała to, czy jej dziecko nie ma choroby genetycznej. Nic ją nie uspokajało. Wydawało się, że poród wszystko zakończy. Ale niestety...Nawet po urodzeniu wciąż doszukiwała się jakichś problemów z dzieckiem. Jej stan wymagał już pomocy specjalisty. Myślę, że Asiaf wie o kim piszę. Ciasteczko nie idź tą drogą!
    O matulu - w życiu !! Nieee ... nie chce tak!! Czyli nipt jest dużo ważniejszy niż pappa :)
    Po prostu niezbyt sie orientuje co robić. A który lekarz ma mi doradzać ? Genetyk czy ginekolog ? Może jutro im powiem przed pappa że mam nipt ??
    Dziękuje dziewczyny za porady !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciastko, dzisas, odpuść. Ja pappy w ogóle nie robie, bo to tylko statystyka, po co mi to. Zbadali Ci DNA dziecka, wszystko jest dobrze, a Ty dalej kombinujesz i szukasz czegoś na siłę. Daj już spokój, ciesz sie ciąża, idź i obeżryj się lodami z koleżanką, obejrzysz serial, albo rób coś co zajmie Ci czas, nie myśl o takich rzeczach. Koniec, naprawdę przystopuj. Powiem Ci to tylko raz i nie będe powtarzać - MASZ ZDROWE DZIECKO!!!!!!

    Ciasteczko77, edka85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi1906 wrote:
    Ciastko, dzisas, odpuść. Ja pappy w ogóle nie robie, bo to tylko statystyka, po co mi to. Zbadali Ci DNA dziecka, wszystko jest dobrze, a Ty dalej kombinujesz i szukasz czegoś na siłę. Daj już spokój, ciesz sie ciąża, idź i obeżryj się lodami z koleżanką, obejrzysz serial, albo rób coś co zajmie Ci czas, nie myśl o takich rzeczach. Koniec, naprawdę przystopuj. Powiem Ci to tylko raz i nie będe powtarzać - MASZ ZDROWE DZIECKO!!!!!!
    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg i pappa - niestety to pakiet NFZ i musiałam zrobić pappa. Całość oceni dopiero genetyk za 2 tyg. I to on decyduje co dalej, ale chyba mogę juz spac spokojnie po dziś.
    Z usg - nadgonil i ma 2 dni do przodu, ma 6.3 cm, przyziernosc karkowa 1.4 (ponoć idealnie??), serduszko 162 uderzeń, wszystko Ok. Płci nie szukał bo ponoć teraz za wcześnie (???) a i tak znamy.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 25 października 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Byłam na usg i pappa - niestety to pakiet NFZ i musiałam zrobić pappa. Całość oceni dopiero genetyk za 2 tyg. I to on decyduje co dalej, ale chyba mogę juz spac spokojnie po dziś.
    Z usg - nadgonil i ma 2 dni do przodu, ma 6.3 cm, przyziernosc karkowa 1.4 (ponoć idealnie??), serduszko 162 uderzeń, wszystko Ok. Płci nie szukał bo ponoć teraz za wcześnie (???) a i tak znamy.
    No widzisz, usg jest w porządku. NT 1,4 to bardzo dobry parametr. Teraz już możesz naprawdę być spokojna.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 25 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam jak na szpilkach...
    Nie dość,że nie mogę spać to moje ciśnienie bardzo wzrasta przez co głowa mi pęka...
    Lekarz mówił,że wynik będzie w połowie obecnego tygodnia...
    Czekanie na wynik jest naprawdę strasznym okresem...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 25 października 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Ja czekam jak na szpilkach...
    Nie dość,że nie mogę spać to moje ciśnienie bardzo wzrasta przez co głowa mi pęka...
    Lekarz mówił,że wynik będzie w połowie obecnego tygodnia...
    Czekanie na wynik jest naprawdę strasznym okresem...
    MamaAga85 mnie bardzo pomogło w tym czasie przygotowanie się na najgorsze - po prostu podjęłam decyzje co zrobie w przypadku złego wyniku.

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 25 października 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z takim podejściem to nic poza tym ,że płakałabym całymi dniami w grę by nie wchodziło...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Z takim podejściem to nic poza tym ,że płakałabym całymi dniami w grę by nie wchodziło...
    Rozumiem Cię ... to czekanie to koszmar !!! A co gorsza tylko melisa jako ratunek (ja choruje na nerwice więc wszystko przeżywam gorzej i mocniej, nie wolno leków więc jest mega trudno).

    Próbowałaś melisy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No widzisz, usg jest w porządku. NT 1,4 to bardzo dobry parametr. Teraz już możesz naprawdę być spokojna.
    Lekarz nie szukał kości nosowej - mówił że teraz to nie jest wyznacznik (?serio), ja byłam wpatrzona w ekran i tylko czekałam na NT :)
    poczułam taką ulgę, dopiero dochodzę do siebie... bardzo się cieszę, że zrobiłam nipt.
    Zmyliło mnie trochę, bo w tej klinice lekarz nie oceniał dziś ryzyka ani nic, nawet nie oglądał mojego wyniku panorama- całość dopiero ocenia genetyk (która dostanie też wynik pappa). A czytam na innym wątku, że dziewczyny od razu miały po usg wskazane ryzyka itp. i przez ginekologa a nie genetyka- to nie ma określonej procedury ?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 25 października 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wyliczone ryzyko tylko na podstawie usg już na pierwszej wizycie, a tydzień później aktualizacja i ponowne wyliczenie tego ryzyka po wynikach pappa. Wszystko zależy od lekarza. Akurat Twój nie wylicza na podstawie usg tylko woli poczekać na badanie krwi i przekazuje pałeczkę genetykowi. I tak też jest ok. Ale naprawdę w Twoim przypadku to można na luzie czekać te dwa tygodnie. Masz wynik nipt i on jest tutaj decydujący plus usg.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ