X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciąża po poronieniu
Odpowiedz

ciąża po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 08:52

    kasiek87 lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde blaszka ja bym padla :O

    Ale mi raczej to nie grozi :P
    Jestem czesto w Pl i robie w PL i w DE polowkowe i mysle ze chyba nigdy sie tak nie bedzie ze dwoch lekarzy by sie pomylilo... trzech bo w szpitalu tez mnie badali tydzien temu ;)
    takze stoje z diagnoza raczej po pewnej stronie ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • gdynianka Debiutantka
    Postów: 8 11

    Wysłany: 9 maja 2013, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam w 6. tc i niestety miałam łyżeczkowanie - macica nie chciała się sama oczyścić. Po zabiegu lekarze powiedzieli mi że w 1. cyklu po łyżeczkowaniu ciąża jest zabroniona bo i tak się nie utrzyma, w 2. cyklu raczej się nie powinno ale gdyby się przytrafiło to już nic się nie powinno stać a od 3. cyklu na luzie próbować. Nie chciało nam się w to wierzyć ale jak poszłam na kontrolę do poradni K i inny lekarz potwierdził że od 3. cyklu mamy startować to postanowiliśmy na luzie bez stresu spróbować i..... udało się dziś zrobiłam beta HCG i jest dodatnie :D oby tym razem udało się utrzymać tą ciążę :)

    Suzy Lee, Rika lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym profilaktycznie poprosiła o Luteinę lub duphaston

    Donek lubi tę wiadomość

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 10 maja 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdynianka suzy ma racje.tez bym profilaktycznie poprosila o cos..tak dla swojego spokoju ze wzgledu na niedawne poronienie :-) gratulki.daj znac dalej co i jak.trzymam kciuki :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 13 maja 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ciąża sie praktycznie nie rozwijała i w 9t mialam zabieg. po pól
    roku zaszłam w ciaze i jestem w 8 tyg, biore luteine na podtrzymanie bo jest podejrzenie krwiaka.

    qq873e5erivgw16d.png
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poroniłam w październiku. Zaszłam w ciaze w lutym

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Aga113 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 stycznia poroniłam na początku 5 tygodnia,w połowie lutego ponownie zaszłam w ciążę ;-)

    Aga113
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w drugą ciąże w pierwszym cyklu starań a odczekać musieliśmy 6 miesięcy straciłam maluszka w 23 tygodniu.

  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poronilam na poczatku stycznia . Byla to wczesna ciaza 6 tc i oczyscilam sie sama i juz na poczatku lutego zobaczylam dwie kreski :) W moim brzuszku mieszka Leon :)

    Justine M, Foto_Anna lubią tę wiadomość


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie jak Lojkalojka:)
    Poroniłam 9stycznia-5/6 tydzień...a z początkiem lutego dwie kreski :)
    U mnie w brzusiu siedzi sobie Oliwka:)

    Justine M lubi tę wiadomość

  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 31 maja 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poroniłam pod koniec lipca w 4 tc a od stycznia oczekujemy synka :)

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym podejsciem i stracilam dziecko w 25 tyg.ciąży w kolejna ciążę zaszlam za drugim podejściem po 3 mies. Przerwy od tragedii. Teraz mam swojego synka mój mały wielki cud <3

    Dziewczyny spokojnych zdrowych ciaż Wam życzę !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 22:06

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym podejsciem i stracilam dziecko w 25 tyg.ciąży w kolejna ciążę zaszlam za drugim podejściem po 3 mies. Przerwy od tragedii. Teraz mam swojego synka mój mały wielki cud <3

    Dziewczyny spokojnych zdrowych ciaż Wam życzę !!!
    Strasznie Ci współczuję...
    A wiesz jaka byla przyczyna tej tragedii?

  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 7 lipca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poronilam w 7tyg. Bylo tylko puste jajo pplodowe brak zarodka gdybym wczesniej nie zrobila testu dostalabym okres i nawet nie tiedzialabym ze jestem w ciazy. To bylo na poczatku czerwca. A w listopadzie 2kreski. Kobitki po poronieniu latwo zajsc ww ciaze takze nie traccie nadziei. Ja odpuscilam zaczelam biegac wieczorami zero stresow mysli( nogi do gory po wspolzyciu);)))naprawde pomaga.

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaB wrote:
    ja poronilam w 7tyg. Bylo tylko puste jajo pplodowe brak zarodka gdybym wczesniej nie zrobila testu dostalabym okres i nawet nie tiedzialabym ze jestem w ciazy. To bylo na poczatku czerwca. A w listopadzie 2kreski. Kobitki po poronieniu latwo zajsc ww ciaze takze nie traccie nadziei. Ja odpuscilam zaczelam biegac wieczorami zero stresow mysli( nogi do gory po wspolzyciu);)))naprawde pomaga.
    Tak...na pewno łatwo zajść w ciażę po takim poronieniu,jakie my doświadczyłyśmy-psychika nam mówiła,że tam całe szczęście nic się nie wykluło...
    Ale nie wyobrazam sobie stracić dziecko w 25,czy dalej tygodniu...juz bym się nigdy nie starała...nie dałabym rady...To musi być naprawdę okropne...nie chcę sobie tego wyobrażać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przepraszam ze odswierzam watek, ale widze ze ten zostal wpisany w krotszym czasie niz inne. A wiec moja historia zaczyna sie 2 kreseczkami na tescie, na poczatku szok a potem wielkie szczescie, niestety nie trwalo to dlugo :-( w polowie pazdziernika dowiedzialam sie ze moja dzidzia nie ma serduszka :-( potem lyzeczkowanie i branie tabletek anty. Odstwailam je okolo tydzien temu, teraz chce starac sie z partnerem o kolejne malenstwo, czy przez przyjmpwanie antykonxepcji moge miec problem zajsc w tym miesiacu? Prosze o odpowiedz to dla mnie wazne.

  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki wyciszają jajniki. Nie wiadomo czy od razu będzie u Ciebie owulacja. Warto wybrać się do ginekologa ok 12-13 dnia cyklu na usg i monitoring czy masz owulację/pęcherzyk.

    Czasami zaraz po odstawieniu tabl, anty się zachodzi to kwestia indywidualna...

    Życzę powodzenia.

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ