X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zastanawiałam czy to moja skóra czy to igły takie tępę, czasem się naprawdę nie da tego wbić:/ Ja na początku wbijałam pod kątem 90 stopni, ale za bardzo bolało i miałam siniaki, potem pięlęgniarki podczas pobierania krwi kilka razy podpytałam i zazwyczaj radziły kąt 45 stopni, hematolog tak samo i rzeczywiście boli mniej. Czasami jak wbijam to nic nie boli, a czasami tak, że mam ochotę się rozpłakać:)

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się też dostać dawkę 0,6:) Czy w związku z tym, że bierzecie Clexane, to lekarze mówią, że musicie albo mieć wywołany poród albo stawić się w terminie porodu i już oczekiwac na poród w szpitalu? I hematolog i jedna ginekolog powiedzieli mi, żebym własnie w terminie porodu się stawiła i już została na oddziale, żeby jakby co mogli robic ktg i sprawdzać na bieżąco co się dzieje. Słyszałyście o tym?

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może popróbujcie robić zastrzyki trochę bardziej z boku brzucha, tak jak napisała Inessa. Dla mnie wstrzyknięcie w okolice pępka było nie do przyjęcia więc robiłam właśnie w boczki. Jeszcze dobrym miejscem jest ręka o ile wie się gdzie. Pielęgniarka pokazała mi takie miejsce na ramieniu, że zastrzyk był całkowicie bezbolesny. Stosowałam dawkę 0,4 i na początku usuwałam pęcherz powietrza /inaczej nie dałam rady/ później przestałam bo przywykłam :). Uszy do góry można się do Clexany przyzwyczaić a bywa, że wcale nie boli. Trzymam za Was kciuki, musi się udać :) .

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój lekarz nic takiego nie mówił, wiem tylko że Clexane trzeba odstawić przed porodem - tylko weź tu człowieku zgadnij kiedy zaczniesz rodzic :-) .
    Słyszałam o takim postępowaniu jak piszesz Anian jest on całkiem sensowny. Ja idę do lekarza gdzie chcę rodzić w 37 tc to wtedy się dowiem co i jak. Ale jak będę u swojego za 10dni to też go zapytam.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam i 0,4 i 0,6 w obu hematolog nie kazal mi wypuszczac powietrza. A co do samego Clexane to ja osobiscie nie slyszalam aby tylko lek byl przyczyna aby wstawic sie i zostac do porodu. Clexane i tak sie bierze jeszczs podczas pologu. No ale lekarze maja rozne zalecenia a kazda pacjentka jest inna. Powodzenia i malo bolu zycze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leif Acard na pewno sie odstawia przed porodem a Clexane nie odstawia sie chyba ze sa jakies wskazania zdrowotne.

  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa bardzo Ci dziękuję za te info, myślałam że Clexane też. A co w przypadku gdyby było trzeba zrobić cc? Nie jest to wtedy przeciwwskazanie do zabiegu?

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam CC i bralam Clexane. Lekarze mowili mi ze heparyne drobnoczasteczkowa czyli Clexane powinno sie brac a do tego po zabiegu tym bardziej aby nie doszlo to zakrzepicy czy zatorowosci. Tym bardziej u kobiet ktore maja problemy i cala ciaze ja braly pilnujcie tego aby nie doszlo do niepotrzebnych komplikacji. Oczywiscie nie chce tu straszyc ale lepiej zadbac o to prawda?!

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuzynka anestezjolog, zresztą z oddziału ginekologicznego, poleca odstawić Clexane 48 godzin przed operacją ale zawsze decyduje lekarz prowadzący.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 17:13

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dobrze wiedzieć :-) mam nadzieję że trafię na wyedukowanego lekarza jak już będę rodzić i że obędzie się bez komplikacji bo inaczej będę musiała jechać do innego szpitala.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulola dlatego tak jak piszesz najlepiej spytac lekarza prowadzacego. No ale tez szpitale maja swoje zasady dlatego warto podpytac w szpitalu gdzie chce sie rodzic o zalecenia.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczynki za rozjasnienie w mojej głowie mam nadzieje ze się przyzwyczaje bo tez innego wyjścia nie mam jutro wizyta u giną dowiem się czy dostane refundacje na Clexane czy nie trzymajcie kciuki

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wolno wypuszczać powietrza ze strzykawki! Powinno tak ustawić strzykawkę alby bąbel powietrza nie był na dole przy igle, tylko na końcu. Chodzi o to, że powietrze jest po to, żeby cała zawartość leku była wprowadzona pod skórę. Powietrza wtedy nie wtłacza się do środka, zostaje w strzykawce. Każda kropla leku jest cenna. Na początku nie wiedziałam o tym i usuwałam to powietrze jak byłam w szpitalu, to zdziwiłam się, czemu pielęgniarki nie usuwają tego powietrza ze strzykawki i okazało się, że dobrze robiły :).
    Z tego co wiem, bo mam planowaną CC, że clexane będę musiała odstawić parę dni przed zabiegiem, chodzi, żeby zapobiec krwotokowi. A po CC znów muszę brać jakiś czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 19:21

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa ja nie wypuszczałam tego powietrza ze strzykawki i zastanawialam się właśnie czy dobrze to robię wychodzi na to ze tak :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 19:18

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po wizycie Clexane mam na Refundację <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 11:41

    inessa, Mamaokruszka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie mam prośbę do wszystkich dziewczyn które brały lub biorą encorton, żebyście napisały od kiedy stosowałyście i do którego dnia ciąży + jaka dawka .

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko ja nie brałam encortonu ale inny steryd i ja brałam od pierwszego dnia gdy zobaczyłam dwie kreski ale mała dawke bo brałam Metypred 4 mg a ja brałam połowe tabletki i brałam do ok 20 tc mogłam wczesniej odstawic ale ja sie bałam ( wczesniej czyt. na koniec 1 trymestru) troche zalowałam,ze wczesniej nie odstawiłam bo u mnie okazało sie,ze mam cukrzyce ciazowa ale tzw posterydowa mimo b.małej dawki.
    No i moja ginekolog za bardzo nie była za sterydem gdyz sterydy maja dobry wpływ ale moga miec tez żle wpływac na dziecko i wg badan steryd to powinna byc ostatecznosc gdyz powoduje On dosc duzo skutków ubocznych. No ale nam mysle,ze czesciowo i On pomogł utrzymac te ciaże :)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Czarnulko ja nie brałam encortonu ale inny steryd i ja brałam od pierwszego dnia gdy zobaczyłam dwie kreski ale mała dawke bo brałam Metypred 4 mg a ja brałam połowe tabletki i brałam do ok 20 tc mogłam wczesniej odstawic ale ja sie bałam ( wczesniej czyt. na koniec 1 trymestru) troche zalowałam,ze wczesniej nie odstawiłam bo u mnie okazało sie,ze mam cukrzyce ciazowa ale tzw posterydowa mimo b.małej dawki.
    No i moja ginekolog za bardzo nie była za sterydem gdyz sterydy maja dobry wpływ ale moga miec tez żle wpływac na dziecko i wg badan steryd to powinna byc ostatecznosc gdyz powoduje On dosc duzo skutków ubocznych. No ale nam mysle,ze czesciowo i On pomogł utrzymac te ciaże :)

    Dziękuję za odpowiedz czyli ty brałaś 2mg ?skoro pół tabletki która miała 4 mg tak? ja już poroniłam 3 razy boję sie że jak zastosują mi tylko większą dawkę clexane a nie steryd to że znów poronię , u mnie wykryto przeciwciała przeciw jądrowe ana 1,3 do tego mutacja Mthfr+ pai-1 dlatego też zaczęłam brać metylowany kwas foliowy wcześniej nie wiedziałam o tej mutacji ale nie sądzę żeby 3x ciąża obumarła tylko dlatego że brałam zwykły kwas ??

    a czy ty miałaś jakieś skutki uboczne ? dzidziuś rozwiał się dobrze ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 17:27

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko ja akurat do sterydu przyzwyczajona ze wzgledu na inne moje choroby ale własnie miałam obawy ze wzgledu na dziecko. Było podejrzenie,ze mało rosnie ze wzgledu na steryd ale wycofano sie bo juz od połowy ciazy go nie brałam. Jedynie ta cukrzyca u mnie wyszła.
    A biore Metypred nie Encorton bo Encorton ma wiecej skutków ubocznych dla pacjenta no ale to akurat tez zalezy od pacjenta jak to przy lekach bywa.
    Przy samych mutacjach MTHFR nie jest zalecany steryd ale juz przy ANA czasami zalecaja zalezy od wyniku.
    Ja mam duzo chorob ale u mnie steryd był głównie ze wzgledu na choroby autoimmunologiczne chociazby Hachimoto i Celiakie..

    Ps.przepraszam za błedy ale przy dziecku tak na szybko staram sie odpisywac wiec nie zawsze moge sprawdzic potem co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 17:35

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Czarnulko ja akurat do sterydu przyzwyczajona ze wzgledu na inne moje choroby ale własnie miałam obawy ze wzgledu na dziecko. Było podejrzenie,ze mało rosnie ze wzgledu na steryd ale wycofano sie bo juz od połowy ciazy go nie brałam. Jedynie ta cukrzyca u mnie wyszła.
    A biore Metypred nie Encorton bo Encorton ma wiecej skutków ubocznych dla pacjenta no ale to akurat tez zalezy od pacjenta jak to przy lekach bywa.
    Przy samych mutacjach MTHFR nie jest zalecany steryd ale juz przy ANA czasami zalecaja zalezy od wyniku.
    Ja mam duzo chorob ale u mnie steryd był głównie ze wzgledu na choroby autoimmunologiczne chociazby Hachimoto i Celiakie..

    Ps.przepraszam za błedy ale przy dziecku tak na szybko staram sie odpisywac wiec nie zawsze moge sprawdzic potem co i jak.


    ok, nic nie szkodzi dzięki że odpisujesz ;) no ja mam tylko lekka niedoczynność a tak to właśnie te przeciwciała . moje ciąże przebiegają prawidłowo za każdym razem ale przychodzi ten okropny czas u mnie 9tydzień +3 dni i staje serduszko . kariotypy wyszły dobrze jeszcze czekam na badanie płodu czy coś wyjdzie

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ