X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:40

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princeska spokojnie moje cukry nieschodzily nizej 110 na czczo ile bym insuliny niedala to i tak wysokie a w nocy za to byly za niskie. Takze niestresuj sie tam to nie jest jakis wielki cukier ktory zagraza dziecku, stres gorzej wplywa na was teraz niz taki cukier.

    Dziewczyny jestem mega mega przeszczesliwa ze u mojego starszaka skonczylo sie na strachu choc musimy go teraz kontrolowac bo moze sie okazac ze to poczatki cukrzycy poki co nadrabia stracone lody z ostatnich 3 tygodni;) moim malenstwem juz sie nacieszylam 3 dni bez niego to jak 3 miesiace sie ciagnely. Takze nadrabialismy tulenie calowanie i zabawe:) Igus juz taki duzy i madry tak ladnie lapie zabawki smieje sie w glos i przekreca w kazda strone:):):):) my chrzciny robimy w lipcu badz sierpniu niemoge sie zdecydowac bo w lipcu niebedzie mojego taty a w sierpniu tescie musieli by specjalnie jechac 700 km wiec nie wiem co zrobic:( narazie mysle o irodzinach starszaka ktore sa za tydzien a potem bede sie glowic reszta.

    Moje cukry na czczo 130-140 :/ spotkalam dzis moja diabetolog kazala wrocic na stare tabletki ale sie wstrzymam do wizyty u niej. Niestety ma szkolenie i przelozyli mi na 26 dopiero:/

    Dziewczyny sliczne wasze malenstwa tylko wycalowac i wysciskac. Prosze dac wielkiego buziaka od cioci nitki:*

    Justice lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:33

  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa dziękuje ze tak napjsalalas - mi opadają ręce. Mierzzylam z ciekawości o 3 w nocy to glukomtr wskazał 105. Dziś rano 96..
    zwiększyłam dawkę do 12 jednostek ale mój orgaznim zachowuje się jak by jej nie widział. I zgodnie z zaleceniami zjadłam wczoraj kanapkę z szynką, ale to nic nie dało.
    Ale jak wcześniej wspomniałam takie cukry mam odkąd leżę- ale trzeba wybrać mniejsze zło. Póki co denerwuje mnie ten cukier bo czuje presję ze dziecku tam jest źle a ja na to wpływy nie mam. Ale skoro mówicie ze to nie aż takie tragiczne przekroczenie..

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez planujemy chrzciny na lipiec i rowniez mamy problem z chrzestnym. Ja mam brata ale on jest po rozwodzie i tak sie zastanawiam czy ksiądz nie bedzie robil problemu ze nie bedzie mogl isc do spowiedzi...

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:34

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice, Kredka nie musza byc rodzice chrzestni. Moze byc jeden rodzic chrzestny. Kamil ma tylko matke chrzestna. Kredka co do rozwodu to hmmm zalezy chyba od księdza jak sie na to zapatruje.
    My juz po imprezie i pakujemy sie na wieś :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:34

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice co do ślubu cywilnego, to tez zalezy. A i jest taki myk jeden. Zamiast wpisanego ojca chrzestnego mozna zapisac swiadek chrztu i wtedy moze byc juz kazdy. Księża nie mówią o tym zbytnio. Kolezanka miala problem bo jej brat ma slub cywilny. Ksiadz nie chcial pozwolić zeby byl chrzestnym. Ona tak sie upierala i prosiła, ze w końcu powiedzial, ze moze zostac zapisany jako swiadek chrztu. Dla nich to nic nie zmienia, a kościół tez jest "kryty" Wilk syty i owca cala.

    Justice lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impreza udana i już na szczęście po :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad dzieki za podpowiedzi. Widze jestes ekspertką w tym temacie ;-)
    Ja planuje isc do wojskowego księdza, moze z uwagi na to ze oboje jestesmy zolnierzami zrobi nam wyjatek. Najgorsze jest to ze do spowiedzi pojdzie tylko matka chrzestna, bo ja po rozwodzie, moj Rafał jest ze mna wiec tez nie moze no i brat rozwiedziony, ta sama sytuacja, no patologia hehehe.

    Wiolad ciesze sie ze imprezka udana. Moze wstawisz jakąs foteczke?

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka nie martw się u mnie też patola hehe do komuni szła tylko moja siostra, bo z mężem mamy tylko ślub cywilny ;-) Jak wrócę ze wsi, to coś wrzucę :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) moje dziecko dziś od rana je i śpi i zastanawiam się czy ona w zeszłym tygodniu tak nie dawała czadu przez skok rozwojowy albo przez moją głupia położna :) która kazała czekać i karmic minimum po 3 godzinach i ja myślałam że dziecko ma kolki ech... odkąd karmie totalnie na żądanie i to mm mała robi super kupki i nie płacze tyle co płakała. Może się okazać że glodziłam nieświadomie dziecko. A wczoraj z mama stwierdziliśmy ze trzeba na żądanie pomimo że to mm i dziś tak robię i śpi i nic hej nie boli. No albo minął skok rozwojowy bo dziś kończymy 6 tygodni i zlecialo niesamowicie :)
    Wiolad czekamy na zdjecia :)
    Kredka nie przejmuj się, księża mają więcej za uszami niż my grzesznicy :)

    h4py1w9.png
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewzcyny! Widze, że obeznane jesteście w temacie cukrzycy, a własnie odebrałam wyniki za labo i mimo, że mam rozpisane normy co i jak, to mój mózg odmawia posłuszeństwa i jakos nie moge się skupić żeby poprawnie zinterpretować wyniki, więc może pomożecie ?

    normy laboratoryje
    1) "cukrzyca w ciąży" - jeżeli chora spełnia któryś z dotychczas obowiązujących kryteriów rozpoznania cukrzycy:
    - glikemia na czczo >= 126 mg/dl
    - lub glikemia > 200mg/dl w 2 godzinie OGTT 75g
    - lub glikemia przygodna >= 200 mg/dl z towarzyszącymi objawami hiperglikemii.

    2) "cukrzyca ciążowa" - jeżeli jeden z wyników uzyskanych w OGTT 75 g jest nieprawidłowy:
    - glikemia na czczo 92-125 mg/dl
    - po 1 godzinie >= 180 mg/dl
    - po 2 godzinach >= 153-199 mg/dl

    MOJE WYNIKI


    Glukoza na czczo (pkt 0) 82,94 mg/dl
    Glukoza po 1 godz. (pkt 1) 164,81 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. (pkt 2) 99,70 mg/dl

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Niespokojna :) nie masz cukrzycy tyle z wyników widać :)

    h4py1w9.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika moj Bartek tez potrzebowal wiecej i dawalam tyle ile chcial. Teraz juz sobie uregulowal pory jedzenia i jest ok. Ale to dziecko ustala ile i kiedy je. Na pewno byla glodna i plakala a jak dostala to lapczywie zjadla i bolał ją brzuszek. Moze bedzie juz lepiej. Widze po tym jak piszesz ze juz jest o niebo lepiej bo Cie juz troche znam i martwilam sie ze wczesniej pisalas tak smutno ze to do Ciebie nie podobne. Zawsze pelna energii i optymizmu ;-) Mam nadzieje ze wrocisz do siebie, trzymam mocno kciuki za to zeby Ci sie wszystko poukladalo.

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    96xftgp.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika ja daje mm wtedy kiedy chce mojemu, ale on generalnie rzadko zjada całą porcję więc kiedyś mysi jeść. Też mtskakam ze nie ma czasu trawić jak za szybko znowu zje, ale jest ok.


    Kiedy najlepiej krzywa robić po porodzie poza tym ze nigdy?:D

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka zgadam sie z Toba w 100% jesli chodzi o Dominike widac ze wrocila do siebie:)

    Spirit dziewczyny robily po 3m-c z tego co pamietam.

    Jejku mam tyle na glowie jak nie z jednym to z drugim ze sama sie juz gubie. Niby staram sie zapisywac wszystko na kalendarzu ale niezawsze mam czas nawet na wpisanie a potem przypominam sobie o czym zapomnialam ;P

    Jistice widzisz jakies objawy zblizajacefo sie porodu czy niebardzo jeszcze??:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika cieszę się ze już lepiej z Hanią :) widocznie każdy musi znaleźć złoty środek metodą prób i błędów :)

    Chciałam wam napisać dziewczyny nie zapeszajac ze chyba kryzys cukrowy minął, mam już normalne z rana i po posiłku :) a tyle paniki było:)

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:10

    Princesska lubi tę wiadomość

‹‹ 1579 1580 1581 1582 1583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ