Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 25 września 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż mi się głupio zrobiło... Bo ja właśnie będę się chyba pchać do Warszawy... Nie ukrywam że miałabym większy komfort psychiczny bo mój prowadzący jest tam ordynatorem... No i poziom podejrzewam nie ten co u mnie. No ale zobaczymy jak wyjdzie i co będzie rekomendował prowadzący. Pierwszą córkę rodziłam nawet nie w swoim mieście tylko mniejszym bo u nas też słabo z miejscami. Jeden szpital prawie zawsze ma miejsca ale tam akurat nie chciałam i z tego podmiejskiego byłam bardzo zadowolona. Tyle że on ma chyba 2 stopień i nie wiem czy to wystarczy... Gdyby nie cukrzyca to bym pewnie tam w ciemno jechała a tak nie wiem czego się spodziewać. No nic będę decydować bliżej terminu.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 26 września 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję znów mieć cc w moim małym szpitalu (jesteśmy tylko gminą). Poprzednio cukrzyca nie była problemem. Gin mówił że pacjentki z zadeklarowaną cukrzycą rodzą u nas sn. Nie wyobrażam sobie innego szpitala. Muszę jednak szczęśliwie ukończyć 36 tc.
    A dziś mam wizytę na nfz, pierwszą, więc pewnie dopiero dziś będę oficjalnie ciężarną :D
    A jako ciężarna odwiedziłam już diabetologa oraz endokrynologa :) i ta wizyta to będzie wyczyn-idę z synem :) u innych specjalistów dawał radę ale oni nie mieli tego magicznego fotela :)

    No, a cukier 99 :(
    Dziś zaczynam 4 j. insuliny :(
    Chociaż ketonów brak

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4494

    Wysłany: 26 września 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd ja to znam. Ja też z dodatkowym pasażerem wszędzie. Póki co oprócz gina, bo Zosia odkąd chodzi nie wysiedzi w wózku i już widzę jak szaleje podczas gdy ja na fotelu...

    Cukier na czczo 88. :)

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 września 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na samą cukrzycę wystarczy szpital z II

    pytałam w dwóch szpitalach i też cukrzyca sama z siebie nie stanowi wskazania do cesarki, ale mi to pasi :) muszę tylko kupić ten magiczny balonik do rozciągania

    na czczo 84

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4494

    Wysłany: 26 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za balonik?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma 1 stopien ref. Ale gin gada ze u nich normalnie rodza z cukrzycs. Moja diab tez tam pracuje. Nie wiem

    W 2011 rodzilam w innym ale tez z 1 st

    Dzisiaj na czczo 89

    Kamcia od kiedy masz insuline, moze jeszcze trzeba czasu az zacznie dzialac ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 08:32

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 września 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile wrote:
    Co to za balonik?
    Epino albo Aniball, na III trym jest wątek o tym :)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 26 września 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też 1 stopień. Ale z jakiegoś powodu z miasta wojewódzkiego do nas się pchają. Więc jak wyżej pisałam-poród po 36 tyg ale nawet z cukrzycą

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 26 września 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus
    6 wstrzykniec za mną. Zawsze po trzech widziałam efekt. Ale diab na mnie spojrzała i powiedziała: 4j. Ale niech zacznie pani od 2j.

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie moze trzustka bardziej leniwa niz w tamtej ciazy :) kciukam by w końcu ruszyło.
    ja czekam na pomiar cukru bo chce mi sie kawy jak nie wiem :( a ja kawe pije z mlekiem i pol łyżeczki cukru ( nie umiem czarnej i bez cukru) z herbaty całkowicie zrezygnowałam bo nie umiem bez cukru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 09:12

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 26 września 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pije po wstaniu kawe z mlekiem pół na pół a po godzinie sniadanie :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po takiej kawie rano przed 9;30 mialam 150. A pije filizaneczke z mala iloscia mleka. Porobowalam bez cukru i to samo Mleko z rana mi bardzo szkodzi.


    Po sniadaniu 117 za pol h kawke zrobie. Na sniadanie mialam 2 frankfuterki, pomidor mala kromke zytniego i 3 kuleczki mozarelli ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 09:12

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 26 września 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja mam około 100 po kawie i po sniadaniu troche ponad 100
    stad na to sobie pozwalam

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 26 września 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A próbowałaś zamiast cukru jakiś ksylitol albo erytrol? Bo dla mnie stewia np się nie nadaje. Za słodka i taka dziwna. Ksylitol do ciasta używałam i jest ok. Erytrol podobno jeszcze lepszy ale nie próbowałam. Moja mama kupiła to jak będzie używać to popróbuję.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie probowalam tylko stewie ale paskudna byla, slodzik nie zdrowy i paskudny a tamte srodki dozwolone w ciazy??

  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 26 września 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia a ta Twoja insulina to już chyba rano nie działa? Bo mi się już marzy normalne śniadanie bez tego cholernego rowerka...

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 26 września 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas raczej nie chcą ustalać terminu cc. Taka moda, że czekają raczej na początek akcji, a pewnie chodzi o to, żeby nie blokować miejsca, gdy 1/3 miejsc w mieście brakuje.
    Ja dziś tak słabo spałam, że wstałam przed 6, to i cukier 93. A po śniadaniu profilaktycznie nie zmierzyłam.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 września 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tam gdzie rozmawiałam, to CC robią przy cukrzycy tylko przy wyraźnych wskazaniach: makrosomia i nie ma szans urodzić SN takiego kloca, albo jak cukry szaleją tak, że jest zagrożenie śpiączki hipoglikemicznej podczas porodu, a tak to wywołują poród np. oksytocyną, przebijają pęcherz

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wskazań jest kilka
    ale głowne takie ze 1 ciaża zakończona CC
    jeśli chodzi o umawianie to gin mówił tak 10 dni przed terminem wlasnie z racji cukrzycy. Przychodze 1 dnia na drugi cesarka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 09:58

  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 26 września 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CC u mnie też ze wskazań poza cukrzycowych.

    010ivfloqn8ak6av.png
‹‹ 1652 1653 1654 1655 1656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ