X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna wrote:
    Odstresowanie pomogło? Bo ten banan, kakao i dżem to mnie teraz trochę zestresowało :)


    oo tak :D

    Onna lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No patrz, a wrocławianki jeżdżą do powiatowych, bo nie mają gdzie rodzić albo odsyłają z porodówki...

    Ja się właśnie odstresowuję po obiedzie czekoladą i kawą ;) .

    k878 lubi tę wiadomość

    010ivfloqn8ak6av.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna wrote:
    No patrz, a wrocławianki jeżdżą do powiatowych, bo nie mają gdzie rodzić albo odsyłają z porodówki...

    Ja się właśnie odstresowuję po obiedzie czekoladą i kawą ;) .

    no to widzę, że problem jest ogólnopolski, chociaż u nas to słyszałam nawet o dziewczynach z Łodzi, Radomia, Siedlec, Ostrołęki, które tu się pchają;
    no nic, położna jest, więc może mi się uda nie rodzić w karetce :)

    dobra czekolada nie jest zła ;)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 25 września 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas aż tak źle nie jest ze szpitalami, ale z fizjologiczną do Wojewódzkiego to tylko po znajomości mozna się dostać. Jak sama nazwa wskazuje całe województwo się tam pcha. Mi się udalo, bo mnie po terminie na oddział patologii wzięli.

    Dziś dopiero 3 pasek rano zadziałał... W ogóle mi krew nie chciała lecieć. Ale za to 88 było! :) Powoli przechodzę na mierzenie 4 razy dziennie, też już ręce bolą, ale rozeznanie jako takie mam.

    Słuchajcie co zrobiłam. Ostatnio 146 mi wybiło po kolacji. Zjadlam kanapke z masłem orzechowym i druga z takim kremem co sobir maz kupił o smaku pianek. Przeczytałam... 6g cukru tylko. Dopiero dziś patrzę, a tam 61g, a 6g to w porcji a nie na 100g. A ja się dziwiłam skąd taki wynik...

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tylko dziwi, że ktoś ryzykuje podróż samochodem 100-150 km z rozpoczętą akcją porodową; albo taka sytuacja: jedna koleżanka mi mówiła, że do niej siostra w 38 tc przyjechała z Łodzi z walizką do szpitala doczekać do końca i siedziała

    Dalile, jesteś "miszczem" :D

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 25 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po takich fajnych piankach to 146 to nie jest źle-takie w normie 140 z przymrużeniem oka :D

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 25 września 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś strzeliłam sobie hemoglobinkę z ciekawości, po miesiącu diety i 4,8%... Norma w labie 4,8-5,8. Oczy mi z orbit prawie wyszły... Robili mi miesiąc temu z poradni diab i było 5,7. Z tym, że dziś miałam pobieraną żylną, a w poradni z palca.

    Ech, ja nie próbowałam co prawda grzeszyć, bo się boję. Skoro ja po 66 g ugotowanego ryżu, kurczaku i sałatce mam 113, to pewnie po takim kakao z bananem to bym chyba w maratonie musiała startować... Szkoda tylko, że forma nie ta:D

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduję 2 małe wazówki kremu z dyni (takie 2/3 normalnej porcji jak nie mniej)+ jogurt 150 g + garstka pestek dyni = cukier 116
    czyli ładunek ładunkiem, na dyńkę trzeba jednak uważać

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też melduje, że obiad zakończony odstresowaczem poprawiłam kolejną kostką czekolady bo było 91 (????). Cukry mi chyba zostaną niskie, bo dzień bez samochodu raczej się przedłuży i to nie wiadomo, czy nie na baaaardzo długo. Tylko oldtimera żal.

    Dalile i tak super zniosłaś ten cukier.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka, wynik ekstra, ale zamień sobie ryż na brązowy. Nie dość, że smaczniejszy, zdrowszy to i cukry nie powinny być takie wysokie.
    Edit: Możesz zaczniesz też poprawiać czekoladą?

    A co do dyni to czytałam, że ma jednak spory IG, podobnie jak kabaczek ale nie jak cukinia! Ot takie dziwadło. Też zupy -krem niestety też szybciej wyrzucają cukier.
    Ostatnio dodaję do zup mleko kokosowe zamiast jogurtu. Nie waży się i chyba też nie sieje tak cukrem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 20:04

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i testowałam banany zielone i tak z 50g mnie nie rusza. To tak na boku

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    no nic, położna jest, więc może mi się uda nie rodzić w karetce :)

    dobra czekolada nie jest zła ;)

    Przynajmniej część personelu będzie obecna ;)

    A z czekoladą - im rzadziej się ją je tym lepiej smakuje. Moją kostkę ciumkałam z 15 minut (chyba rekord pobiłam)

    010ivfloqn8ak6av.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 25 września 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na banana zielonego też się czaję:)

    A ryż to od lat brązowy, nie pamiętam już smaku zwykłego białego ryżu.
    Dla porównania wczoraj na kolację jadłam sałatkę z taką samą ilością ryżu i cukier 98. Nie ma reguły jak widać...

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna wrote:
    A co do dyni to czytałam, że ma jednak spory IG, podobnie jak kabaczek ale nie jak cukinia! Ot takie dziwadło. Też zupy -krem niestety też szybciej wyrzucają cukier.

    owszem, ale znalazłam info, że trzeba też patrzeć na ładunek glikemiczny, który uwzględnia zawartość węgli w 100g danego produktu oraz porcję jaką się tego produktu zjada; i wg tego dynia jest niby bezpieczna;
    na stronie slodkiemamy.edu.pl dynia widnieje jako ta bez ograniczeń;

    no więc jak jest, każdy widzi

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 25 września 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brat się żeni pod koniec października, póki co cywilniak, ale z obiadem po i już na zapas myślę, jak to ogarnąć, żeby jednak zjeść, a nie przesadzić z cukrami. No i jakieś ciacho też będzie...

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musicie zrozumiec ze na kazdego posilek/ danie/ produkt moze inaczej dzialac. Ja jem, sprawdzam cukier potem albo odrzucam yo z menu albo to wprowadzam ;)

    k878 lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 25 września 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka
    unikaj węglowodanów, więcej zjesz :) i zapas na ciacho zostanie ;)

    albo zrób dzień bez glukometru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 21:42

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładunek glikemiczny to dla mnie nowość, że ktoś to wprowadził. Bo ja po swojemu kombinowałam jak zjeść dużo węgli a nie wyskoczyć z cukrem. Bezkonkurencyjny wyszedł mi pęczak (IG 35, ok. 70% węgli), a całkiem spoko amarantus i komosa.

    Turkaweczka, obiad pewnie dasz radę wciągnąć, chyba, że będą ziemniaczki pieczone z kotletem schabowym i puree z dyni...
    Na czas ciacha chyba młodego będziesz musiała komuś podrzucić...

    Jak jakaś impreza taneczna będzie, to może uda Ci się trochę obniżyć ten cukier?

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 25 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Musicie zrozumiec ze na kazdego posilek/ danie/ produkt moze inaczej dzialac. Ja jem, sprawdzam cukier potem albo odrzucam yo z menu albo to wprowadzam ;)
    Już dawno zauważyłam. Mój mąż może zjeść np 2 kromki białego chleba z całą malinówka i go nie rusza :)

    010ivfloqn8ak6av.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 września 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku dyni miało być odwrotnie: wysoki indeks ale mało węgli w 100 g

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 1651 1652 1653 1654 1655 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ