X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 11 lutego 2019, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest ok, ja też tak krawiłam parę dni po, a później ciemna krwią jak wino a później przestałam na ok 2dni i znowu zaczełam na jasno nawet myślałam ze już dostałam miesiączke. I ilościowo raz mniej raz więcej bez reguły, ale ogólnie tak nie za dużo. Pod koniec, taki śluz podbarwiony krwią, a teraz taki żółtawy.
    Mam nadzieję ze zrozumiale odpisałam ;)
    Tj koniec 6t po.

    Właśnie karmię i chyba widzę na jedno oko tylko ;)
    Buziaki
    Ps: U nas się zaczęły kolki i znaczne ulewania :( jak ona bidulka cierpi.

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 lutego 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a przy wypisie ze szpitala robił Wam ktoś usg jeszcze ? Trochę się obawiam bo nie chce mieć usg w takim stanie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 11 lutego 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Dziewczyny a przy wypisie ze szpitala robił Wam ktoś usg jeszcze ? Trochę się obawiam bo nie chce mieć usg w takim stanie.
    Nie, tylko oglądanie blizny i ogólny wywiad jak się czuje ;)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 11 lutego 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocne krwawienie dosłownie 2-3dni. Póżniej lekkie, wystarczała normalnie zwykła podpaska. Ogólnie trwało to prawie miesiąc z czego przed dobre 2 tyg było to delikatne plamienie. Dopiero mnie czeka wizyta u gina, wiec sprawdze czy wszystko oki.
    Ja miałam usg brzucha. Szybko i bez bólu. :)

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mialam podobnie jak dziewczyny krwawienie 1 dzien potem jak slaby okres i plamienie jeden dzien slabiej drugi mocniej i tak ok 6 tyg.

    Migotko jak masz stan podgoraczkowy idz do lekarza na prawde powinnas dostac antybiotyk i niech choc zrobi USG przez brzuch.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee podawaj Delicol oraz Espumisan lub cos podobnego duzo jest teraz lekow na rynku my podawalismy Sabsimplex.
    A podajesz probiotyk?
    Dzieci urodzone CC maja wiekszy problem z flora w jelitach i powinno podawac sie jakis probiotyk oczywiscie ten po CC reklamowany to troche tak na wyrost przeviez sa inne dobre tez w aptekach. Nam od pobytu w szpitalu polecali Dicoflor i taki caly czas podajemy obojgu akurar na moje dzieci to dziala po innych bolal brzuszek dlatego trzeba wyczuc co kazdemu pomaga.
    I jak karmisz KP czy MM polecam odbijac wiem ze teraz ucza ze nie trzeba przy KP ale tak np.u nas pomagalo i u kolezanek rowniez.
    Masaze brzuszka czyms cieplym duzo pomagaja.
    A co do ulewania gdy nie jest to refluks to czesto jest to problem z przejadaniem sie dziecka. Moje dzieci tez ulewaly i jak zaczelam robic wieksze odstepy w karmieniu to ulewanie zmniejszylo sie.
    Oczywiscie to takie moje rady a moze ktos cos innego jeszcze doradzi.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny idziemy do domu :). Małą wychodzi z wagą taką praktycznie jaka była przy porodzie waży 2640g. Właśnie poszła na usg główki. Ja usg brzucha nie miałam ale w środę idę na ściąganie szwów to może wtedy będzie usg.

    Kasionek, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super ze idziecie do domku :)
    No i waga pieknie sie utrzymuje :)
    Mi nikt nie robil USG przy wyjsciu tylko sprawdzili blizne i nacieli koncowki szwow a mialam tak samo CC w piatek jak Ty i w poniedzialek po poludniu wychodzilam ze szpitala. Aleco szpitalto inaczej.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 lutego 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa też mi nacięli te końcówki. Usg główki wyszło dobrze i badanie słuchu też :)

    inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaaa doczytalam ze Nicolka juz ma wiecej niz 1500 g. Gratulacje :) teraz juz szybko powinno poleciec w gore :)

  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 11 lutego 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Nikola przekroczyła 1,5kg wczoraj i jesteśmy z niej bardzo dumni. :) w porównaniu do 880g, które były na początku to duży sukces. Już widać po niej, że pięknie przybiera. Dziękujemy za gratulacje. :)

    Ania0306, inessa, Ewee, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 11 lutego 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko wszystko co napisałaś stosujemy.
    :( jest na karmieniu mieszanym. Jeśli chodzi o ulewanie to dodaje teraz do mm miarki mleka ar jest lepiej.
    Kolki masakra

    Usg przy wyjściu miałam przez brzuch a mcu wizyta u swojego gin i wtedy miałam takie i takie.

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wspolczuje u nas i syn i corka kolki mieli a raczej corka nadal ma juz nie codziennie ale ma kolki :(
    Delicol pomaga troche a Sabsimplexu juz nie uzywamy bo byl z miesiac spokoju a po nawrocie juz nie sa tak mocne.
    Po prostu trzeba przetrwac tylko biedne dziecko.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 lutego 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko jaka temperatura się utrzymuje u Ciebie? U mnie w szpitalu było powyżej 37. Teraz z domu mam też około 37. Tak się zastanawiam czy nie zadzwonić do mojej doktorki.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jestes 4 dni od CC jeszcze organizm goi wszystko i stan podgoraczkowy moze byc gorzej gdyby cos dzialo sie z blizna to wtedy jedz na IP np jakby b.bolalo czy saczylo sie no i temperatura wyzsza byla.
    A jak wogole w domku ?

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 lutego 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa może faktycznie dlatego. A ja się właśnie dopiero obrobiłam ze wszystkim. Walczę właśnie z laktatorem ale efekt marny. Malutka sobie śpi, dużo spokojniejsza jest niż w szpitalu. Uczymy się siebie powoli nawzajem ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 lutego 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja juz tyle dni po cc i walka z laktatorem mnie dobija. Codziennie co ok 4 godziny to robie, potem to gotowanie sprzetu... Masakra,ale dla dziecka wszystko ;-)
    Bylam w szpitalu. Zbadali mnie bez usg tylko tak ginekologicznie i ponoc jest ok. A najlepsze ze na fotelu znowu wrocilo mi krwawienie ;-) Ponoc po tygodniu jakby sie skonczylo to nie byloby za dobrze. Temperatura ciagle powyżej 37.Jak sa wątpliwości to zawsze lepiej isc do lekarza. Ja w szpitalu mialam 36.6 non stop a w domu nawet 37.8.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 11 lutego 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujesz Migotka z odciąganiem pokarmu. Jest to bardzo męczące dla mnie. Co 3h jeden i ten sam schemat. Odciąganie, wyparzanie, rozlewanie do pojemników/woreczków i już godzinka z głowy. Ty jeszcze masz dziecko przy sobie, to już w ogóle musi być hardcore. Ja na początku miałam super laktacje, ale chyba zblokowało mnie to ze nie mam dziecka przy sobie i teraz bardzo malutko pokarmu mam. Ale najważniejsze to się nie poddawać tylko walczyć o każdą kroplę.

    Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 lutego 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Paulciaa, to jest wykańczające. Ja po prostu nie daję rady co 3h. I tak mam wyrzuty, ze nie spedzam tej godziny z Mala tylko z laktatorem i kolejne wyrzuty ze odcisgam za rzadko. A dziecko tez potrzebuje opieki non stop. Dobrze, ze męża mam w domu jeszcze. Gorzej jak wroci do roboty i zacznie znikac na kilka dni :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 lutego 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam pytanko a propos tej dezynfekcji. Ja to gotuje kilka minut wszystko, a wiecie jak skuteczna jest dezynfekcja w mikrofali? Nie zniszcza sie te elementy?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ