X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 lutego 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia nie. Położne i neonatolog mi mówiły, że może mieć maksymalnie dwie przerwy na spanie 4h. Ale teraz to u nas gorzej ze spaniem. W nocy mała ma jedną przerwę około 3h a tak to w ciągu dnia co chwilę się budzi. Teraz jak wstała o 9 to prawie wogóle nie śpi. Godzinkę się przespała i tak chwilami na rękach przysypia po karmieniu. Wczoraj tak samo słabo spała. Więc teraz to wychodzi, że je prawie co chwilę.

    U nas wczoraj była i dziś jest taka śliczna pogoda, że aż Julkę na 10 min wystawiłam do otwartego okna balkonowego. W przyszłym tygodniu jak będzie ładnie to może się wybierzemy na krótki spacerek. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też piękna pogoda ;)
    My byliśmy z Ada w filharmonii na koncercie 'od brzuszka do uszka maluszka - koncert dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3. ;) krótki spektakl około 40min, ale Adzie się podobało ;) A najbardziej ja interesowały inne dzieci :D A za tydzien mamy chrzciny ;)

    Ania0306, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 18 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś była położna i ważyła Julkę. Bez ubranek waży 2860g :)

    inessa, Migotka83, Nalia, Ewee, Kasionek lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Jestem w szpitalu z podejrzeniem hipotrofii. Przeczytalam Wasz wątek, Powiedzialy mi o nim DorotaAnna, albo Kasionek z ktorymi jestem na kwietniowkach. Troche tez zatoczylam kolo, bo wczesniej bylam na watku staraniowym 35+ i tam poznalam historie udzielajacej sie tu Inessy. Ubolewalam ze przestala tam pisac, bo nie doczytalam, jak urodzila dzieci i co sie z nia dzialo. Inessko, pozdrawiam Cie serdecznie, choc nie znasz mnie, kibicowalam Ci z calych sil:) Wiedzialam ze urodzilas Gabrysia i Janeczke, bo widzialam to w Twoim pasku, ale dopiero tutaj doczytalam, jaka trudna droge przeszlas na kazdym etapie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest tak ze, poczatkowo ciaza wygladala na starsza o tydzień w stosunku do terminu z om. Pozniej moje losy sie troche pogmatwały ;) bylam na prenatalnych w szpitalu orlowskiego w warszawie i mi wpisali zly wymiar do komputera bo pielegniarka zle przedyktowala lekarzowi wymiar crl i tak mi przemknelo na mysl, ze to moze byc zrodlem jakis problemow, choc nie bezposrednio, na wydruku usg widnial termin pozniejszy o tydzien. Za tydzien mialam odebrac pappe i to wyjasnic, ale wtedy lekarz zdecydowal sie wpisac mi termin z om, a nie ten z usg, bo mial jakis problem by to poprawic. Troche mnie to podenerwowalo i poszlam na usg prenatalne prywatnie, zeby w razie co miec termin wlasciwy, tyle ze poszlam w ostatnim mozliwym dniu i lekarz mnie troche przeszacowal, bo wiarygodnosc tego usg jest mniejsza. Tak wiec mialam 3 terminy porodu i wieku ciazy;) Nikt na to nie zwracal uwagi, ze cos moze byc nie tak, bo do 26 tc szlam na pewno zgodnie z terminem wczesniejszym, ale nie tym najwczesniejszym. W 29 tc i 5 dniu wg tego usg najbardziej miarodajnego, ale robionego u lekarza u ktorego to byl juz 30 tc wyszlo mi ze maly jest na 10,5 precentylu. Wazyl 1214 g. Dal mi skierowanie do szpitala i poradzil by to sprawdzic. Zapomnialam mu powiedziec ze jego termin jest troszke do przodu. Pojechalam do szpitala na Starynkiewicza i tam kazali mi sie pojawic na usg za 2 tygodnie, wiec pojechalam do orlowskiego z mala niechecia ze wzgledu na tamten blad i brak ochoty na skorygowanie go. W pierwszym momencie zaproponowali mi zebym przyjechala za tydzien, od razu zrobili mi usg i ktg, wtedy zapragnelam im opowiedziec, ze kiedys popelnili blad i w sumie nie wiem jakiego terminu sie mam trzymac. Rezydentka poszla z tym do ordynatorki - ponoc wywolalam burze i wzieli mnie i zostawili. To nie byla dobra decyzja, bo czekaja na usg za dwa tygodnie bo wtedy zyska jakas tam wiarygodnosc. Mieli mi robic przeplywy co 2 dzien. Mija 5 i nikt mi nie bada...Robia mi ktg 2 razy dziennie, zainteresowali sie moja cukrzyca ciazowa. Mam przekroczenia wylacznie na czczo do 95, a juz mi dowalili 9 j insuliny na noc. Mam nieciekawa sytuacje w domu, bo syn chory, nie moze chodzic do przedszkola, a maz zawala robote. Nie mamy nikogo z rodziny do pomocy. Ciezko do chorego dziecka brac obca osobe, zreszta nie wyobrazam sobie brac kogos z ulicy, czyli internetu, bez polecenia. A noanie z polecenia maja prace. Moj maz moze placic kary finansowe a ja siedze tu bez celu, na takiej diecie cukrzycowej ze ho ho. Oczywiscie cos tam mi maz podrzuca ale nie codziennie. Moja lekarka dzwonila zeby moze mnie wypuscili- pracowala tu ale ordynatorka to ewidentnie kawal wrednej baby i bawi ja odmawianie komus. Zaluje ze wdalam sie w polemike z nimi, gdybym nie dyskutowala przyszlabym dzisiaj na usg i przeplywy i do kogos kto sie zna, Roszkowskiego lub Garwolinskiego, a tak to w srode usg robila mi rezydentka i wyszlo jej ze maly jest na 7 juz centylu bo jej waga wyszla ciut nizsza bo niecale 1200 gr. Widzialam ze jednak pewne wymiary urosly a jedne zmalaly, mysle ze to tzn blad pomiaru. Ten ginekolog ktory robil mi usg 3 trymestru ma certyfikat na to i jest bardzo bardzo skrupulatny, jak trzeba to powtarza badanie bo maly za duzo sie ruszal itd. Ma tez dobra opinie. Mnie badala rezydentka, bo za duzo jest chetnych z zewnatrz na badanie u tych lekarzy z certyfikatem. Jestem w kropce.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie moge tu spac bo w nocy sprawdzam cukier boje sie ze bede miec niedocukrzenia, juz nie moge zasnac bo mecza mnie klopoty jakie generuje kazdy dzien pobytu w szpitalu. Jakbym sie wypisala na zadanie, nie mam juz czego u nich szukac- slowa ordynatorki. Boje sie sama wypisac bo jakby cos sie stalo, nie wybaczylabym sobie. Czekam na kolejny poniedzialek i owe usg wazne i licze ze przyniesie zmiany na lepsze. Jesli beda dobre przeplywy a dziecko choc troche urosnie musze sie chyba wypisac na zadanie, bo nasze klopoty urosna do monstrualnych rozmiarow i bede to monitorowac prywatnie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz zamowilam sobie medargin.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Twoja Pani ginekolog pracuje w jakimś szpitalu? Może się wypisz i jedź do niej? Albo poproś ja o skierowanie do innego szpitala i tam jedz?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracowala wlasnie w tym, w ktorym jestem, ale juz nie pracuje, ale znaja ja.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona przyjmuje obecnie tylko prywatnie. Mi to odpowiadalo bo nie wiedzialam ze beda komplikacje a na wizyty do niej moglam umowic sie wieczorem jak maz wracal do domu, a syn akurat byl w domu bo chorowal, co mu sie zdarza bardzo czesto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 22:32

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Przepraszam ze malo jestem ale mamy szalony czas obecnie kredyt na mieszkanie i inne domowe sprawy.
    Dziewczyny jak tam Maluszki?
    Witaj Misiabella :)
    Po pierwsze Twoj Maluszek jezeli to jest 30 tc to z waga nie jest tak zle. Po drugie wage dopiero zacznie teraz nabierac po 30 tc. Po trzecie z tego jak opisujesz ten szpital wypisalabym sie i poszla do swojej ginekolog niech posprawdza pprzadnie przeplywy oraz stan lozyska i gdy ona uzna ze naprawde jest cos nie tak niech da skierowanie do innego szpitala. Nie znam warszawskich szpitali ale jest tam na pewno kilka jeszcze innych dobrych.
    A jeszcze choc nie jestem lekarzem ale Czy jest tam lekarz ginekolog poloznik ktory zajmuje sie cukrzyca ciezarnych? Bo ja bym wolala jednak sie skonsultowac co do dawki insuliny bo skoki cukru tez nie sa za dobre.
    A co do mierzenia dziecka to zbyt czeste pomiary tez duzo nie wnosza bo dzieci rosna skokowo. Najlepsze sa pomiary tak co 2 tygodnie.
    A co rezydentka mowila o przeplywach oraz o stanie lozyska?
    Wspieram b.mocno i pisz jak tylko chcesz tutaj staramy sie b.wspierac.
    Bedzie dobrze ja w to wierze :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 13:34

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis mialam usg i niestety nie wypadlo ono pomyslnie. A myslalam ze jest ok jak wyszlam, bo lekarz mi powiedzial ze dobre przeplywy i poziom wod. Dziecko od usg poniedzialkowego troche podroslo, bo np bpd z 72,5 wskoczylo na 74,5, z ac z 240 na 250, z fl 52,5 na 54,5. Waga z dnia dzisiejszego 1278 g. Przyjeli termin z usg prenatalnego pierwszego, ze jestem w 30 tc i 6 dniu, a nie z om ze jestem dzis w 29 tc i 6 dniu, choc wczoraj mowili ze jestem pewnie gdzies na pograniczu. Powiedzieli ze to 2centyl nie wiem jak, jak jeszcze niedawno byl 10ty, a dziecko cos tam uroslo. Na moje slowa ze ale przeplywy sa ok i wody, to mi lekarka rezydentka powiedziala ze przeplywy wcale nie sa takie ok. Jutro moja lekarka zadzwoni do nich to moze sie dowie. Czy sa zle srednie, czy mieszcza sie w normie. Czemu tamten lekarz mi powiedzial ze sa dobre? To jakies niepowazne. Jutro poprosze o konsultacje i zapoznanie mnie z wynikami z usg. Traktuja czlowieka jak w prlu. Ta rezydentke to zlapalam na korytarzu i zaczela w bardzo niefajny sposob ze mna rozmawiac, jakby zla ze smiem pytac. Powiedziala ze nie wyjde juz do konca porodu. Rozmawialam tez z dziewczyna ktora cukry miala takie jak ja a insuliny nie dostala. Jakis cyrk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 17:13

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to juz noe wiem, co tu robic, jesli przeplywy sa zle. Czy sa zle? Strasznie mnie denerwuje takie podejscie do pacjenta.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bylo pierwszy raz dzisiaj jak ktos mi powiedzial ze przeplywy nie sa najlepsze. Mialam tu dwa badania przeplywow ale robione przez mlode lekarki tutaj. Oprocz tego ten lekarz ktory robil mi w zeszly poniedzialek usg 3 trymestru nic mi nie powiedzial ze zle przeplywy, tylko ze jest 10 precentyl. Moge wkleic zdjecie z tej czesci opisu, moze ktos sie zna. Moja lekarka chyba nie ma az takiego doswiadczenia. Nic mi na te przeplywy nie powiedziala.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/231b22ec0f55.jpg

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialam ze u 1 kolezanki przeplywy byly poza skala, a byly dobre.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamto usg poniedzialkowe bylo robione w istocie w 29 tc i 5 dniu, tylko u lekarza ktory kiedys mnie „przeszacowal”.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f69b7c07468c.jpg

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella przedziwne to jest :(
    Przepraszam ale nawet gdybys byla w 30 tc to waga wcale nie jest taka zla. Wazne jest ze dziecko rosnie. Do tego jako pacjentke powinni Cie informowac co i jak masz do tego prawo.
    A jak to wyglada z pomiarami dziecka na ktory tydzien one wskazuja?
    Pamietaj ze roznica w odchyleniu jest w normie do 2 tygodni i tu nie mowi sie o hipotrofii. Dopiero powyzej 2 tyg.mozna zaczac przypuszczac, ze moze choc nie musi to byc hipotrofia.
    Co do centyli nikt mi nigdy nie mowil w ktorym moje dziecko jest centylu ( sa rozne przeliczenia centyli i moze dlatego jeden mowi tak drugi tak) moj lekarz prowadzacy oraz profesor ktory zajmuje sie hipotrofia a takze w szpitalu mowili mi o ile tygodni dziecko odstaje od terminu OM. Aaa i u mnie na poczatku dzieci byly wieksze o tydzien tak do ok 15 tc potem zaczely powoli zwalniac z przyrostem.
    A co do przeplywow skoro lekarz ktory robil USG gdyby byly niedobre powiedzialby Ci i chyba bym Jego posluchala.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie jutro poprosze ich o konsultacje w sprawie tego usg. Nie wiem wlasnie ktorym tc odpowiadaja to moglabym sie dowiedziec gdyby mi udostepnili wglad do dzisiejszego usg.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ