X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to usg u tamtego lekarza ktore robil mi w poniedzialek niestety nie zawiera takich informacji.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella nie znam sie na przeplywach mi lekarka inne oznaczenia podawala bo mialam mierzone na kazdej wizycie. Mysle ze skoro bylas wtedyna 3 badaniach prenatalnych to bylas u lekarza z certyfikatem a skoro tak to on zna sie na tym co robi. Mysle ze gdyby zobaczyl ze przeplywy sa zle to by powiedzial Ci oraz wpisal to tez do skierowania do szpitala.
    Powiem Ci ze moje dzieci ok 29tc nie pamietam teraz dokladnie ktory dzien wazyly po niecaly kg.i wiedzialam ze to hipotrofia ale wg lekarzy najwazniejsze bylo to to iz dzieci rosly powolutku ale rosly.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacze, czy mi jutro udostepnia opis tego badania, bo mam prawo je miec do wgladu. Chce zrobic zdjecie tym przeplywom i wynikom i skonsultowac u kogos innego.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella ale oni Cię tam męczą. Przepływy mogą się zepsuć z dnia ma dzień. Ale ja też miałam sytuację że lekarka wpisała zły przeplyw o straszyla a potem dwóch innych oglądało i mówili że ten wynik jest dobry. Ważne że malenstwo rośnie. Tylko.dziwie się że oni Cię tam trzymają bo przecież dziewczyny były w domu tylko na kontrolę jeździły. Ja mam zawsze podawany centyl przy pomiarach.Wg mojej tabelki w 30 tyg 1kg dziecko jest na 10 c. Chyba że jakiś jeden parametr jest bardzo zanizony.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie wiem czy jakis jest zanizony, az tak bardzo.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myslalam ze dziecko jest na 10 centylu, a jesli na nizszym to na pewno nie na drugim.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem specjalistką dziewczyny może bardziej pomogą. Ale mam koleżankę ktorej mala miała cały czas super wagę ale brzuszek był za mały i liczona była jako hipotrfik.Bo tak waga jest całkiem ładna.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5967c0e22110.jpg

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionku wg tej tabelki Maluszek Misiabelli jest powyzej 10 centyla zatem.waga nie jest taka zla.
    Tez sie dziwie Misiabella ze Cie trzymaja w szpitalu i jeszcze tak traktuja :(
    A co do hipotrofii to juz pisalam ze pomiary musza odstawac wiecej niz 2 tyg.do tylu i to nie w jednym pomiarze tylko w kilku oraz w odstepie czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 18:56

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo że tabelka to tylko tabelka.Ale mi zawsze lekarz podaję wagę plus centyl jest praktycznie idealnie z tą tabelką.Wiec Misia ostro ich tam niech tłumacza co nie gra bo widzę że już psychicznie siadasz.

    Misiabella, inessa lubią tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz znalazl jakas inna tabelke, gdzie te normy sa jeszcze bardziej zawyzone i wg tamtej nie bylby w 10 centylu, wiec tabelka tabelce nie rowna. Ale fakt, ze chce poznac, czy cos odstaje od reszty itd. I co to, bo jakos te 3 wymiary ktore na glos uslyszalam, chyba nie sa jakies zatrwazajace.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.med.upenn.edu/fetus/

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakis taki kalkulator ktos kiedys podawal. Wg niego glowa wyglada na 30,35 tc, czyli bpd, fl na prawie 29 (28,81) i ac tez prawie na 29 tc (28,98)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 21:33

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli chyba kurde nie jest tak tragicznie. Chyba ze zle to interpretuje.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Moj maz znalazl jakas inna tabelke, gdzie te normy sa jeszcze bardziej zawyzone i wg tamtej nie bylby w 10 centylu, wiec tabelka tabelce nie rowna. Ale fakt, ze chce poznac, czy cos odstaje od reszty itd. I co to, bo jakos te 3 wymiary ktore na glos uslyszalam, chyba nie sa jakies zatrwazajace.
    No ja się z tą tabelka sprawdzam co wizytę a że mam równo 50c to widzę że jest ok. Więc mam nadzieję, że ta moja będzie dobra i Twoja dzidzia będzie na 10c.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy mam paranoje ale mam wrazenie ze mnie oni normalnie za wszelka cene chca tu zatrzymac.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Ja nie wiem czy mam paranoje ale mam wrazenie ze mnie oni normalnie za wszelka cene chca tu zatrzymac.
    To dziwne, zazwyczaj wywalają jak najszybciej. ;) poza tym wymiary mogą się od siebie różnic o ok 2tyg ;) Zobacz co Ci jutro powiedzą. Może warto się jednak wypisać?

    Misiabella lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma tu tlumow, co jakis czas sa wolne lozka. A szpital tez czerpie za moj pobyt ;) Serio to nie wiem, jak jest, ale w jakis sposob budza moj niepokoj, bo to co mi przekazuja jest troche rozbiezne z tym co przeczytalam od Was. Mieli czekac 2 tygodnie by wystawic diagnoze, a dzis stwierdzili ze postawia ja po tygodniu. Z tymi przeplywami na usg lekarz mowil ze ok od nich- moze nie chcial mnie dolowac, ale troche dziwna postawa, bo ja mam prawo wiedziec. A ekipa ordynatorki powiedxiala ze przeplywy nie takie dobre, co dokladnie nie wiem co ma oznaczac. Jesli udziela mi wystarczajacych informacji, pozwola zrobic zdjecie dokumentacji, wszystko stanie sie dla mnie bardziej wiarygodne, bo na razie jakos im nie ufam.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 20 lutego 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm też za bardzo nie znam się na przepływach, ale był to główny problem w mojej ciąży. Później były już fatalne. Mimo wszystko na 10 'specjalistów' tylko 5 lekarzy stwierdziło, że są nieprawidłowe. Byłam załamana poziomem ich wiedzy. U Nas przepływy wynosiły ok.2, później już nawet powyżej dwóch. Mój lekarz mówił, że są prawie dwukrotnie przekroczone. Odnosiło się to do pępowiny, bo w główce na yły całkiem okej chociaż pozniej juz wszystko się pogorszyło i był przepływ wsteczny i małej groziła zamartwica wewnątrzmaciczna.

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 lutego 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego, ja chce wiedziec, jak bardzo sa nieprawidlowe, a nie informowana ze nie sa najlepsze. Wiesz lekarzktory mi je robil w szpitalu powiedzial ze sa dobre, na oddziale rezydentka po rozmowie z ordynatorka ze nienajlepsze. Wolalabym zeby kazdy lekarz mowil mi prawde. I chce znac szczegoly.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ