X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia z małą wszystko dobrze. 26 mamy wizytę u pediatry to zobaczymy jak rośnie. Ładnie je a ja mam co raz więcej pokarmu ale jeszcze karmię mieszanie. :)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj w nocy szukalam informacji, na temat przeplywow, dotarlam do informacji co oznacza przeplyw w tetnicy mozgowej rowny 1, ze jest to wartosc graniczna, ponizej ktorej moze wystapic niedlotlenie. Nie przychodzi ono od razu ale po jakims czasie, bo dziecko „broni” sie przed tym. Wspolczynnik mozgowo-pepowinowy ponizej 1,08 rowniez okresla juz nieprawidlowosc, u mnie wyliiczylam go sobie na 1,2. Bo to jest stosunek przeplywu w tetnicy srodkowej mozgu do tetnicy pępkowej. No i dzis bylam na badaniu przeplywow. Nie badal mnie ich guru Garwolinski tylko mloda lekarka i to kolezanka mojej prywatnej pani doktor ktora pracowala kiedys w tym szpitalu. Powiedziala, ze zaszla pomylka i wpisano zly parametr nie ten co trzeba i nie bylo zadnego zlego przeplywu. Powiem wam ze pomyslalam ze chce mnie uspokoic i mnie oklamuje. Dzis podobno mialam idealne przeplywy. Tetnica srodkowa mozgu: 1,91, pepokowa 0,78. To uslyszalam od niej. Musze poprosic o wglad do badania. Naprawde nabawie sie paranoi w tym szpitalu.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcialabym zeby mnie nikt oszukiwal ani w jedna ani w druga strone, bo tylko przy pelni informacji podejme najtrafniejsza decyzje. Ale powiedziala mi ze nie mam szans na wyjscie, bo to niemozliwe zeby maly wskoczyl z 2 centyla na 10ty. A ze mna na korytarzu siedziala dziewczyna ktorej synek wskoczyl z 1 na 15sty. Tylko ze siedzi juz do konca bo zostalo 2 tygodnie a blizna sie jej rozchodzi.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo mi sie tez porozmawiac z moja znajoma z innego szpitala. Powiedziala zebym posiedziala dwa tygodnie, choc najbezpieczniej byloby do 34 tc i ona mi zalatwi monitorowanie ambulatoryjne, tylko w szpitalu o 2 stopniu referencyjnosci. I to jest takie moje ryzyko, ktore musze wziasc na siebie. Bo gdyby bylo cos jednak nie tak, to bardziej wyspecjalizowany szpital to szpital Orlowskiego. Oni w tym szpitalu nie wypuszczaja nikogo z hipotrofia bez wzgledu na przeplywy, ktg itd. Po prostu zwiekszyli na maxa srodki ostroznosci i moze to im sie chwali z jednej strony, a z drugiej dla osob z taka sytuacja jak moja, mnie napawa stresem, plus nie tak latwo mi sie tu odzywiac tak super jak moge w domu. No i z czegos musimy utrzymac dzieci a jak moj maz straci kontakty, pozawala projekty, lub bedzie placil finansowe kary, to ciezko bedzie sie poddzwignac. No i nie mowiac o gigantycznym stresie jaki nas przytloczy kiedy powinnismy sie cieszyc z powitania nowego czlonka rodziny. Kiedys moj maz nie chcial sie zgodzic na 2 dziecko i mowil ze nie mamy nikogo do pomocy i nie mozemy ryzykowac utrata stabilizacji, a ja mu mowilam ze co ma sie stac. Pojde na porod nie bedzie mnie kilka dni i jakos damy rade. Nawet jakbym temrafila na tydzien do szpitala to jakos damy rade. A teraz taka sytuacja...Na szczescie maz nie mowi, a widzisz, czy cos w tym stylu, tylko ze trzeba dbac o malucha z brzucha, wiem ze nie zaluje ale jest przytloczony tym co sie wydarzylo i jak zle sie potoczylo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 11:46

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella będzie dobrze. Masz naprawdę ciężka sytuację bo jednak dziecko czeka w domu mąż ma pracę ale dacie radę. A wazyli mała? Trzymam kciuki i wiem że dacie radę. A za chwilę, będziecie szczęśliwa czteroosobową rodziną.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bedzie maly :) Nie wazyli dzis, tylko przeplywy. Zreszta ta mloda lekarka mowila ze ma mniej lekka rekę i z pod jej reki nikt z hipotrofia nie znalazl sie nagle wyzej na siatkach centylowych ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 18:59

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No.to.3 chłop w rodzinie. Ogólnie zazdroszczę synka bo u nas same kobietki w rodzinie.Cieszę, się niesamowicie z mojej córeczki w brzuszku ale myśl, że mój synek miałby dobre pól.roku zawsze jest ciężka. Ale przyrasta czy stoi w miejscu? Bo ważne że rośnie swoim trybem ale rośnie.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, jak mierzyli malego od usg w poniedzialek do usg w kolejny to wyszlo jakies 100 g do przodu, co prawda niecale, ale dopiero po dwoch tygodniach moze bedzie mozna cos odnotowac, ze wzgledu na blad pomiaru.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 lutego 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Nalia z małą wszystko dobrze. 26 mamy wizytę u pediatry to zobaczymy jak rośnie. Ładnie je a ja mam co raz więcej pokarmu ale jeszcze karmię mieszanie. :)
    Też na początku karmiłam mieszanie, a potem laktacja się rozkrecila ładnie. Po cc trochę trudniej z tym, ale będzie dobrze. :) Poza tym to duża wygoda karmić piersią. ;)

    Misiabella, Ania0306 lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 lutego 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Też na początku karmiłam mieszanie, a potem laktacja się rozkrecila ładnie. Po cc trochę trudniej z tym, ale będzie dobrze. :) Poza tym to duża wygoda karmić piersią. ;)
    Nalia czasem mi się udaje podczas jednego karmienia wykramić małą tylko piersią. Więcej pije mojego mleka. Czasem dopije trochę mieszanego po karmieniu. Widzę dużą różnicę wtedy jak odciągam pokarm. Nie tak dawno cieszyłam się nawet z 10ml. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 09:03

    inessa, Nalia lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 23 lutego 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja ciagle musze odciągać... Juz produkuje tyle, ze wlasciwie by wystarczylo,ale Mala nie ssie piersi efektywnie. Nie wiem co robic bo nie wyrobie z tym laktatorem dlugo.

    Wczoraj bylismy u lekarza i jest juz 2460gr :-) Szybko idzie w gore, pani dr az sie zdziwila.

    Misiabella, rozumiem Twoje troski w 100%. My tez nie mamy tu nikogo do pomocy i problemem jest glupie wyjscie do lekarza. Ale na te chwile najważniejsze jest zdrowie Maleństwa... Wszystko jakoś sie ułoży, musisz w to uwierzyć wtedy łatwiej bedzie przetrwac ten czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 14:51

    Ania0306, inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 lutego 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziewczyny, a ja ciagle musze odciągać... Juz produkuje tyle, ze wlasciwie by wystarczylo,ale Mala nie ssie piersi efektywnie. Nie wiem co robic bo nie wyrobie z tym laktatorem dlugo.

    Wczoraj bylismy u lekarza i jest juz 2460gr :-) Szybko idzie w gore, pani dr az sie zdziwila.

    Misiabella, rozumiem Twoje troski w 100%. My tez nie mamy tu nikogo do pomocy i problemem jest glupie wyjscie do lekarza. Ale na te chwile najważniejsze jest zdrowie Maleństwa... Wszystko jakoś sie ułoży, musisz w to uwierzyć wtedy łatwiej bedzie przetrwac ten czas.
    Migotko super, że córeczka już ładnie przybiera na wadze. :)

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 lutego 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie sklaniam obecnie ku wyjsciu za dwa tygodnie, zobacze jak przeplywy, czy bedzie dziecko rosnac. Jesli znajoma mi zalatwi to leczenie ambulatoryjne, to nie bede tu siedziec, z wyzej wymienionych wzgledow. Uwazam ze powinni mnie na ten czas w ogole nie klasc, a bardziej wlasnie tak w ostatnim miesiacu. Podawali mi insuline na cukry na czczo miedzy 91-95, a dali igle za dluga i moglam sobie wstrzykiwac domiesniowo, bo czulam bol, a z tluszczem u mnie krucho ;) Wczoraj polozna dlugo mi szukala tluszczu i zrobila mi prawie w posladek i insulina zadzialala bo mialam 85. Czytalam ze osoby szczuple powinny stosowac igly 4mm ewentualnie 5mm i to sa oficjalne zalecenia. Ja dostalam igle 8 mm, wole nie myslec jesli fundowalam dziecku z hipotrofia dodatkowo niedocukrzenie, ktore jest gorsze niz przecukrzenie. Trzymaja sie sztywno jakis procedur a nie umieja zadbac o jakosc i bezpieczenstwo. Chyba wole rodzic w szpitalu o 2 stopniu referencyjnosci ale z plecami w postaci znajomej niz zdac sie na nich. Mimo ze to osrodek wyspecjalizowany w ratowaniu skrajnych wczesniakow. Jesli w ciagu dwoch tygodni dziecko bedzie roslo w swoim tempie ale bedzie sie lapalo na internetowe tabelki centylowe a brzuszka nie bedzie mialo mlodszego niz 2 tygodnie, plus przeplywy beda dobre to wyjde stad. Nie moge zostac w miejscu gdzie nie do konca ufam lekarzom i podejmowanych przez nich krokom.

    Ania0306, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 lutego 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zapisali mi tez profilaktycznie clexane.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 lutego 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella dobrze myślisz. Zrób tak jak piszesz, popieram :)

    Misiabella, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 lutego 2019, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, to jest 300gr w tydzien, tak bardzo sie ciesze! :-) Mam pelno skierowan do specjalistow i na badania zeby sprawdzic czy ta hipotrofia nie zaszkodzila Malej.

    Misiabella, fakt... dziwny to podejscie lekarzy. U mnie nie patrzyli zupelnie na tabelki. Hipotrofia zostala stwierdzona i badali jedynie przeplywy i czy Mala rosnie. Ważne bylo tez czy czuje jej ruchy.

    Ania0306, Misiabella, inessa lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam dzis fajny schemat postepowania przy podejrzeniu hipotrofii i dwa naprawde rzetelne, bo naukowe artykuly, na ten temat. https://journals.viamedica.pl/ginekologia_perinatologia_prakt/article/download/49135/36601. Nie umiem wkleic aktywnego linka, ale jak ktos jeszcze bedzie sie zmagal z hipotrofia to polecam. Wiem czemu siedze teraz w szpitalu zamiast byc monitorowania z zewnatrz. W jednym z usg ocenili malutkiego na 2 centyl, a gdyby byl na 3 cim, to juz dawalo by mu to szanse na rozpatrywanie tego w kategoriach sga, czyli mniejszego genetycznie dziecka. Jest tam tez napisane ze pojedynczy pomiar nie ma wartosci diagnostycznej, tylko taki wykonany po 2-3 tyg. Oni ignoruja tu jednak ze ja przyszlam tu z usg z 10,5 precentylem. Przeliczyli to na ich 6sty, a po kilku dniach wykonali usg i juz byl na 2gim. Nie powinno to byc brane pod uwage w tak krotkim odstepie czasu. Dlatego mnie nie beda chcieli wypuscic. Jedyna moja nadzieja ze maly urosnie i dotrze do tego ich 6 centyla. I wtedy jeslli przeplywy, wody, ktg bedzie w porzadku bede mogla dokonac takiego posuniecia, o jakim mowilam.

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.wple.net/plek/numery_2015/numer-7-2015/376-382.pdf

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella, to widocznie nie wszędzie tak postępują... Moja Mala byla ponizej 3 centyla i mnie nie zamknęli. Dopiero jak przeplywy wyszly 2 razy zle i oslably ruchy. Ale lepiej byc ostroznym. Hipotrofia potrafi byc podstepna.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 lutego 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oni sa bardzo ostrozni, na tyle ostrozni ze wpisuja do swoich „kalkulatorkow” nie skonczone tygodnie a rozpoczete ;) takze usg zrobione w 31 tc i ktoryms dniu to dla nich usg w 32 tc. Ale tak jak mowisz, moze byc roznie, dlatego nie wypuszcza mnie i nie wezma na siebie odpowiedzialnosci, chyba ze sama to zrobie. Ja siebie sprawdzalam wg skonczonych tc to maly byl powyzej 5 centyla, nie jestem w stanie okreslic dokladnie, moze i na 10tym lub ciut wyzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 21:30

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ