X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella u mnie w miare ok czekam na koniec tygodnia hyhyhy bo moge w sobote/niedziele pierwszy raz zatestowac :) nie licze na wiele ale moze zdarzy sie nam jeszcze Cud. A tak czekamy na wiosne aby spedzac wiecej czasu na swiezym powiwtrzu z dziecmi. Glowe zajmuje remontem domu ktory na wiosne chcemy zaczac. No i jak kazda mama glowa zajeta troskami o dzieci :)
    A dzieci ogolnie zdrowe i oby tak bylo dalej bo w styczniu cala rodzina bylismy chorzy. A tak to dzieci maja alergie i musimy tez uwazac na jedzenie bo nie wszystko moga jesc. Janeczka ma duze AZS walczymy i ostatnio ze skora jest lepiej. Do tego u obojga caly czas ze wzgledu na hipotrofie obserwujemy wzrost i wage choc wage juz mniej ale wzrost mamy tak do 3/4 r.z. obserwowac. Gabrys ladnie rosnie gorzej Janeczka choc ostatnie miesiace troszke urosla.
    A tak niezle razem lobuzują hihi ganiaja sie po calym domu, uwielbiaja pilke, auta :) Janka tez woli auta niz lalki choc ostatnio polubila wozek dla lalek :)
    Uwielbiaja byc przytulani i sami przytulaja :) lubia ksiazki. Zapisalismy Gabryska do przedszkola ale marne szanse ze Go przyjma bo ja jestem w domu, nie pracuje a tworza tylko jedna grupe no ale moze jednak sie uda.
    Oj jak zwykle rozpisalam sie przepraszam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 21:26

    Misiabella, Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze, ze rozpisalas sie, milo przeczytac ze wszystko u Was dobrze, no i zyczę Ci z calego serca jeszcze jednego Cudu. Moj czteroletni synek to tez alergik, ale nie manifestuje sie to mu na skorze. Ja tez jestem alergikiem i jako dziecko mialam stwierdzona atopię. Co iles lat mam taki atak azs, przed ciaza tez mialam. A wczesniej to chyba przed dziesiecioma laty. Podobno jak ktos ma alergie skorna to ma szanse nie miec problemow z ukladem oddechowym, w sensie alergii ktora manifestuje się chorobami ukladu oddechowego, co bardziej meczy mojego synka. Ostatnio zanim wyladowalam w szpitalu zaczelam z nim chodzic na biorezonans, takie czary mary, ale polecaly mi to osoby ktotym ufam i postanowilam sprobowac.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella ja mam duza alergie i wziewna i skorna i jestem astmatykiem :( Gabrys ma azs ale slaby i ma astme wysilkowa a Jancia ma b.duzy AZS. Nam dermatolog ostatnio powiedzial ze jak ma sie AZS w dziecinstwie to on nie mija ale raz on slabnie a raz wraca czesto ze zdwojona sila.
    A w biorezonans to ja nie wierze bo sama sprobowalam tego ( mama mojego przedszkolaka - jestem przedszkolanka- zreszta lekarz miala to u siebie w gabinecie wiec uznalam ze sprobowac mozna gdy mi to zaproponowala i nic mi nie pomoglo. No ale moze akurat na mnie nie zadzialalo a innym moze pomoc.
    Dziekuje za cieple slowa <3
    Zdrowka dla synka zycze <3

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mysle, ze to moze nie pomoc, ale medycyna konwencjonalna tez nie ma jakiejs recepty na nas, wiec sprobuje.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 lutego 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj przeplywy znow dobre :) Pani udowodnila mi tez, ze ten przeplyw, ktory mi ocenili jako wątpliwy, byl pomylka, i to tak zebym uwierzyla i nie miala watpliwosci. Pokazala mi wydruk z usg i ten przeplyw tetnicy srodkowej mozgu nie wynosil 1, tylko 1,71, jestem jej wdzieczna ze moglam sama to sprawdzic wlasnymi oczami, a nie tylko na slowo :) Takze ze w koncu moglam uwierzyc ze nikt mnie w trabe niz zrobil i pod tym katem jest dobrze przynajmniej na teraz. Pomiarow mi nie robili. Tylko mnie zmartwili ze usg w czwartek kiedy bede w 32 tc i 1 dniu okreslili jako usg 33/34 tygodnia ciazy. No gdyby wpisali 32/33 to nie przyczepilabym sie, ale dla mnie to jakas przesada juz.

    Ania0306, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella super, że przepływy dobre :)
    Z tymi tygodniami to faktycznie coś nie tak Ci liczą. Może zwróć im uwagę? Nawet ten tydzień różnicy ma znaczenie.

    My już po wizycie patronażowej. Mała ma już 3240g :) . W samą porę miałyśmy dziś wizytę bo od rana Julka robi kupki z pasemkami krwi. Dostałyśmy skierowanie do poradni neonatologicznej i mamy termin na czwartek. Za miesiąc mamy szczepienie.

    inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu polubilam za piekna wage :)
    A kupka moze byc od napinania brzuszka lub od skazy bialkowej niestety. Moj synek tak co jakis czas ma a On to od alergii ma i problemow z jelitkami ( niestety ma problem po mnie odziedziczony bo jux wiemy ze nietoleruje maki pszennej).
    Oby u Was byl to jednorazowy incydent.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella super ze przeplywy ok a co.do pomiarow to tez zwrovilabym im uwage choc jestem z tych cichych osob ze tak powiem ale u Ciebie to wychpdzi ze oni 2 tyg.do przodu biora pomiary czyli nie dziwne ze im wychodzi tak niska waga.
    Przepraszam nie lubie krytykowac lekarzy ale u Ciebie to juz przesada :( rozumiem ze lepiej dmuchac na zimne ale to juz nie dmuchanie jest.
    Wazne ze Maluch zdrowy :)

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa ja jedno co wykluczam to zatwardzenia bo robi kupki rzadkie to znaczy normalne ale rzadsze niż jak była na samym mleku modyfikowanym. Możliwe, że od skazy białkowej. Brzuszka raczej nie napina ale zauważyłam od kilku dni, że ma koło odbytu takie coś jakby hemoroid taki malutki (?). Pediatra powiedziała, że dzieci nie mają hemoroidów. No ale ona coś tam ma, nie miała tego. Trochę się wkurzyłam bo nawet mi słowem nie powiedziała od czego te pasemka krwi.  Tylko, że na wszystkie pytania mi odpowie neonatolog. Ja rozumiem, że ona na 100 procent nie zna przyczyny ale chociaż kilka powodów mogła podać. Ja na internecie coś czytałam, że często tak jest przy alergiach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 14:44

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 lutego 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dlatego jak mi zrobia usg z pomiarami to chce to odniesc do skonczonych tygodni ciazy lub ewentualnie przelomu 32/33. Rozmowa byla i nie doszlismy do konsensusu, ciezko z nimi gadac, wymiguja sie, daja pokretne wypowiedzi, ale to ale tamto. No ewidetnie odnosza sie do rozpoczetych tygodni, a nie skonczonych.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 lutego 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przeplywy beda dobre nadal, dziecko podrosnie mimo ze nadal nie bedzie na wysokim centylu to sie wypisze w nastepny piatek na wlasne żądanie. Mamy teraz kryzysowa sytacje w domu, synek chory, moze jeszcze nie tragicznie ale nie chcemy by szedl do przedszkola jak panuje grypa, a tesciowa musi jechac, ciocia miala przyjechac na czwartek i piatek ale juz zadzwonila ze nie moze. Boimy sie ze meza wypieprza z pracy, on ma swoja dzialalnosc ale przychodzi jak na etat, przez to ze jestem tu gdzie jestem, ma obsuwe z rzeczami ktore robil w domu po pracy, tesc tez niedomagajacy dlatego tesciowa musi wracac. Najzwyczajniej w swiecie sie boimy tego co to moze wszystko spowodowac, z drugiej strony nie chcemy ryzykowac zyciem malucha z brzucha. No jest nieciekawie. Samo siedzenie w szpitalu nie byloby problemem, gdyby nie to ze jest taka sytuacja a nie inna. Boimy sie poslac starszaka do przedszkola, bo jak bedzie porzadnie chory to nikt nie bedzie chcial z nim siedziec i maz bedzie musial z nim zostac w domu, co moze grozic katastrofa. Sami tez boimy sie zostawic pod opieka ludzi ktorzy moga niewlasciwie ocenic jego stan, bo go nie znaja tak jak my. Dlatego to wszystko jest takie skomplikowane, a nie chodzi o to, ze mi sie nie chce siedziec w szpitalu i miec wszystko pod kontrola. Jesli bedzie jednak tak ze ryzyko bedzie zminimalizowane, chce wyjsc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 17:20

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak tam zyjecie?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 lutego 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mialam dzis niedocukrzenie na czczo, cukier 55, coraz bardziej to skomplikowane...Jutro lub pojutrze czeka mnie usg. Mowili ze ten sam lekarz powinien robic pomiary, teraz rozwazaja ze ktos inny mi zrobi po tych dwoch tygodniach...Ogolnie boje sie tego co ma byc, wszystkiego juz.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella ja mysle tak jak juz pisalam ze masz za duza dawke insuliny :(
    Ja mialam i po ciazy tez czasem mam niedocukrzenia :( ale jak za duze przerwy w jedzeniu mam. A Ty nie boj sie tylko ciesz sie ze Maluch zdrowy :) a urosnac to urosnie spokojnie.
    Wazne ze inne paramwtry sa dobre.
    Ja bym w tym.szpitalu ze stresu padla :(
    Stres rozumiem i tule mocno <3

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 lutego 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie u neonatologa. I te kupki z krwią mogą być z kilku powodów. Najmniej prawdopodobny to nieobór witaminy k. A te bardziej prawdopodobne to uczulenie na mm i musimy zmienić na hipoalergiczne ale to tak bardziej profilaktycznie i druga przyczyna to mała ma jednak tego hemoroida i on na pewno krwawi to nawet sama zauważyłam, że jak mała kończy kupkę to z tego hemoroida wypływa trochę krwi ale nie przy każdej kupce. W połowie kwietnia mamy się zgłosić na kolejną wizytę :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Inessko za wsparcie :-*

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a nie wyslala Cie do gastroenterologa aby obejrzal tego ewentualnego hemoroida? Bo jezeli to hemoroid to dobrze by bylo cos juz zaradzic po co Malutka ma sie meczyc?
    Buziaczki dla Was <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella i jak jestes po USG?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 lutego 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moze to sobie wymodlilam, moze stal sie cud, ale dzis po usg, i to zrobiony reka Pani od niedomierzania wyszlo ze maly wazy 1980g! Jak zaczelam pytac o poszczegolne wymiary i moje nadzieje rosly wraz z kazda uslyszana wartoscia, bpd=81, ac=292, fl=58 lub 60siat. Nie wiem do jakiego terminu oni to dopasowuja, ale jestem w 32 tc i 1 dniu :) chociaz boje sie ze beda chcieli trzymac mnie na cukrzyce ciazowa bo mi ketony w moczu wyszly przez ta ich insuline.

    Ania0306, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 lutego 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa nic nie mówiła, przepisała tylko maść ale kontrola za dwa miesiące to może jeśli będzie gorzej to da skierowanie.

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ