X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia próbowałam porównać z moimi ale oczywiście Francuzi musza pozamieniać wszystkie te literki- jak ze wszystkim - i nie mogę dojść do ładu. Widzę że Twój wazy 204 gramy, moja w 21tc miała 236g.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu w całosciowym badaniu wychodzi,ze Maluszek jest 2 tygodnie i 2/3 dni do tyłu czyli nie jest tak źle bo wogolnym badaniu pomiar dziecka wychodzi na 17 tc i 6 dzien a wg wagi 17 tc i 4 dz.
    Najkrotsza wychodzi kosc ramienna ale przeciez teraz dopiero na tym etapie Maluch zaczyna najwiecej rosnac bo wczesniej kształtowały sie narzady wewnetrzne a teraz one sie doskonala.
    Wage zanizaja słabsze parametry nozek i brzuszka a trzeba pamietac, ze USG nie jest bardzo dokładne i wystarczy,ze dziecko inaczej sie ustawi i juz sie zmieniaja.

    Ja bym jednak skonsultowała sie jeszcze z jakims innym specjalista i certyfikowanym do tego.
    Moja ginekolog nas wysłała do profesora zajmujacego sie problemami wieku płodowego zwłaszcza hipotrofii i jestem Jej za to bardzo wdzieczna bo mielismy i rozne opinie i pomoc odrazu.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie nie wiem z kim sie konsultować. To już czwarty lekarz. Moja prowadząca jest tu najwieksza optymistką ale ona nie ma super sprzetu i certyfikatu. Byłam u niej wczoraj i powiedziała że oczywiście dysproporcje są ale wazne że się nie pogłębiają. Że ona póki co by nie panikowała tylko obserwowała malucha. Więc mnie uspokoiła. No ale potem byłam u lekarza który jest dobry. Ma super sprzęt i certyfikat. Oczywiście powiedział że narazie nic stwierdzić nie można ale zalecił diagnostykę w celu sprawdzenia wad rozwoju głównie tej achondroplazji czyli karłowatosci... powiedział że póki co żadne inne cechy charakterystyczne dla tej choroby nie występują co jest pocieszające. Po czym dodał że to że ich nie ma nie znaczy ze się nie pojawią w późniejszym etapie ciąży. Na moje pytanie czy myśli ze maluch moze jeszcze nadrobić powiedział że raczej nie... jak zapytałam czy myśli ze taka może być jego uroda ze względu na to że u mnie w rodzinie wszyscy sa niscy (ja mam 154cm wzrostu, a starsza siostra np 148cm wzrostu) to powiedział że ogólnie tak ale w tym wypadku raczej to jakaś wada rozwoju. Stwierdził tak ponieważ niektóre wymiary bie mieszczą sie w suwaku. Gdyby sie mieściły to można by tu stawiać na urodę. A tak to raczej nie. Już nie wiem ta w sziptalu napisała diagnozę wczesna hipotrofia asymetryczna. Ten mi wyjeżdża znowu z karlowatoscia... moja lekarka mówi że jeśli to wady szkieletowe rozwoju to amnio nic nam nie powie. Ręce mi opadają :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 12:22

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie nie powiedzieli. Tylko, ze mam do odbioru wyniki badañ histopatologicznych. Czytałam, ze dosyć często robią badania łożyska, gdy jest poród przedwczesny, bo traktują to jako patologię. Nie w kazdym szpitalu i czasami trzeba się samemu o to upominać. Dowiem się za 2 tygodnie.
    Podejrzewalismy kolki, ale już sama nie wiem. Ciężko to opisać co dzieje się jej popołudniami. Wtedy nie spała i płakała z drobnymi przerwami od 16 do 23. Na drugi dzień nie moje dziecko. Spokojna, śmieje się, gada. O ile dobrze rozumiem teraz mniej więcej powinna miec skok rozwojowy miedzy 17 a 19 tygodniem ( dla niej). Teraz ma prawie 19 tygodni. Moze to był jakiś kryzys. Od wczoraj zaczęła się ślinić. Waży 3800. Bedziemy zmieniac mleko na Bebilon Pepti bo najprawdopodobniej mamy alergie na białko mleka krowiego. Moze dlatego jest taka marudna? Lekarka powiedziała, ze jak bedziemy zmieniać to mozemy po recepte przyjsc na mleko. Zdziwiłam się, ze mozna dostac recepte na mleko. Super sprawa. W ogóle nasza lekarka jest genialna i widać, ze interesuje się Nikolą. Poza tym mielismy usg bioderek wyszło super. Wizyte u neonatologa i tez jest zadowolona. Zapomniałam spytać o rozszerzanie diety. A wizyta następna jak Nikola skończy 6 miesięcy. Pytałam pediatry i powiedziała, że najpierw zmiana mleka a pozniej za jakiś miesiąc kilka kropelek soku z jabłka itp.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu ale skoro u Ciebie w rodzinie wszyscy sa niscy to raczej na logike, ze dzieci tez za wysokie nie beda.
    Profesor ktory nas prowadxil mowil, ze wazne iz dziecko rosnie troche ale jednak rosnie do tego to co wczesniej pisalam, ze dziecko jak nie ma byc po kim wysokie to nie bedzie wielkie.
    Wazne aby bylo zdrowe a Ty i siostra przeciez mimo niskiego wzrostu jestescie zdrowe.
    Do tego odstepstwo w wymiarach do 2 tygodni miesci sie w normie a u Twojego Maluszka w ogolnym przeliczeniu to odstepstwo jest 2 tyg.i 2 dni wiec nie jest to zle przynajmniej tak mi lekarz tlumaczyl.
    Przy tej chorobie co lekarz Ci mowi juz na badaniacg poloekowych wuecej byloby widac. Mam kolezanke co ma synka z lamliwoscia kosci ale tym najmniejszym stopniem i juz od polowkowych badan bylo widac ze jest ta choroba. Dzis chlopiec oprocz chorob wieku dzieciecego a skonczy 5 lat rozwija sie prawidlowo a do tego jest b.inteligentny nauczyciele z przedszkola we wrzesniu przeniesli go do klasy 0 oczywiscie za zgoda mamy a mial wtedy 4 lata.
    Ja bym zaufala wynikom i poszla za 2 tyg.na USG zobaczyc jak Maluch rosnie a w miedzyczasie poszukala specjaliste od tej choroby aby On obejrzal dziecko.
    Podpytaj lekarke czy mozesz brac Medargin bo On jest dobry na przeplywy i przyrost dziecka ja i wiele dziewczyn go stosuje stisowalo przy hipotrofii i na prawde gdy dluzej sie go bierze fajnie dziala.
    Zaufac musisz jakiemus lekarzowi a najlepiej prowadzacemu od poczatku ciaze bo On widzi regularne przyrosty na USG a skonsultowac sie zawsze z kims mozesz.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia no czyli to moze byc skok a takze zmiana mleka no i powoli dziaselka przygotowuja sie do zabkow.
    Na bebilon pepti daja recepty gdy jest wskazanie i tylko cieszyc sie bo mleko jest drogie moja dwojka jest na tym mleku.
    Super tez ze macie dobra pediatre bo to b.wazne jest :)
    Nam przy synku polecali rozszerzac diete od 4 miesiaca bo zwykle ostatnio poleca sie od 6.

  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia moja w 21+3 ważyła 270g. Ja bym spróbowaĺa medarginu. Ja brałam 3 razy dziennie przed posiłkiem. Mała przybrała. Stosowałam tylko przez tydzień w szpitalu. Pozniej rozwiązali ciąże. Gdybym była teraz w ciąży na pewno bym brała, tak samo jak acard. U Nas podobno łożysko było brzydkie, grube, pofałdowane. Jedna lekarka zasugerowała zeby w przyszłości zbadać układ krzepnięcia. Nie znam się na tym, ale może wystarczyłyby zastrzyki, tabletki i byłoby wszystko w porządku. Strasznie się boję ewentualnej ciąźy w przyszłości.
    Inessa wlasnie wydaje mi sie, ze to drugi skok rozwojowy. I te wszystkie czynniki na siebie się nachodzą, brzuszkowe sprawy tez bo ten układ jest jeszcze niedojrzały tak jak byc powinnien i marudzenie gotowe. Mleko na recepte duzo Nam pomoze, bo ostatnio płacilismy 60zl za 400g nenatalu dla wczesniaków. Pozniej juz zamówiłam na gemini i 43zl zapłaciłam za sztuke. A tak to pare złoty bedziemy płacić. A mleko idzie jak woda. 3 dni i nie ma. Własnie myślałam, ze od lipca bedziemy rozszerzac (poczatek 6 miesiaca), a tu juz w czerwcu bedziemy powoli probowac. Super😀 tym bardziej, ze Nikola ma apetyt i lubi nowe smaki. Czasami dostaje bobotic to mlaska pieknie. Tylko żelazo jej nie podchodzi😂 pluje tym ciągle.

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa a mogę zapytać czemu rozwiązali ciąże ? Podejrzewam że miałaś cesarkę?
    Ja się jej cholernie boje, tzn.boje się komplikacji..ale przy takiej wadze nie będę miała wyjścia ;)
    Co to łożyska to moje tez jest niby grube i ma 8 cm.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 16 maja 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas przepływy były fatalne, mała była niedożywiona i groziło jej niedotlenienie. Urodziła się w 29+4 (wg prenatalnych 28+4). Waga z usg określali na 890g, urodziła się 880g. Tak miałam cesarke. Nie miałam czasu na zastanowienie. I to było dobre. Nic nie wiedziałam o cesarce. Przynajmniej nie obawialam się tych etapów, bo nic o niej nie wiedziałam. Zycie Nikoli było najwazniejsze. Lekarz powiedział, ze moze byc w stanie krytycznym. Ale ona walczyła od początku. I Wasze dzieciaczki też walczą. Widać to. 😊 bedziecie musiały troche przejsc na poczatku, ale gdy bedziecie mogły wziazc dzieciaczki do domu to radosc bedzie nie do opisania.
    Moje łożysko miaĺo 6-6,5cm. Ale nie chce Cię skłamać. Bo te wszystkie momenty pamiętam jak przez mgłę. Nie wierzyłam, ze to wszystko dzieje się na prawdę. A teraz mam największe szczescie obok, ktore rośnie ponad 1kg na miesiąc odkąd jest w domku 😀


    https://static.pokazywarka.pl/w/1/0/b06d6c6316362e3bbd5f3aaa36bc4c17_orig.jpg

    Migotka83, Evli, inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 16 maja 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili że jest wynik amnio.. wizyta u genetyka 27.05, kobieta przez telefon powiedziała żeby się martwić że patrzyła na wynik i jest ok.

    Evli, inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 16 maja 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa jaka już duża ta Twoja hipcia 😍

    Basia super że wyniki amio są ok :)

    Odnośnie wymiarów jeszcze, przeglądałam moje usg i na jednym zauważyłam że kość udowa była mierzona 3 razy i 3 razy wyszła inna długość - różnica 2mm co daje aż tydzień różnicy i z tych 3 pomiarów mam wpisaną średnia tych pomiarów ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zwariuje. Dzis 3 razy zmoczyłam bieliznę, zadzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać i okazało się że to wody :( wczoraj wyszłam dopiero że szpitala....

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dziewczyny ja zwariuje. Dzis 3 razy zmoczyłam bieliznę, zadzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać i okazało się że to wody :( wczoraj wyszłam dopiero że szpitala....

    Już masz za sobą 30 tydzień, świetnie sobie radzicie dziewczyny! Może niedługo już spojrzycie sobie w oczy! Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze !!!

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 17 maja 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Tydzień ciąży jest jak najbardziej na plus. Organy są lepiej rozwinięte niz np. w 23-24tc. Każdy lekarz nam to mówił, że mimo tak skrajnej wagi to Nikola super sobie radzi przez to, ze tak 'długo' była w brzuszku.
    Ja będąc na patologii 3 tygodnie pisałam z kuzynką, ze chciałabym zeby to wszystko sie skonczyło i że chciałabym zobaczyć małą. Na drugi dzien rozwiązali ciąże. I mimo, ze na początku byłam w szoku to cieszyłam się, ze ten koszmar ciążowy się skonczy. I mimo, ze wszyscy byli przerażeni, nikt mi nie pogratulował i każdy bał się do mnie zadzwonić zapytać o małą to ja wierzyłam. W ani jednej sekundzie nie pomyslałam, ze to inaczej moze sie zakonczyc.

    inessa, Evli, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wspieram calym sercem i wierze, ze bedzie wszystko dobrze <3

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to sobie leżę conajmniej przez tydzień ;)
    Powiem Wam że zastanawiam się czy te wody nie uciekają mi już od dawna..
    Wczoraj zrobili mi test. Pierwszy to był taki patyczek i wyszedł negatywny. Ale stwierdzili że sprawdzą jeszcze innym-wyglądał jak bobotest-i ten wyszedł pozytywny!
    W 16tc sprawdzali czy nie ciekną mi wody i robili mi badanie tylko tym patyczkiem.. 🤔
    Jestem na antybiotykach i zobaczymy co dalej, czekam na wizytę lekarzy.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, Wspulczuje tego co musisz przechodzic. Zwroc uwage ze u Inessy bylo w tym okresie tylko 30 g wiecej, a przeciez jest jeszcze cos takiego jak blad pomiaru. Mam nadzieje, ze cos sie wydarzy, co da Ci nadzieję :-*

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil powodzenia, oby maluch jeszcze posiedzial. Kurcze, szkoda ze wtedy tego lepiej nie sprawdzili. Moze daloby sie zapobiec saczeniu tych wod.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 18 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dziewczyny ja zwariuje. Dzis 3 razy zmoczyłam bieliznę, zadzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać i okazało się że to wody :( wczoraj wyszłam dopiero że szpitala....
    Cześć! Ja również leżałam w 30tc w szpitalu z cieknacymi wodami. Mi ten A la test ciążowy wyszedł właśnie pozytywnie. Po tygodniu wyszłam, wody przestały się sączyc, bo test wyszedł negatywny (ten A la ciążowy wlasnie). Miałam antybiotyk, sterydy, badanie crp itp. Udało sie odnosić ciążę, wiec trzymam kciuki!

    Evli lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia dzięki za wiadomość :)
    Mi sterydy podali już w 28tc.
    Teraz jestem na antybiotykach, bo nie ma jeszcze wyniku wymazu, z krwi wyszło wszystko ok. Kurcze znowu mi całą florę bakteryjną wyżrą :( Wody dalej mi się sączą do tego różowe.. Mam nadzieję że jeszcze trochę wytrzymam i nic się nie zacznie dziac ;) Ktg jest ok.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ