X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 maja 2019, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proboj tak jak Magg radzi. Rozbiez mala nakryj pieluszka i mozesz kazde karmienie lub co ktores zaczynac od pozycji karmienia jaki po raz pierwszy dziecko zaznalo po urodzeniu, czyli mama na plecach a malec na niej. Potem przejdz do pozycji do karmienia typu krzyzowa i spod pachy. Slyszalam, ze ktos 4miesiecznika przestawil na piers.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 maja 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, czyli jest nadzieja. Spróbuję wszystkich rad :-) Nie wspomniałam chyba tylko, ze po takim przystawieniu to ja wyglądam jakby mnie stado niedźwiedzi napadlo ;-) Mala troche sie złości i drapie...

    Evli, ameba, Misiabella lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 11 maja 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuj też na śpiocha..ja jak mój synek nie chciał to go usypiałam a później przystawiałam i jadł dużo..bo jak nie spał to właśnie strasznie się bronił.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Magg
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 maja 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie spróbuję! Wszystko byleby tylko pożegnać sie z laktatorem ;-)

    Magg37, Evli lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 11 maja 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że wszystko jest do zrobienia. Tylko kwestia nastawienia. Jeżeli jest tylko odruch ssania i chyta pierś to super kochana.☺
    Nie wiem czy ten przykład będzie pomocny, ale mam nadzieję że trochę doda otuchy. Wcześniaki będąc na oddziale neonatologii najpierw karmione są sondą. Położne podczas karmienia sondą wkładały smoczka dzieciaczkom żeby wykształcić odruch ssania u nich. Później stopniowo przechodzi się na butelkę. Wcześniaki są bardzo słabiutke więc nawet butla jest dla nich wyzwaniem. Z każdym dniem nabierają siły i już coraz szybciej jedzą i już nie przysypiają tak często podczas karmienia. I w końcu do sedna - pierś! Znam mnóstwo przypadków ze szpitala, gdy dziecko po długim czasie bycia na butli było przystawiane do piersi i super sobie radziło. Mamusie pózniej przechodziły juz tylko na pierś. Więc wszystko się może zdażyć a ja trzymam kciuki za Was. Najważniejsze jest przystawianie. Wiem co znaczy przygoda z laktatorem. Sama ją zakończyłam po ponad 2 miesiącach, gdy mleka było coraz mniej. Nienawidziłam tego dźwięku. I jeszcze pokój laktacyjny. Wchodzisz i słyszysz dźwięk kilkunastu laktatorów. Istna mleczarnia normalnie. Po pierwszym razie powiedziałam do męża, że więcej tam nie pójdę. Z czasem się przyzwyczaiłam. Ale tego odgłosu nie zapomnę chyba do końca życia. 😀

    Magg37, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 maja 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za motywację! <3 Haha, Paulciaa my bylysmy tylko tydzień po cc w szpitalu. Raz weszlam tylko do tego pokoju laktacyjnego. I wyszłam ;-)

    Paulciaa__ lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, muszę się pochwalić moją Kruszynką: dziś w nocy pięknie powtarzała za mną słowo "mama" :-) Na pewno nie wie co to znaczy, ale nie wiedziałam że takie malenstwo juz potrafi ;-)

    A co u Was słychać? :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:44

    Evli, inessa, Ewee, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka super 😍 Niedługo będziesz świętować po raz pierwszy dzień Mamy!

    Ja jestem w szpitalu znowu. W sobotę była u mnie położna i Mała dwa razy zleciała z tętnem i kazała mi jechać do szpitala. W szpitalu zrobili mi jeszcze raz ktg i to samo..także sobie leżę ;) Ogolnie to mi powiedzieli że to nie jest nic groźnego, że serduszko ładnie bije ale z racji tego że jest malutka to pilnują ja bardziej. Zmierzyli mi ją wczoraj też na sorze, co prawda był gorszy sprzęt i lekarka sama powiedziała że chyba trochę powiększyła jej brzuszek, ale wyszło 250gram więcej(w 12dni) 😍 Nawet jak się pomyliła troszkę to przyrost i tak jest ładny, ostatnio był tylko 60gram :(
    Wód nie ma :( masakra, przeraża mnie wizja jej nerek i płuc :(

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli to super że mała urosła :) ile już waży? :)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg wczorajszych pomiarów 850gram 29t5j
    (Suwak mam o tydzień do przodu wg lekarzy)
    Jutro mam normalnie usg u mojego prowadzącego, mam nadzieję że dziecko mi się nie skurczy za bardzo :P

    inessa, Paulciaa__, Paulciaa__, Migotka83, Magg37, Ewee, Misiabella, Ania0306 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wg wczorajszych pomiarów 850gram 29t5j
    (Suwak mam o tydzień do przodu wg lekarzy)
    Jutro mam normalnie usg u mojego prowadzącego, mam nadzieję że dziecko mi się nie skurczy za bardzo :P
    Evli myślałam dzisiaj o Tobie, miałam pisać że trzymam kciuki za jutro:) a tu takie super wieści czytam :) Boziu tak się cieszę że mała tak podskoczyła i mam tylko nadzieję że jutro to się potwierdzi :) trzymam mocno kciuki i oczywiście daj znać:*
    ja też już przebieram nogami do środowej wizyty... brzuszek troszkę mi wyskoczył :) wiem że to o niczym nie świadczy ale mam nadzieje że mały też urósł... no i mam nadzieję że wyniki z amnio też się już pojawią...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 13 maja 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekanie.. Jeszcze 2 dni Ci zostało.. Trzymam kciuki żeby Mały ładnie przybrał :) o której masz wizytę?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 13 maja 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej lekarki o 11:20 i potem polowkowe o 15:20 u takiego doktora co mi właśnie moja lekarka poleciła.

    Evli, inessa lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 13 maja 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej! :-) W szpitalu to zawsze bezpieczniej.

    Basiu, trzymaj sie! Juz niedługo odetchniesz z ulgą i bedziesz sie cieszyc ciążą :-)

    basia1987, Magg37, Evli lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 14 maja 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli moje kciuki są dzisiaj zajęte dla Was!!! Czekam na wieści:*

    Evli, Paulciaa__ lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) jeszcze 2 godziny do wizyty ;)
    Nie mam daleko, muszę tylko zjechać piętro niżej windą :P
    Czy któraś z Was miała badanie krwi na preklampsje? Mi dziś rano zrobili oznajmiajac że już 2 tyg temu jak byłam w szpitalu to mi je robili o czym nie wiedziałam i że wyszło na "granicy" i dziś powtarzają... Nie mam problemów z ciśnieniem ani bialkomoczu.. Coś mówili że to może sugerować o problemie z łozyskiem? Ogólnie w internecie straszne rzeczy na ten temat piszą ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymamy Wszystkie za Was kciuki. Ja kiedys tez potrzebowalam tutaj wsparcia i je dostałam. Ale pamietam te katusze, niewiedze i niepewnosc i to ze plakalam przed obcymi ludzmi i bylo mi wstyd i czulam sie pozniej jakos upokorzona, bo ja nie placze i nikt od dziecinstwa nie widzial moich lez ;)

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dzięki :) jeszcze 2 godziny do wizyty ;)
    Nie mam daleko, muszę tylko zjechać piętro niżej windą :P
    Czy któraś z Was miała badanie krwi na preklampsje? Mi dziś rano zrobili oznajmiajac że już 2 tyg temu jak byłam w szpitalu to mi je robili o czym nie wiedziałam i że wyszło na "granicy" i dziś powtarzają... Nie mam problemów z ciśnieniem ani bialkomoczu.. Coś mówili że to może sugerować o problemie z łozyskiem? Ogólnie w internecie straszne rzeczy na ten temat piszą ;)
    Evli ja nie miałam takiego badania... u mnie narazie sprawdzają genetyke. Może jak wyjdzie tutaj dobrze to będą drążyć dalej...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja mialam to badanie juz na prenatalnych i mi wyszlo b.nisko dlatego mialam obserwacje w kierunku hipotrofii.
    Dlatego tak jak nie jestem bardzo za robirniem badan z krwi Pappa tak akurat ta czesc w tym badaniu b.pomogla moim dzieciom zreszta pokazala tez ze moge urodzic przed 37 tc.
    A przy preklampsacji to wlasnie nie chodzi tylko o cisnienie i bialkomocz a wlasnie o stan lozyska. U mnie mimo ze przeplywy byly super di konca nawet gdy wod nie bylo to lozysko szybko sie starzalo bo juz przed 30 tc bylo 3 stopnia.

    Dziewczyny pamietam b.o Was i wspieram i wierze,ze mimo stresu urodzicie zdrowe dzieci <3

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff wyszło tak samo. Mała na 844 gramy, jak na 30tc to mało, ale 2 tyg temu było 604g także przyrost ładny :) Ogolnie to jest 4-5 tyg do tyłu z wymiarami. Z dobrych wiadomości jeszcze to w pecherzu był mocz!!!! 😍 Czyli jakoś te nerki muszą pracować (tylko jak?!). Lekarz aż zrobił karpia i stwierdził że nie rozumie, dlaczego tych wód nie ma w takim razie.. Znalazł tylko dwie kieszonki 11milimetrow i 15 milimetrów..
    Oczywiście zostaje jeszcze niewyjaśniona sprawa płuc i serduszka. Wszystko się wyjaśni dopiero po porodzie ;)

    inessa, Migotka83, tka_aa, Magg37, Casjopea lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ