X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda a masz badane przepływy? Ja teraz mam często usg dwa razy w tygodniu i też to różnie wychodzi. A jak z wagą dzidziusia ?

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda 2 tygodnie to jeszcze norma jest.
    A wlasnie jak z waga i przeplywami?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam w gabinecie i przepływy były ok. Dziś mam umówione pierwsze KTG to chyba będę więcej coś wiedziec. Waga około 3 kg ale mówił że może być zawyżona przez główkę i nóżki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ktorym tygodniu ciazy Jestes? Pytam bo pisalas ze lekarz zauwazyl dysproporcje w 34 tc. Aa wazne jest, ze ta roznica nie zmienia sie a waga nawet gdyby byla troche roznica to i tak ladna :) wazne,ze przeplywy sa ok
    A glowka u dzieci zwykle jest dosc duza w stosunku do calego ciala. Do tego na tym etapie coraz trudniej dzieci pomierzyc zwlaszcza gdy sa juz ulozone glowkowo i nisko.
    Mam nadzieje ze ktg bedzie rowniez dobre.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda skoro przepływ są ok to głowa do góry. Przecież to są tylko pomiary i one nie są bardzo dokładne. Ja się już o tym od jakiegoś czasu przekonałam, że pomiarami nie ma co się martwi tym bardziej jak różnica nie jest duża.

    A ja już po ktg i zapis super. Tętno tak jak zawsze od 140-175. Jak się ruszała to wiadomo, że jej skakało ale były to takie górki a nie, że jej większość zapisu szła górą. W spoczynku też w normie około 150. I doktorka po zapisie mi powiedziała, że jeszcze kilka pacjentek taki zapisy po mnie miało i chyba coś z aparatem nie tak. A ja się dalej nerwów najadłam. Kolejny zapis w poniedziałek. Mam jeszcze umówimy kolejny termin na cc jeśli ciśnienie będzie ok to czekamy do 1 lutego :) .

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po KTG wszystko w normie dodatkowo miałam jeszcze wykonywane USG przez innego lekarza. Za tydzień powtórka :

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Co tam u Was dziewczyny?
    My w sobote mieliamy impreze bo corka 1 rok zycia skonczyla :) szok kiedy to zlecialo!
    Dzis u nas zima w koncu przyszla i dzieci przeszczesliwe :)
    Mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze pamietam i wspieram <3

    Mama88, Ania0306 lubią tę wiadomość

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Inessa wszystkiego dobrego dla Janeczki, niech rośnie duża i zdrowa :) U nas infekcji ciąg dalszy, w sumie to przez 3 miesiące z mała przerwa córka chorowała, a przy tym oczywiście spadek apetytu :/ Na szczęście dochodzi już do siebie. Zeby posypały się jak grzyby po deszczu, po długiej przerwie wyszły na raz 3 czwórki, także mamy w sumie 10. Skończone 14 mcy, nie chodzi jeszcze samodzielnie co zaczyna mnie martwić, tylko przy meblach. Dziewczyny ja trzymam kciuki cały czas za Was i Wasze dzieciątka, wspieram myślami :*

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa wszystkiego najlepszego dla córeczki! U mnie bez zmian. Ciśnienie stabilne. Chociaż w sobotę miałam kilka skoków powyżej 140/80. Jak zobaczyła jeden pomiar 143/75 to już potem jak mierzyłam za pół godziny to już był stres i dalej skakało. Za to od rana następnego dnia już stabilnie. Mam nadzieję, że unikniemy cc w sobotę. :)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, oby Janeczka była zdrowa, mądra i szczęśliwa! :-)
    U mnie nic nowego... Małą wyciągną prawie miesiąc przed terminem, czyli niedługo :-( Martwi mnie to, ale hipotrofia potrafi być podstępna. Do tego dowiedziałam się, że stan dziecka może być słaby przez co mąż nie będzie mógł być ze mną podczas cesarki :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko dziekuje <3
    Ajak z waga coreczki?
    Ktory to juz tydzien u Was?
    A przy samym CC to w Polsce chyba tylko w kilku szpitalach pozwalaja byc. Moj maz jak rodzilam synka byl w sali obok i gdy synka wyciagneli z brzucha to On to slyszal i byl przy wszystkich czynnosciach ktore przy synku wykonywano oraz byl przy tym gdy przewozono synka w inkubatorze na neonatologie. A przy corce czekal na sali pooperacyjnej ale poprosilismy wczesniej aby mogl On Ja kangurowac odrazu gdy Ja przywioza na oddzial.
    Wspieram Was b.b.b.mocno <3

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziekuje <3
    Jak uWas sytuacja???

    Mama88 dziekuje <3
    A co do chodzenia co niektorzy mowia ze dzieci maja czas do 18m. Czesto to nastepuje b.szybko i nagle jeden dzien jeszcze nie chodzi a nastepny zaczyna probowac stawiac samodzielne kroki.
    Buziaczki dla Was sle <3

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas najprawdopodobniej jeszcze nie będzie cc w tym tygodniu. Nie wiem ile jeszcze wytrzymamy. Cisnienie do południa dobre a tak po 15 wzrasta stopniowo. Teraz wieczorem mam około 140/90. Obrzęki są co raz większe. Już marzę, żeby był ten 38 tydzień i żeby już było po wszystkim. Boję się jeszcze tego cc. Nie potrafię sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać. Chyba przed zabiegiem będą mi musieli coś na uspokojenie dać. Dziś miałam pomiary, mała waży około 2650g. :)

    inessa, Kasionek lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, dziekuje... U mnie dzis 34t+6d. Małą mierzyli tydzień temu i bylo 1628g.Kolejne mierzenie dopiero w następnym tygodniu. Tu pozwalają ojcom uczestniczyć podczas cesarki i od razu dają dzieci do kangurowania, ale tylko kiedy jest wszystko dobrze...

    Mam do Was jeszcze pytanko, czy odstawianie acardu powinno odbywać się wg jakiegoś schematu? Bo mi zalecili 7 dni przed operacja po prostu przestac brac (a biore teraz ten mocny 150).

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko wazne ze przybiera uff a kiedy maja zamiar CC zrobic?
    Co do Acardu zwykle jux na Twoim etapie odstawia sie go ze wzgledu wlasnie na porod alei na dziecko. Ale odstawia sie go odrazu bez zmniejszania dawki. Ale podpytaj jeszcze swoja ginekolog.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cesarka planowana jest na 1 lutego.
    No wlasnie zastanawia mnie, ze kazali odstawić ten acard tydzien przed... Moze dlatego ze ja zadnej heparyny nie biore? A jaki to ma wplyw na dziecko? Bo na mnie to wiem,moge sie wykrwawic.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko wlasnie nie umiem powiedziec jaki wplyw bo mi nigdy o tym nie mowiono ale tutaj dziewczyny pisala cos o serduszku. Dlatego podpytaj lekarza bo nie umiem odpowiedziec.
    Czyli do CC jeszcze 2 tygodnie moze Malutka dobije do 2 kg byloby pieknie.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpytam bo wlasnie tez slyszalam ze do 34tc sie to bierze... Zobaczymy czy dobije, troszke spowolnila wzrost od swiat ale różnie moze być. Tzn inkubator to jej nie ominie :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko to nasze dzieciaczki to się prawie tak samo urodzą. Jeśli wszystko będzie ok to ja mam termin na 2 lutego. Chociaż powiem Wam dziewczyny, że mam taką cichą nadzieję, że może mała sama na świat będzie chciała wyjść szybciej. Idealnie byłby w 37 tygodniu bo już ciąża donoszona. Ale pewnie nic z tego. Żadnych skurczy nie mam, na ktg tylko małe górki się piszą. Czasem mam tylko takie uczucie rozpierania/ ciągnięcia w dole brzucha. Dziś na usg pani doktor mówiła, że ciężko jej zmierzyć główkę bo już jest bardzo nisko. Brzuch mi trochę opadł i tyle z moich objawów. Bardzo boję się cc i wolałabym rodzić sn. Nawet trochę szukałam na internecie i samo nadciśnienie nie jest wskazaniem do cc. Stan przedrzucawkowy już tak. Ale na lekach mam ciśnienie opanowane, białka w moczu nie ma a ten kwas moczowy w badaniach nie przekracza normy. Więc odpukać i oby już tak zostało do końca to nie jest stan przedrzucawkowy. Nie wiem czemu doktorka uważa, że cc lepsze. I tak sobie myślę, że jakby się akcja porodowa już zaczęła to może by mi pozwolili rodzić normalnie. Na ale nie ma co się martwić na zapas co będzie to będzie byleby tylko szczęśliwie się skończyło. :)

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ