X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda a na kiedy masz termin?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja rodzilam CC i powiem ze najbardzirj balam sie samego zabiegu. Po CC dosc szybko dochodzilam do siebie ale latwo nie jest. Choc o po SN moze byc roznie ale jednak naturalnie to naturalnie.
    Obys wszystko zalatwila i aby malutka jeszcze podrosla.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 luty ale lekarz przewiduje wcześniej ze względu na wymiary dzidzi :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Aniu ja rodzilam CC i powiem ze najbardzirj balam sie samego zabiegu. Po CC dosc szybko dochodzilam do siebie ale latwo nie jest. Choc o po SN moze byc roznie ale jednak naturalnie to naturalnie.
    Obys wszystko zalatwila i aby malutka jeszcze podrosla.
    Ja się też właśnie boję zabiegu. Nigdy nie miałam żadnej operacji. Nie wyobrażam sobie siebie tam na stole. Może faktycznie czasem kobiety wolą cc. No ale przecież i to boli i to boli. Tylko, że cc bardziej po. Jeśli się nie uda to trudno. Jeszcze jest znajomy ordynator ze szpitala z mojej miejscowości chociaż szczerze to wolałabym rodzić w tym szpitalu 3 referencji. To jest jedyny szpital na podkarpaciu gdzie dają znieczulenie a wolałabym rodzić ze znieczuleniem. Co prawda mam tam 37 km ale przy pierwszej ciąży to raczej tak szybko nie urodzę i pewnie zdążę dojechać :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to juz blisko i tak :)
    Czas leci jak szalony czlowiek sie nie obejrzy a dzieciom nue miesiace a latka leca.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co by nie było jesteście juz w bardzo dobrej sytuacji.
    Ania, ja tez bym wolała porod sn. To jest lepsze rozwiązanie zarówno dla Ciebie jak i Malutkiej.
    Ruda, trzymam kciuki!
    Inessa, moją Małą wyciągną równo w 37tc i przewidują wagę koło 2kg czyli podobnie do Gabrysia. Gabryś długo leżał w inkubatorze? Ssał pierś samodzielnie?
    Niestety moja doktor pojechała akurat teraz na urlop... I tak czuję się niepewnie. Boję się tego odstawienia acardu 150,ze nagle cos sie pogorszy :-( Dzis mialam spotkanie z anastazjologiem i juz chyba zaczynam panikowac przed cc.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby blisko a ta końcówka się strasznie ciągnie...3 mam kciuki za wszystkie oczekujące :)

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrwr napisalam wiadomosc i mi zniknela :(
    Migotko moj synek lezal 2 tyg. W inkubatorze ale mial zap.pluc i problemy z oddechem. A nie wszystkie dzieci 2 kg leza w inkubatorze wszystko zalezy od stanu zdrowia dziecka. Niektore mamy dostaja prawie odrazu dziecko po CC to tez zalezy od stanu mamy oraz od szpitala. A Gabrysia nie karmilam piersia tylko odciagalam pokarm i zanosilam lub zawozilam bo synek byl najpierw karmiony sonda a pozniej butelka dopiero dzien przed wyjsciem pozwolono mi go dostawic do piersi. No ale to tez zalezy od stanu dziecka.
    A rzeczywiscie ostatni przed porodem strasznie sie ciagna ale juz po czas leci jak szalony ze szok.
    Buziaki dla Was sle dziewczyny <3

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Końcówka się najbardziej ciągnie. Ja dziś w prawie całą noc nie spałam bo mnie brzuch bolał dołem jak na okres. Dziś też czuję od czasu do czasu kłucie w dole brzucha. Na dodatek mała się bardzo rusza, co chwilę po lewej stronie coś wypina wtedy mnie strasznie boli na dole brzuch, chodzę po mieszkaniu skulona. Trochę się martwię czemu dziś taka nadpobudliwa. Lekarza mam dopiero o 15.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dzieci maja coraz mniej miejsca i tez im niewygodnie. A takie bole to juz przygotowanie do porodu.
    Ale dobrze ze masz wizyte zawsze uspokoi Cie.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Aniu dzieci maja coraz mniej miejsca i tez im niewygodnie. A takie bole to juz przygotowanie do porodu.
    Ale dobrze ze masz wizyte zawsze uspokoi Cie.
    Może po prostu ma taki dzień, że się bardziej rusza. Znowu jakby się nie ruszała to chyba gorzej byłoby.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja tak miałam wczoraj. Cała noc nieprzespana bo Mala strasznie sie prezyla. I na usg okazało się, ze zmieniła polozenie z poprzecznego na glowkowe. W tym ułożeniu bardzo bolą mnie pachwiny, kręgosłup i brzuch jak przed okresem... No ale dzis czuje ze będzie powrót bo juz jej sie coś nie podoba ;-)
    Inessa, tak myslalam ze to zależy od stanu dziecka. Kolezanki synek mial 3kg i tez niestety inkubator z powodu jakiejs infekcji. Tak bym chciala zeby juz bylo po wszystkim...

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Aniu, ja tak miałam wczoraj. Cała noc nieprzespana bo Mala strasznie sie prezyla. I na usg okazało się, ze zmieniła polozenie z poprzecznego na glowkowe. W tym ułożeniu bardzo bolą mnie pachwiny, kręgosłup i brzuch jak przed okresem... No ale dzis czuje ze będzie powrót bo juz jej sie coś nie podoba ;-)
    Inessa, tak myslalam ze to zależy od stanu dziecka. Kolezanki synek mial 3kg i tez niestety inkubator z powodu jakiejs infekcji. Tak bym chciala zeby juz bylo po wszystkim...
    Migotko nawet mnie nie strasz, że córeczka teraz położenia zmieniła :D

    Też już bym chciała być po wszystkim. Najlepiej, żeby tak przesunąć czas już na połowę lutego. Wtedy wszystkie będziemy już z maluszkami. :)

    Migotko mam do Ciebie jeszcze pytanie bo pisałaś, że miałaś konsultację u anestezjologa. Jakie znieczulenie będziesz mieć do cc? Podpajęczynówkowe ( nie wiem czy dobrze piszę nazwę) ? Ja się boję, że gdybym jednak to cc miała, że mi odmówią znieczulenia i narkozę dadzą. Ale chyba teraz się nie robi cc pod narkozą.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu przepraszam ze ja odpowiadam ale przy CC b.zadko daja ogolne znieczulenie najczesciej w b.naglych i wyjatkowych przypadkach. Gdy beda chcieli jednak CC robic to na pewno spotkasz sie z anestezjologiem i ustali ktore jest najlepsze dla Was zwlaszcza dla dziecka.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak jak napisala Inessa, przy planowanej cesarce nie daje sie ogólnego bo przenika przez lozysko. Podpajeczynowkowe dziala po jakis 20 min wiec jak jest czas to tylko takie. Nie ma wplywu na dziecko, a kobieta jest swiadoma. Ogolne tylko w naglych przypadkach.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Inessa i Migotka, mam nadzieję,że nie będzie takiej konieczności :) .

    Dalej mnie bóle podbrzusza łapią. Tak się zastanawiam czy to nie są skurcze. Nigdy żadnego nie miałam aż wstyd pisać bo to 37 tydzień. Łapie tak na kilka sekund i przechodzi. Taki dziwny ból, że ciężko się wyprostować. Idę zaraz do lekarza to coś mi doktorka powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 15:23

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz nie byl zaskoczony tym obrotem Malej... Hmmm, dzieciaki juz sie nie obracaja na tym etapie? Szczerze mówiąc dla mnie bylo to bardzo bolesne i nieprzyjemne. Mam nadzieje, ze Malutka nic sobie nie zrobila.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, mi tez sie wydaje ze zadnego skurczu w ciazy nie mialam. A kojarze ten bol z poronienia (tak jak okres ale 10 razy mocniej). Wiec moze te bole a la miesiaczkowe sa wynikiem delikatnych ruchow macicy? Sama nie wiem.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko ze mną leżała na sali dziewczyna w 37 tygodniu i się cieszyła, że będzie mieć cc bo bardzo chciała a dzidziuś był ułożony pośladkowo. Kilka dni potem jak wyszła ze szpitala to urodziła naturalnie bo dziecko jednak zmieniło pozycję :D

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze braxtona sa troszke podobne do okresowych ale tez jest troche wrazenie jakby brzuch sie spinal od gory idzie w dol do moednicy. To nie boli tylko takie uczucie ze ja np.czasami musialam az usiasc. No i im dalsza ciaza tym sa coraz czestsze te skurcze. Choc niektore kobiety nie odczuwaja tych skurczy.
    A znam kobiete co dzien przed CC dziecko zmienilo ulozenie na glowkowe i mogla urodzic SN no ale mowila ze niezle bolal ja brzuch wtedy.

‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ