Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny już po wizycie. Miałam tylko ktg. Nie zbadała mi doktorka dziś nawet przepływów bo jej się spieszyło. Na bóle brzucha powiedziała tylko, że to normalne. A na to, że dziecko dziś ruchliwe to stwierdziła, że to nie możliwe bo na ktg tylko 5 ruchów miałam. Tylko, że akurat był takich pech, że na ktg się uspokoiła.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może te skurcze już przygotowywują Cię do porodu i urodzisz naturalnie szybciej niż myślisz. Ja od tyg niestety też męczę się z skurczami i to bardzo bolesnym. Wczoraj byłam u lekarza i powiedział, że predyspozycje do porodu przedwczesnego mam ogromne a te skurcze znaczą że ciało się przygotowuje. Cały czas dziewczyny was czytam i trzymam gorąco kciuki.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się czasem zastanawiam czy to skurcz czy moja dzidzia się po prostu tak bardzo "wypina" sama nie wiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam skurcze dlugo i w jednej i w drugiej ciazy dlatego tez do konca ciaz bralam Luteine i magnez.
    Ruda skurczy nie da sie pomylic zobaczysz ze rozpoznasz.
    A w podbrzuszu moze pobolewac gdy dziecko jest glowa w dol ulozone i do tego jest nisko polozone.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa mam do Ciebie pytanie. Jakie ciśnienie utrzymywałaś na lekach? Bo u mnie ostatnio codziennie co raz bardziej spada. Trochę się źle czuje bo robi mi się słabo i boli głowa. No ale lepsze niższe niż wysokie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja bym zmniejszyla dawke za niskie tez nie moze byc tym bardziej ze piszesz ze slabo Ci sie robi. Poobserwuj jak organiz zareaguje na np.jedna tabletke mniej.
    Ja na lekach mialam rozne cisnienie ale tez wiele razy bylo niskie bo np 90/60 ale wtedy zle sie czulam i pilam kawe choc ja zwykle pije kawe lure tylko dla samego smaku kawy.
    Dla mnie najlepsze cisnienie to tak ok 110/80

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś obudziła i szok 88/57. Ogólnie w ciągu dnia mam super około 110/65. Nie raz się zdarzy 120/75. Pytałam doktorkę o mniejszą dawkę ale mówi, że na takiej dawce mam zostać do końca. Najgorzej jest rano. Będę w poniedziałek u innego lekarza to zapytam. Może wystarczy 2x1.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja bym sprobowala zmniejszyc dawke i zobacz jak organizm zareaguje. Ty znasz swoj organizm a do tego nie mialas az tak wysokiego cisnienia. No ale zastanow sie no i podpytaj w poniedzialek lekarza.
    Wiesz skoro slabo Ci sie robi to tez niebexpieczne bo przewrocisz sie i uderzysz i co wtedy zwlaszcza jak sama w domu jestes?
    Zycze dobrego cisnienia :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Inessa tego się boję bo jestem rano sama w domu i aż strach wstawać z łóżka. Ciśnienie mierzę na dodatek przed zażyciem porannej tabletki. Zobaczę co mi powie inny lekarz. Teraz w dzień jest dobre. Mierzę już rzadziej, 4 razy dziennie. W południe miałam 115/72. Czyli takie jak kiedyś bez leków się utrzymuje. Tylko rano tak spada. Jak byłam w szpitalu i miałam pomiary takie między 100/60 a 120/80 to mi odstawili wtedy lek. Więc teraz wydaje mi się, że dawka 2x1 byłaby dobra. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym brala 2 tab. A w razie skokow zawsze mozesz lek wziac.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrej niedzieli Wam życze :)
    Jak tam żyjecie?

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Inessa i wzajemnie :) . U mnie weekend dość aktywny. Wczoraj sprzątałam generalnie mieszkanie i wybrałam się do centrum handlowego, po całym dniu po prostu padłam. Efektu niestety nie ma. Wieczorem tylko miałam jakieś delikatne bóle w podbrzuszu opasujące aż na plecy i tyle. Dziś się wybieram na długi spacer. Ruszam się ile tylko mam sił, jak najmniej leżenia :D. W piątek miałam pomiary i coś troszkę waga ruszyła. Doktorka mówiła, że w prawie 2800g. Z usg wychdzi końcówka 35 tygodniu. Ale z cc 2 lutego się wycofała. Nie chcę się z nią kłócić ale nie wiem jak można przesuwać termin porodu. Byłam nastawiona na tą cesarkę, już za tydzień o tej porze mała by ze mną była. Już tak bardzo po tym wszystkim chcę, żeby była ze mną cała i zdrowa. Wiem, że może nie powinnam tak uważać bo dziecko samo powinno zadecydować kiedy chce wyjść ale już poza brzuchem w tym tygodniu wiem, że będzie bezpieczna. Jutro jadę na tą konsultację i bardzo proszę o trzymanie kciuków! Czeka mnie jeszcze druga konsultacja najprawdopodobniej w czwartek. Zobaczę kto mi lepszą ofertę zaproponuje. Na moją doktorkę nie mam co liczyć. Przy niej to jeszcze bym ciążę przenosiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 11:22

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu lubie za konsultacje :)
    A co do wagi to moze ona jest wieksza podpytaj na konsultacji.
    Co do przesuwania terminu porodu przedziwne.
    Rozumiem Twoj strach i stres ale to juz ostatnia prosta dacie rade :)
    Wspieram i czekam na relacje z konsultacji.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa jutro wieczorem dam znać bo wizyta dopiero o 18:30 :) . Zobaczę jaka waga wyjdzie jutro i w czwartek u innego lekarza, oby tylko nie mniejsza. Chociaż nawet jakby wyszło mniej to i tak już dobra waga. Na sali ze mną leżała dziewczyna w 38 tygodniu i przed porodem miała usg - waga 2800 urodziła dzień później 3600. To usg nie jest takie dokładne. Czasem nachodzą mnie głupie myśli co jeśli usg zawyży i mała jest dużo mniejsza, w sumie brzuch mam mały jak na ten tydzień. Ale to się przekonam dopiero po porodzie. Cały czas mam nadzieję, że 2000g ma już jaki by błąd nie był. Zobaczę co tych dwóch lekarzy jeszcze powie :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja mialam duzy brzuch w kazdej ciazy a dzieci male wiec tak do konca nie wierze w wielkosc brzuszka a wage malca.
    Oby waga byla taka jaka wyszla a jeszxze lepiej jakby wieksza byla :)
    A to bardzo duza pomylka byla u tej kolezanki szok.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa bardzo duża pomyłka. I to jej usg robił bardzo dobry lekarz od usg genetycznego. Jak widać on też się może pomylić. No ale będę teraz miała usg u 3 różnych lekarzy i na 3 różnych aparatach i zobaczmy jak to wyjdzie :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłej niedzieli Dziewczyny!
    Aniu, czytam i jestem w szoku. Terminu w tym czasie lekarz nie ma prawa przesuwać!
    U Ciebie jest wszystko OK wiec w najgorszym wypadku bys urodziła naturalnie ale tak jak u mnie to już jest miesiąc rozjazdu. Z tego co mówią lekarze neonatolodzy to oni wolą mieć dziecko wyciągnięte w 34tyg bez komplikacji niż później z komplikacjami (np. jakims niedotlenieniem itp) bo lepiej sobie radzą. Ale u Ciebie to już wogóle nie ma problemu. U mnie mimo ze ze mną wszystko ok to cesarka jest od razu po skończonym 36tc. Nikt nie chce ryzykować żeby coś sie nie stało z łożyskiem itd...

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko a co u Ciebie slychac?

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko dlatego walczę o jak najszybsze rozwiązanie. Już mi nawet wszystko jedno czy cc czy sn byle tylko nie chodzić do końca. Wiem, że decydując się na ciążę byłam świadoma wszystkich komplikacji ale naprawdę dziewczyny już po tych wszystkich przejściach chcę jak najszybciej zakończyć tą ciążę i mieć córeczkę po drugiej stronie brzucha. Mam nadzieję, że mimo tego, że nie będzie duża to jest rozwinięta jak na ten tydzień ciąży. Z tym znajomym lekarzem u którego będę w czwartek jestem w stanie załatwić cc kiedy tylko chcę. To znaczy on wstępnie powiedział, że przychodzę do niego jeszcze na usg, żeby zobaczyć jak waga i dostaję skierowanie na szpital i na następny dzień już cc. Ale boję się rodzić w szpitalu 1 referencji.Ciągle się martwię, że po porodzie coś może być z córeczką nie tak. Jakbym nie miała wyboru to może łatwiej byłoby. Liczę jeszcze na jutrzejszą pomoc w szpitalu 3 referencji. Migotko trzymam kciuki za poród, w piątek masz cc dobrze pamiętam?

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! :-) W piątek cc... Nie ukrywam, że boję się, ale już decydując się na ciążę wiedziałam, że tylko cc wchodzi w rachubę.
    Poza tym nic nowego, co parę dni badanie przeplywow i ktg w szpitalu... Nawet nie wiem ile Mała waży. Oby było koło 2kg.
    Ja przy zdrowym dziecku nie balabym sie porodu w 1ref. Oni w razie czego zawsze przewożą Maluszka karetką ale w tym przypadku przecież nie będzie takiej potrzeby. Wiem, że lepiej byloby zeby Mala była dłużej w brzuchu ale przez to co przechodze w ciąży to cieszę się, że jednak wyciągną ją wcześniej. Jakoś tak mam przeczucie, że na zewnątrz w tym momencie będzie już bezpieczniejsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 15:07

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ