Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo tak jest ze na tym etapie co Wy jestescie dzieci zwlaszcza z hipotrofia sa bezpieczniejsze poza brzuszkiem. Moze wyda sie to troche straszne ale tak jest. Dzieci zostaja lepiej odzywione i odrazu szybciej rosna.
    Aniu Ty juz jestes w ciazy donoszonej i tak jak Migotka pisze ze mosesz rodzic w szpitalu o 1 stopniu a jakby cos bylo nie tak i tak przewioza dziecko do innego szpitala. No ale to Ty musisz zdecydowac z lekarzem kiedy jak i gdzie chcesz rodzic.
    Mi corke mimo hipotrofii profesor pozwolil rodzic w zwyklym szpitalu bo na USG wychodzilo ze ma 2.500 g.a to juz wg lekarzy ladna waga.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa najpierw zobaczę co mi jutro powie lekarz. Potem poczekam na opinię tego drugiego doktora w czwartek i niech on jeszcze zadecyduje czy mogę rodzić w szpitalu 1 referencji. I zobaczę co będą mówić. Ale znając mnie to chyba pójdę tam gdzie mi szybciej zaproponują. Chociaż wolałam rodzić sn ale zobaczmy jeszcze jak to będzie i na razie nie ma co gdybać. Na to nie ma reguły, moja kuzynka urodziła w 36 tygodniu dziecko z wagą 2100g i żadnych problemów nie miał synek. Moja koleżanka urodziła w 40 tygodniu córeczkę z wagą 3200g i musiała mieć podawany tlen i coś z serduszkiem jeszcze było. Ja sama się urodziłam w 38 t i 4d i nie było ze mną żadnych problemów. Moim zdaniem poród w 38 tygodniu jest już bardzo bezpieczny.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na razie po wizycie u mojej doktorki i dalej pomiary wychodzą na 35 tydzień. Zaczynam się co raz bardziej bać. Lekarzem nie jestem ale wiem, że mała ma większe szanse na nabranie wagi poza moim brzuchem. Aż się boję co powie mi lekarz wieczorem. Mam tylko nadzieję, że już w tym tygodniu ciąży nie wezmą mnie na obserwację do szpitala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 11:12

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu to jaka waga wychodzi?
    A malutka jest glowka w dol? Pytam bo na tym etapie moze byc problem z pomiarem zwlaszcza jak dziecko jest nisko ustawione.
    A szpital no to juz raczej nie obserwacja tylko porod Aniu.
    Wspieram b.mocno <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 12:38

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktorka mówiła, że waga plus minus 2600-2700g czyli praktycznie tak samo już od dwóch tygodni. Mała jest głową w dół Inessa ja się już na wszystko zgadzam byle tylko już nie leżeć na obserwacji. Dam znać co mi wieczorem lekarz powie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pros o rozwiazanie ciazy i juz.
    A co lekarka na to?

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziała tylko, że zobaczymy w środę bo wtedy mi zrobi usg z pomiarami. Inessa ja na nią nie mam co liczyć. Ona przesuwa termin i nic konkretnego nie mówi. Teraz gdyba, że może ten pierwszy termin źle wyznaczony. To jest nie możliwe ja chodziłam na monitoring cyklu i mniej więcej wiem kiedy była owulacja. W 1 trymestrze do 20 tygodnia zawsze wychodził ten 14 luty. Dwóch lekarzy mi tak też wyznaczyło termin (w tym ta doktorka też). Nie martwiłaby mnie ta różnica gdyby się coś zmieniło a nie cały czas stało w miejscu. Na wieczorną wizytę wzięłam wszystkie usg z 1 trymestru i genetyczne i połówkowe też. Zobaczę co powie na to lekarz. Pierwsze usg mam z 5t i 1d był już malutki zarodek gdyby faktycznie ciąża była młodsza to na usg nic nie byłoby widać. Mam jeszcze z przed ciąży zdjęcia pęcherzyka przed owulacją. Mam nadzieję, że to wystarczy na udowodnienie, że ciąża młodsza nie jest. Myślę, że ten lekarz coś rozsądnego powie. W końcu jest ordynatorem i na co dzień w tym szpitalu spotyka się z różnymi przypadkami. Coś musi doradzić

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, nie daj sie. Skoro Mala nie rosnie juz za bardzo to tym bardziej im szybciej tym lepiej. Ona juz nawet wczesniakiem nie bedzie.
    A u mnie dzis niespodzianka. Na usg zmierzyli Mala i wychodzi kolo 2170g wiec sama w to nie wierze. W piatek mam planowane cc ale musze isc do szpitala juz w srode. Do tej pory nikt nic nie mówił o sterydach, a tu nagle okazuje sie ze mam wziąć rano w srode i rano w czwartek. I tylko w warunkach szpitalnych. Ehhh...

    inessa, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a czy dobrze pamietam czy to ta pani doktor juz kiedys zlemierzyla coreczke i w szpitalu poprawili ze wszystko jest ok z pomiarami?

    Migotko super ze waga tak ladnie poszla w gore :)
    A jakie sterydy? Bo na plucka to ok tygodnia przed porodem sie bierze przeciez zeby zadzialalo.

    Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, właśnie na płuca. Też mi się wydawało, że to wcześniej powinni podać. Pani dr powiedziala, ze najpóźniej podaje się 48h i 24h przed operacją.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa ja do 27 tygodnia chodziłam do dwóch doktorek. I właśnie z tej u której źle wychodziły pomiary zrezygnowałam. U tej zawsze było ok i wymiary takie jak w szpitalu.

    Migotko to bardzo ładna waga :).

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko to pierwszy raz slysze nawet tu dziewczyny pisaly ze ok tygodnia wczesniej sie podaje. Mnie trzymali tydzien od pierwszego zastrzyku do CC.
    No ale decyzji lekarza najwazniejsza.

    Aniu rozumiem.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem załamana. To nie jest błąd pomiaru, mała waży około 2500g. Pomiary na 35 tc. Dostałam siekrowanie jutro do szpitala. Nie wiem co robić, chyba pojadę. W końcu byłam u ordynatora. Mówił, że on decyduje o zakończeniu ciąży. Pytałam kiedy. Powiedział, że najprawdopodobniej w tym tygodniu i najprawdopodobniej przez cc. Tak bardzo się boję. Już miałam myśli, żeby jutro nie jechać ale myślę, że on wie najlepiej. Już nie mam czasu nawet skonsultować z jeszcze innym lekarzem.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jedz do szpitala i lepiej ze Mala bedxie po tej stronie brzuszka.
    A spoko i tak 2.500 to piekna waga.
    Ja z Janeczka z taka waga wychodzilam ze szpitala a rodzilam Ja 39 tc i 6 dniu.
    Najwazniejsze ze skonsultowalas i jestes juz w bezpiecznym momencie ciazy.
    Wage nabierze szybko a najwazniejsze ze jest zdrowa.
    Wspieram calym sercem <3
    Zaraz bedziesz miec coreczke po tej sttonie brzuszka bezpieczna :)
    I tak cudnie ze dotrwalyscie do takiego etapu ciazy.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dzięki za pociesznie :). Bardzo się boję. Nie wiem ile mnie tam będą trzymać. Wydaje mi się, że to tylko sen. Ten moment i tak musiał nadejść. Poza brzuchem pewnie córeczka szybciej nabierze wagi. Tak bardzo się boję, że waży dużo mniej. Boję się w jakim stanie się urodzi. Na cc pójdę chyba ze łzami w oczach. Mam nadzieję, że dadzą mi coś na uspokojenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 20:26

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja bym na 100% pojechala jutro. Mala ma naprawde ladna wage, ale skoro przestala rosnac to lepiej bedzie po tej stronie. Naprawde lepiej troche wcześniej niz o minute za pozno... U mnie pokazuje 33tc a jest 36 i 3dni więc jestescie naprawdę w dobrej sytuacji i wg mnie ten ordynator wie co robi.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę dziewczyny pisać na bieżąco co się dzieje. Trzymajcie kciuki!

    inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak z moich obserwacji to waga jest wazna oczywiscie ale to co ciagle powtarzam to najwazniejsze tez jest to czy dziecko jest zdrowe czy ogolny rozwoj jest ok.
    Chce Wam tylko powiedziec ze duzo dzieci nie tylko z hipotrofia przez jakis czas to roznie bywa ma problem.z utrzymaniem cieploty ciala. Obserwujcie i jak wiecej placza to moze jest im po prostu zimno.

    Wspieram bardzo bardzo mocno <3
    I czekam na wiadomosci od kazdej z Was.

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja wiem, ze to łatwo się mówi, ale postaraj się być spokojniejsza. Ja przeżywałam tak samo a przed samym wywołaniem rozwylam się jak bóbr tak mi nerwy puściły, nawet powiedziałam ze nie chce rodzic :) Moja córka w 38 tyg miała wazyc niecałe 2.4 (nie pamietam dokładnie ale jakos 2.38). Wywołali mi poród to był dokładnie 38+4, urodziła się z waga 2.68 a wiec była trochę większa. Jedz do szpitala, trzymam kciuki :*

    inessa, Ania0306 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko to ja z synkiem mialam podobnie pimiary i waga w 36 tc i 3/4 dniu wskazywaly na 32/33 tc a jeden nawet na 31 tc.
    Zreszta corka w tym.samym dokladnie dniu bylam na konsultacji u profesora byla wagowo troche wieksza niz synek bo wazyla 2203 g.ale pomiary wskazywaly 33 tc i 1 dz.
    A teraz biega,lobuzuje razem z bratem i to rowno :)
    Maja rozne problemy zdrowotne ale podobne maja dzieci i bez hipotrofii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 21:19

    Mama88, Migotka83 lubią tę wiadomość

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ