WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Czasami życie pisze różne scenariusze.
Sprawdź jak zabezpieczyć płodność - swoją i partnera!
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?
Odpowiedz

mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u mojej endo i nie była zadowolona z mojego panikowania :P - za wcześnie przyszłam, dawka Euthyroxu zostaje do 10 tyg. bez zmian, za wcześnie robiłam USG, niepotrzebnie badałam tyle razy betaHCG, progesteronu też się wg niej nie bada, na ten mój Duphaston od ginki też kręciła nosem, no i tak mnie szybko zbyła, że nie uzyskałam odpowiedzi na żadne z moich pytań o mikrogruczolak (którego wg niej można u mnie wykluczyć).

    Mam się nie stresować tylko cieszyć swoim stanem i najlepiej jakby ciężarna w ogóle nie oglądała wyników swoich badań, bo to nic nie pomoże, co ma być to będzie, a stres bardzo szkodzi. No i powiedziała, że radziłaby mi iść na zwolnienie.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Malwa09 Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 12 marca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    byłam na wizycie. Mikrogruczolakiem sie nie trzeba przejmować. Trzeba isę cieszyć ze się udało zajść w ciąże :) Mam nic nie brac, czyli tak jak pisze w necie. Nie jest on zagrozeniem do SN. Generalnie mam się zgłosić dopiero jak zakończę karmieni.

    Malwa09
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 26 marca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety poroniłam :( Po 2 tygodniach zostałam zaproszona na wizytę kontrolną w szpitalu do prof. ginekologa-endokrynologa. Zbadałam wcześniej PRL, wynik 61 (przed ciążą miałam ok 30-50, więc od 2 lat brałam Dostinex, odstawiłam akurat przed samą ciażą). Prof. powiedział, że PRL mam zbadać dopiero za 2-3 mies., bo teraz jest wysoka po ciąży i że powinnam odłożyć starania do czasu, aż spadnie. Nie wiedział co to jest Dostinex, powiedział że w ramach kontraktu z NFZ nie udzieli mi odpowiedzi, czy mam go dalej brać, czy lepiej Bromergon, tylko dał mi wizytówkę do prywatnego gabinetu, nastraszył mnie mikrogruczolakiem i zaprosił na rezonans magnetyczny.

    Nie wiem, co o tym myśleć...naciąga mnie na kasę, czy coś w tym naprawdę jest? poronienie było samoistne i w szpitalu powiedzieli, że po pierwszej @ mogę wrócić do starań. Jeszcze przed ciążą i w ciąży leczyłam się u znanej i polecanej prof. endokrynolog, która twierdziła, że takie wartości PRL jak moje nie świadczą o gruczolaku, dopiero wartości około 1000. Jaki macie poziom PRL?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Malwa09 Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 27 marca 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro Marcelina.
    Naprawdę Cię serdecznie ściskam!

    ja zaczynałam walkę z prolaktyna z wynikami po 1400 - 1600 (norma do 450).
    ja najpierw brałam norplorac, potem bromergon, po którym mi wzrosła prolaktyna do 800 (wczesniej zbiłam do 400) i dopiero poźniej dostinex.

    wydaje mi się,że rzeczywiście nie masz gruczolaka, jeżeli masz takie wartości prl. mam nadzieje ze mowimy o tych samych jednostkach bo wiem, że sa dwie skale.

    Malwa09
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ