X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nadciśnienie
Odpowiedz

Nadciśnienie

Oceń ten wątek:
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    midnight dzieki za odpowiedź a juz myslałam ze tu nikogo nie ma ...

    Ciśnienie mierze w sumie co 2h
    Dzis rano miałąm np 142/78
    po obiedzie 142/75
    po kolacji 130/69 ( ale przed mierzeniem spałam posiedzialam chwile zmierzyłam)
    no a o 23 137/75

    Jak sama widzisz różnie wariuje ...

    Dzien wcześniej miałam okolo 150 dzwoniłam do lekarza kazał zwiekszyc dopegyt 5x1
    obecnie mam 30tydz.0dni
    mowil ze jak nie spadnie to bedzie wyznaczona inna data porodu ..

    Ahh

  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie rozkurczowe masz wzorowe, a skurczowe tez nie jest tragiczne , może aparat przekłamuje? masz elektroniczny? bo mój był sprawdzany z manualnym i rozkurczowe (czyli to tzw dolne) zawyża o 10 j. Ogólnie jak w szpitalu zauważyłam elektroniczne bardzo zawyżają.
    Te 150 tez nie napisałaś na ile, bo rozkurczowe jest bardzo ważne.
    ja tak niskiego jak Ty to pewnie nawet po śmierci nie będę miała, aha i licz się z tym że biorąc taką już dawkę leków to ciśnienie już Ci zostanie-mimo że moim zdaniem to nie masz za bardzo...tylko że jak już zacznie sie brać leki to najczęściej nadciśnienie zostaje do końca życia

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam elektroniczny ...
    te 150 mialam na 70 nigdy nie mam powyzej 80 tego drugiego zwykle 70 dzis nawet 65 ...

    Nie koniecznie zostanie wiesz mam trzy koleżanki co ciśnienie miały mega wysokie bo 180/110 i Dopegyt mega dawka 8tabletek i nie pomagało i dali im tez inny lek oczywiscie w szpitalu.. po urodzeniu jak ręką odjoł ciśnienie mega spało na 120/70 :) i nie biorą już leku..
    Ja cisnienie złapałam w 14tyg jakos tak ...
    wczesniej w 9tyg mialam nawet 100/60 takie niskie a nawet 90/60 bo bylam w szpitalu ze wzgledu krwawienia

    Także mam typowo ciązowe ciśnienie i lekarz mówił że po urodzeniu napewno zniknie ;-)
    ale tym sie najmniej przejmuje
    byle by mi teraz nie rosło w ciązy

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up up

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 maja 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj zwiekszylam dawkę dopegytu na 3x1 ale na nie wiele to się zdaje , co prawda nie przekracza 140na90 ale jest bardzo blisko czasem te dolne jest 90 .
    Mierze 5 razy dziennie. 34 TC
    Jak to u Was ? Kiedy zgłosić się na IP ?
    Położna mówiła że do szpitala jak przekroczy 160na100 ale wydaje mi się że to już bardzo bardzo wysokie.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Margot0503 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 marca, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoprolol w ciąży jest niestety przeciwwskazany https://leki.pl/z/metoprololem/

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ