X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Robak móżdżku , ciało modzelowate
Odpowiedz

Robak móżdżku , ciało modzelowate

Oceń ten wątek:
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, spotkała sie ktoras z podejrzeniem agenezji ciała modzelowatego i agenezji robaka móżdzku ? Jestem.w.23 tyg, i takie.podejrzenie padlo, w.pon ide do szpitala na badania.. dodam, ze u innego lekarza w 20 tyg robak mozdzku był obecny i mam opis badania ze jest...

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona wydaje mi sie ze jesli bylo wczesniej to nie moze nie byc na kolejnym. w pon zrobia bdanie na innym sprzecie inny dr i sie wyjasni. Trzymam mocno kciuki , daj zbac

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 listopada 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez liczę na to ze jednak jest, ale zaczynam myslec ze moze ta wczesniejsza Pani doktor sie mylila...ahh

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonko mysl pozytywnie, bedzie dobrze. A kto ci robil to wczesniejsze na ktorym bylo widoczne?

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 listopada 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani kardiolog prenatalny z matki Polki

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 4 listopada 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ilona, a jak sprawa się potoczyła z tą zmianą w jamie brzusznej? widzę, że u Ciebie ciąża nie przebiega spokojnie. U mnie na każdym usg coś było nie tak,część rzeczy się nie potwierdziła, ale stres był ogromny. Na każde usg szłam z obawą. U mnie w badaniach prenatalnych na jednym usg brak kości nosowej, u innego gina kość nosowa obecna, ale niedomykalność zastawki trójdzielnej. Zalecenie nifty- wynik prawidłowy. Usg polowkowe- podejrzenie torbieli j. brzusznej. Usg 30 tydzien- zaburzenia rytmu serca płodu. Obecnie synek ma 6 miesięcy i rozwija się dobrze, zaburzenia rytmu się cofneły a zmiana w j. brzusznej zniknęła jeszcze w ciąży. Bądź dobrej myśli!

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek88 wrote:
    Witaj Ilona, a jak sprawa się potoczyła z tą zmianą w jamie brzusznej? widzę, że u Ciebie ciąża nie przebiega spokojnie. U mnie na każdym usg coś było nie tak,część rzeczy się nie potwierdziła, ale stres był ogromny. Na każde usg szłam z obawą. U mnie w badaniach prenatalnych na jednym usg brak kości nosowej, u innego gina kość nosowa obecna, ale niedomykalność zastawki trójdzielnej. Zalecenie nifty- wynik prawidłowy. Usg polowkowe- podejrzenie torbieli j. brzusznej. Usg 30 tydzien- zaburzenia rytmu serca płodu. Obecnie synek ma 6 miesięcy i rozwija się dobrze, zaburzenia rytmu się cofneły a zmiana w j. brzusznej zniknęła jeszcze w ciąży. Bądź dobrej myśli!
    Hey, torbiel sie wchlonela, juz w 16 tyg jej nie bylo.. no mnie zastanwia ten robak mozdzku najbardziej bo skoro byl to przecież nie mogl sie rozplynąc.. licze ze cos z tym sprzętem u tego gina jest nie tak..ale po prostu nie dojrzal bo maly mu uciekał, bo nawet nie dal sibie zrobic zdj w 3d buzi..no moja ciaża to same stresy... jutro w szpitalu mam nadzieje ze sie wyjasni.. jeszcze wyszla glowka za mala, o 3 tyg ale to mnie nie rusza raz ze dzieci sie rozwijaja roznie dwa ze ja tez mam mała głowę

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzyma kciuki, żeby było wszystko dobrze. U nas główka była 3 tyg. do przodu, ale to po tatusiu. Bałam się jak urodze takiego klopsika, ale jakoś poszło :) powodzenia jutro!!!

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tymi rożnicami sie nie przejmuj bo dziecko rośnie skokowo
    trzymam kciuki za jutro
    daj znać !

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 5 listopada 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać.. cały czas sobie powtarzam ze jak był ten robak.móżdzku to jest.. bo to dziwne ze by wyparował nie ? Cos moze sie przestać rozwijać ale nie zniknąc

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 5 listopada 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że ta pierwsza specjalistka, co robiła Ci echo, zna się na rzeczy. I jak ona widziała tego robaka, to on był. A ten drugi lekarz, to może nie mógł go uwidocznic, albo nie był pewien i wolał Cię wysłać na specjalistyczne badania.

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 5 listopada 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dzidzia się nie chciała dobrze pokazać, to też dużo od tego zależy.

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 5 listopada 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na tym teraz caly czas ruszał głową mały, nawet zdjecia w.3 d nie dal sobie zrobic. A na echo ladnie lezał , nawet ta Pani kardiolog powiedziala ze jest super grzeczny ;) i Tym bardziej ze ten moj lekarz wpisal podejrzenie i powiedzial ze nie ma tego w opisie z echa, a jak wrociłam do domu to przejrzalam i patrze jest jak byk: Robak móżdzku obecny

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!! wiadomo już coś ????

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 6 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, jeszcze nie mialam zadnych badan ;) leze sobie w szpitalu, noze jutro bede niec echo.. tyle co rozmawialam z jednym lekarzem to powiedzial ze jak Pani doktor napisala ze jest to znaczy ze jest.. bo to bardzo dobry specjalista mi robil ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super :D ale kciuki nadal trzymam :D

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na echo sie potwierdziło, miałąm amniopunkcjie i kariotyp męski prawidłowy. Na kolejnym Usg ciało modzelowate juz częsciowo było.. Także walczę dalej..

    k878 lubi tę wiadomość

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potiwerdzilo, ze cialo modzelowate jest, tak? To super kochana :))) to juz jestes spokojniejsza???

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cialo modzelowate czesciowo jest.. no troche spokojniejsza, i ze amnio wyszla prawidlowo..ale w sumie.nadal nie wiem czego sie spodziewać po porodzie

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Trzeba mieć nadzieje!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ