X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zaczęliśmy na poważnie analizować opcję wyjazdu. Ja zawsze marzyłam o Stanach, ostatnio też się przewijała Australia ale wygląda na to, że po porodzie na początek wylądujemy w okolicach Londynu. Mo mąż już zaczyna sondować rynek pracy :) Nie sądziłam, że wizja wychowywania dziecka w naszym pięknym kraju aż tak zmotywuje go do wyjazdu :)

    Anastazja85 lubi tę wiadomość

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 16 lipca 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolec, co do leków, to jestem pewna, że utrzyma. Silne dziecko nosisz, wystarczy popatrzeć jak z betą zapierdziela ;) Co do wyjazdu my też szukamy. Zaraz po porodzie planuję złożyć CV do CERNu, mąż z kolei wysyła gdzie się da ale na razie marnie mu to idzie. Cóż, przynajmniej na razie mamy z czego żyć, resztą będziemy się martwić w swoim czasie.
    A jak Ty się czujesz?

    Olka, gdzie jesteś? Masz ta sukienkę?

    Ja dziś padam powoli. Wstałam o 5:30 mimo że szłam spać po północy i nie mogłam już zasnąć. Poszłam na uczelnię, chwilę posiedzialam i pojechałam z mężem do dentysty. Wyrwali mu ósemkę, zawiozlam go do domu i pojechałam do brata do podkrakowskiej miejscowości. Zostawiłam mu samochód do naprawy klimatyzacji i wróciłam busem (najgorsza podróż ever, kierowca traktował pasażerów jak worek ziemniaków). Teraz siedzę jeszcze na uczelni, brzuch mnie dzisiaj kłuje. Najpierw bolało mnie z jednej strony, teraz mam wrażenie że zaczyna cały brzuch ale jeszcze chwilę muszę wytrzymać. Po drodze kupię no-spe i paracetamol dla męża. Na szczęście jutro muszę tu przyjść tylko na 10min to odpocznę.

    Izoleccc lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 16 lipca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jestem kiecki brak ale mam taka zapasową co zawsze się nada :-D przyjechala do nas moja siostra z trójką dzieci , najmłodszy 6 tyg wiec w domu poligon i brak czasu , za chwilę kończę pracę i lece jeszcze na małe zakupy a może jakaś kiecka mi sie objawi....:-D

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 16 lipca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra cioteczna też ma taką karuzelę Monita. Bardzo mi się podoba, tylko kurde droga jest :(

    Jeżeli chodzi o sprzedającego, od którego kupiłam łóżeczko to jeszcze go nie polecam Anastazja, bo jeszcze do mnie nie przyszło :P Jak dostanę, małżonek zmontuje i zobaczymy co i jak, to wtedy napiszę co myślę :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 16 lipca 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukienki fajne są na happymum. Właśnie tej firmy pożyczam sukienunie od koleżanki. Dzisiaj ją przymierzalam i leży idealnie. Jednak teraz nie wiem czy iść na to wesele, wiadomo że i tak tańczyć nie będę, ale z drugiej strony bardzo bym chciała na nim być...



    17u9j44jl3novlzi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuffeq jeśli się czujesz dobrze to idź :)
    Kilka lat temu na weselu u znajomych bawiła się koleżanka w 7 m-cy ciąży i z trudem wyciągnęliśmy ich z sali po 2 w nocy. Tak szaleli :D Teraz mają 3 letni Armagedon w domu :D
    Więc jeśli się czujesz na siłach to idź i baw się dobrze :D

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 lipca 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuffeq, lekarz zabronił Ci tańczyć? Może jakieś spokojniejsze piosenki będziesz mogła spędzić na parkiecie nie zagrażając dziecku. Ja bym pewnie poszła na to wesele, ale to dlatego, że jestem niedużo po ślubie i jeszcze pamiętam jak to jest jak się jest na miejscu Państwa Młodych i ktoś raz mówi, że przychodzi, potem zmienia zdanie lub w ogóle nie może się określić. Pamiętaj, że jeśli odpowiedziałaś wcześniej,że będziesz, to Młodzi opłacili Ci już miejsce zapewne, a to jednak niemały koszt jest.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 lipca 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Nuffeq znowu niestety odkleja się łożysko, więc na pewno musi dużo leżeć :(
    Zrób Kochana tak, żeby było dobrze, ale jak czujesz się na siłach to idź, bo Matleena ma rację, dla młodych to naprawdę duży wydatek jak ktoś nie przyjdzie a jest już zapłacone. Tylko pamiętaj, zdrowie Twojego maluszka jest teraz najważniejsze i o nim myśl przede wszystkim :)

    Co do skarpetek z grzechotką. Ja kupiłam na początku ciąży w stokrotce, były wtedy po 2,99 tylko że wtedy myślałam, że będzie dziewczynka i raczej teraz się nie przydadzą :P
    01d649d1881461ebmed.jpg

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 17 lipca 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe agnesja zostaw na 2 dzidzie :)

    A co do karuzeli ja kupiłam uzywana za 50zł :D wiecie mi starcza do ostatniego nie mamy jakis tam problemów finansowych itd. ALe uważam co jest mozliwe do kupienia używane w bardzo dobrym stanie lub dobrym to nie patrze tylko biorę :) i lubię tak kupować wyszukiwać itd :D ja np bardzo mało mam ciuszków kupionych w sklepie nowych bo uważam to za startę pieniązków chyba, że są przeceny i to mega i się opłaca, a tak to kupuje w ciuszkach i też trafiam na nowe :) więc kwestia tego czy ktos się brzydzi czy nie.

    Odnośnie ikeii też maja spoko łóżeczka ale czy warto wydać 120zł za tą najtańszą wersję tego łóżeczka gdzie można mieć używkę w bardzo dobrym stanie do 5 roku, kwestia tego czy chcecie mieć nowe czy uzywane.

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 17 lipca 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem jak najbardziej za kupowaniem używek w dobrym stanie wtedy zawsze można kupić wiecej niż nowych i rozpieszczać tym maleństwo:-D jak my byłyśmy małe to nasi rodzice nie mieli dostępnych tych wszystkich gadżetów co my teraz wiec jak mamy możliwość to dlaczego nie korzystać

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie chcę szaleć z ilością zakupów, bo pewnie po porodzie dziecko zostanie szczodrze obdarowane.

    Nuffeq, tak jak mówi Agniesja. Jak masz siły i możesz to wpadnij choć na obiad. A jak źle się czujesz to myślę, że Młodzi zrozumieją.

    Agniesja, ja bym ubierała takie grzechotki i tak. Dziecku jest wszystko jedno jaki kolor dostaje. No chyba, że masz komu sprezentować.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam używanych karuzel, ale w takiej dobrej cenie jak Ty Monita kupiłaś to niestety nie ma, ale i tak jest lepsza niż jakbym miała kupować nową ;)
    Ja też w większości mam używane ciuszki i jakoś mi to w niczym nie przeszkadza :) Wózek będę miała nowy, bo teście dają kasę i koniecznie chcieli, żeby był nowy no i łóżeczko, na które dała moja mama :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikomu nie sprezentuję, jak małemu nie założę to zatrzymam na później, bo w końcu jest 50% szans, że drugie to będzie dziewczynka :D

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam ciuszek ;) można wyszperaćsuper ciuszki dla dziecka i to za grosze. A wiadomo, że dziecko i tak w tym tylko chwilkę pochodzi. Zresztą już teraz mam sporą kolekcję ubranek, wiec aż musze się powstrzymywać żeby nic już nie kupić. Teraz zamierzam zaopatrzyć się w czapeczki, skarpeteczki i pieluszki tetrowe- w Pepco conieco widziałam.

    Co do łóżeczka, wózka i fotelika samochodowego wybieramy jednak nowe rzeczy. Długo się zastanawialiśmy nad łóżeczkiem, które kupiła Monta. Kupujemy jednak standard. Mi się podoba ta opcja: http://www.krak-wit.pl/pl/p/Wyprawka-14-el.-posciel-lozeczko-z-szuflada-materac-gryka-pianka-kokos-LUX-ochraniacz-180-cm/1974

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 lipca 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj sobie Kochana o tych materacach z gryki, ogólnie nie są polecane :/

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 lipca 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuję zwykłe łóżeczko, bo doszłam do wniosku, że jak dzidzia podrośnie to może już spać na normalnym łóżku dla dorosłych.
    Ubranek nie kupuję bo za tydzień jadę do babci po wyprawkę od kuzynki. Na pozostałe zakupy na razie odkładamy a na jesień pojadę z mężem i mamą do hurtowni i tam wszystko kupimy. Będę mieć nowe w cenie używanych :)
    Wózek kupuję nowy.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 17 lipca 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja jedna strona tj. gryka a druga kokos. Przed kupnem i tak będę się kontaktować ze sklepem, gdyż chce jeszcze kilka rzeczy od nich zamówić, wiec zamierzam negocjować :)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odnosnie nowych to ja mam wózek bo chcemy miec 2 dziecko wiec to wolalam miec nowe gdzyz uzywlka moglaby sie rozwalic i 600-800ł w tylek by poszło.

    Fotelik tak samo rowniez nowy bo nie wiem co sie dzialo z nim wczesniej. A tak w ogóle foteliki moga byc uzywane przez 5 lat od momentu uzywania wiec nie ryzykuje.

    Wyprawka odnosnie rzeczy tj aspiratory do noska, nozyczki i inne to szukalam gdzie najtaniej wtedy kupowalam :) na allegro kupowalam u jednej i jestem bardzo zadowlona z tetrowych pieluszek :)

    kokos gryka jesli sie przemoczy to mozna miec robaki w nim wiec tez odradzam. Ale kazdy zrobi wedlug wlasnego uznania.
    Agniesja popatrz na olx :) jak chcesz taka jak ja:
    http://olx.pl/oferty/q-karuzela-rainforest/

    A co do ubranek to ja juz musze kupowac od 68 w góre bo te nizsze mam juz full. Moja mama tez mowila jak prasowala to ze mam duzo a co poszla do ciuszka w poniedzialek i kupila na 62 :P bo nie mogla sie oprzec xD

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 17 lipca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciężko Was nadrobić jak się nie zajrzy przez cały dzień... oczywiście to dobrze, że jest o czym pisać ;-)
    Odnośnie wesela to wiem jak to jest, gdy ktoś zapewnia, że przyjdzie a później bez słowa się nie pojawia...wrrr Myślę, że pójdziemy, chociaż na trochę. Ogólnie nie mogę się przemeczac. Zrozumiałam to szczególnie dzisiaj jak niby trochę ogarnialam mieszkanie (naprawdę robiłam lekkie rzeczy) i później przeszłam się na krótki spacer (wskazanie lek.) po czym, aż do teraz bolał mnie brzuch i ciągle się napinal...jestem taka zła na siebie i obiecałam sobie, że już niczego się nie dotkne.
    Widzę, że u Was zakupy pełną parą, a ja jakoś zapału nie mam. Nie kupiłam jeszcze nic. Wcześniej skupialam się na wózku, ale jak już wybrałam to po przeczytaniu opinii okazywało się, że istotne sprawy są wadliwe. Wiem, że nie ma wózka idealnego, ale żeby chociaż nie trzeszczal po paru miesiącach.:-/

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 17 lipca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie opinie są różne o tych materacach. Mojej koleżance polecał w szkole rodzenia właśnie grykę. A Wy jakie macie? Lateksowe, coś innego?

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ