X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam się marzą bliźniaki a ja po tym jak widzę jaki to wysiłek w ciąży z jednym dużym chodzić wolę jednak po 1 sztuce na raz w brzuchu ;)

    Mój mąż dziś zauważył ze mi brzuch opadł. No odkrycie jak nie wiem. Nie żebym już mu to mówiła ;) A jaki dumny był z siebie i mi tłumaczył ze owszem mówiłam mu ale jeszcze tak nisko nie był. A niech mu będzie ;)

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena to ty już praktycznie gotowa do wypakowania :)

    Co do drugiego to zobaczymy jak bardzo pierwsze da nam w kość ale jak będzie ok to zaczniemy starania pod koniec macierzyńskiego. Z resztą ja też uważam, że nie ma na co czekać :P

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te bliźniaki to wiesz, tylko takie marzenie. Myślę, że podyktowane m.in. tym, że mój zegar biologiczny tyka.
    Amh 1.09 to jednak ograniczona płodność. Lekarka w piątek powiedziała mi, że jej zależy, zebym była jak najszybciej w ciąży, bo to może być moje jedyne dziecko. Dodała, że ona tego oczywiście nie wie, ale muszę brac takie coś pod uwagę. mam swój rozum i wiem, że w życiu bywa różnie, ale nastraszyła mnie trochę. Dowiedziałam się tez po wypytaniu jej czy jest słabo z moim wynikiem, że ona mimo, że 6 lat starsza ma Amh 3,36, więc no ja zdecydowanie gorzej wypadam.
    A mi obecnie po głowie gdzieś tłucze się myśl, że chciałabym trójkę dzieci. A na to może mi ne starczyć czasu ( jajeczek ). Być może nawet na dwójkę się nie wyrobię. Ale byc może będzie i tak, że ciąża i macierzyństwo da mi tak w kość, że faktycznie zostanę z jednym dzieciątkiem. Biorę pod uwagę różne scenariusze.
    Najważniejsze po prostu chciałabym żeby była ciąża i zdrowie i poród i żeby wszystko układało się dobrze.

    Pozdrawiam Staraczki, Ciężarówki i Mamuśki 85!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 11:35

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy po wizycie położnej. Mały ma juz 4670 gram :)

    Izoleccc, Nuffeq lubią tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu a nie wiem czy w jakikolwiek sposób cię to pocieszy ale ja mam AMH 0,8. Po ciąży mam zbadać znowu żeby zobaczyć w jakim tempie spada i jak szybko musimy zacząć się starać o następne.
    Żeby nie było w ciągu pół roku starań w ciąży byłam 2 razy z czego jak widać raz całkiem udany :)

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izoleccc:)
    Dobra ja już nie marudzę, tylko trzeba pchnąć cykl do przodu;)
    Ja już na 90% w drugiej fazie.
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują;)Cyc wielki, śluz kremowy albo sucho i brzuch pobolewa. Jajnik ostro kuł od soboty wieczora do niedzieli rana.
    Olka29 a TY się obserwujesz w tym cyklu? Czy zupełnie odpuściłaś?

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Juz parę razy próbowałam coś napisać, ale pisze z tel. i tylko się wkurzam, bo naskrobie dużo i się kasuje.

    U nas niestety kupki małego nieprawidłowe i szukamy przyczyny (Sorry, że o tym piszę). Podejrzewam jakąś alergię lub nietolerancje, tylko ciężko określić na co. Juz jestem na mega diecie i prawie nic nie jem :-S A tak bardzo chcę karmić piersią.

    Problem pupy tez nas dotyczy, ale to wszystko przez te kupki, bo są zbyt kwaśne i bardzo podrażniają. Teraz stosuje linomag w maści i kąpiele w nadmanganianie i trochę lepiej. Mąkę tez stosowałam i tez pomagała tylko ciężko się zmywala. Jeżeli chodzi o ciałko to zamiast oliwki, która zawiera parafine stosuje olej ze słodkich migdałów. Olej ten nie zatyka porów i jest naturalnym emolientem.

    A co do rodzeństwa dla Szymonka to ciężko mi teraz coś powiedzieć. Chciałabym, aby była mała różnica wieku, max. 3 lata, ale jak przypomnę sobie ten ciągły stres w ciąży i poród to czuję niechęć...

    Matleena juz niedługo poznamy i Twojego szkraba. Trzymam kciuki i się modlę za szczęśliwe rozwiązanie. :-)

    No Staraczki będą 3 brzuchy wolne :-)

    Agniesja przez co wrzucasz zdjęcia? Nie chce mi się szukać, bo było już to pisane na forum.

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula, niedobrze, że Cię Pani doktor nastraszyła. Taki strach na pewno nie pomoże.
    Z bliźniakami to chyba też jest tak, że zdarzają się rzadko i dlatego tak się wszystkim marzą :)

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula bo tu nie ma co marudzić tylko próbować :)
    Tak poza tym to trzymam kciuki za bliźniaki :) W końcu czasem jednak się zdarzają więc może jak cię dobrze wystymulują to kto wie.... :D

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez fotosik Nuffeq. Nauczyłam się nawet robić to przez telefon :)

    Ja nie smaruję całego ciałka Dawida, tylko buźkę i czasami pupcię :) Na początku trochę smarowałam, bo miał suchą skórkę. Myślę, że teraz już nie ma takiej potrzeby ;) A jeżeli chodzi o kupki to może Szymek ma nietolerancję laktozy? Bo na skazę to jeszcze chyba za wcześnie. Mi położna i lekarka polecały dicoflor, to taki preparat wzmacniający układ pokarmowy dziecka. Może warto sprobować Nuffeq?

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuuula ja obserwuje tyle co ile :-) tzn ewentualnie śluz , właśnie dzisiaj mam białko kurze wiec myślę że ovu jak zwykle ok 14 dc , kocham ten cykl bez myślenia, czas mi przez nowe obowiązki mega ucieka , nie myślę o płodnych nie płodnych o temperaturze dosłownie o niczym. Śluz siłą rzeczy zauważam jak jestem w toalecie, ale nie motywuje mnie to do zwiększenia częstotliwości ♥ , robie to kiedy chcę a jak nie chcę to nie robie. Jeju jakie to wszystko proste:-)
    A i czuje się jakbym zrzuciła z siebie 10 kg balastu psychicznego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:39

    Izoleccc, Anastazja85, Matleena, agniesja lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka super podejście :)

    U nas dzisiaj była wizyta kontorlna. Zaczęłam zwolnienie. Młody waży 820 g.
    Niestety nerki nadal nie wyglądają zbyt dobrze więc dostałam skierowanie do oddziału dinagnostyki prenatalnej, żeby go jeszcze dodatkowo spece obejżeli.
    Najbardziej mnie wkurza to, że gdyby zaszła potrzeba działania jeszcze przed porodem to w Polsce tylko w Łodzi robią tego typu zabiegi... moż XXI wiek niby ;/

  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jaaaa mam nadzieje , że jednak wszystko zakończy siępozytywnie beż nerwów i zabiegów. Trzymam kciuki za maluszka i za Ciebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 21:49

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izoleccc ja również trzymam kciuki i mam nadzieję, ze żadna interwencja nie będzie potrzebna.
    A kiedy idziesz na te dodatkowe badania prenatalne?

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny...
    Na badania muszę się umówić w szpitalu. Podobno z reguły czeka się ok 2 tygodnie.

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka_29 wrote:
    Madziuuula ja obserwuje tyle co ile :-) tzn ewentualnie śluz , właśnie dzisiaj mam białko kurze wiec myślę że ovu jak zwykle ok 14 dc , kocham ten cykl bez myślenia, czas mi przez nowe obowiązki mega ucieka , nie myślę o płodnych nie płodnych o temperaturze dosłownie o niczym. Śluz siłą rzeczy zauważam jak jestem w toalecie, ale nie motywuje mnie to do zwiększenia częstotliwości ♥ , robie to kiedy chcę a jak nie chcę to nie robie. Jeju jakie to wszystko proste:-)
    A i czuje się jakbym zrzuciła z siebie 10 kg balastu psychicznego.
    Czekałam na ten dzień, kiedy taki post od Ciebie przeczytam :)

    Izolec, mam nadzieję, że to fałszywy alarm i okaże się, że jest ok.

    Ja też mały stres. Czekam na wyniki kwasów żółciowych. Jak będą dobre to skończy się na tabletkach na wątrobę. Jak bardzo złe to rozwiązanie ciąż.. Mam nadzieję, że już jutro pojawią się.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka lubię, bardzo lubię! :)

    Izolecc trzymam mocno kciuki żeby badanie było jedynie formalnością.

    Matleena dzidziuś jest juz silny i duży. Czekamy na wieści od Ciebie!

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane :)

  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kornelia :-)

    Izoleccc oby wszystko wyszło dobrze. Trzymam kciuki.

    Anastazja właśnie juz stosuje probiotyki ( co prawda nie dicoflor, ale podobny).
    Nietolerancje można zdiagnozować niestety tylko w Białymstoku, a na razie to dla nas
    zbyt odległa podróż. Można też przejść na mleko modyfikowane i sprawdzić czy nie będzie lepiej, ale raczej wtedy nie wrócę juz do karmienia piersią.

    Olka zobaczysz, że luz tylko na dobre Ci wyjdzie ;-) No i seksik przyjemniejszy ;-)

    17u9j44jl3novlzi.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja
    mozer byc dicoflor lub kolaktaza.

    Nie jedz nabialu wtedy zobaczysz czy to moze mleko krowie np.

    Powodzonka starczkom :D a blizniaki fajne sa :D

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ