X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 17 września 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak i elmalia już Was dopisuję :) No niestety coś forum przycichło ale może na jesieni się to zmieni bo dziewczynki będą miały więcej czasu :)

    elmalia lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 17 września 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Cześć Elmalia :)
    Od 5ciu miesięcy się nie zabezpieczamy, ale tak naprawdę staramy się porządnie od 3ch :) Ten cykl pierwszy raz z testami owulacyjnymi.
    A jak tam u Ciebie sprawy wyglądają?


    No my już prawie rok próbujemy. W maju miałam poronienie, ale nie było nawet zagnieżdżenia. A dopiero od tego miesiąca mierzę temperaturę. Zobaczymy jakie będą efekty :) Póki co widzę jeden główny plus - odnotowałam owulację. Wcześniej przyjmowałam, że ją mam w połowie cyklu, bo są raczej regularne (28-30 dni). A tu o, niespodzianka. Owulacja w 18 dniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2015, 17:25

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 18 września 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Też od tego miesiąca mierzę temperaturę, niestety nie od początku tam gdzie powinnam ;) więc ten cykl traktuję jako wejście w wprawę i przyzwyczajenie. Ja tak samo myślałam, że owulacje mam wcześniej, ale teraz dzięki testom owulacyjnym, obserwacji śluzu i skoku temp. wyszło że owulacje miałam tak jak Ty 18go dc wg. owu. Tylko że moje cykle trwają zazwyczaj 26-28, z tendencją do 26ciu. Teraz mam nadzieję, że jak już ma przyjść ten okres to oby ten cykl trwał dłużej bo inaczej by to oznaczało, że mam krótką fazę lutealną :(

    Jak trwa 28 dni to Twoja faza lutealna mieści się w normie. Do 10 dni jest O.K.
    Głowa do góry :)

    Ja też ten cykl traktuję jako wdrożeniowy. Także zobaczymy co z tego będzie.
    Chociaż oczywiście gdzieś podświadomie co miesiąc mam nadzieję. A potem się tylko rozczarowuję. Ech.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 września 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak szkoda że ciotka przyszła ale mówi się trudno stara się dalej ;)
    No tą fl masz troszkę krótką jednak. Co do temp. to możesz mierzyć pół godziny wcześniej lub później jeszcze będzie ok byle przed godziną 8 rano bo potem temp. już sobie rośnie.
    Trzymam kciuki za nowy cykl oby ostatni :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 września 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowa chce Cię wykończyć ?? :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 19 września 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze mierze o 8 lub ciut przed 8.
    Później temp rośnie? Nie wiedziałam...A właściwie to nawet tego nie odczuwam. Mam wrażenie, że w mym przypadku spada.

    Alimak też się strasznie stresuje tym mierzeniem. Śnią mi się pomiary i związane z tym schizy :p chociaż już coraz mniej więc może następny cykl będzie spokojniejszy. Bo to, że i do mnie przyjdzie @ to sprawa pewna. Czuje się jak zawsze tydzień przed @.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 20 września 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Potworzasta raczej nie (taką mam nadzieję) hehe, a tak serio to mam bardzo kochaną teściową :) sama nie pije kawy i ją baaardzo rzadko robi więc nie pamięta ile tego zazwyczaj trzeba nasypać ;)

    Elmalia ja też zauważyłam, że im bliżej końca cyklu tym schizy zmalały, więc dobrze, że zaczęłam w połowie, następny cykl będzie chociaż spokojniejszy ;) w ogóle byłam w szoku, że taka pierdoła mogła mnie tak zdeczka stresować ;)

    Pierdoła, owszem, ale ile od niej zależy! :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testowalam dzisiaj rano i nic jedna gruba krecha :((( ssmutno mi teraz bo miałam ogromne nadzieje co do tego cyklu. Tyle serduszek i nic :( Wrr
    A co tam u innych ? Piszcie dziewczyny

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 23 września 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA niby w planach na 2.10 ale jakoś kiepsko to widzę...

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby dziś 16 dzień od ovu, ale nie wiem czy na pewno była. A z kolei OvuF wyznaczyło mi owulację na 20-24 dc, dziś 27 dc więc sama nie wiem czy coś było i kiedy?

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś też mam bóle w dole kręgosłupa i w brzuchu, tak jak w 1 dzień okresu a @ nie widać, pewnie jutro przyjdzie :(

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 23 września 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Jak tam dziewczęta, kiedy testujecie? :)

    Ja raczej nie testuje. Jeszcze nie przyszła @, ale powinna być już jutro....tak czuję. A jak nie przyjdzie to się zastanowię.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 23 września 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, zrobię jak mówisz :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 23 września 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha w sumie ;) niestety obawiam się, że to nie takie łatwe, z godziny na godzinę brzuch coraz bardziej daje się we znaki. Już i tak kupiłam opakowanie ibupromów. Bez nich nie dałabym rady przeżyć @ (głównie 1 lub 2 dnia).

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mamy cykle 28 -31 dni. Więc nadzieja jest, ale wątpliwa. :(
    elmalia - jutro rano zrób test, najgorsza jest niepewność i oczekiwanie...

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 23 września 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika27 wrote:
    ja mamy cykle 28 -31 dni. Więc nadzieja jest, ale wątpliwa. :(
    elmalia - jutro rano zrób test, najgorsza jest niepewność i oczekiwanie...

    Celowo nie kupiłam testu ciążowego (bo gdybym go miała to pewnie już wczoraj bym testowała). Postanowiłam, że będę testować jak będzie mi się spóźniać @
    Owszem, niepewność i oczekiwanie są najgorsze, ale jeszcze gorsze jest rozczarowanie, którego doświadczyłam już nie raz widząc 1 grubą krechę.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie racja, test w domu kusi żeby zrobić go wcześniej.
    Dobranoc Kobietki :)

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 24 września 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika27 wrote:
    W sumie racja, test w domu kusi żeby zrobić go wcześniej.
    Dobranoc Kobietki :)
    Mnie nie mam 2 w domu od wcześniejszego cyklu jeszcze i jakoś nie kuszą :D
    Wiem dziwna jestem :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Anika27 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 24 września 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak: Może to chwilowy smuteczek ;) Piękna kolorowa jesień przed nami trzeba się trzymać i nie załamywać :)

    ckaiikgnj5ukd8ok.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 24 września 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma się co załamywać, zwłaszcza na początku cyklu:)


    Co do przeciwbólowych to mi niestety tylko ibuprom pomaga :/ no ale podczas okresu niczym nie ryzykuje :)

    Swoją droga jeszcze nie przyszła @, mąż kupił mi testy. Mam testować w sobotę rano chyba że mnie w nocy dopadnie :) czyli testy się przydadzą w przyszłym cyklu. Może ;)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ