X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiele imion nam się z kimś kojarzy i dlatego tak nie chcemy nazwać swojego dziecka. Ciężko się pozbyć uprzedzeń (w naszym przypadku :P) dlatego chcemy wybrać takie imię, z którym nie mamy żadnych skojarzeń i te własnie są na wymienionej wcześniej przez mnie liście :) Chyba zostanie Aleksander, bo gdy spytałam męża jaki jest jego ulubiony piłkarz to odpowiedział, że Alexandro Del Piero ;) więc to chyba znak :D

    domiszka, bar lubią tę wiadomość

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo nie podoba sie AmelkA, nie wiem dlaczego. W sumie to bardziej przekomarza sie ze mna, bo jak sie zgodzilam na Marcelinke, to jednak, ze nie to imie, ale jak stanowczo mowie nie Amelce to bardzo na to imie sie upiera... taki przewrotny moj chlop :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 21:55

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi sie Amelka zawsze podobalo, tylko mi z nazwiskiem nie lezy. Bardziej pasowalo do mojego panienskiego :/

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogole, to ja mam takie odczucia, ze najpierw musze dziecko zobaczyc, zeby mu dac imie, ktore bedzie pasowalo... :)

    Alimak, domiszka, bar, elmalia lubią tę wiadomość

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz tez tak czuje, ze nie ma co imienia wybierac, bo jak sie zobaczy dziecko to zupelnie inne imie sie pojawi. Tak miala moja kolezanka, cala ciaze wszyscy powtarzali: Zosia to Zosia bedzie taka itd, a jak urodzila to nagle jej sie to imie obrzydlo i inne dala swojej coreczce. Na ten moment nie mam faworytow, ale to jak moj szanowny malz upiera sie przy imieniu ktore mi bylo obojetne, nie bo nie, to teraz tak mocno mi sie nie podoba Amelka, ze szok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 23:20

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1988 wrote:
    wiele imion nam się z kimś kojarzy i dlatego tak nie chcemy nazwać swojego dziecka. Ciężko się pozbyć uprzedzeń (w naszym przypadku :P) dlatego chcemy wybrać takie imię, z którym nie mamy żadnych skojarzeń i te własnie są na wymienionej wcześniej przez mnie liście :) Chyba zostanie Aleksander, bo gdy spytałam męża jaki jest jego ulubiony piłkarz to odpowiedział, że Alexandro Del Piero ;) więc to chyba znak :D

    jak mi się nie odwidzi to mój syn tez będzie nosił to imie.. kiedys tam ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelka ładnie imię, ale od kiedy dowiedziałam się że to nazwa ciężkiej choroby to patrzę na nie zupełnie inaczej ::P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam przez jakis czas w przedszkolu i było tam kilka Amelek i nie kojarzą mi się zbyt dobrze, to samo Oliwie...chyba po prostu za dużo ich było ;) o Zośce nie wspomnę :P Za to z Zuzanną mam same pozytywne wspomnienia :D I gdyby była córeczka to tak bym ją nazwała

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie Oliwia kiedys podobalo, a potem taki jeden znajomy nazwal tak corke i mi zbrzydlo :/ Zuzia ladnie. Z takich imion co mi sie jeszcze zle kojarza to Daria.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, a tak jak Ty mowisz to mi Maja zbrzydlo, bo za duzo juz wszedzie. Moim najwiekszym problemem jest to, ze jedna forma imienia mi sie podoba, a druga nie, np Zosia slodko, a Zofia, Zoska juz mi sie z taka baba ze wsi kojarzy. Aleksander ze zdrobnieniem Aleks tak, ale Olek juz srednio. Bedzie ciezko :)

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    Karola, a tak jak Ty mowisz to mi Maja zbrzydlo, bo za duzo juz wszedzie. Moim najwiekszym problemem jest to, ze jedna forma imienia mi sie podoba, a druga nie, np Zosia slodko, a Zofia, Zoska juz mi sie z taka baba ze wsi kojarzy. Aleksander ze zdrobnieniem Aleks tak, ale Olek juz srednio. Bedzie ciezko :)


    Własnie Aleks mi się podoba, Olek mniej ale bardzo lubię imię Ola wiec przezyłabym i to ! :)

    pigułka lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1988 wrote:
    wiele imion nam się z kimś kojarzy i dlatego tak nie chcemy nazwać swojego dziecka. Ciężko się pozbyć uprzedzeń (w naszym przypadku :P) dlatego chcemy wybrać takie imię, z którym nie mamy żadnych skojarzeń i te własnie są na wymienionej wcześniej przez mnie liście :) Chyba zostanie Aleksander, bo gdy spytałam męża jaki jest jego ulubiony piłkarz to odpowiedział, że Alexandro Del Piero ;) więc to chyba znak :D

    AAAAAAAAAAAAA, moje dziecko musiałoby mieć na imię Edinson (*Cavani) lub Arjen (*Roben), jakoś nie widzę tego w polskich warunkach :) :P

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Ja mam w otoczeniu dużo Majek, znowu inna kumpela dała jednemu synkowi na imie Oliwier a drugiemu Franciszek i tak jakoś te dwa imiona nie pasują mi razem...

    Franio mi się podoba, Staś jest fajnym imieniem, ale Stanisław już nie bardzo...

    Piotruś mi się podoba, ale znowu mojemu Małżu źle się kojarzy... chyba kupię księgę imion i bedziemy tam szukać :P

    Mnie znowu bardzo nie podoba się aleksandra, Aleksander, Ola. Ale bardziej Olek niż Aleksa wolę :)

    Najbardziej mnie rozwalają polskie imiona, ale pisane przez V czy jakieś dziwaczne odmiany np. Violetta czy kiedyś szał był na Jesica, Dżesika... Imie brzmi ładnie, ale już napisane nie podoba mi się.

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem ze śląska tutaj Dżesika, Brajan, Denis i Kewin robią furore :D


    znajdzcie sobie grupę na FB:

    Rubens był z Bytomia tam zawsze kazda ma na imię Dżesika a chłopak to Brajanek :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 11:09

    pigułka lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dopiero dzisiaj bo seans był o 19 i późno wróciliśmy, wiec tak film polecam super tylko wkurzalo towarzystwo z tyłu mieliśmy od razu recenzje na żywo :/ no ale ogólnie warto obejrzeć.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka to jesteśmy z sąsiednich województw, bo ja z opolskiego ;) Ale tutaj raczej spotkałam się z samymi "normalnymi" imionami ;) choć jak weszłam na stronę naszego szpitala to w galerii nowonarodzonych znalazłam "Shakirę" i "Ashanti" ;)

    domiszka lubi tę wiadomość

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1988 wrote:
    domiszka to jesteśmy z sąsiednich województw, bo ja z opolskiego ;) Ale tutaj raczej spotkałam się z samymi "normalnymi" imionami ;) choć jak weszłam na stronę naszego szpitala to w galerii nowonarodzonych znalazłam "Shakirę" i "Ashanti" ;)

    ja słyszałam Debora, Marszal, Martin, Sentia, Enola i wiele innych dziwnych z mojego oczywiscie punktu widzenia :)

    ale Dżesika i Brajan to takie typowo śląskie ;P

    elmalia lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżesika i Brajan :D
    Dobre dobre

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem skąd ludziom przychodzą do głowy takie imiona...słyszałam, że w zeszłym roku nazwano jedno dziecko Myszon...był też Żyraf...i nawet dziewczynka o imieniu Tradycja...u nas chyba temat imion juz zamknięty i zaczynaja sie poszukiwania wózków. Znalazłam jeden przepiękny...a z resztą co Wam będę tłumaczyć, otwórzcie linka: http://allegro.pl/raf-pol-wozek-margaret-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i5074516247.html moja mama stwierdziła, że bardzo ładny ale tylko dla dziewczynki (mówię o tym pierwszym wzorze), bo kropeczki pasują tylko dziewczynce...a Wy jak myślicie? dziwnie wyglądałby chłopiec w tym czarno-białym wózku w kropki? Ja nie myślę racjonalnie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 17:47

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie podoba jeszcze Stefan (ale wiem, ze odpada, a szkoda, bo po Pradziadku by bylo).

    Z mojej strony to co odpada na pewno to: Wiktor, Kacper, Oliwier, Patryk, Brajan :D, i wszystkie tego typu.

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ