X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • hypatia Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Pozwolę sobie do was dołączyć. Mam na imię Magda i jestem oczywiście z rocznika 88:) Mamy już córeczkę, ale postanowiliśmy z mężem od tego cyklu starać się o rodzeństwo dla niej. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę każdej z was jak najszybszego zafasolkowania :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda to życzę Ci szybkiego zafasolkowania.

    hypatia lubi tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nowe przypomnijcie się jutro to was dopisze do listy :) i witamy w naszym przemiły gronie :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:52

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny musze sie wyzalic bo sie wscieklam...
    mam dlugie cykle owulacja najwczesnije mi sie trafila raz w 18 dc a tak to zazwyczaj 20 albo i pozniej.

    a tu dzis zaczyna sie u mnie tak charakterystyczny bol jajnika ze nie da sie go z niczym pomylic i wiem ze owu bedzie na dniach ( dzis 8 dc) i co ?? ja w Londynie, Małż w Warszawie a małżeńskie łoże na śląsku...

    no i jak to się nie wk**** ?! :[

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dzisiaj wstalam z lepszym nastawieniem, mam nadzieje ze tak juz zostanie, maz dopiero za tydzien wraca... wczoraj spotkalam sie z kumpelkami, usmialam sie :)

    Domiszka, moze jak pisze Alimak, za tydzien bedzie owu ;) ale rozumiem Twoje wkurzenie, bo ja tez mezowi pisalam kiedy ma wracac do mnie chociazby na noc ;) i kilka razy zdarzylo sie ze do mnie wracal jak okres mialam... pare cykli sie nie zsynchronizowalismy...


    Moj wewnetrzny glos wieloryba wzywa na cwiczenia ;) ide sobie jeszcze bardziej humor poprawic cwiczeniami ;)
    Dobrego dnia !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 10:27

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w środę i do nowego lekarza z wynikami może zrobi coś z ta prolaktyna, a jutro rano progesteron do spodziewanej jeszcze 8 dni. Nie łudze się nawet ze to ten cykl ale może w przyszłym

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka nasz organizm lubi nas oszukiwać. Może jajniki dopiero zaczynają się rozkręcać.
    Czarna fajnie, że masz lepsze nastawienie. Ja wczoraj wieczorem złapałam jakiegoś doła, czy z dzieckiem będzie wszystko ok, ale dzisiaj już trochę lepiej. Trzeba myśleć pozytywnie :)
    Marcjanna masz podwyższoną prolaktynę? Badałaś też tarczycę przy tym, bo to lubi iść w parze?

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh 2,048 ale cały komplet zrobię po nowym roku. A prolaktyna górna granica niby ledwo w normie. Jednak jak mi endo powiedziała ze dla starajacej się to za wysoka. Poza tym poprzedni gin nie zalecił ft3 ft4 przecież bym zrobiła

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie różnie podchodzą do tego FT3 i FT4, mój endo akurat zaleca. Pewnie TSH też Ci będą chcieli obniżyć, bo w ciąży Ci na pewno wzrośnie, a powinno być poniżej 2. Optymalnie jest tak ok 1,5. Ja prolaktynę miałam ciut ponad normę i dostałam leki. Zaskoczyłam w 3 cyklu na lekach. A z jajnikami wszystko ok?

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robił usg dopochwowo powiedział, że nie ma tam problemu. O ile tak się to sprawdza. W innym wątku dziewczyny pisały ze z tsh nawet 2,5 zachodziły w ciążę. Jednak jeśli będzie wdrożone jakieś leczenie to protestować nie będę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy nowy gin nowe podejście mam nadzieję że mnie nie oleje. Swoją drogą to musiałam szukać w innym mieście. Bo w moim 6 gabinetów a w 4 siędzi właśnie ten co mnie do niczego nie przyczepił.

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że z takim tsh można zajść w ciążę, to jest takie bardziej działanie asekuracyjne, bo nie wiadomo ile w ciąży się podniesie. Mi na lekach skoczyło z 1,4 na 2,1, a leki biorę cały czas, a wysokie tsh może być przyczyna poronienia, więc to bardziej takie dmuchanie na zimne :) W każdym bądź razie trzymam kciuki. Dużo moich koleżanek szybko zaszło w ciążę po obniżeniu prolaktyny. Mój endo mówił, że z taką też się da, ale można też dać leki, żeby zwiększyć szanse :) Dobrze, że masz kompetentnych lekarzy :)

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie mam ten gin do którego chodziłam zalecił mi te badania i powiedział ze nie ma się do czego przyczepić. Z kolei pokazałam te wyniki jednej pani endokrynolog na korytarzu mijając się do pracy i to właśnie ona mi powiedziała ze z taką prolaktyna się nie zajdzie w ciążę. Stąd moja decyzja zmiany gina. Bo ja bym tak tkwiła w przekonaniu ze wszystko jest dobrze bo lekarz powiedział

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam osobno endokrynologa, osobno ginekologa, bo jak chciałam znaleźć gina, żeby się na hormonach znał, to myślałam że sobie wszystkie włosy z głowy powyrywam :p

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ale ginekolog powinien się znać na hormonach i pewnie się zna tylko trzeba pomyśleć ale jak się ma pacjentki co 10 min to można nie zdążyć się zastanowić. Poza tym na wynikach są jakieś normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz z całkiem innej beczki. Odkąd biorę kwas foliowy to strasznie wypadają mi włosy. Czy któraś tak miała czy ma?

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna, ja nie zauważyłam, żeby wypadały mi włosy po kwasie foliowym.
    Wypadanie włosów jest za to bardzo powszechnym objawem przy źle funkcjonującej tarczycy. Jak po nowym roku zrobisz cały pakiet tarczycowy, to będziesz miała szerszy ogląd. Samo TSH to trochę jak wróżenie z kart, równie dobrze może być podniesione z powodu podwyższonej prolaktyny.

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wypadają włosy prawie całe życie. A tsh mam w normie :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez leca wlosy ;( ale w styczniu scinam je, bo nie moge patrzec na dlugie kudly na podlodze, wydaje sie wtedy ze tak duzo mi wlosow wypada... eh


    A tak z innej beczki, z telefonem mam dzisiaj caly dzien problem, albo nie moge wybrac numeru bo od razu rozlacza, albo po paru minutach rozmowy mam cisze i musze sie rozlaczyc i jeszcze raz polaczyc z numerem... dzisiaj to juz ze cztery razy resetowalam telefon :( dopiero ma.ponad rok a problemow mam znim wiecej niz ze starym samsungiem... 4 lata go mialam i dopiero wejscie na ladowarke sie popsulo a naprawa przedrazala wartosc telefonu...

    Chcialabym aby znowu w mode weszly stare dobre telefony...


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 15:51

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ