X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1988 wrote:
    Nie poszłam na betę, bo nie miałam z kim synka zostawić ale zrobiłam jeszcze kolejne testy i wszystkie pozytywne. Umówiłam się do lekarza na 28.12. myślę,że coś mi wtedy już powie :-) Marlena gratulacje!


    Pięknie !! Gratuluje :)

    A ja czekam na jutrzejszy monitoring żeby zobaczyć, czy po clo coś urosło i czy są jakieś szanse.. ale w tym cyklu brak parcia.. :)

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena dajesz nam nadzieje ze I nam się w końcu uda ;)

    Karola bardzo się ciesze i gratuluję; )

    Ag trzymam kciuki za monitoring i koniecznie daj znać po ;)

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag, jak tam monitoring? :-)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam, mamy "piękny pęcherzyk" z prawej strony, dostałam zastrzyk na pękniecie, teraz mamy do soboty działać, a w sobotę rano pan Doktor sprawdzi, czy była owulacja. Jak teraz się nie uda, to w styczniu zapisuje się do szpitala na badanie drożności - w tedy już musi zaskoczyć!

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Pozytywne wiadomości dają dużo wiary i nadziei :)

    Jak tam u Was dziewczyny ? :) Co słychać ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 17:47

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Przygotowania do świąt pełna para ;)
    Jutro całą rodzina się zjeżdża do nas. Boje się trochę pytań o powiększanie rodziny.

    A jak u Ciebie Aleksandra?

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka to są moje pierwsze święta, kiedy się staramy i momentami właśnie tak smutno, że nie możemy dzielić tej radości i miłości z Maluszkiem... ale tak sobie myślę, że może to pierwsze i ostatnie takie święta .. kto wie. Trzeba być dobrej myśli! A co do pytań, to ja zazwyczaj mówię coś głupiego w stylu- "oszczędzamy na wózek, a te wózki to teraz takie drogie", w sumie jak raz tak powiedziałam, to się odczepili :D Moja jedna Bratowa wie, bo Ona taka bardzo empatyczna jest, ale nie wnika i nie wraca do tematu, więc luz.

    Przygotowania, częściowo ogarnięte, reszta jutro, dziś odpoczywam, bo od kilku dni chodzę z przeziębieniem.

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez przygotowania pełna para były wczoraj - dzisiaj odpoczynek ;) my z kolei idziemy jutro na wigilie i obstawiam ze tez będą życzenia w stylu powiększenia rodziny (teściowa już w zeszłym roku Nam tego życzyła).
    Paulina - takie właśnie niezręczne pytania najbardziej krępują - ja uważam ze w ogóle nie powinno pytać się o takie sprawy, a na pewno jeśli już to nie w Wigilie.

    Ag- moje tez takie pierwsze Święta od kiedy się staramy. Chciałabym żeby w przyszłym roku były już z Maluszkiem ;)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 nie ma się co przejmować.. Ludzie nie myślą, jak mówią takie rzeczy... Nam Teściowa póki co ani słowa na ten temat nie powiedziała i dobrze. Jak się uda i będzie na tyle "bezpiecznie" to się pochwalimy! Moja Mama tylko mojemu Mężowi na urodziny życzyła, ale ja Jej powiedziałam, że niektórym nie przychodzi dziecko tak łatwo i szybko i muszą szczęściu dopomóc i się leczyć, po prostu.

    cieszmy się tym czasem świątecznym, a przyszły rok niech będzie już w powiększonym składzie - nie ważne, czy się uda na początku czy na końcu, ale niech się uda!!! Na te 31-sze urodziny ;)

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie nie myślą. Moi rodzice na przykład w ogóle nie składają nam życzeń w takim rodzaju (zreszta ani teściowie ani rodzice nie wiedza ze zaczęliśmy już starania o powiększenie famili).
    U mnie teściom zdarza się powiedzieć (nie tylko w Wigilie) ze chcieliby zostać dziadkami (i wiemn ze nie powinnam się przejmować ale jednak ... może gdyby wiedzieli to zachowywali by się inaczej ze nie każdemu to tak łatwo przychodzi).
    Ag - racja ! Oby w przyszłym roku się udało :)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uda się, pozytywne nastawienie! Wejdźmy w ten nowy rok właśnie z taką pozytywną energią!!!

    Paulina Nessa lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pożywne nastawienie i energia będą bardzo potrzebne ! U mnie dzisiaj pojawiła się niechciana @ i tak trochę dzisiaj mi przykro. Mino ze się nie nastawiałam jakoś na ten miesiąc ze się uda to zawsze jest jakaś iskierka nadziei ze może...no ale...

    Dziewczyny z okazji Świat życzę Wam Wszystkim Radosnych i Spokojnych Świat Bożego Narodzenia ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2018, 11:46

    Paulina Nessa, Zozo lubią tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam żyjecie po świętach? Objedzone? Ja bym mogła jeść tylko uszka i pierogi :-P Byłam dzisiaj u ginekologa, potwierdził ciążę ale nie zrobił USG bo twierdzi, że to za wcześnie i tak nic nie zobaczymy...trochę jestem zawiedziona ale umówił mnie na kolejną wizytę 9.01 i wtedy obiecał zrobić USG, założyć kartę ciąży i zlecić badania. W pierwszej ciąży miałam USG niemal na każdej wizycie od samego początku (ale to był inny lekarz). Takie mieszane uczucia mam...chyba dopóki nie zobaczę nic na USG to nie uwierzę, że jestem w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 18:37

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Kejti_fit Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tu nowa. Szukałam swojego miejsca na forum i chyba najlepsze dla mnie jest tutaj rocznik 88

    Kejti_Sz
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kejti! Napisz coś o sobie :-)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Kejti_fit Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karola1988 staramy się o dzidziusia od zeszłego roku listopada. Cykle mam regularne 25/26 dni a objawy owulacji niby 'książkowe'. Nie wiem co do dziś może być nie tak.. mój mąż jest zbadany i wszystkie wyniki miał dobre. Ja jeszcze nie badałam się pod żadnym kątem jedyne co mam wykryte to niedoczynność tarczycy, ale jestem pod opieką endykronologa i biorę euphyrox 50mg/75 wyniki mam poniżej 2 więc w sam raz na pierwszy trymestr patrząc na granicę.
    Nie w każdym cyklu od starań trafialiśmy z mężem akurat w dni płodne.. więc tak w sumie od początku starań może takich trafionych w dni płodne było 6/7. Moja gin na razie mnie uspokaja, żeby uzbroić się w cierpliwość przy regularnych cyklach i książkowych dniach płodnych raczej nie powinnam się martwić na zapas tym bardziej że mąż też się zbadał i jest w pełni zdrowy..ale to mnie już raczej nie uspokaja..wszyscy wiedzą jak to jest... Za namową koleżanki, która zaszła w ciążę od 5 grudnia zaczęłam narazie pić zioła ojca Sroki nr 3 liczę na to, że może narazie naturalnie spróbuję starać się o dzidzię, jak nie wypali do 3 cykli to wtedy już pójdę dokładnie się zbadać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 12:12

    Kejti_Sz
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti_fit witaj! :) I powodzenia! oby się udało bez "wspomagaczy";)

    Kejti_fit lubi tę wiadomość

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti fit witamy serdecznie :)

    Kejti_fit lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny samych pomyślności w nowym roku! dla Staraczek - upragnionych II kreseczek, dla Ciężarówek - nudnej ciąży, zakończonej bezproblemowym i szybkim porodem!

    Alexandra88, Paulina Nessa, Zozo lubią tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti witaj :)

    Dziewczyny życzę Szczęśliwego Nowego Roku ! I oby przyniósł nam jak najwiecej upragnionych dwóch kresek ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 15:42

    Ag1988, Paulina Nessa, Zozo lubią tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
‹‹ 302 303 304 305 306 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ