X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnej stymulacji. Tylko zastrzyk ovitrelle dostałam i mam przyjść na wizytę we wtorek sprawdzić czy pękł. A później pozostaje nadzieja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 20:22

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki!!! I działajcie tam ładnie ;)

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez trzymam za Ciebie kciuki i Twoj monitoring ! Daj znać oczywiście :)
    Zobaczysz czas szybko zleci do monitoringu :)
    Ja tez odstawiam od jutra olej z wiesiołka bo podobno można ho tylko do owu brać, później chyba nie (ostatnie cykle brałam cały czas)

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Ja tez trzymam za Ciebie kciuki i Twoj monitoring ! Daj znać oczywiście :)
    Zobaczysz czas szybko zleci do monitoringu :)
    Ja tez odstawiam od jutra olej z wiesiołka bo podobno można ho tylko do owu brać, później chyba nie (ostatnie cykle brałam cały czas)

    Olej z wiesiołka można tylko do owulacji brać, ja profilaktycznie zatem brałam (bo ostatnio zaczęłam dopiero) do 14 d.c. Teraz biorę znowu olej z wiesiołka plus siemię lniane- można stosować przez cały cykl, do tego jest dla mnie smaczne i można go dodać do koktajlu, tak jak macę :) A do monitoringu to mi śmignie czas, bo w zasadzie to ostatnio czas mi tak zasuwa, że szok..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dobrze pójdzie, to jeszcze "na 30 tkę" zajdziemy w ciążę ;)

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dziewczyny,

    Tak jak pisala Ag1988 wiesiolek powinno sie brac tylko do owulacji poniewaz moze on powodowac mikroskurcze macicy i byc przyczyna wczesnych poronien.
    Ja dzis dopiero 4dc a wczoraj jajniki bolaly mnie tak ze lzy w oczach mi stawaly. Myslicie ze przyczyna moze byc Ovarin ktory zaczelam brac, bo to jedyna nowosc w tym cyklu jak na razie?
    Poza tym wczoraj sobie dalam krwi upuscic i teraz czekanie na wyniki do wtorku.
    Co tam u Was dziewczyny?

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak stosujecie ten olej w kapsułkach? Pierwszy raz o tym słyszę od was akurat mam 3 dc to bym zaczęła na wypróbowanie :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory bralam 2x1 tabl 1000mg mniej wiecej do 14dc bo owu mam miedzy 15 a 16dc i wolalam skonczyc wczesniej asekuracyjnie. Jednak obecnie zrezygnowalam i z suplementow biore tylko Ovarin i magnez

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej z wiesiołka stosowałam kilka cykli rewelacji nie zauważyłam więc w końcu zrezygnowałam. Zostałam przy lekach (euthyrox, bromergon) i Ovarinie. Zastanawiam się nad Wit. C ale nie wiem czy to już nie będzie za dużo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najra widzę że mąż ma słaba morfologia. Bierze może coś na to? A jak z ilością plemników? Mój ma 1 % ale chyba całkiem sporo w przyszłym tygodniu idę do ginekologa i będę z nią rozmawiać m.in. o jego badaniu

  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania
    do tej pory bral jakies tutajesze witaminy dla facetow starajacych sie ;) i bardzo mu podskoczyla ruchliwosc i ilosc. W maju mial 65 albo 95mln/ml nie pamietam dokladnie a nie mam jak teraz sprawdzic to duzo bo wczesniej bylo 17mln
    Teraz moja gin kazala mu brac Profertil (ale chyba jak bede z PL zamawiac to zdecydujemy sie na Fertilman bo ma wiecej witamin a i niektorych zwiazkow jest wieksza zawartosc w sensie mg itp), dodatkowo jeszcze osobno ma brac Co-Q10 3x30mg, L-karnityna minimum 200mg dziennie, magnez i 6 orzechow brazylijskich dziennie. Przypuszczam ze najwczesniej bede pytac gin o to gdzie powtorzyc jego badanie w okolicach stycznia/lutego 2019 bo wtedy ja mam zaczac stymulacje to bede ciekawa czy jest cos lepiej z ta morfologia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 13:52

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dodam jeszcze ze lekarka dala nam szanse na naturalna ciaze bez IUI i IVF dlatego odpuszczamy kliniki na jakis czas jeszcze

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój zaczął sam z siebie brać fertilman i Wit. C ale muszę z moją lekarka o tym porozmawiać. Ale jak będzie trzeba powtórzyć badania to nie wiem jak mam go namówić już kilka miesięcy zajęło mi to pierwsze a on się już zapiera rękami i nogami jak coś wspomnę

  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz nie powiem ze skakal z radosci ze musi isc sie badac ale za bardzo nie marudzil.
    Zreszta sprawe postawilam jasno mowiac ze ja musze rozkladac nogi przed kims, dac sie obmacywac, mierzyc, wazyc, jak trzeba bylo to robilam HSG ktore mnie bolalo, oddaje krew do badan choc panicznie boje sie igiel itd wiec on moze isc sie pare razy spuscic do kubka a to nie boli ;) No i jeszcze na koniec powiedzialam ze w koncu staramy sie o NASZE dziecko a nie tylko moje wiec badania go nie zabija. Nie bylo po tym zadnej dyskusji, zostal umowiony na wizyte i po prostu poszedl. W przyszlym tygodniu idzie badac krew ogolnie + hormony a za trzy idziemy do dietetyka razem. Takze mysle ze wzial sobie to do serca co powiedzialam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 14:07

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zrobiłam mu deadline zadzwoniłam umówiłam i tylko się spytałam czy mam jechać z nim. Teraz mówi zw Relax był i wystarczy. Wczoraj się mnie spytał jak długo ma się faszerować pigułkami po mojej odpowiedzi że do osiągnięcia sukcesu już nie pytał dalej tylko grzecznie wziął

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 9 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odnośnie tego siemienia to jak je robicie ? mielicie, czy po prostu zaparzacie z ziaren ? U mnie chyba najbardziej przejdzie dorzucenie siemienia do jogurtu.

    Co do wiesiołka ja też u siebie efektów nie widzę, więc chyba zrezygnuje od następnego cyklu i przerzucę się na siemie lniane.

    Mój bierze Salfazin, wcześniej brał coś innego ale nie pamiętam co, wyniki nasienia ma ok, ale lekarz kazał mu brać te leki. Co do badania nasienia to mój też miał opory przed tym i trochę mi czasu zajęło,żeby go namówić. Argumentem również że chodzę do gin, wizyty kosztują, a on nie może zrobić jednego badania no i w końcu sama ginka powiedziała żeby to zrobić.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemię lniane ziarna wsypuje do koktajlu robie taki z kefirem/jogurtem naturalnym i jakimś owocem. Zobaczymy jak bedzie działać. W smaku dobre

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo sypie cale ziarenka do koktajlu albo robie sobie takiego "gluta"(zalewam lyzke mielonego siemienia wrzatkiem i czekam az napeczniej) i tez dodaje do koktajlu

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Albo sypie cale ziarenka do koktajlu albo robie sobie takiego "gluta"(zalewam lyzke mielonego siemienia wrzatkiem i czekam az napeczniej) i tez dodaje do koktajlu
    A pomaga Ci na śluz? Długo stosujesz? Ja miałam tylko w pierwszym cyklu po odstawieniu anty. Śluz płodny odczuwalny, a teraz to nie ma za bardzo...

  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988
    W ostatnim cyklu odpuscilam sobie obserwacje choc mialam wrazenie ze gdzies w okolicach plodnych bylo bardziej 'mokro'. Ale jeszcze cykl wczesniej pierwszy raz od nie pamietam kiedy mialam rozciagliwy sluz. Bylo to po 3 miesiacach picia siemienia. Teraz zrobilam przerwe ale chyba niedlugo do tego wroce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 15:39

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
‹‹ 300 301 302 303 304 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ